Monitoring: Popravy kresťanov – spejeme ku globálnej civilizačno-duchovnej vojne?

367

Francúzsko: Biskup nariadil odstránenie Najsvätejšej sviatosti

Paríž, 16.2.2015 (kath.net) 017 661 – Dramatický vývoj vo Francúzsku. Ako reakciu na vandalizmus v desiatich farnostiach v minulom týždni, nariadil biskup z Bellay-Ars, aby sa Najsvätejšia Eucharistia odstránila zo všetkých farností a kaplniek diecézy. V nariadení biskupa Pascala Rolanda sa uvádza, že Najsvätejšia sviatosť oltárna sa bude uchovávať na bezpečných miestach a že svätostánok sa má otvoriť, aby všetci videli, že Kristus vo forme Najsvätejšej Eucharistie prítomný nie je. Pre prípad, že dostatočný počet veriacich príde na modlitby, má sa Najsvätejšia sviatosť znova preniesť do svätostánku. Jediná výnimka z tohto drastického opatrenia sú kovové svätostánky, ktoré sú dobre zabezpečené. Ostatný prípad, keď bol spustošený kostol, sa stal v noci zo 6. na 7. februára. –zg-

Kresťania v severnom Iraku naliehavo prosia o modlitby

Islamský štát stínal hlavy egyptským kresťanom

Autor: SITA, dnes 07:12
Podľa egyptského prezidenta si Káhira zvolí potrebné prostriedky a načasovanie, aby pomstila toto zločinné zabíjanie.

islamsky-stat-islamisti-poprava-krestania-libyaIslamský štát popravil 21 egyptských kresťanov.Foto: youtube.com

KÁHIRA 16. februára (WEBNOVINY) – Militantno-extrémistická skupina Islamský štát (IŠ) v nedeľu zverejnila videozáznam, ktorý zrejme zachytáva popravu 21 egyptských kresťanov na území Líbye, na čo prezidenta Egypta varoval pred odvetou.

Všetko o Islamskom štáte nájdete TU.
Päťminútová nahrávka, ktorú prostredníctvom siete Twitter propagujú podporovatelia IŠ, ukazuje skupinu militantov oblečených v čiernom a zajatcov v oranžových kombinézach na pláži nachádzajúcej sa údajne blízko Tripolisu. Popravovaných označených za „nasledovníkov nepriateľskej egyptskej cirkvi“ nútia kľaknúť si na zem a následne im odrežú hlavy.

Odporúčame:     Rím zatvorí veľvyslanectvo v Líbyi, stiahnu odtiaľ i občanov
Egyptská štátna tlačová agentúra MENA citovala vyhlásenie hovorcu tamojších koptov, ktorý potvrdil usmrtenie 21 veriacich v Líbyi. Niekoľko hodín po zverejnení záznamu vystúpil v televízii egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí, pričom oznámil, že Káhira si zvolí „potrebné prostriedky a načasovanie, aby pomstila toto zločinné zabíjanie“. V reakcii na udalosť tiež ohlásil sedemdňové obdobie smútku.

stihacka1Egypt vybombardoval pozície IS ako odvetu za zabitie 21 kresťanov

Líbya 16. februára 2015 AKTUALIZOVANÉ (HSP/zveda/TASR/Foto:TASR/AP/Mindaugas Kulbis

Odpoveďou na popravu kresťanov – egyptských občanov, boli letecké útoky na území cudzieho štátu, ktoré sú ovládané bojovníkmi Islamského štátu

Egyptské letectvo zahájilo sériu útokov na pozície radikálnej skupiny Islamského štátu v Líbyi po zverejnení internetového videa popravy 21 egyptských koptských kresťanov. Informáciu zverejnila RIA Novosti s odvolaním Reuters.

Egyptské vojenské lietadlá dnes v reakcii na brutálne vraždy egyptských občanov podnikli nálety na pozície IS v Líbyi. Útoky sa odohrali neďaleko hraníc s Egyptom. Pri náletoch zasiahli skrýše zbraní, poľné a výcvikové tábory IS.

V koordinácii s Egyptom dnes vojenské lietadlá ozbrojených síl lojálnych oficiálnej líbyjskej vláde podnikli nálety v oblasti prístavného mesta Darná na východe krajiny, kde sa tiež nachádzajú bašty islamistov Podľa hovorcu líbyjského veliteľa Sákira Jarúšího pri nich prišlo o život od 40 do 50 islamistov. Zničené boli aj sklady zbraní a komunikačné centrá patriace IS.

Egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí v súvislosti s túto popravu prehovoril k národu a povedal, že krajina si vyhradzuje právo reagovať na zabíjanie svojich občanov v Líbyi.

http://www.hlavnespravy.sk/egypt-vybombardoval-pozicie-islamskeho-statu-ako-odvetu-za-zabitie-21-krestanov/551571