Monitoring: Zápas o rodinu pokračuje

379

Austrálsky najvyšší súd zamietol zákon o manželstve párov rovnakého pohlavia

Sydney 12. decembra (TASR/HSP/Foto:TASR)

Homosexuálnym  párom, ktoré sa stihli zobrať, bude manželstvo anulované

Austrálsky najvyšší súd zrušil zákon, ktorý len pred dvoma dňami v krajine umožnil dvojiciam rovnakého pohlavia, aby sa mohli zosobášiť. Informovala o tom dnes agentúra AP.  Ilustračné foto

gay3Rozhodnutie najvyššieho súdu znamená, že viac ako dvom desiatkam homosexuálnych párov, ktoré sa stihli zobrať, bude manželstvo anulované menej než týždeň od svadby.

Federálna vláda spochybnila platnosť zákona, ktorý od soboty začal platiť na území hlavného mesta Canberra a v jeho okolí.

http://www.hlavnespravy.sk/australsky-najvyssi-sud-zamietol-zakon-o-manzelstve-parov-rovnakeho-pohlavia/185912/

Záborská o atmosfére v Europarlamente a odmietnutí Estrely

 Brusel 12.  december (HSP/Foto:TASR)

Rozhovor s europoslankyňou Annou Záborskou

Európsky parlament včera napoludnie neprijal kontroverznú Správu o sexuálnom a reprodukčnom zdraví, ktorej autorkou je záborská86-1024x789socialistická poslankyňa Edite Estrela. V hlasovaní namiesto nej prešielalternatívny návrh uznesenia, ktorý predložili frakcie EPP a ECR. Za tento návrh hlasovalo 334 poslancov, proti 327 a zdržalo sa 35 poslancov.

V súvislosti s týmto hlasovaním vám prinášame rozhovor so slovenskou europoslankyňou za KDH Annou Záborskou, ktorá bola potratovými organizáciami vyhodnotená ako ich nepriateľ číslo jedna v európskej únii.

Proti správe Estrela, teda za alternatívny návrh boli zo Slovenska Anna Záborská, Miroslav Mikolášik (KDH), Eduard Kukan, Peter Šťastný (SDKÚ-DS), Edit Bauer, Alajos Meszáros (SMK), proti (a za Estrelu) boli Monika Flašíková Beňová, Vladimír Maňka, Katarína Neveďalová (SMER-SD), Sergej Kozlík (HZDS) a zdržal sa Jaroslav Paška (SNS). Boris Zala a Monika Smolková (SMER-SD) boli neprítomní. Za alternatívny návrh v najväčšom pomere svojich poslancov boli krajiny ako Poľsko, Taliansko, Malta a Maďarsko, za Estrelu bolo hlavne Belgicko, Švédsko a Dánsko.

http://www.hlavnespravy.sk/185664/185664/

Indický najvyšší súd vyhlásil homosexualitu za trestnú

11. December 2013 / TASR – HSP

Podľa aktivistov za práva homosexuálov budú homosexuáli nútení utajovať svoje vzťahy. Indický najvyšší súd dnes rozhodol, že homosexualita je protizákonná. Verdikt znamená prehru pre komunity gejov, lesbičiek a transsexuálov, uviedla tlačová agentúra DPA. Homosexuáli za pohlavný akt dvoch osôb rovnakého pohlavia budú trestaní väzením.

http://www.hlavnespravy.sk/india-najvyssi-sud-vyhlasil-homosexualitu-za-protizakonnu/185561/

Bola som moslimkou

105 organizácií podporilo požiadavku Fóra pre verejné otázky o zastavenie ratifikácie Istanbulského dohovoru

Bratislava, 10. novembra (HSP/Foto:HSP)

Dilong1Vládny návrh na prepašovanie gender ideológie do legislatívy sa pokúšajú zastaviť ľudia z fóra pre verejne otázky

Martin Dilong člen Fóra pre verejne otázky

Fórum pre verejné otázky (FVO) požiadalo listom všetkých vedúcich ústavných činiteľov, aby sa zasadili o zastavenie ratifikácie Dohovoru Rady Európy o predchádzaní nasilu voči ženám a domácemu násiliu a boji proti nemu (ďalej len „Istanbulský dohovor“). Odborné stanovisko FVO podporilo 105 inštitúcií  z mimovládneho, neziskového, cirkevného a podnikateľského prostredia na Slovensku.

http://www.hlavnespravy.sk/105-organizacii-podporilo-poziadavku-fora-pre-verejne-otazky-o-zastavenie-ratifikacie-istanbulskeho-dohovoru/185077/

rodina7Urobil štát prvý krok pre vstup juvenilnej justície do slovenských rodín?

Slovensko 13. decembra (HSP/Foto:TASR)

Štát novelou zákona o prídavku na dieťa uskutočnil prvý krok pre vstup do slovenských rodín. Paragrafom 14 a odsekom 2 si zabezpečil prísun informácii o deťoch vo veku 3 až 6 rokov, ich rodičoch a osobách, ktoré sa o deti starajú. V praxi to znamená, že štát získa informácie nielen o trávení času dieťaťa, ale aj o využití voľného času blízkych príbuzných či iných osôb. Má štát právo na takéto informácie?   http://www.hlavnespravy.sk/stat-urobil-prvy-krok-pre-vstup-do-slovenskych-rodin/186405/

SNS: Len zväzok muža a ženy je základ pre zdravú výchovu detí

TASR, 11. decembra 2013, a 11:19

dankoe481aa2f37fBratislava 12. decembra (TASR) – Slovenská národná strana (SNS) bude žiadať referendum o uzákonení inštitúcie manželstva ako výlučného zväzku muža a ženy v Ústave SR. Vyplýva to z uznesenia predsedníctva SNS z 11. decembra, o ktorom TASR dnes informovala tlačová tajomníčka strany Zuzana Kohútková.
Predseda SNS Andrej DankoFoto: TASR/Martin Baumann

„Členovia predsedníctva SNS sa uzniesli, že situácia už aj na Slovensku dozrela do štádia, keď je nevyhnutné podniknúť všetky kroky na ochranu a zakotvenie výlučného postavenia manželstva muža a ženy v Ústave Slovenskej republiky,“ uviedla.

