Aktualizované – Monitoring: Írsko – referendový podvod, ako pri „Lisabone“, alebo katolíci sa zbláznili? Dotazník o diskriminácii, Vraždenie v Palmyre – podľa TA3 sú zločinci „ultrakonzervatívci“, Odpovedá V. Pjakin

228
SY 31 Malahide - Mníšky karmelitánskeho rádu vhadzujú referendové lístky do schránky vo volebnej miestnosti v írskom meste Malahide pri Dubline 22. mája 2015. Vyše 3,2 milióna írskych volièov sa dnes môže v referende vyjadri k otázke legalizácie homosexuálnych manželstiev. Pod¾a prieskumov takýto krok podporujú Íri v pomere 2:1. V prípade, že írski volièi návrh podporia, stane sa Írsko prvou krajinou na svete, ktorá rozhodne o legalizácií sobášov gejov a lesieb na základe referenda. FOTO TASR/AP Carmelite sisters cast their vote at a polling station in Malahide, County Dublin, Ireland, Friday, May 22, 2015. Ireland began voting Friday in a referendum on Gay marriage which will require an amendment to the Irish constitution. (AP Photo/Peter Morrison)

Temná duha nad Irskem: Lid kopl do svého národního patrona. Atlantičtí filantropové: Teď už máte, co jsme chtěli. Zrada katolických politiků a vlažných biskupů. Strach říci NE. A co u nás?

Temná duha nad Irskem: Lid kopl do svého národního patrona. Atlantičtí filantropové: Teď už máte, co jsme chtěli. Zrada katolických politiků a vlažných biskupů. Strach říci NE…

MICHAL SEMÍN komentuje výsledek irského referenda, jež uzákoňuje homosexuální „sňatky“ a vysvětluje, proč má duhová lobby v rozpadající se Evropě zřejmě nakročeno k dalším vítězstvím

Irsko se v pátek zřeklo svého národního patrona. Jedním z hadů, přemožených svatým Patrikem, byla sodomie tolerovaná pohanskou keltskou společností. Tento ještěr je nyní v plné síle zpět. A v ještě lepší kondici, než když jej na sklonku starověku sv. Patrik ze Zeleného ostrova vyhnal.

pp

TA3 – správa o referende v Írsku

Zvrácená kampaň i cíl

Irové v referendu rozhodli, že veškeré výsady, náležející instituci manželství, budou přiznány i homosexuálním párům. Irsko je tak první zemí světa, v níž k uměle řízené sodomizaci společnosti přispěl plebiscit. Politické elity zbývajících 18 států, v nichž jsou homosňatky postaveny na roveň manželství, zvolily méně riskantní cestu, když přirozenosti odporující svazky vnutily společnosti prostřednictvím parlamentů či soudů.

Normální lidi nečekají lehké časy. Zvláště budou-li zvedající se tsunami zla pozorovat, aniž by se mu postavili na odpor. Snad se mu vzepřou alespoň ti, kteří ještě nezapomněli, že duha souvisela s potopou

Volba formy referenda vedla k tomu, že celá irská společnost včetně dětí a mladistvých, se musela v důsledku několikaměsíční kampaně zaobírat zvrácenou problematikou soužití homosexuálů. I kdyby referendum nakonec dopadlo jinak, tak již samotná homosexualistická propaganda na ulicích i v médiích se na psychice dětí, bez ohledu na mínění „expertů“, projeví neblaze.

pp

Čtěte ZDE: Válka Západu proti rodině: Ital, Rus, Slovák i Václav Klaus diskutovali v Praze. První barevná revoluce měla rudou barvu. I britští konzervativci jsou mrtvi. Vše ztraceno ale není

Čtěte ZDE: Americký soud: „Jste gay? Dostanete, o co si řeknete.“ Harém dvou „otců“ a v něm zmatené děti. Novorozenec marně hledá mateřské mléko na mužské hrudi. Míříme do pekel

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/1698-temna-duha-nad-irskem-lid-kopl-do-sveho-narodniho-patrona-atlanticti-filantropove-ted-uz-mate-co-jsme-chteli-zrada-katolickych-politiku-a-vlaznych-biskupu-strach-rici-ne-a-co-u-nas.htm

Zasvěcení světa pod ochranu Neposkvrněné Panně Marii od papeže Jana Pavla II. r.1982 a 1984 světu nepomohlo, protože Bůh nechtěl zasvěcování světa, ale zasvěcení Ruska. Po této neposlušnosti zdánlivě svatého papeže téměř celý svět a zejména křesťanské země zhomosexualizovatěly, posodomštěly. To je ovoce neposlušnosti papežů po smrti posledního opravdu svatého papeže Pia X. r.1914. 

