Monitoring: Útoky na arcibiskupa San Franciska, Ukrajinský novinár súdený za odmietnutie mobilizácie, spravodajstvo, KINO: Zajtra bola vojna

227

San Francisco: Prudké rozpory okolo arcibiskupa

Proti arcibiskupovi San Francisca prebieha mediálna kampaň s cieľom jeho odvolania, pretože chce mať učiteľov, ktorí sa držia náuky Cirkvi.

San Francisco, 24.4.2015 (kath.net/LSN/jg) 017 861 – Salvatore Cordileone, arcibiskup San Francisca, je v súčasnosti konfrontovaný s mediálnou kampaňou, ktorá žiada jeho odvolanie. Spôsobila to nová klauzula, ktorú Arcidiecéza San Francisco prijala do nových zmlúv so zamestnancami svojich škôl. Od kandidátov sa očakáva, že budú pôsobiť v súlade s náukou Cirkvi a nebudú jej verejne protirečiť. Oznámili to 3. februára.

O dva týždne neskôr napísali niektorí poslanci kongresu Kalifornie otvorený list arcibiskupovi Cordileonemu. V ňom žiadali, aby od svojho úmyslu upustil, lebo by tak diskriminoval určitých učiteľov a porušil tak ich občianske právo na slobodné  vyjadrenie názoru, na slobodnú voľbu partnera a na plánovanie rodiny.

arcibiskupArcibiskup odpovedal dvomi otázkami: Zamestnali by poslanci demokratickej strany manažéra volebnej kampane, ktorý podporuje politiku odporujúcu politike demokratov? Zamestnala by demokratická strana republikánskeho manažéra volebnej kampane, ak sa zaviaže, že verejne nebude odporovať politike demokratov? Ak by na prvú otázku odpovedali „nie“ a na druhú „áno“, nebol by nijaký principiálny protiklad medzi ich postojom a jeho postojom! Ak by sa republikánsky manažér nedržal dohody, ak by kritizoval demokratickú stranu a chválil protikandidáta, tak by ho zrejme prepustili. Ak by to urobila demokratická strana, pretože nenávidí všetkých republikánov, alebo pretože osoba, ktorá je náhodou republikánom, zneužila dôveru, ktorá sa do nej vkladala? Ak by to druhé súhlasilo, bola by tu rovnako principiálna zhoda, napísal Cordileone a uviedol:

„Rešpektujem právo demokratov, aby sami rozhodovali, koho chcú zamestnať, aby dosiahli svoje ciele. Nežiadam preto pre svoju arcidiecézu nič viac ako rovnaké rešpektovanie zo strany demokratov.“

Celostránkový inzerát

V polovici apríla 2015 uverejnila skupina rozhnevaných katolíkov celostránkový inzerát v novinách San Francisco Chronicle. V ňom žiadajú pápeža Františka o odvolanie arcibiskupa Cordileoneho.

Za tohto arcibiskupa vraj vládne „atmosféra rozkolu a netolerancie“ v arcidiecéze. „Požaduje od pracovníkov katolíckych škôl morálne predstavy, ktoré protirečia individuálnej slobode svedomia a pracovnému prácu štátu Kalifornia. Jeho požiadavky sú formulované zlovoľným  tónom, ktorý zodpovedá skôr prenasledovaniu ako evanjelizácii.“ Otvorený list podpísalo viac ako 100 osôb, ktoré sa označujú ako „katolícke spoločenstvo San Francisca“.

Arcidiecéza reagovala na inzerát krátkym tlačovým vyhlásením:

Otvorený list je falošnou prezentáciou katolíckej náuky, zamestnaneckej zmluvy učiteľov a intencií arcibiskupa. Tvrdenie, že podpísaní reprezentujú ´katolícke spoločenstvo San Francisca´ je však výpoveďou, ktorá je najviac vzdialená od reality, uvádza sa vo vyhlásení.

