Monitoring – komentujeme: Vojna lži, „Príbeh hrdinky“ Jessicy Lynchovej a švindle vojnového spravodajstva USA, Ako sa manipuluje s ľudským cítením

445

Svet je v nenormálnej situácii. Sme svedkami exodusu, ktorý v súčasnosti nemá obdoby.  Snahy o pomoc utečencom, snaha riešiť i neriešiť katastrofickú situáciu sa mieša so snahou ovplyvniť,  využiť i  zneužiť verejnú mienku, ako sa to v mediálnych vojnách zvykne robiť.  Je smutné, že tzv. globalizačný trend nastavil v dnešných dňoch smerom na Európu živý štít chudákov, v ktorom sa skrýva možno aj dobre vycvičená armáda na inváziu, a za týmto živým štítom  – takto krytá – zrejme nastúpi vlna hrdlorezov. Čo sa po celé stáročia nepodarilo vojenskou cestou, ide  metódami neuveriteľného podvodu a klamstva. Tak ako sa amorálnosti a skazenosti odievajú do hávu „ľudských práv“, tak sa ľudia, vyhnaní zo svojich domovov súčasnou sofistikovanou vojnou USA využívajú na prienik teroristov,  ako aj na citové vydieranie obyvateľov Európy, s konečným dôsledkom dosiahnuť jej absolútne ovládnutie.  Do akej miery sú tieto diabolské  taktiky účinné,  vidíme sami.

Ešte pred nedávnom sme sa venovali poodhaľovaniu maistreamových spôsobov, ako manipulovať s verejnou mienkou. Uviedli sme prípad americkej vojačky Jessicy Lynchovej. Podarilo sa nám získať  dokumentárny film BBC, ktorá nakrútila o tomto „srdcervúcom“ kamuflovanom príbehu dokument pod názvom Vojnový švindel. Tento dokument vám ponúkame spolu s opakovanými  základnými informáciami o prípade.  Podobne je na tom aj zrejme aj malý sýrsky chlapec, ktorého fotografia po jeho nešťastnej smrti dnes „obletela svet“ – zrejme s jasným úmyslom – zlomiť konečne odpor časti Európy  proti „kvótam“ utečencov.  Zaujímavé, že poprava detí – kresťanov, ktoré nedávno napriek hrozbe smrti nezapreli svoju vieru, a ktorým „bojovníci“ Islamského štátu odťali hlavy, tento náš milý svet tak veľmi nedojala… Jasne sa k celej súčasnej situácii  vyjadril aj premiér slovenskej vlády Robert Fico v dnešnom rozhovore (5. septembra 2015) pre Rádio Slovensko.   Anton Selecký

„Šokujúca, krutá realita európskej utečeneckej krízy“, nazval svoj článok The Guardian opäť so snímkou Turka s chlapcom v náručí. Talianská La Repubblica fotografiu doplnila textom „Fotografia, ktorá otrasie svetom“.

Kauza Jessica Lynchová

Vo vojne v Iraku použili USA podobný srdcervúci príbeh ako z Kuvajtu, a to vojačky Jessicy Lynchovej (na obr.), ktorú proste hrdinskí Američania museli zachraňovať z pazúrov irackých barbarov.  Uniesli ju z nemocnice, kde sa o ňu irackí lekári lynch315príkladne starali..  Už vtedy sa pridali “slovenské” médiá (denník Nový  Čas) ku šíreniu a podpore tejto dezinformácie. Priložené dokumenty Britských listov:

http://blisty.cz/art/14028.html (anglické komentáre tejto udalosti sa v našom  linku nestratili):

https://www.magnificat.sk/old/htm01/jessica.htm

My sme sa zaoberali vojnou v Iraku a prinášali sme spravodajstvo prostredníctvom svojej dopisovateľky v Sýrii:

Vojna v Iraku, ako ju prinášal  Magnificat Slovakia

https://www.magnificat.sk/old/htm01/syria.htm

Na stope falošnej „ikony“ USA

Vojna podľa médií

KINO: Ako sa vyrába mainstream (repríza)

Zneužívanie nešťastia a ľudských citov? 

Utopené dieťa z pláže dojalo Európanov, zmení prístup k utečencom?

03.09.2015 13:52:13|Zdroj: ČTK| Foto: SITA/AP
„Šokujúca, krutá realita európskej utečeneckej krízy“, nazval svoj článok The Guardian opäť so snímkou Turka s chlapcom v náručí. Talianská La Repubblica fotografiu doplnila textom „Fotografia, ktorá otrasie svetom“.