Cirkev zisťuje mieru náboženskej slobody

Dotazník, ktorý sa dá stiahnuť na oficiálnej stránke Konferencie biskupov Slovenska obsahuje zoznam otázok k téme náboženskej slobody a prejavov intolerancie voči veriacim na Slovensku.
anglikániFoto: ilustračné, SITA/AP

BRATISLAVA 24. mája (WEBNOVINY) – Konferencia biskupov Slovenska (KBS) chce v spolupráci s Inštitútom pre ľudské práva a rodinnú politiku zistiť, ako je u nás zachovávaná náboženská sloboda. Všetkých ľudí dobrej vôle preto pozýva k tomu, aby vyplnili dotazník, ktorý obsahuje zoznam otázok k téme náboženskej slobody a prejavov intolerancie voči veriacim na Slovensku.

ježiš, kríž, náboženstvo, viera, veriaci, modlitbaFoto: SITA/AP

Medzi otázkami k téme náboženskej slobody a prejavov intolerancie voči veriacim je napríklad vandalizmus na cirkevných pamiatkach, budovách a symboloch, diskriminácia v zamestnaní, verbálne a fyzické útoky a akékoľvek iné formy diskriminácie, intolerancie či neznášanlivosti.

Ďalším okruhom je napríklad téma výhrady vo svedomí, obmedzovanie rodičovských práv a iné formy diskriminácie. S monitoringom zachovávania náboženskej slobody u nás súhlasili všetci biskupi Slovenska. Dohodli sa na tom na poslednom plenárnom zasadnutí v Melčiciach. Dotazník už dostali všetky farnosti so žiadosťou, aby ho v prípade, že sa stretli s niektorými situáciami, ktoré sú v ňom opísané – zaslali vyplnený.
Odpovede treba poslať do konca mája na adresu: diskriminacia@kbs.sk. Agentúru SITA o tom informovala Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska. „V prípade, že ste sa stretli s nejakou nižšie opísanou formou diskriminácie alebo intolerancie voči veriacim, zašlite nám, prosíme, informácie o tejto udalosti. Relevantné obdobie, na ktoré sa otázky vzťahujú, je predovšetkým rok 2014 a 2015. Pošlite nám však aj informácie o závažných udalostiach, ktoré sa udiali už od roku 2010,“ píše sa v dotazníku, ktorý je k dispozícii na stiahnutie na oficiálnej stránke www.kbs.sk.

http://kbs.sk/pdf/TEMP/diskr_dotaz.pdf

Africká odpověď Západu

Jestliže někdo pokládá eucharistii za pokrm na rozdávání, ze kterého nikdo nemůže být vylučován, pak ztratil smysl pro Mysterium“ Tak se vyjádřil před několika měsíci kardinál Robert Sarah, prefekt Kongregace pro posvátné obřady a svátostný řád.

cardinal-robert-sarahZápad se opájí se svými iluzemi, řekl kardinál, autor knihy Bůh nebo nic při prezentaci souboru knih na „horká témata“ v Papežském institutu JPII.. Základní problém spočívá ve víře. Kardinál kritizoval, že ani při křtu se při otázce, co žádá dítě od církve, se neklade důraz na víru. V hodinách katechismu děti malují obrázky, ale ničemu se nenaučí a nejdou ani na mši. Stejně tak o podzimní synodě si nesmíme dělat iluze. Lidé si myslí, že dojde k nějaké revoluci. Jenomže nauka nepatří někomu, ale je to nauka Kristova. Hlavní problém není v otázce rozvedených a znovuoddaných.

Pokud si někdo myslí, že nauka církve je nedosažitelný, neuskutečnitelný ideál a je tedy třeba snížit laťku, aby byla pro dnešní společnost dosažitelná, pak si musíme nutně vysvětlit, zda je evangelium ještě pro člověka „dobrou novinou“, nebo neužitečným a neúnosným břemenem. Bohatství katolické víry není možno redukovat na jakýsi pragmatismus a společný cit. Zjevení ukazuje cestu plnosti štěstí. Ignorovat tuto skutečnost by znamenalo odstoupit od nezbytnosti mít na zřeteli samy základy spásného působení církve, které se uskutečňuje prostřednictvím svátostí.

