Monitoring: Poliaci chcú zakázať interrupcie, Cudzí agenti na Slovensku napadli speváčku Kristínu, Pjakin: Čudný terorizmus a globalizácia, správy

287

Poľská vláda chce úplný zákaz interrupcií

Varšava 31. marca 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Michael Sohn)

Poľská premiérka Beata Szydlová a predseda jej konzervatívnej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Jaroslaw Kaczynski dnes vyhlásili, že podporujú úplný zákaz umelého ukončenia tehotenstva.

Na snímke poľská premiérka Beata Szydlová
Na snímke poľská premiérka Beata Szydlová

Informovala o tom agentúra AP. Interrupcie sú momentálne v Poľsku povolené len vo výnimočných prípadoch, ako sú znásilnenie či poškodenie plodu alebo v prípade, že tehotenstvo ohrozuje život matky. Občianska skupina s názvom “Stop interrupciám” však zbiera podporu pre ich úplný zákaz. Skupinu podporuje aj poľská rímskokatolícka cirkev. Strana PiS, ktorá získala vo vlaňajších voľbách parlamentnú väčšinu, sľúbila návrat k tradičným katolíckym hodnotám.

K diskusiám o ľudskosti každého nenarodeného dieťaťa v Poľsku prispel aj nedávny prípad potratu vykonaného na dieťa v 24.týždni, ktoré údajne malo Downov syndróm. Potrat tohto dieťaťa nevyšiel ani na druhý pokus, a tak bolo po predčasne vyvolanom pôrode ponechané na smrť osamote v bolestiach a plači.

Speváčka Kristína reaguje na Transparency International: “Niekto mi chcel veľmi ublížiť”. Kollár: “Sú to Sorosovi zapredanci”

Bratislava 31. marec 2016 (HSP/Foto: TASR-Pavel Neubauer)

Speváčka Kristína Peláková považuje vyjadrenia Transparency International Slovensko za vykonštruované hlúposti

Na sociálnej sieti už zareagovala na vyjadrenia mimovládnej organizácie Transparency International aj samotná speváčka Kristína Peláková. Mimovládka ju totiž verejne kritizuje za to, že prijala ponuku a zaspievala pre Banskobystrický samosprávny kraj počas osláv Dňa učiteľov.

Na snímke speváčka Kristína
Na snímke speváčka Kristína

Kristína na svojom profile píše:

“Milí fanúšikovia.
V posledných dňoch sa v médiách uverejnili články, ktoré narážali na moju osobu, preto by som sa k nim chcela oficiálne vyjadriť:

Beriem to tak, že niekto mi chcel veľmi ublížiť. Som z toho veľmi sklamaná, lebo s takouto zlobou som sa dávno nestretla. Ako speváčka sa zo zásady nemiešam do politiky, pretože svojimi postojmi nechcem publikum rozdeľovať. Prosím svojich fanúšikov a celú slovenskú verejnosť, aby ma v tomto zmysle pochopila, pretože si neviem predstaviť, kam naša spoločnosť v takejto atmosfére smeruje. Bola som v dobrej viere podporiť podujatie venované sviatku Dňa učiteľov s odovzdávaním ceny Matej Bela. Vyjadrenia Transparency International Slovensko na moju osobu a spájanie ma s politikou sú mi ľahostajné a považujem ich za vykonštruované hlúposti.”

K jej reakcii sa pridal aj Boris Kollár a poukázal na prepojenie mimovládnej organizácie s rodinnými príslušníkmi novozvolených pravicových poslancov:

“Kristínka, ja sa ti divím, že sa tým vygrcom zaoberáš. Veď je to mimovládka platená z Ameriky a bude žvástať len to, čo sa jej hodí. Pozri, Beblavého žena je šéfka tuším správnej rady a čuduj sa svete, zrazu Beblavého spolustranník Hrnčiar dostane titul pán “TRANSPARENTNÝ”. Rovnako „transparentné“ mesto Martin a o chvíľku sa prevalí ako Hrnčiar pod cenu nakúpil pozemky od mesta a ako jeho brat má stavebnú megazákazku okolo Martina. Ich hodnotenia majú hodnotu hajzlového papiera, aj to pekne umazaného.”

Ďalej pokračuje, “pozri, ty im vadíš a pustili sa do teba, ale ani gram sa nepustili do tých divadelníkov, čo ich Kotleba zrušil! Tam vykrikovali farizeji, že pomóóóc koniec divadelníctva, fašizmus!!!  Pozri, ani slovo o tom, ako si mohli dovoliť zobrať zákazku od Kotlebu! Sú to zapredanci Sorošovi a píšu len ako sa im hodí. Ten názov by im mali súdne odobrať! Lebo sú to zaprdení manipulátori a rozvracajú našu spoločnosť horkou slinou! Kto im dal právo na pravdu? Nikto! Len sa nazvali TRANSPARENCY a osobujú si právo kárať a hodnotiť ľudí a spoločnosť.

My sme, Kristínka, radi, že ťa máme a sme na teba hrdí, rob nám naďalej svojou hudbou radosť a na psi, ktoré štekajú, kašli … Národ ťa miluje, TA NEEEE?!!!”, ukončil svoju reakciu Kollár.

V.V.Pjakin:  Globalizácia,  terorizmus a umývanie nôh moslimom

Nemecká strana AfD:  Tradičná rodina – hlavný ideál

Berlín/Stuttgart, 1.4.2016 (kath.net/idea) 018 970 – Za tradičnú rodinu ako hlavný ideál sa vyslovuje nemecká strana „Alternatíva pre Nemecko“ (AfD) v návrhu nového programu, ktorý sa mal schváliť 30. apríla až 1. mája na straníckom sneme v Stuttgarte. V návrhu sa uvádza:

„Chápať rodinu skladajúcu sa z otca, matky a dieťaťa ako základnú bunku spoločnosti a uspokojovať potreby detí a rodičov – to sa musí opäť stať centrom rodinnej politiky.“

AfD chce rozprúdiť spoločenskú hodnotovú diskusiu na posilnenie úlohy rodičov. Obracia sa proti mainstreamugenderovej ideológie, ktorá propaguje zavrhnutie tradičných úloh pohlaví:

„Deti nie sú nijaký balast brániaci kariére, ale naša budúcnosť.

