Monitoring: USA vojaci znásilňujú maloleté Ukrajinky, Manžel a dcéra Asie Bibi u pápeža, Obrátenie S. Grossa, Brusel najíma „trollov“, Pomôžte! KINO: Čarovná zem

854

Americkí vojaci znásilnili v Kyjeve dve maloleté deti  (alebo žeby proruská propaganda, pán Osuský?)

USAKyjev 17. apríla 2015 (HSP/Zveda/Foto:Zveda)

Obeťami tohto ohavného činu boli maloleté dievčatá pričom jedna mala iba niečo po trinástich narodeninách a druhá ešte menej

Ilustračné foto

Internetové spravodajstvo Ruská sila informovalo o ohavnej skutočnosti, ktorá sa stala v Kyjeve: Štyria americkí vojaci znásilnili dve maloleté dievčatá.

„Jedna z nich už mala trinásť ale druhá ešte ani toľko. Dvaja z vojakov sú zamestnancami súkromných vojenských spoločností a ďalší dvaja sú členmi americkej armády. V neposlednom rade patrili k osobnému štábu generálporučíka Hodgesa vo Wiesbadene,“ oznámilo spravodajstvo.

„Vďaka tomu, že pobúrení občania informovali milíciu, podarilo sa  identifikovať nebezpečných pedofilov, ktorých sa pokúsili zadržať v reštaurácii na Vladimírskej ulici. Avšak, pracovníci SBU (ukrajinská tajná služba), ktorí sa objavili na mieste, nariadili polícii odísť,  pretože americká armáda sa odvolávala na úplnú diplomatickú imunitu vojakov americkej armády a súkromných spoločností, ktorí majú na Ukrajine imunitu a sú tak chraánení pred trestným stíhaním, uvádza sa v správe na internete.

http://www.hlavnespravy.sk/americki-vojaci-znasilnila-v-kyjeve-dve-malolete-deti/601203

Pápež František sa stretol s manželom a dcérou Asie Bibiovej

 papaManžel a dcéra Asie Bibiovej pri stretnutí s pápežom Františkom – AP

Vatikán 16. apríla – Pápež František sa 15. apríla vo Vatikáne stretol s príbuznými pakistanskej kresťanky Asie Bibiovej, obvinenej z rúhania a odsúdenej v roku 2010 v Pakistane na trest smrti. Na záver stredajšej generálnej audiencie Svätý Otec stiskom ruky pozdravil Asiinho manžela Ashiqa Masiqa spolu so 14-ročnou dcérou Eisham, najmladšou z ich piatich detí. Spolu s udelením požehnania ich uistil o svojich modlitbách.

Asia Bibiová už od roku 2010 vo väzení márne čaká na priaznivé rozhodnutie súdu na jej opakované odvolania sa voči rozsudku zdôvodňujúc, že obvinenie sa nezakladalo na pravde. Jej žiadosť naposledy 16. októbra 2014 zamietol Vysoký súd v Lahore. Asia teraz čaká na odpoveď Najvyššieho súdu, mohlo by ju zachrániť aj udelenie milosti prezidentom krajiny.

Manžela a dcéru Asie Bibiovej pri ceste z Pakistanu do Ríma sprevádzal Asiin advokát Joseph Nadeem. V utorok 14. apríla sa všetci traja spolu so zástupcami Združenia pakistanských kresťanov v Taliansku, predsedom organizácie CitizenGO Ignaciom Arsuagom Ratom a niekoľkými politickými predstaviteľmi Talianska zúčastnili v Ríme na novinárskej konferencii v Tlačovom stredisku talianskej poslaneckej snemovne na Montecitoriu, pri ktorej požiadali Taliansko a Európu o podniknutie krokov v prospech Asiinho oslobodenia. -jb-

http://sk.radiovaticana.va/ news/2015/04/16/p%C3%A1pe%C5% BE_franti%C5%A1ek_sa_stretol_ s_man%C5%BEelom_a_dc%C3%A9rou_ asie_bibiovej/1137403

Bývalý ukrajinský premiér Mykola Azarov: „Ani gestapo by to nedokázalo!..