Petícia LifeSiteNews na podporu arcibiskupa

LifeSiteNews ešte v marci 2015 zostavil internetovú petíciu adresovanú pápežovi Františkovi a zodpovedným na katolíckych školách. Petícia podporuje opatrenia arcibiskupa Cordileoneho na posilnenie „katolíckeho profilu“ škôl Arcidiecézy San Francisco. Odsudzuje „znetvorené výpovede“ a útoky na arcibiskupa od osôb, ktoré nechápu základy katolíckej náuky, ani význam náboženskej slobody pre zdravý vývoj spoločnosti. Petíciu podpísalo už viac ako 54 000 ľudí.

Pred niekoľkými dňami začal LifeSiteNews novú iniciatívu na podporu arcibiskupa Cordileoneho. Uverejnil výzvu na zbierku, aby sa v San Francisco Chronicle mohol uverejniť tiež celostránkový inzerát, v ktorom sa pápežovi Františkovi ďakuje za to, že je Salvatore Cordileone arcibiskupom San Francisca.

Je to „presne ten pastier, akého potrebujeme“, uvádza sa v liste. Cordileone si je vedomý, že je potrebné bez kompromisov zastávať pravdu a nikdy nesmie poľaviť, dokiaľ budú ľudia, ktorí svojím konaním ohrozujú spásu duší. Pod vedením arcibiskupa vzrástol počet katolíkov arcidiecézy a poslinilo sa ich presvedčenie a mohla sa rozšíriť aj charitatívna činnosť. –zg-

 *************************************************************************************************************
Predseda BK USA na ‚Pochode za manželstvo‘Washington D.C., 278.4.2015 (kath.net) 017 869family1Manželstvo je výlučne zväzok medzi jedným jediným mužom a jednou jedinou ženou. To je nádherná pravda! Deti nepotrebujú nijaké experimenty, ale potrebujú lásku svojej matky a svojho otca.“Vyhlásil to predseda Biskupskej konferencie USA, arcibiskup Joseph Kurtz z Louisville, v sobotu v príhovore na „Pochode za manželstvo 2015“ [March for Marriage] pred Kapitolom vo Washingtone D.C. (foto).„Manželstvo možno v jeho podstate meniť rovnako málo, ako dar ľudského života. Moji milí priatelia, nás neumlčia! A nie sme sami.Americká biskupská konferencia predtým na svojej stránke upozornila na toto podujatie a pozvala na neho ľudí.  Pre „Catholic News Agency“ arcibiskup Kurtz vzhľadom na „Pochod za manželstvo“ povedal, že dar manželstva ako zväzku muža a ženy sme príliš dlho považovali za samozrejmý. No všeobecné spoločenské chápanie, že manželstvo je  iba „priateľstvo dospelých“, zakrýva pohľad na aspekty ako „obetavá láska“ a „jeden jediný telesný zväzok, o ktorom hovorí aj sám Ježiš“.USDA3ť„My sme základ obetavej lásky nenapomáhali, ale stali sme sa  istým spôsobom obeťami kultúry, ktorá má sklon hovoriť o rozhodnutiach a možnostiach dospelých. No predpokladám, že sa teraz mocne navrátime ku koreňom a budeme hovoriť, že rodina je základ dobrej, zdravej civilizácie a spoločnosti a že obetavá láska je zasa základom rodiny.“V liste americkým biskupom Richard Malone z Buffala a predseda Komisie pre laikov, manželstvo, rodinu a mládež biskupským spolubratom píše:

Podporujeme Pochod za manželstvo a povzbudzujeme zúčastniť sa na ňom. Prosím vás o zváženie, či vo Vašej diecéze a vašich farnostiach chcete na toto podujatie upozorniť a sami sa zúčastniť, ak je to možné. Pochod … sa dobre hodí k výzve biskupov k modlitbe za život, manželstvo a náboženskú slobodu. Je to dôležité svedectvo hnutia, ktoré sa venuje budovaniu kultúry manželstva a rodiny. Biskupská konferencia USA je hlboko vďačná za každú podporu, ktorú môžete poskytnúť tomuto pochodu.

