Monitoring: ISIS zničili kostol Panny Márie, Aká „pomoc“ lieta na Ukrajinu, Kiska – politika pomocnej školy, a i. KINO: Viera, obeta a sloboda

292

Džihádisti zničili kostol Panny Márie práve na Veľkonočnú nedeľu

terrorDamask 5. apríla 2015 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Vadim Ghirda)

Ozbrojenci extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) dnes vyhodili do vzduchu kostol Panny Márie v obci Tal Nasrí v provincii Hasaka na severovýchode Sýrie

O tomto informovala dnes agentúra SANA s tým, že príslušníci IS umiestnili v chráme výbušniny a potom ich aktivovali.

SANA spresnila, že k zničeniu kostola došlo v deň, keď kresťania západného rítu slávia Ježišovo zmŕtvychvstanie, ktoré je vyvrcholením Veľkej noci – najvýznamnejšieho kresťanského sviatku. Ako pripomenula SANA, kostol Panny Márie v Tal Nasrí je v poradí už piatym zničeným kresťanským chrámom v povodí rieky Chabur, kde žijú najmä Asýrčania hlásiaci sa ku kresťanstvu.

IS však na územiach, ktoré dobyje, ničí okrem kresťanských chrámov aj stavby a pamiatky súvisiace s islamom, ako aj inými náboženstvami. V Iraku i Sýrii džihádisti zničili dokonca aj pamiatky, ktoré boli súčasťou svetového dedičstva zapísaného v zoznamoch UNESCO.

http://www.hlavnespravy.sk/dzihadisti-znicili-krestansky-chram-prave-na-velkonocnu-nedelu/592983

Prápor „AZOV“:  JUESEJ, IS OUKEJ

Zaujímavé videosprávy z juhovýchodu Ukrajiny: samé prekvapenia

http://www.hlavnespravy.sk/zaujimave-videospravy-z-juhovychodu-ukrajiny-same-prekvapenia/592818

Čo „lifrujú“ na Ukrajinu ako pomoc

Ale my přece na Ukrajinu posíláme jendrobnou humanitární pomoc – jídlo, přikrývky, léky. Tak co to železo? Sleduj do konce videa ! Proč nám to neukázala ČT-24?  Dívej se , pro co tu bylo to velké letadlo v Ostravě…

tankNemecký politik: USA potrebujú Ukrajinu ako bojisko s Ruskom

Kyjev/Moskva/Washington 5. apríla 2015 (HSP/ria.ru/Foto:TASR/AP-Vadim Ghirda)

Civilisti na Ukrajine bez ohľadu na to koho podporujú, javia sa iba obeťami politiky Washingtonu nasmerovanej proti Rusku, hovorí Arno Klenne. Pre amerických politikov je Ukrajina túžobne očakávaným bojiskom s Ruskom, píše nemecký sociológ a politológ Arno Klenne v internetovom vydaní Telepolis

Vo svojom článku expert vysvetľuje, prečo podľa jeho názoru, Spojené štáty burcujú za vyzbrojenie Kyjeva. Podľa neho, americkí generáli v NATO sa už dlho snažia otvoriť „druhý front“ ukrajinského konfliktu v Európe a Minské dohody asi ťažko berú vážne.

http://www.hlavnespravy.sk/nemecky-politik-spojene-staty-potrebuju-ukrajinu-ako-bojisko-s-ruskom/587587

Miloš Zeman: Americký veľvyslanec má dvere na Hrad zatvorené

milosPraha 5. apríla 2015 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Americký veľvyslanec v Českej republike Andrew Schapiro odteraz má dvere na Pražský hrad zatvorené. Vyhlásil to prezident Miloš Zeman, ktorého nahnevala nedávna Schapirova poznámka na margo Zemanovej účasti na oslavách konca 2. svetovej vojny v Rusku.

Podľa Zemana, americký veľvyslanec veľmi nevhodne komentoval plánovanú účasť Miloša Zemana na oslavách 70. výročia konca druhej svetovej vojny v Moskve. Andrew Schapiro poukázal na to, že Miloš Zeman sa zúčastňuje ako jediný štátnik z Európskej únie. Miloš Zeman bol nepríjemne prekvapený meditáciami amerického veľvyslanca. Je presvedčený, že Američan prevýšil svoje kompetencie a nekonal, ako skutočný diplomat.  „Neviem si predstaviť, že by český veľvyslanec vo Washingtone radil americkému prezidentovi, kam má cestovať. A nenechám si hovoriť do plánu svojich zahraničných ciest žiadnym veľvyslancom. Obávam sa, že po tomto vyhlásení má naopak veľvyslanec Amdrew  Schapiro dvere na Hrad zatvorené,“ zdôraznil.