azarMoskva, 18. apríla, 2015 (HSP/HSP/Foto:TASR/AP-Sergei Chuzavkov)

Na Ukrajine to vrie. Po prvom Majdane sa pripravuje druhý. Je úplne jasné, že premiér vo svojom kresle dlhšie nevydrží. V tejto súvislosti sú zaujímavé aj názory bývalého premiéra Ukrajiny Mykolu Azarova, ktorý „to už má za sebou“…

Bývalý ukrajinský premiér porozprával, že na Ukrajine vládne politický teror, zákony sa vôbec nedodržiavajú a preto v krajine je v súčasnosti až štyri tisíce politických väzňov. Ex- premiér Mykola Azarov (na obr.) v interview pre televíziu LifeNews zdôraznil, že hlavnými nástrojmi súčasných vodcov krajiny sú strach, represie, zastrašovanie a vytváranie panickej protiruskej nálady. Varuje pred ešte väčším chaosom, ktorý môže zasiahnuť Ukrajinu.

„Celá moc na Ukrajine sa v súčasnosti zakladá na protiruskej psychóze a zombirovaní ľudí. Ak sa tieto strašiaky odstránia, táto moc hneď zostane bezmocná. Súčasní vodcovia otvorili Pandorinu skrinku, k moci sa dostali nezákonne. Myslím si, že Ukrajina sa nevráti v dohľadnom horizonte na cestu normálneho vývoja. Spomeňte si, že prezidentské voľby sa konali pod namierenými pištoľami, kandidátov zastrašovali, fyzicky ponižovali. Parlament je taktiež nelegitímny. Hľadiac na túto vládu Európa by mala konečne pochopiť, všimnúť si, kto vládne v tomto štáte. Keď sa obyvatelia Ukrajiny preberú zo stavu zombiov, čo je neodvratné, spýtajú sa: „Kto sem dotiahol túto vládu?“

http://www.nazorobcana.sk/novinky-spravy-aktuality/politika/clanok-1902/byvaly-ukrajinsky-premier-mykola-azarov-ani-gestapo-by-to-nedokazalo

Pozoruhodné pokánie jedného expremiéra

Autor: Lukáš Krivošík
Komentár Lukáša Krivošíka
Bývalý predseda českej vlády Stanislav Gross prekvapil pred smrťou bezprecedentnou sebareflexiou i pokorou. Jeho príklad by k zamysleniu mohol viesť nielen politikov.

Tento týždeň zomrel český expremiér Stanislav Gross 

V znamení predčasnosti
Pred desaťročím Stanislav Gross odišiel ako 35-ročný z funkcie premiéra Českej republiky. Počas kariéry sa na neho lepili rôzne podozrenia a väzy mu zlomila napokon kauza, v ktorej išlo o financovanie jeho bytu. No českí pozorovatelia ho opisujú aj ako talentovaného politika, ktorý sa veľmi rýchlo dostal príliš vysoko. Predčasnosť akoby necharakterizovala len Grossovu smrť, ale aj politickú dráhu.

gros_15_tasrAk sa niekomu javil bývalý predseda českej vlády počas pôsobenia vo verejnom živote domýšľavo, vlani musel zostať prekvapený. V dokumente Českej televízie sa objavil vychudnutý a evidentne chorý. Zároveň s pokorou priznal, že neurobil len dobré veci a ospravedlnil sa ľuďom, ktorých sklamal.

„V osobnom živote som mal možnosť urovnať si vzťahy doma, v duchovnom živote som prešiel nejakým vývojom – prijal som Krista“, prekvapil bývalý politik asi najviac. Keď zomrel, médiá priniesli správu, že svoje posledné chvíle strávil ponorený v modlitbách.

Na skeptických a nábožensky vlažných Čechov správa o obrátení kedysi jedného z ich najpopulárnejších politikov neurobila veľký dojem. Jeho bývalý stranícky kolega Miloš Zeman dokonca Grossovi odkázal, že ak prijal Krista, mal by rozdať svoj majetok. No súčasný český prezident bol vo svojom hodnotení až príliš príkry.