„Pochod za manželstvo“ sa konal po tretí raz a tento rok bol tematicky motivovaný nadchádzajúcim rozhodnutím najvyššieho súdu o otázke, či sa má v USA zaviesť tzv. „homosexuálne manželstvo“.

Podujatie vzniklo v r. 2013 ako reakcia na dve rozhodnutia Najvyššieho súdu USA, týkajúce sa definície manželstva a oprávnenia štátu definovať manželstvo ako zväzok muža a ženy. Pochod za manželstvo sa zasadzuje za klasickú definíciu manželstva. Organizátormi a účastníkmi sú rôzne cirkvi a cirkevné spoločenstvá. Médiá hovorili o „viacerých tisícoch“ účastníkov, polícia však odmietla oznámiť ich oficiálny počet. –zg-

Pápež František príde v r. 2017 do Fatimy

papaVatikán, 26.4.2015 (KAP) 017 866 – Pápež František navštívi v r. 2017 portugalské mariánske pútnické miesto Fatimu. Informovalo o tom Rádio Vatikán v nedeľu s odvolaním sa na miestneho biskupa Antonia Marta. Pápež mu sľúbil, že sa zúčastní na oslavách 100. výročia zjavení Panny Márie vo Fatime, ako povedal biskup Marto. František mu tiež dovolil túto návštevu už teraz ohlásiť. Krátko po svojom zvolení v marci 2013 zveril František svoj pontifikát pod ochranu Fatimskej Panny Márie.

Vo Fatime, 130 kilometrov severne od Lisabonu, sa Božia Matka zjavila v r. 1917 šesť krát trom pastierikom, po prvý raz 13. mája. Každoročne putujú do Fatimy státisíce ľudí. Benedikt XVI. bol v r. 2010 tretí pápež, ktorý navštívil túto mariánsku svätyňu. Pavol VI. prišiel do Fatimy  v r. 1967, Ján Pavol II. v r. 1982, 1991 a 2000. To, že 13. mája 1981 ťažko zranený prežil atentát na Námestí sv. Petra, pripisoval poľský pápež ochrane Fatimskej Božej Matky. -zg-

*******************************************************************************

RUSKOVeľvyslanectvo Ruskej federácie  v Slovenskej republike

Godrova 4, 811 06, Bratislava,  tel. +421254415823; +421254414436 fax: +4212544 34 910

Embassy RF press service <press@rusemb.sk>

Vazeni priateľia, prosime Vas aby ste venovali pozornosť tomuto materialu.    24.apríla 2015

Vyhlásenie ministerstva zahraničia Ruska v súvislosti so zákazom MZV Poľska prejazdu cez svoje územie členom motorkárskeho klubu „Ruské motorky“, jazda ktorých je  venovaná 70. výročiu víťazstva nad fašizmom

vlciSme rozhorčení z odmietnutia poľských orgánov našej žiadosti o ústretovosť pri  získavaní nutných povolení pre plánované v dňoch 27. až 29. apríla t.r. podujatia na území Poľska, ktoré v rámci jazdy „Cesty Víťazstva“ podnikajú členovia motorkárskeho klubu „Ruské motorky“. Posolstvo motorkárov je  venované  70. výročiu víťazstva vo Veľkej vlasteneckej vojne. Pod falošnou zámienkou „nedostatku potrebných informácií“ o jazde motorkárov poľské orgány zmarili túto pamätnú akciu. To je – do očí bijúce klamstvo.

Požadovaná informácia bola poskytnutá v dostatočnom rozsahu a včas, a na dodatočné požiadavky o upresnenie tých – iných parametrom rely resp. doplnenie údajov o zúčastnených motorkároch ruská strana reagovala okamžite. Je príznačné, že zákaz úradov Poľska je jediným na celej naplánovanej trase jazdy „Ruských motorkárov“ Európskymi krajinami. Je zrejmé, že také rozhodnutie bolo politicky motivované. Postačí si prečítať vyhlásenia vysokých poľských politikov, ktorí už vopred postrehli „provokatívnu podstatu“ zámeru ruských motorkárov osláviť jubileum Víťazstva nad fašizmom.

