Montoring: Vojna „na spadnutie?“ a i.

2894

USA zaútočili v noci raketami na sýrske vojenské letisko na základe podozrení !, že z tohto letiska štartovali lietadlá s údajnou chemickou muníciou, Rusko, Irán a Sýria to považujú za prejav otvorenej agresie a Rusi zvolávajú mimoriadne zasadnutie BR OSN a požadujú najprv úplné vyšetrenie podozrivého útoku chemickými zbraňami predtým, než OSN podnikne nejaké kroky, Turecko podporilo útok USA, na sociálnych sieťach sa už začínajú objavovať prvé komentáre o tom, že Trump je terorista,
chemický útok je viac ako podozrivý nakoľko správy o chemickom útoku prišli o pár hodín skôr pred útokom sýrskych lietadiel na sklad teroristov ako tvrdí sýrsky minister ZV, Rusko pripomína, že likvidácia chemických zbraní Sýrie bola vykonaná a potvrdená špeciálnou inštitúciou OSN pre likvidáciu chemických zbraní OPCW … na základe podozrení o údajnom držaní zbraní hromadného ničenia, ktoré sa nikdy nepotvrdilo zničili USA aj Irak …

zaujímavý postreh z diskusie – Napadla mi taká myšlienka, či to naozaj nie je rozohraná šachová partia Putin+Trump proti neoconom. Na ich nátlak Trump musel odsúhlasiť útok, pretože nemá svojich ľudí skoro nikde a Kongres, CIA atď. sabotujú všetky jeho snahy. Po prevalení toho, že to bolo zinscenované a americký prezident po dodaní naschvál falšovaných informácií ako správny patriot podpísal súhlas s útokom, nastanú čistky, pretože bude mať v rukách pádny dôkaz o tom, že neoconi podviedli americký národ a prezidenta a Trump by mal voľné ruky v tom, žeby konečne mohol personálne obsadiť administratívu a exekutívu. Kongres, CIA a ďalší by museli čušať, ak by nechceli byť obvinení z toho, že intrigovali proti úradu prezidenta a tým proti vlastnému štátu. To by vysvetľovalo aj tú reakciu-nereakciu Putina. To je len taká moja myšlienka.

USA odpálili v noci 60 riadených striel na sýrsku vládnu základňu, 7.4.2017, Útok sa udial dnes v noci približne okolo 3. hodiny SEČ a nariadil ho prezident USA Donald Trump. Má byť odpoveďou na údajný chemický útok sýrskych vládnych jednotiek, ktorý Sýria popiera. Raketové strely Tomahawk boli odpálené z vojenských lodí USS Porter a USS Ross v Stredozemnom mori. Išlo o reakciu na tohtotýždňový chemický útok v severosýrskej provincii Idlib, ktorý si vyžiadal najmenej 86 životov. Ich terčom bola letecká základňa sýrskych vládnych síl, informovala agentúra AP.

Sýrska opozícia uvítala americký raketový útok na základňu vládnych síl v Sýrii, ktorý nariadil prezident Donald Trump. Podľa opozície sa tým “skončilo obdobie beztrestnosti” pre režim sýrskeho prezidenta Bašára Asada. “Táto americká reakcia je veľmi dôležitá a podľa nás by malo ísť len o začiatok,” uviedol Ahmad Rahmán, šéf tlačového oddelenia opozičnej Sýrskej národnej koalície (SNC). Predstaviteľom režimu v Damasku by sa podľa neho malo dávať “odteraz jasne najavo, že ich skutky už viac nezostanú nepotrestané, ako tomu bolo za predchádzajúceho prezidenta USA Baracka Obamu, ktorý v Sýrii odmietol vojensky intervenovať.
Sýrska štátna televízia naopak obvinila Spojené štáty z aktu agresie. Informovala, že americký útok na základňu spôsobil materiálne škody a bližšie nekonkretizované straty. Guvernér provincie Homs, v ktorej sa nachádza napadnutá základňa, vyhlásil, že americké údery majú podporiť “teroristov” bojujúcich proti vláde prezidenta Bašára Asada. Jedná sa o najdramatickejší vojenský príkaz, ktorý doteraz Donald Trump od svojho nástupu na miesto prezidenta vydal.