Nikto nevie, ako Stanislav Gross nakladal s vlastným majetkom po svojom obrátení. Vôbec by neprekvapilo, ak nejaké peniaze na charitu dal a nikomu o tom nepovedal. Ježiš učil, aby sme sa svojou dobročinnosťou okázalo nevystatovali.

Grossovo svedectvo
Nezaznamenal som, že by české médiá nejako bližšie skúmali okolnosti Grossovho obrátenia. Začal expremiér riešiť svoj vzťah s Bohom až po prepuknutí choroby alebo už pred tým? A pod vplyvom ktorej kresťanskej denominácie k tomu došlo? Bolo by zaujímavé dozvedieť sa o týchto okolnostiach viac.

No celá vec, ak ju cynicky neodbijeme ako vypočítavosť, má ešte iný rozmer. Ukazuje, že vieru môže nájsť aj človek, o ktorom by to okolie nepredpokladalo. Stačí k tomu aj menej ako smrteľná choroba – napríklad uvedomenie našej ľudskej existenčnej biedy, z ktorej nás môže povýšiť len Božia milosť.

Veľa mocných a bohatých ľudí je natoľko posadnutých svojou „hrou o tróny“, že zabúdajú na vlastnú zraniteľnosť aj iné ľudské hodnoty. Majú pocit osobnej nedotknuteľnosti, prípadne, že sú nad pravidlami, ktorých sa musia držať len tí „malí ľudia“. Hovorí sa tomu aj bohorovnosť.

Stanislav Gross minulý rok veľmi otvorene hovoril o svojich chybách. Možno ho ako mladíka v politike zaslepila ctižiadosť, no vďaka viere dokázal aspoň neskôr rozpoznať povahu pokušení, ktoré viedli napokon k jeho pádu z Olympu moci. O koľkých politikoch vieme povedať čosi podobné? Väčšina aj na staré kolená tvrdošijne obhajuje svoje poklesky.

Promiskuita, mocibažnosť, prípadne honba za nečestne zarobenými peniazmi sú len márnymi pozlátkami, ktoré ľudský smäd po zmysle natrvalo neutíšia. To dokáže jedine živý vzťah s Bohom. Blahoslavený, kto to rozpozná. A požehnaný, kto to pochopí bez toho, aby najskôr musel prejsť nejakou životnou kalamitou.

http://www.aktuality.sk/clanok/274337/komentar-pozoruhodne-pokanie-jedneho-expremiera/

Rossija-24

 

RUSKO – TV ROSSIJA

NAŽIVO:

http://www.vesti.ru/onair/

ewtn-logo

 

 

EWTN – naživo

(svetová katolícka televízia

matky Angeliky)

http://bcove.me/acto83ou

 

 

 

RUSKOEmbassy RF press service <press@rusemb.sk>

Komentár informačného a tlačového odboru Ministerstva zahraničných vecí Ruska k znesväteniu pomníka Sovietskej armády v Sofii  Vazeni priateľia, prosime Vas aby ste venovali pozornosť tomuto materialu.

V noci na 14. apríla došlo k ďalšiemu vandalskému znesväteniu slávneho vojnového pamätníka v centre Sofie – pomníka Sovietskej armáde, symbolizujúceho večnú pamäť vďačného bulharského národa o sovietskych vojakoch, ktorí oslobodili Európu spod fašistického otroctva.

Mimoriadna cynickosť a provokatívna podstata tohto činu je v tom, že sa stal krátko pred veľkou historickou udalosťou – 70. výročím víťazného skončenia Druhej svetovej vojny, v ktorej najviac životov obetovala Sovietska armáda a sovietsky ľud.

Je poľutovaniahodné, že pri pohotovom zákroku orgánov právneho poriadku Sofie sa súčasné vedenie krajiny opätovne zhovievavo správa k organizátorom podobných akcii.

V súvislosti s udalosťou požadujeme dôkladné vyšetrenie incidentu a trestné stíhanie osôb, zodpovedných za znesvätenie pamätníka. Očakávame, že oficiálne bulharské úrady predsa len podniknú všetko nutné aby sa zabránilo ďalším takýmto barbarským činom, ktoré protirečia princípom demokracie a slobody.