Miestne úrady nedokázali presvedčiť ani poľskí motorkári, vrátane tých, ktorí sa pravidelne zúčastňujú tzv. „Katynských motorkárskych jázd“ v našej krajine, a ktorí rozumné porovnali  v svojom oslovení MZV Poľska konštruktívnu pozíciu ruskej strany a obštrukciu Varšavy, vyjadrili pripravenosť  sprevádzať ruských kolegov na území Poľska.

Dôrazne protestujeme proti rozhodnutiu poľských orgánov u ktorých aj tie najvznešenejšie pohnútky vyvolávajú absolútne neadekvátnu reakciu. 

s úctou
Veľvyslanectvo Ruskej federácie
v Slovenskej republike

kanal.

RUSKO: Prvý kanál

spravodajstvo   

http://www.1tv.ru/

Alexej Komov: USA založené na zednářství se chovají jako bolševici. Šíří satanskou totalitní nadvládu nad světem. 

ROZHOVOR Alexej Komov je představitelem Světového kongresu rodin, který zastřešuje prorodinné organizace z více než 80 zemí světa a je jejím velvyslancem při OSN a zároveň má na starosti zahraniční vztahy ruské pravoslavné církve, týkající se ochrany rodiny. Říká, komovže to, co nyní prosazují OSN, EU či USA, bylo podporováno a praktikováno již bolševiky. Zatímco se na Západě kostely přeměňují v mešity, v Rusku jsou kostely plné. Západ páchá sebevraždu a ovládla ho neomarxistická revoluce. Rusko se podle něj z komunismu poučilo. USA šíří po světě satanskou ideologii, která chce zničit rodiny, národy a z lidí udělat poslušné atomizované jedince.

 Jaké jsou stav a pozice rodiny v Rusku v této době?

V posledních letech jsme zaznamenali zlepšení v oblasti rodiny a demografie. Máme několik dobrých zákonů, které vyjadřují podporu státu rodinám. Například něco zhruba kolem deseti tisíc dolarů – těžko to teď říci přesně kvůli kurzovým výkyvům – dává stát rodinám při narození druhého dítěte a při narození třetího dítěte je to příděl půdy. Také máme zákon, který zakazuje obhajování a propagaci potratů ve veřejném prostoru. A samozřejmě též ten slavný zákon zakazující agresivní propagandu homosexuality mezi mládeží a dětmi.   Viac na:

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/13637-vyznamny-rusky-pravicak-blizky-patriarchovi-usa-zalozene-na-zednarstvi-se-chovaji-jako-bolsevici-siri-satanskou-totalitni-nadvladu-nad-svetem-a-vsechny-tyto-dobre-veci-zaridil-putin-.aspx

Žena vychovávaná dvomi lesbami rúca mýty

Svet 27. apríla 2015 (HSP/Foto:WJ)

Deti potrebujú mamu aj otca, vyhlásila žena vychovávaná dvomi lesbami

Kontroverzná kniha, ktorú prvýkrát publikovali pred 25 rokmi – Heather má dve mamy (Heather Has Two Mommies) – bola opätovne vydaná. Publikácia je jednou z prvých, ktorá priniesla pohľad na rodinu, v ktorej dve lesbičky vychovávajú dieťa.

