Aktualizované: Oznamy – Monitoring: Pozývame na Horu Zvir – svedectvá z Medžugoria, Je Antikrist už na obzore? K Synode 2015. KINO: Pokánie –

382

Srdečne vás pozývame
na stretnutie s kanadskými manželmi

PATRIKOM a NANCY LATTA (na obr.)
žijúcimi a pôsobiacimi v Medžugorí

unnamedStreda 4. novembra Bazilika minor, Ľutina
16.00 osobné svedectvo Patrika a Nancy
18.00 archijerejská svätá liturgia

Štvrtok 5. novembra Hora Zvir, Litmanová
10.30 svätá liturgia s archijerejom
11.30 osobné svedectvo Patrika a Nancy

Piatok 6. novembra  Chrám Božej múdrosti, Svidník
09.30 Akatist požehnania rodín
10.00  svedectvo Patrika a Nancy  Katedrálny chrám sv. Jána Krstiteľa, Prešov

16.30 archijerejská svätá liturgia
17.30 osobné svedectvo Patrika a Nancy

Sobota 7. novembra, Chrám Zosnutia Presvätej Bohorodičky, Klokočov
09.00 tretia hodinka, prednáška sestier baziliánok
09.30 archijerejská svätá liturgia
11.00 osobné svedectvo Patrika a Nancy, diskusia

Patrik a Nancy Lattoví v Medžugorí

​Synoda – k záverečnému dokumentu

;

Gloria TV – správy 26. októbra 2015

Kam dovolíme tzv. „kultúre“ zájsť? 

To sa dialo v nemeckom Osnabrucku​…

http://www.traditioninaction.org/RevolutionPhotos/A649_Orgy.htm

NASA má vraj tajný plán, ako ovládnuť ľudstvo:

Štyri kroky na šelmanastolenie nového svetového poriadku

WASHINGTON – Keď sa nad čínskym mestom zjavili záhadný obraz čiernych mrakodrapov, nikto si to nevedel vysvetliť. Vedci upokojovali verejnosť so slovami, že šlo o fatamorgánu. No teraz sa objavilo podozrenie, že všetko má na svedomí tajný projekt NASA.

Pred niekoľkými dňami sa nad Čínou objavili záhadné mraky a v nich obraz čiernych mrakodrapov. Experti všetky konšpirácie zmietli zo stola tým, že išlo len o akúsi ilúziu, fatamorgánu.

No čoraz viac silnie podozrenie, že „prelud“ je výsledkom tajného projektu Národného úradu pre letectvo a vesmír nazvaného Blue Beam (Modrý lúč). 

 

http://www.topky.sk/cl/13/1506109/NASA-ma-vraj-tajny-plan–ako-ovladnut-ludstvo–Styri-kroky-na-nastolenie-noveho-svetoveho-poriadku

Takže sa pripravujme – na „čip“ od narodenia….

Nový svetový poriadok

Ach, tá politika…  

Chvíľa pre pesničku: Bonnie Tyler

********************************************************************************

Pokánie, alebo  o čom je „Óda na radosť“

(film minulosti a bohužiaľ aj budúcnosti)

Keď som videl film Pokánie ešte za socializmu v našej televízii, myslel som, že sa mi to sníva. Komunistický mediátori zrejme nedocenili zvláštnosť a neuveriteľnú historickú plastickosť tohto filmu. V hlavnej postave diktátora Varlama Aravidzeho môžeme totiž vidieť nielen Hitlera alebo Stalina, ale aj ďalších komunistických či iných totalitných vládcov, vrátane dnešných či budúcich. To, že v podstate každý politický systém môže „stvoriť“ takéhoto politika, tkvie v skutočnosti, že medzi nami driemu zakomplexovaní, falošní, a nesmierne prispôsobiví ľudia, ktorí všetko podriadia jedinému: Akýmkoľvek spôsobom sa dostať k moci. Ich chorobná ctižiadostivosť má iba jediný cieľ:  Vyžívať sa vo vládnutí a v bezmocnosti iných.
slobodmurárind_compassPreto mohli napríklad v Nemecku, krajine Schillera, Goetheho, Beethovena a iných géniov povstať desaťtisíce sadistov a vrahov. Títo driemu aj medzi nami. Zatiaľ ich nepoznáme, ale vhodná situácia im dá možnosť „uplatniť sa“. A to sa môže stať v akejkoľvek spoločnosti.
Zvláštny impresionistický štýl režiséra odkrýva vo filme Pokánie tie najtemnejšie i najbolestivejšie stránky ľudskej duše. Odhaľuje patológiu zvrátenej mocichtivosti, ktorá by mala byť diagnostikovaná ako psychiatrická choroba, a nie ako predpokladpre vysoký politický post.
Film Pokánie majstrovsky odhaľuje všeobecnú formu diktátorského „pokroku“, ktorému ide o jediné – a toho sme svedkami najmä dnes – klamať frázami o budúcnosti ľudstva a zničiť poklady histórie, hrdosť národov, kresťanské korene a tak nastoliť mravný nihilizmus.
A tak demokraticky zvolený „starosta“ Varlam Aviradze rozbehne svoj desný despotický režim, a rozumní ľudia nemajú proti nemu šancu..
Zaujímavým vrcholom aspoň pre mňa je chvíľa, keď zanietená zastánkyňa diktátora Varlama Aravidzeho hovorí Nine Barathelliovej, manželke politického väzňa:
Nezabúdaj, že ide o budúcnosť zeme. Potomkovia budú na nás spomínať s hrdosťou. Usilujeme o nevídané veci! Je prirodzené, že sa dopúšťame aj chýb. Aj nevinní môžu padnúť za obeť. Teraz chápem Beethovenovu Ódu na radosť, ktorá sa čochvíľa rozoznie po celom svete. A zanietená členka diktátorského režimu spieva Ódu na radosť. Spieva sa v nej„Všetci ľudia budú bratia..“
Zábery umučenia Nininho manžela ako politického väzňa počas tejto Ódy na radosť pôsobí nesmierne bizarne, ale je pravdivým odhalením pozadia aj pripravovaného dnešného „globálneho raja“, – teda globálneho väzenia, ktoré nemá v histórii sveta obdobu.. To ostatné si pozrite osobne…

Film Pokánie nakrútili v Gruzínsku (mimochodom rodisku Jozefa Visarionoviča Stalina) v roku 1984.

Záverom len poznámka z vikipédie:
Již  roce 1955 navrhl Radě Evropy Richard Nikolaus Graf von Coundenhove-Kalergi, aby se Óda na radost stala novou Evropskouhymnou. Až v roce 1972 byla skladba oficiálně uznána za hymnu Rady Evropya v roce 1985 se stala oficiální hymnou Evropské unie, tehdy ještě nesoucí název Evropská společenství.

Prorocké slová filmu Pokánie sa napokon naplnili: Beethovenova Óda na radosť sa skutočne rozoznela po celom svete, ako hymna EÚ. Otázka znie: V koho réžii?                              Anton Selecký