*************************************************************************************

Píšete nám: Prosba o pomoc pre rodičov kňaza

Vážený pán Selecký,

v prílohe Vám posielam list aj fotodokumentáciu zhoreného domu, ktorý zhorel rodičom duchovnému otcovi  Slavkovi Markovi. List, ktorý Vám posielam, je zverejnený na stránke

 dakujeme.sk

 kto by chcel dať finančný dar, tak na túto stránku.

domTíto ľudia mali ťažký život a vychovali 5 synov a jeden z nich je práve pán farár Slavko, ktorý pôsobí vo farnosti v obci Pohorelá. Veľmi by som Vám bola povďačná, keby ste to nejako zverejnili. Táto rodina je vďačná aj za modlitby, je hlboko veriaca. O Vás som veľa počula, ste pre mňa veľkým vzorom, som dlhoročná čitateľka časopisu Rosa, teraz si ju kupujem od Janky Greškovej, ktorá v našej obci predáva v obchode.

dom2aJa som bola vychovávaná za socializmu ako neveriaca, a Boh sa ma dotkol cez moje trápenie. V živote je pre mňa veľká opora práve naša drahá mamička Panna Mária a jej a náš Otec ku ktorým sa utiekam a denne sa modlím k nim 5-6 ružencov a veľa modlitieb a to všetko len ráno, lebo potom som už v práci a veľa pracujem s ľuďmi a snažím sa im pomáhať a takto je to aj s touto rodinou. 
Prajem vám veľa božích milostí.  Známy svätec Jean Vianney povedal: „

Ľahko pochopíte, že slabý potrebuje silného, ale zrejme ťažko porozumiete tomu, že práve tak silný potrebuje slabého.“ A táto krásna myšlienka nás privádza k tolmu, že sa potrebujeme navzájom. A preto prosím ešte raz všetkých vás, ak môžete, pomôžte tento rodine, aby na Vianoce v tomto roku mohla v rekonštruovanom dome privítať novonarodeného Ježiška 

PhDr. Jarmila Gordanová

Pripájame sa k prosbe pani Gordanovej, kto môžete prispejte na

http://dakujeme.sme.sk/vyzva/1250/pomozme-rodine-ktorej-zhorel-dom

  obidvom dôchodcom, aby mali do zimy opäť strechnu nad hlavou!  A. Selecký

***********************************************************************

Podporme naše bojovníčky!

Prof. Emília Hrabovec a Prof. MUDr. Eva Grey, PhD. nominované na titul Slovenka roka 2015

hrabovecProfesorka dr. Emília Hrabovec (na obr.) , historička z rímskokatolíckej bohoslioveckej fakulty UK a prodekanka pre vedeckú činnosť, medzhinárodné vzťahy a rozvoj fakulty, je nominovaná na titul Slovernska roka 2015 v kategórii veda a výskum. 

Slovenky sú nominované v ôsmich kategóriách: biznis a manažment, umenie a kultúra, médiá a komunikácia, veda a výskum, vzdelávanie a podpora mladých talentov, zdravotníctvo, šport a charita. O víťazkách rozhodnú diváci a poslucháči RTVS, čitatelia týždenníka Slovenka formou SMS hlasovania, kupónov a internetového hlasovania na www.slovenkaroka.sk a www.zenskyweb.sk.

Zahlasujte za Prof. Emíliu Hrabovec! (má číslo 18)

Pošlite SMS-ku  v tvare   SR 18  (teda SR medzera 18) na číslo 7508.   

 

grey (1)Na Slovenku roka je nominovaná taktiež bojovníčka za život a proti Gender ideológii,  matka 5-tich detí 

Prof. MUDr. Eva Grey, PhD (na obr.) – má číslo 21, v kategórii  Vzdelávanie a podpora mladých talentov 

Zahlasujte – Pošlite SMS-ku  Prof. Eve Grey v tvare   SR 21  (teda SR medzera 21) na číslo 7508. 

Hlasovanie prebieha do 22. mája 2015!

Nominantky predstavil na tlačovej konferencii dňa 9. marca v Bratislave týždenník Slovenka, ktorý čitateľskú anketu vyhlásil v spolupráci s Rozhlasom a televíziou Slovenska (RTVS) a Slovenským národným divadlom (SND).