7:45 Portál Rusvesna informuje, že Sýrčania utrpeli straty na technike i personále. Sýrčania a Rusi označili krok USA za prejav “otvorenej agresie”. V čase útoku  sa na základni mali nachádzať aj ruskí vojaci. Tomahawky zničili letové dráhy a hangáre s palivom, čo vyvolalo reťazovú reakciu výbuchov. Základňa horí a požiar sa nedarí dostať pod kontrolu. Podľa ruských informácií bolo zničených aj 15 strojov, jeden z pilotov zahynul a dvaja utrpeli zranenia. USA publikovali video z raketového útoku. Rusi sa medzi obeťami nenachádzajú.
7:30 Donald Trump potvrdil, že útok na vojenské letisko v provincii Homs Američania uskutočnili kvôli podozreniam, že práve z tejto základne vyleteli lietadlá s chemickou muníciou, ktoré Idlib bombardovali. Trump uviedol, že na základni sa nachádzal aj sklad s chemickou muníciou, čo Rusko a Sýria popierajú. Pentagon tvrdí, že neútočil na tú časť základne, kde sa mohli nachádzať ruskí piloti a letecký personál.
7:15 Na sociálnych sieťach sa už začínajú objavovať prvé komentáre o tom, že Donald Trump je terorista.

Rusi chcú zvolať mimoriadne stretnutie BR OSN v dôsledku americkej vojenskej reakcie proti Sýrii

MZV Sýrie: Zprávy o chemickém útoku přišly několik hodin před útokem na sklad ozbrojenců, prohlásil syrský ministr zahraničních věcí Walid Muallem na tiskové konferenci v Damašku. „Zpráva o tom, co se stalo v Chán Šajchúnu, se objevila v 6:00 ráno, zatímco syrské vojenské letectvo poprvé zaútočilo na skladiště zbraní Fronty an-Nusra, ve kterém se nacházely chemické zbraně, v 11:30″.

Kongresman podporou názoru Ruska o chemickém útoku v Sýrii překvapil moderátorku CNNUpřímně si myslím, že za tím nestojí Asad. Neodpovídá to jeho zájmům„.Toto vyjádření překvapilo moderátorku, která se rozhodla zeptat kongresmana ještě jednou, jestli skutečně věří Rusům a Asadovi více než svým kolegům z USA. Při odpovědi Massie zpochybnil, že chemický útok na vlastní národ slouží zájmům syrského prezidenta. Z pohledu kongresmana se plyn do atmosféry mohl uvolnit náhodou v důsledku leteckého útoku na sklad zbraní.

Putin pokládá americké údery po Sýrii za agresi proti svrchovanému státu, což je porušením mezinárodního práva, přičemž pod vyumělkovanou záminkou“, řekl Peskov novinářům a podotkl, že „syrská armáda nedisponuje zásobami chemických zbraní“. „Fakt likvidace všech zásob chemických zbraní syrských ozbrojených sil byl zaznamenán a potvrzen OPCW, specializovanou institucí OSN“, připomenul. „Přitom, podle Putinova názoru, úplné ignorování případů použití chemických zbraní teroristy situaci jenom podstatně komplikuje“, řekl Peskov. Podle jeho slov bere Putin akce Washingtonu jak „pokus odpoutat pozornost světového společenství od četných obětí mezi civilisty v Iráku“.

Podpora Kremľa Asadovi nie je bezvýhradná, povedal Putinov hovorca, ale že Rusko požaduje úplné vyšetrenie podozrivého útoku chemickými zbraňami na povstalcami ovládanú sýrsku provinciu Idlib, kým OSN podnikne nejaké kroky.

USSTRATCOM v Kongrese USA navrhuje „rozdrviť“ Rusko silou, Hlava Stragického velenia amerických ozbrojených síl USA (USSTRATCOM) generál John Hyten v utorok v Kongrese vyhlásil, že USA “nemajú ochranu” pred okrídlenými raketami na zemi, ktoré boli nedávno umiestnené vo Volgogradskej oblasti a v ďalšom regióne

Erdogan dúfa, že Trump podnikne v Sýrii vojenskú akciu po tom, ako bol z tejto krajiny v utorok hlásený chemický útok.

z diskusie – Povedzme si konečne pravdu! Tí odporní americkí vrahovia a hrdlorezi de facto aj de jure začali 3.svetovú vojnu!