Na pláži v Turecku našli trojročného Sýrčana, ktorý sa utopil na ceste do Grécka s ďalšími utečencami. Sociálne siete a titulné stránky európskych denníkov zaplavili snímky chlapčeka ležiaceho na piesku pri prístavnom meste Bodrum tvárou dole na brehu a tureckého policajta, ktorý ho odnášal.

http://www.ta3.com/clanok/1068526/utopene-dieta-z-plaze-dojalo-europanov-zmeni-pristup-k-utecencom.html

LONDÝN – Veľká Británia, ale aj celá Európa, je pod veľkým tlakom v súvislosti s utečeneckou krízou, ktorá v poslednom období zasiahla kontinent. Dôvodom je fotografia mŕtveho sýrskeho chlapca Aylana Kurdiho na tureckom pobreží, ktorý sa utopil na ceste za lepším životom v Európe. Ľudia sa spájajú a žiadajú, aby kompetentní zasiahli.

syriachlapecpFotografiu na Twitteri zdieľal aj novinár Sakir Khader s komentárom: „Prežil násilie počas vojny v Sýrii, ale zomrel na ceste za svojim novým, mierumilovným životom v Európe.“

http://www.noviny.sk/c/zahranicie/utopeny-chlapec-sa-stal-symbolom-uteceneckej-krizy-vlady-su-pod-tlakom

Odmietnutí

Aylanova rodina bola na prvý pohľad v obrovskej výhode. Teta dnes už mŕtvych chlapčekov žije dvadsať rokov v Kanade. V júni 2015 sa snažila spraviť všetko pre to, aby ich s rodičmi dostala k sebe legálnou cestou. „Pokúšala som ich tu zasponzorovať. Priatelia a susedia mi pomohli zložiť do banky zálohu ako garanciu. Nemohli sme ich sem dostať, úrady to zamietli, a tak preto išli na tú loď,“ povedala príbuzná z Kanady pre National Post. „Túto správu mi telefonoval ďalší príbuzný, ktorý hovoril s otcom chlapcov. Ten mu povedal iba toľko, že prišiel o ženu a deti,“ uzavrela žena, podľa ktorej sa otec plánuje vrátiť do Kobane, aby tam svoju ženu a deti mohol pochovať. Potom bude čakať na chvíľu, keď si smrť príde po neho, aby spočinul pri rodine. Už sa ďalej nebude pokúšať vydobyť si slobodu. Jeho život sa skončil na ceste za snom, o ktorý prišiel.

http://www.cas.sk/clanok/328843/fotografia-mrtveho-aylana-3-otriasla-svetom-pribeh-malickeho-chlapca-ktory-umrel-cestou-za-slobodou.html

Drastické odhalenie – vymenil život syna za zuby…

Pravda o tom, prečo zomrel maličký sýrsky chlapček!

turkey_migrants-7db2056403784601a4b1661da48947d0

Rodina opustila Sýriu v roku 2012 a usídlila sa v Turecku, kde žili v bezpečí 3 roky. Otec rodiny mal prácu, domov a celá rodina žila relatívnom dostatku. Dôvod, prečo sa rodina vydala na cestu loďou do Európy bol ten, že otec si chcel dať spraviť nové zuby. Tento rozhovor s jeho sestrou v Kanade všetko vysvetľuje.  (video nižšie).  Po celé roky BBC, CNN ale aj slovenské televízne kanály prikrášľujú, upravujú a rozmazávajú správy, ktoré vysielajú a dnes sa dostali na úroveň emocionálneho vydierania. Chudák chlapec sa utopil kvôli hlúpemu otcovi, ktorý opustil bezpečie Turecka potom, čo mu bol odmietnutý azyl v Kanade.

Rovnako ako migranti v Maďarsku, ktorí nemajú nárok na legálnu cestu do iných krajín, aj sýrska rodina mala byť riešená a poslušná zákonov krajiny, kde sa nachádzali. Mali ostať v Turecku ako bezpečnej krajine a odtiaľ mali žiadať o legálnu emigráciu do nimi zvolenej krajiny. Evidentne Kanadu nepresvedčili, tak to skúšali porušením zákonov Európskej Únie.

http://medzicas.sk/drasticke-odhalenie-vymenil-zivot-syna-za-zuby/