Galavečer, na ktorom vyhlásia víťazky jednotlivých kategórií aj absolútnu víťazku ankety, sa uskutoční dňa 24. mája v historickej budove SND. Titul absolútna Slovenka roka si odnesie dáma, ktorá dosiahne najvyšší počet hlasov. Aj tento rok organizátori udelia Mimoriadne ocenenie za celoživotný prínos pre Slovensko.

peniazeBOMBA“KŠEFT“ z Bruselu!

EU hiring ‚myth-busters‘ on Russian propaganda

Brusel platí za protiruskú ropagandu, a  je to „OK“!   EÚ naháňa „zamestnancov“ – teda „trollov a užitočných idiotov “  pre seba. Za 4350 eur mesačne!  Kam sa hrabú s platmi naši ministri…

The EU foreign service is recruiting a handful of new experts to help counter Russia’s anti-Western propaganda. The job description, sent out on 20 March to EU states’ embassies in Brussels, says their task will be “correction and fact-checking of misinformation/myths”.

https://euobserver.com/foreign/128352

Exorcista Amorth: ‚ISIS je satan’

amorth Zlo sa skrýva za politickým, náboženským a kultúrnym vývojom, no má jediný zdroj a tým je satan.

 Rím, 18.4.2015 (kath.net/CNA/jg) 017 844 –  „ISIS je satan.“ Napísal to známy taliansky kňaz a exorcista páter Gabriele Amorth v príspevku na Facebooku o radikálnej islamistickej skupine. „Islamský štát v Iraku a  Sýrii“. Organizácia sa dnes označuje ako „IŠ“ – Islamský štát.

„Veci s dejú najprv v duchovných ríšach, až potom sa na zemi stávajú konkrétnymi. Existujú iba dve duchovné ríše: Ríša Ducha Svätého a ríša démonických duchov. Zlo sa skrýva rôznymi spôsobmi: politicky, nábožensky, kultúrne, no má iba jeden zdroj inšpirácie: diabla,“ napísal páter Amorth 8. apríla.

Politika sa  bude musieť postaviť proti  IŠ. Ak sa bude organizácia môcť ďalej takto rozpínať, vyvstane otázka, čo Západ v ostatných desaťročiach robil, dodáva páter Amorth. –zg-

Ja, Vlado Bočev
Seriál svedectiev Michala Hirku: Bol som mimo

KINO:  Čarovná zem

Chvíľa pre pesničku: Francis Cabrel


MILUJEM JU NA SMRŤ

Bol som nikto, a vidíte , dnes som ten, kto v noci bdie nad jej snením, milujem ju na smrť
môžete zničiť všetko, čo sa vám zachce jej stačí, že roztvorí náruč
a všetko napraví, všetko napraví – milujem ju na smrť

Zmazala cifry na orloji v našej štvrti, poskladala z môjho života papierové vtáčatá
rozosmiala ho, postavila mosty medzi nami a nebom, a kráčame nimi zakaždým
keď sa jej nechce spať, nechce spať, milujem ju na smrť 

Musela veľa bojovať, aby bola dnes taká silná, musela veľa bojovať, s životom, a tiež s láskou

Žije najlepšie, ako môže, svoj krehký sen , tancuje uprostred lesov, ktoré si kreslí
milujem ju na smrť, nosí stuhy, čo za ňou povievajú, často mi spieva, že sa márne snažím
Zachytiť ich, zachytiť ich, milujem ju na smrť

Keď chcem vstúpiť do jej pod strechami ukrytej jaskyne, mám jej dať správu vrytú do svojej

drevenej topánky milujem ju na smrť, všetko, čo musím, je sadnúť si, nič nehovoriť, nič nechcieť,

len sa snažiť patriť jej, patriť jej  – Milujem ju na smrť

Musela veľa bojovať, aby bola dnes taká silná, musela veľa bojovať, S životom, a tiež s láskou

Bol som nikto, a vidíte , dnes som ten, kto v noci bdie nad jej snením
milujem ju na smrť, môžete zničiť všetko, čo sa vám zachce, jej stačí, že roztvorí náruč
a všetko napraví, všetko napraví – milujem ju na smrť…