K problému poklesu obyvateľstva sa v programe uvádza:

„Namiesto národohospodársky neúnosného a veľmi  konfliktného prisťahovalectva – najmä z islamských štátov – sa musí zvýšiť pôrodnosť domáceho obyvateľstva. Na to je potrebné väčšie na hodnotách založené ocenenie práce rodičov, ako aj rodinná politika, ktorá sa orientuje potrebami rodiny a mladých ľudí povzbudzuje k zakladaniu rodiny. Na podporu tohto sa požaduje aj zreformovaný daňový a dôchodkový systém, aby mnohodetné rodiny už nemuseli žiť pod existenčným minimom a vybudovali si dostačujúce vlastné dôchodkové zabezpečenie. AfD chce okrem toho mnohodetné rodiny zvlášť podporovať.

Zastaviť diskrimináciu matiek v domácnosti

Strana sa ďalej zasadzuje za zastavenie diskriminácie matiek, ktoré doma vychovávajú svoje deti. Starostlivosť o deti v jasliach sa nesmie jednostranne uprednostňovať.

V návrhu sa pranieruje, že v Nemecku sa ročne vykoná 100 000 potratov prostredníctvom poradenských centier (sociálna indikácia). V poradenstve tehotným ženám v konfliktnej situácii musí byť preto ochrana nenarodených detí prvoradým cieľom. AfD sa zasadzuje za „kultúru života“. Stavia sa proti všetkým pokusom bagatelizovať potraty, podporovať ich zo strany štátu, či dokonca vyhlasovať ich za ľudské  právo. Strana sa ďalej hlási k hlavnej nemeckej kultúre, ktorá sa v podstate zakladá na troch prameňoch: na náboženskej tradícii kresťanstva, vedecko-humanistickej tradícii, „ktorej antické korene boli obnovené v renesancii a osvietenstve“ a na rímskom práve, na ktorom stojí právny štát.

„Ideológiu multikulturalizmu považujeme za vážne ohrozenie sociálneho mieru, aj prežitia národa ako kultúrnej jednoty.“

Islam nepatrí k Nemecku – nie minaretom a volaniu muezína.

Vzhľadom na islam sa v programe zdôrazňuje, že nepatrí k Nemecku. AfD sa jasne stavia proti islamskému praktizovaniu viery, „ktoré sa zameriava proti slobodnému demokratickému poriadku, proti našim zákonom a proti židovsko-kresťanským a humanistickým základom našej kultúry“. Strana odmieta minaret ako islamský symbol ovládania iných rovnako, ako volanie muezína. Ním sa verejne vyhlasuje, že okrem islamského Alaha iného boha niet. Minaret a volanie muezína odporujú tolerantnému spolunažívaniu náboženstiev, ktoré praktizujú  cirkvi.

V programe sa súčasne konštatuje, že mnohí moslimovia žijú podľa zákonov, integrovane a ako akceptovaní členovia spoločnosti. No je potrebné zabrániť tomu, aby sa tvorili islamské paralelné spoločnosti so sudcami práva šaría a stále viac sa izolovali. AfD sa stavia aj proti tomu, aby sa kritika islamu tupila ako „islamofóbia“ alebo „rasizmus“.

„Proti ideológii gender“: Chce zotrieť rozdiely pohlaví

AfD vyslovila aj ostré odmietnutie ideológie gender: Tá chce potierať rozdiely medzi pohlaviami a tým pôsobí proti tradičným hodnotám a špecifickým úlohám pohlaví v rodinách. Strana požaduje, aby sa zrušil „výskum genderu“. Jeho metódy nespĺňajú kritériá vedy, keďže ich stavanie cieľa je motivované politicky. Treba zabrániť pripusteniu s ideológiou genderspojenej ranej sexualizácie detí v školách. Deti neslobodno v súvislosti s ich sexuálnou identitou zneisťovať. -zg-

Kasper: Pápežský dokument potvrdí líniu synody

Rím, 1.4.2016 (KAP) 018 969 – Kardinál Walter Kasper (83) varoval pred príliš veľkými očakávaniami vzhľadom na oficiálny záverečný dokument Synody biskupov o rodine, ale vcelku potvrdil pokračovanie synodálnej línie v dokumente:

„Pápež nie je revolucionár, ale reformátor. Neočakávam nijaký revolučný text,“ povedal Kasper na okraj Európskeho apoštolského kongresu milosrdenstva (EACOM), ktorému predsedal kardinál Christoph Schönborn v Ríme. Kardinál sa vyjadril 1. apríla pre taliansku katolícku tlačovú agentúru SIR.

Vzhľadom na znovu zosobášených rozvedených Kasper povedal, že „nedôjde k nijakej zmene náuky, ale mohla by sa zmeniť ‚disciplína’“. Tak napríklad tieto páry by mohli byť pripustené k niektorým „typickým úlohám laickej služby vo farnostiach“.  

Kardinál Kasper však pripustil, že ešte nečítal „ani riadok“ exhortácie s názvom „Amoris laetitia“ (Radosť lásky), ktorú 8. apríla predstavia vo Vatikáne kardinál Schönborn a kardinál Lorenzo Baldisseri. Je si však istý, že pápež nasleduje „líniu synody“, ako sa vyjadril Kasper.