Na snímke Heather BarwickNa snímke Heather Barwick

„… najprv prestavovala šok v detskej literatúre – príbeh o dcére dvoch lesbičiek – a po rokoch, kniha inšpirovala všetko od politického hnevu a knižných zákazov až po pocity ohromnej vďaky a spolupatričnosti medzi ostatnými homosexuálnymi rodinami.“

Dnes, keď vychádza nové vydanie prvej detskej knihy s tematikou lesieb, 31-ročná žena, matka štyroch detí reaguje na knihu otvoreným listom.

http://www.hlavnespravy.sk/zena-vychovavana-dvomi-lesbami-ruca-myty/607671

Ukrajina: Novinár súdený v klietke ako terorista

V Lotyšsku zbierajú podpisy pod petíciu o vytvorení geta pre Rusov a iných nedôveryhodných ľudí

Riga 27. apríla 2015 (HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)

drôtyV Lotyšsku odštartovali zber podpisov pod pomerne neobvyklou petíciou. Patrioticky naladení občania žiadajú vytvoriť… geto pre občanov iných národností, hlavne pre Rusov a ľudí, ktorí síce žijú v Lotyšsku, ale nemajú lotyšské občianstvo

Aj keď mnohí lotyšskí politici, právnici a občianski aktivisti poukazujú na to, že táto petícia porušuje všetky zákony, morálne princípy a ľudské práva, vedenie štátu a polícia žiadne problémy nevidí. „Samozrejme, túto petíciu môžeme posudzovať aj tak, aj inak, avšak z pohľadu legislatívy, táto petícia neporušuje žiadne predpisy a ustanovenia trestného kódexu. Skrátka nie je to žiadny trestný čin,“ vysvetlil jeden z vysokopostavených členov vedenia lotyšskej polície v rozhovore pre televíznu stanicu LTV7.

Ilustračné foto

Autori tejto iniciatívy žiadajú umiestniť ľudí nelotyšskej národností, predovšetkým Rusov,   v špeciálnych lokalitách, ktoré budú prísne sledované a strážené príslušníkmi ministerstva vnútra a špeciálnych služieb. Zatiaľ túto petíciu podpísalo 1,5 tisíc Lotyšov. Lotyšské média uvádzajú, že pozoruhodným faktom je, že autori tejto iniciatívy zverejnili petíciu na jednom z občianskych portálov práve v deň narodenín Adolfa Hitlera…   Viac na:

http://www.hlavnespravy.sk/v-lotyssku-zbieraju-podpisy-pod-peticiu-o-vytvoreni-geta-pre-rusov-a-inych-nedoveryhodnych-ludi/607740

Európsky parlament o prenasledovaní kresťanov

Štrasburg, 28.4.2015 (kath.net/KNA) 017 871 – Európsky parlament diskutuje v stredu o prenasledovaní kresťanov vo svete. Rezolúcia, na ktorej sa diskusia zakladá a ktorá má byť schválená vo štvrtok, nesie názov:

«Prenasledovanie kresťanov na celom svete pri príležitosti zavraždenia študentov v Keni islamskou skupinou Al-Shabaab».

Socialisti a zelení sa už pred diskusiou vyslovili proti jasnému pojmu „prenasledovanie kresťanov“ v názve rezolúcie. V pondelok však hlasovala väčšina poslancov za to, aby sa pojmy «kresťania» a «islamská teroristická skupina» v názve uviedli. Predseda konzervatívnej frakcie  Európskej ľudovej strany, Manfred Weber, hovoril o znamení solidarity s prenasledovanými kresťanmi. «Je dôležité, aby Európsky parlament konečne raz aj v názve jasne ukázal, že mnohí kresťania na svete sú prenasledovaní a sú pod tlakom.»

Na Zelený štvrtok militanti skupiny Al-Shabaab vykonali teroristický útok na kenskú univerzitu. Pri najväčšom atentáte za mnohé roky v Keni, prišlo o život najmenej 170 ľudí, 80 bolo zranených. Podľa svedkov útočníci cielene vyselektovali kresťanských študentov ako obete. –zg-

Invaze začala. Ke břehům Evropy plují stovky a stovky člunů, přeplněných mladými bojeschopnými muži z Afriky.

migrantiKe břehům Evropy plují stovky a stovky člunů, přeplněných mladými bojeschopnými muži. Invaze je v plném proudu. Po stovkách a tisících se tu vyloďují bojovníci nepřátelského kmene… A naši „přední mužové“, naše „evropské elity“? 

