Monitoring: Ovocie „revolúcie“ na Ukrajine, boj pokračuje

247

Hrôza na Ukrajine: Našli telá takmer 300 znásilnených žien!

Hrôza na Ukrajine: Našli telá takmer 300 znásilnených žien!Ďalších 400 žien je nezvestných (ilustračné foto).
 
31.10.2014, 14:43 | Telá 286 žien objavili vo východoukrajinskom meste Krasnoarmijsk, pričom takmer 400 ďalších žien vo veku 18-25 rokov je nezvestných.

Oznámil to v piatok premiér samozvanej Doneckej ľudovej republiky (DĽR) Alexandr Zacharčenko, ktorého citovala agentúra RIA Novosti. „V Krasnoarmijsku, kde majú základňu ukrajinské sily, je nezvestných približne 400 žien vo veku 18-25 rokov. V meste bolo objavených 286 tiel znásilnených žien,“ uviedol Zacharčenko.

Krasnoarmijsk sa nachádza zhruba 45 kilometrov severozápadne od Donecka, metropoly tejto povstaleckej republiky. Ozbrojený konflikt v juhovýchodných oblastiach Ukrajiny vypukol v apríli, keď ukrajinské sily odštartovali vojenskú operáciu proti stúpencom nezávislosti Donbasu, nesúhlasiacim s februárovým „pučom“ v Kyjeve, píše RIA Novosti. Znepriatelené strany sa dohodli na prímerí 5. septembra, vzájomne sa však obviňujú z jeho porušovania.

http://www.cas.sk/clanok/298126/hroza-na-ukrajine-nasli-tela-takmer-300-znasilnenych-zien.html

Vážený pane Selecký,

přeposílám Vám následující emotivní svědectví ukrajinské poslankyně o tom, co se v její zemi děje. Možná, že už jste to viděl. Dost jsem z toho byla šokovaná, myslím, že spoustě lidí nedochází pozadí všech těch událostí. Bohu díky, že nás průběžně na svých stránkách pravdivě informujete. S pozdravem Mgr. M. P.

Voľby v doneckej ľudovej republike vyhral separatistický premiér Zacharčenko
02.11.2014 07:31:53|Zdroj:TA3 TASR| Foto: SITA/AP
Po voľbách by sa údajne mal stať prezidentom. Jeho strana získala podľa odhadov vyše 65 percent hlasov. V Luhanskej ľudovej republike sa očakáva triumf Igora Plotnického.

Európska únia spolu so Spojenými štátmi označili voľby za nezákonné. Kyjev namieta, že organizovanie volieb orgánmi samozvanej Doneckej ľudovej republiky a Luhanskej ľudovej republiky je v rozpore s mierovým plánom prijatým v septembri v Minsku, ktorý v týchto oblastiach predpokladá len komunálne voľby.

Moskva je naopak pripravená výsledky volieb uznať. Informovala agentúra Reuters.

Separatistické republiky pritom dúfajú, že voľby potvrdia legitimitu povstaleckých vládnych štruktúr. Podľa agentúry AP sú voľby značne podfinancované a predvolebná kampaň jednotlivých kandidátov a politických zoskupení bola zanedbateľná. Okrem toho sú vážne obavy, že sa voľby nezaobídu bez nepokojov.

Nie je možné s istotou povedať, koľko ľudí je oprávnených hlasovať vo voľbách, nakoľko separatistom sa nepodarilo dostať k oficiálnym voličským zoznamom. Veková hranica, od ktorej môžu ľudia v oblastiach na východe Ukrajiny voliť, sa znížila na 16 rokov.

Volebné miestnosti sa otvárajú o 7.00 h miestneho času (6.00 h SEČ).

Ako vyzeral volebný deň vo východoukrajinskom Luhansku nám telefonicky povedal spravodajca Českého rozhlasu Marťin Dorazín

Čítajte viac: http://www.ta3.com/clanok/1049902/volby-v-doneckej-ludovej-republike-vyhral-separatisticky-premier-zacharcenko.html