Cieľom strany je verejnou výzvou osloviť predstaviteľov politických strán, cirkví, inštitúcií, občanov a aktivistov, aby sa pripojili k celospoločenskej diskusii, ktorá by vyústila do vypísania referenda za uzákonenie výlučného zväzku muža a ženy ako spoločenskej inštitúcie, ktorá je základom pre vytvorenie tradičnej rodiny a výchovu detí.

Spoločnosť vníma hrozby, ktoré majú potenciál zničiť rodinu. Vznikla Aliancia za rodinu

 / HSP

Ochranu rodiny sú rozhodnutí dosiahnuť aj použitím referenda

V Bratislave sa dnes (12. dec. 2013) uskutočnila tlačová konferencia, na ktorej organizátori informovali novinárov o vzniku občianskej platformy Aliancia za rodinu. Na tlačovej konferencii vystúpili Peter Kremský (Národný týždeň manželstva), Anna Verešová (Áno pre život) a Anton Chromík (Hrdí na rodinu). Prítomní boli aj zástupcovia ďalších členských organizácií ako Fórum života, Fórum kresťanských inštitúcií, Spoločenstvo Ladislava Hanusa či Spoločenstvo evanjelickej mládeže. K dnešnému dňu Aliancie zastrešuje už 24 mimovládnych organizácií, ktoré sa podpísali pod jej úvodné vyhlásenie.

Táto nová organizácia vníma hrozby, ktoré majú potenciál rozvrátiť rodinu a bude sa týmto hrozbám všemožne snažiť zabrániť preniknúť do slovenskej spoločnosti. Ambíciou jej predstaviteľov je spojiť sily na podporu manželstva a rodiny. Združuje zástupcov viacerých hnutí a združení, ktoré majú za sebou tisícky členov. Jej iniciátori, ktorí zároveň zverejnili prvé vyhlásenie, tvrdia, že sa platforma neviaže na žiadnu ideológiu, vierovyznanie či politickú príslušnosť a je otvorená pre všetky organizácie, ktoré stoja na strane rodiny.

 Z Vyhlásenia Aliancie:

Aliancia za rodinu je platforma, ktorá sa neviaže na žiadnu ideológiu, vierovyznanie či politickú stranu a je otvorená pre všetky organizácie, ktoré združujú ľudí dobrej vôle, ktorí sa stotožňujú s jej cieľmi. Ambíciou Aliancie za rodinu je získať pre svoje ciele čím viaceré organizácie s víziou vytvoriť mohutné hnutie za manželstvo a rodinu. Vyzývame organizácie najrôznejšieho druhu, aby sa pridali k Aliancii za rodinu a podporili toto vyhlásenie.

http://www.hlavnespravy.sk/vznik-aliancie-za-rodinu/186173/

Napísali ste nám:

Pochválený buď Ježiš Kristus.

Dnes som našiel článok, ktorý ma maximálne povzbudil a môžem potvrdiť jeho pravdivosť, nakoľko som bol asi pred 15 rokmi ako katechét vyslaný na konferenciu o homosexualite, ktorá sa konala v Bratislave, kde bol prítomný aj náš biskup blahej pamäti a vtedajší predseda Konferencie biskupov Slovenska ThDr. František Tondra.

Na samotnej konferencii mal výraznú a podnetnú prednášku manželský pár z Francúzka, ktorý otvorene a do podrobností svedčil o skutočnostiach, ktoré sú aj predmetom tohto mnou spomínaného článku. (Článok je tu: http://www.lifenews.sk/content/ex-homosexuál-uzavrel-manželstvo-so-ženou-homoaktivisti-zúria)

Pretože ide o veľmi výrazný dôkaz o pravdivosti a skutočnom pozadí homosexuality aj o evidentý hnev zo strany propagátorov homosexuality, pokladám za veľmi dôležité toto spropagovať, prípadne mi poradiť, ako to umožniť čítať čím viacerým.  Srdečná vďaka. S pozdravom

Mgr. Mikuláš Artim

Chorváti v referende gayov obmedzili, vláda im schválila viac práv (!)

Nebudú si môcť adoptovať deti, no povolia im registrované partnerstvá. Nový zákon ešte musí schváliť parlament.

ZÁHREB. Chorvátsky stredoľavý kabinet schválil vo štvrtok liberálnejší zákon o rodine, ktorý zaručuje homosexuálnym dvojiciam väčšinu rovnakých práv, aké majú heterosexuáli.

K schváleniu došlo dva týždne po tom, čo chorvátski voliči v referende odsúhlasili, že v ústave bude manželstvo definované ako zväzok muža a ženy.

Nový zákon nedovoľuje homosexuálnym dvojiciam formálne uzatvoriť manželstvo ani adoptovať deti, avšak budú môcť úradne zaregistrovať svoje partnerstvo a využívať všetky ostatné právne stránky manželstva. Ide napríklad o dedičské práva či návštevy najbližších príbuzných v nemocnici.  Zákon ešte musí schváliť parlament.

http://www.sme.sk/c/7037357/chorvati-v-referende-gayov-obmedzili-vlada-im-schvalila-viac-prav.html