Trumpa nútia začať vojnu s Ruskom v Sýrii. Zákulisie chce z Donalda zlepiť novú Hillary. Ako sa to skončí?
6.4.2017, USA a Rusku hrozí vojenský konflikt v Sýrii. Príznakov toho je čoraz viac. Ako zámienka môže poslúžiť plynový útok, predpokladajú nemecké noviny Deutsche Wirtschafts Nachrichten. Už teraz vidno, že šéf Bieleho domu kardinálne zmenil svoju pozíciu voči Sýrii. Bez toho, že by si počkal na dôkazy, okamžite obvinil sýrskeho vodcu Bašara Asada zo „zločinu proti ľudskosti“. Stála predstaviteľka USA v OSN Nikki Haleyová zasa pohrozila „jednostrannými opatreniami“ vo vzťahu k súčasnému režimu v Damašku. DWN tiež pripomínajú, že v roku 2013 „kvôli Asadovmu použitiu  chemických zbraní“ USA len-len že nerozpútali vojnu. Avšak teraz, vzhľadom na ruskú účasť v konflikte a vzhľadom na to, že Washington si nekladie za cieľ zmenu režimu (to asi aspoň myslí autor textu v DWN), majú USA v Sýrii omnoho menej možností na realizáciu vojenského scenára.
No na Trumpa i tak vyvíjajú veľmi silný nátlak, uvádzajú nemecké noviny. Senátori z Republikánskej strany, za ktorú Trump kandidoval, John McCain a Lindsey Graham, trvajú na vojne s Ruskom. V minulých týždňoch sa americký prezident stretol s hlavami Saudskej Arábie, Egypta, Jordánska a Izraela. Na všetkých týchto stretnutiach sa hovorilo o vytvorení vojenskej aliancie proti Iránu. Kvôli neúspešnému pokusu o reformu v zdravotníctve i vzhľadom na nulový posun v uskutočnení daňovej reformy nemá Trump Američanom čo predložiť. Vojenská operácia mu môže pomôcť uspokojiť svojich protivníkov, predpokladajú Deutsche Wirtschafts Nachrichten. V podstate, vojnu proti Rusku, alebo Iránu, či proti Rusku a Iránu, podporujú všetci veľkí hráči vo Washingtone a tiež médiá, ktoré nového prezidenta predtým toľko kritizovali. Je celkom možné, že sily, ktoré podporujú rôzne povstalecké skupiny v Sýrii, sa môžu naposledy pokúsiť primäť prezidenta USA k vojenskému vpádu, usudzujú nemecké noviny.
Avšak, vzhľadom na reálnu situáciu na bojisku, to privedie k priamej vojenskej konfrontácii medzi USA a Ruskom. Ak sa to udeje, na strane Washingtonu vystúpi „Medzinárodná antiteroristická koalícia“. Rusko bude, pravdepodobne, podporené Iránom. Nevedno, aký bude postoj Číny. Dosiaľ Peking poskytoval Rusom podporu – no nie vojenskú, konštatujú DWN. Zatiaľ sa zdá, že čím viac je svet vzdialenejší od rôznych veľmi pekných predvolebných vyhlásení Donalda Trumpa i od jeho pozoruhodnej inauguračnej reči, tým viac sa nám americký multimiliardár pred očami mení na Hillary Clintonovú s kravatou. Potvrdzuje sa tak zásada, že hlavnou úlohou demokracie euroatlantického typu je realizovať ciele úzkej vrstvy globalistov bez ľudskej tváre, a to bez ohľadu na to, za aký program hlasujú ľudia.
Nečakajú nás ľahké časy. No skôr, či neskôr sa kanibali – tentoraz maskovaní v rúchu demokratov – ako už mnohé generácie ich západných predchodcov, presvedčia o pravdivosti

srbského príslovia: „Na Nebi je Boh a na Zemi Rusko.“