Bezradně přešlapují a motají se jak postižené ovce v bludném kruhu politické korektnosti a multikulturalismu.  Ano, samozřejmě, vydávají přece vyhlášení… Zoufalé bláboly o  „solidaritě a odpovědnosti“, kterým nemohou věřit  ani oni sami.

Genocida v přímém přenosu

Souběžně s tím pokračuje a sílí tlak jisté mocnosti na válku evropských zemí s Ruskem.  Co, že se vám podařilo odvrátit první kolo? Netěšte se holoubkové, přijdou další pokusy! My to prostě zkusíme podpálit z jiného konce…

USA inštruktori učia ukrajinských vojakov ako narábať so starými zbraňami

Doneck 27. apríla 2015 (HSP/Foto:Screenshot:YouTube)

USAAmerickí inštruktori, ktorí prišli na Ukrajinu, začali školiť ukrajinských vojakov, väčšinou príslušníkov Národnej gardy. Napriek tomu, že sa „vylodili“ na základni vo Ľvovskej oblasti, na západe krajiny, niektorí sa dostali aj ďalej…

Ukrajinské média zverejnili niekoľko videoreportáží a prezentovali, ako americkí inštruktori cvičia ukrajinských vojakov. Niektoré zaujímavé videá sa objavili aj na sociálnych sieťach. Najväčšiu pozornosť upútalo pomerne „mierumilovné“ video, na ktorom americký inštruktor vysvetľuje ukrajinským kolegom, ako sa má narábať s ručným protitankovým granátometom. Všetci sú v pohode, majú dobrú náladu, žartujú. Úplná idylka…

Americkí inštruktori učia ukrajinských vojakov ako narábať so starými zbraňami

Najzaujímavejšie na tom je, že tento granátomet RPG-7 je sovietskej výroby. Podobné modeli sa začali v ZSSR vyrábať ešte v r. 1961. Takže tieto „najmodernejšie zbrane“ majú poriadnu bradu…  Najprv sa podobné granátomety využívali v celej Sovietskej armáde, potom iba v jednotkách, ktoré sa nachádzali na území bývalej Ukrajinskej SSR a najnovšie ich používa ukrajinská armáda.

http://www.hlavnespravy.sk/americki-instruktori-ucia-ukrajinskych-vojakov-ako-narabat-so-starymi-zbranami-ale-mnohi-ucitelia-sa-ocitli-v-bojovej-zone/607905

Násilím na ženách je aj šírenie rodového mainstreamingu

27. Apríl 2015

Okolo násilia na ženách sa v poslednom čase roztočila pozoruhodná aktivita. Zapojili sa do nej vedome (a možno aj nie celkom informovane) niektoré populárne osobnosti a ďalší jednotlivci, a najmä ľudskoprávni aktivisti.

Adresujú list prezidentovi, predsedovi parlamentu a premiérovi, v ktorom ich „znepokojuje, že na Slovensku sú státisíce žien vystavené rôznym formám násilia, ktoré každý deň prežívajú strach o zdravie, život a bezpečnosť.“ Za relevantné riešenie považujú presadiť čo najskôr ratifikáciu Dohovoru o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a boji proti nemu – tzv. Istanbulského dohovoru.

Starosť o dobro žien a ich bezpečnosť je pochopiteľná a dojemná, veď tvoria polovicu našej populácie a ak nebudeme chrániť hodnoty žien, rozkýva sa súdržnosť celej spoločnosti. Každé opravdivé násilie je odsúdeniahodné, a to nielen fyzické, ale aj psychické. Ubližovanie a týranie môže prebiehať aj veľmi skrytými a sofistikovanými formami a môže spôsobiť v človeku také rany, ktoré sa nezahoja do konca života, ba prenášajú sa aj do ďalšej generácie.

******************************************************************
KINO:  Zajtra bola vojna

Chvíľa pre pesničku: Trh v Scarborough