http://www.hlavnespravy.sk/cesky-prezident-americky-velvyslanec-ma-dvere-na-hrad-zatvorene/593027

kiska_tasr_2Andrej Kiska: Politik na úrovni pomocnej školy

Poriadny šum medzi vládnymi kanceláriami

Bratislava 4. apríla (TASR) – Úrad vlády SR nerozumie vyhláseniu prezidentskej kancelárie o tom, že najvyšší ústavný činiteľ Andrej Kiska nedostal pozvánku na spoločné oslavy 70. výročia oslobodenia Bratislavy na Slavíne.

Podľa riaditeľa Tlačového a informačného odboru ÚV SR Erika Tomáša ide o zavádzanie verejnosti. „V stredu tento týždeň riaditeľ protokolu kancelárie prezidenta sám iniciatívne kontaktoval riaditeľku protokolu úradu vlády, aby jej oznámil, že prezident sa na spoločných oslavách nezúčastní a na Slavín pôjde sám,“ priblížil Tomáš.

Šéf komunikačného odboru Kancelárie prezidenta SR Roman Krpelan dnes uviedol, že prezident bol pripravený zúčastniť sa na spoločných oslavách, nedostal však žiadnu oficiálnu pozvánku. Z tohto dôvodu sa rozhodol uctiť si pamiatku vojakov, ktorí padli pri oslobodzovaní Bratislavy s primátorom hlavného mesta Ivom Nesrovnalom a predsedom Bratislavského samosprávneho kraja Pavlom Frešom.

http://www.teraz.sk/slovensko/kancelaria-prezidenta-zavadza-slavin/128453-clanok.html

kanal.RUSKO: Prvý kanál
spravodajstvo   

http://www.1tv.ru/

http://www.1tv.ru/ 

 

Opakujeme výzvu – prosbu o pomoc

foto 1Ahojte moji milí priatelia !  Obraciam sa na vás s prosbou o pomoc jednej mladej mamičke.

Osobne ju nepoznám, ona ma oslovila cez Fb s veľkou prosbou a žiadosťou o pomoc. Má 2 synčekov, mladší má 1 – rôčik a je vážne chorý, má detskú mozgovú obrnu, zalieva ho krv do kože, zo srdca ma prosila, či by som nemohla niečo prispieť, alebo aj osloviť niekoho.  Táto mladá žena je sama, manžel ju nechal, ona sama nemá rodinu, rodičov nepozná, lebo vyrástla v detskom domove. Už aj dnes sme písali spolu, je strašne zúfalá. Bojí sa o synčeka, že o neho príde, po zaplatení bytu jej ostáva na živobytie 20,- €.   Priznám sa, nemohla som v noci spať jej príbeh ma rozplakal, dnes mi je tiež do plaču, keď mi napísala, že je už zúfalá a nevie ako ďalej. Veľmi, veľmi ma prosila.  

Jedno je zaujímavé, že oslovila práve osobu – mňa, ktorá sa nachádza v podobnej situácii /až na isté rozdiely/. Preto ma to dojalo a keď to píšem, plačem. Je zaujímavé, že Pán práve mňa oslovil, nemôžem ostať nečinná.  Prosím Vás, milí moji kresťania, prichádza Veľká noc, ak by Vám nechýbali v peňaženke nejakých 10,- eur, alebo podľa Vašich možností, ešte raz   p r o s í m    pomôžte jej.  Jej meno je Mirka Lacková, pochádza od Trenčína a č. účtu je 2665770754/0200. Ona bude vďačná za každý cent a budete zahrnutí v jej modlitbách. Pán sa Vám určite za to tisícnásobne odplatí.Ja sama prispejem podľa mojich možností, aj keď by som sama potrebovala pomoc. Je to    p r o s b a    o milodar.  Každý nech sa spýta svojho srdca, nie je to povinnosť.    Pán Boh zaplať všetkým osloveným!!!  Marta V. 

Najprv je reklama…

…čo s ňou prichádza, už nepovedia.

KINO: Viera, obeta a sloboda

Chvíľa pre pesničku: Chris Norman 

Rossija-24

 

RUSKO – TV ROSSIJA

NAŽIVO:

http://www.vesti.ru/onair/

ewtn-logo

 

 

EWTN – naživo

(svetová katolícka televízia

matky Angeliky)

http://bcove.me/acto83ou

 

***********************************************************