Problém je také u kněží a biskupů, kteří svými slovy protiřečí slovu Kristovu. Dovolovat v jednotlivých diecézích, co žádná synoda neschválila, znamená profanovat Krista. Pramálo pomůže odvolávat se na milosrdenství a nedbat na to, co toto slovo znamená. Pán nám odpouští hříchy, ale jen pokud děláme pokání.

Rozpory z minulého října se týkají jen Západu. V Africe jsme v tomto směru pevní, protože na tomto kontinentu je mnoho lidí, kteří pro svou víru položili život. Jít na periferie, prosím, ale záleží na tom, zda tam neseme Krista. Větší odvahu vyžaduje být s Kristem na kříži, v mučednictví. Naší povinností je jít proti proudu, proti módě, proti době, proti tomu, co říká svět. A pak, pokud církev přestane hlásat evangelium, tak je s ní konec. Může to dělat dnešním způsobem, ale s pevností a rozhodností. Problém není v tom, že je  kněží málo, jako spíše v tom, zda jsou to skutečně kněží Kristovi.

Il Foglio 24. 5. 2015

AlianciaAliancia za rodinu:

Zmanipulované Írske referendum 

Bratislava 23.5.2015: Írsko je  ďalšia krajina, v ktorej sa jasne ukázalo, že registrované partnerstvá sú iba začiatok. V Írsku boli registrované partnerstvá zavedené v roku 2011. Po masívnej kampani včera Íri v referende odhlasovali zakotvenie homosexuálneho „manželstva“ do ich ústavy. Potvrdzuje sa tým, že cieľom lobistov je nakoniec zmena významu manželstva a s tým spojených adopcií detí.

„Sme radi, že Íri mali možnosť o týchto veciach rozhodovať v referende, ale odmietame agresivitu a manipulatívnosť kampane, ktorá ho sprevádzala.“ povedala Anna Verešová, podpredsedníčka Aliancie za rodinu. Proti týmto praktikám protestovala aj skupina poslancov Európskeho parlamentu:

  • Každá z verejne financovaných politických strán v írskom parlamente aktívne podporovala kampaň za homosexuálne „manželstvá“ a hrozili svojim členom vyhodením, ak nebudú dodržiavať stranícku líniu.
  • Všetky veľké verejné a súkromné médiá silne podporovali kampaň za zmenu definície manželstva a ignorovali rozsudok Írskeho najvyššieho súdu o rovnomernom priestore pre skupiny na oboch stranách debaty.
  • Nadnárodné spoločnosti so sídlom v Írsku presviedčali svojich zamestnancov, aby hlasovali za homosexuálne „manželstvá“.
  • Zahraniční miliardári „naliali“ milióny eur do kampane za homosexuálne „manželstvá“, aj keď je to podľa írskeho volebného zákona vyslovene zakázané.
  • Írsky národný policajný zbor aktívne podporil kampaň za homosexuálne „manželstvá“, a to aj prostredníctvom využitia štátnych prostriedkov tým, že policajné stanice boli použité pre fotenie. Je to obzvlášť na pováženie, pretože polícia v Írsku zabezpečuje integritu hlasovacích miest a postup sčítania hlasov. Bývalý policajný ombudsman pre Severné Írsko žiadal, aby bolo takéto nevhodné správanie zo strany polície odsúdené.

„Biologické fakty o manželstve a deťoch nie je možné zmeniť. Som rád, že na Slovensku v referende viac ako 90% zo zúčastnených hlasujúcich  odmietlo  sociálne experimenty s deťmi.“ uzatvára predseda Aliancie za rodinu, Anton Chromík.

Embassy RF press service <press@rusemb.sk

RUSKOO zadržaní ruských občanov na Ukrajine

Vážení priatelia, prosíme Vás aby ste venovali pozornosť tomuto materiálu.

Podľa informácie ukrajinských masmédií s odvolaním na Službu bezpečnosti a Ministerstvo obrany Ukrajiny dňa 17. mája na území Luganského regiónu ukrajinské bezpečnostné sily zranili a zajali občanov Ruskej federácie Alexandra Alexandrova a Jevgenija Jerofejeva. Zároveň ukrajinské orgány moci vyhlásili, že sa jedná o príslušníkov ruskej armády.

Ministerstvo obrany Ruskej federácie, ako je známe, už uviedlo, že títo občania nie sú aktívnymi príslušníkmi ruských Ozbrojených síl.

Ruské veľvyslanectvo v Kyjeve požiadalo o umožnenie stretnutia konzulárnych úradníkov so zadržanými občanmi Ruskej federácie za účelom poskytnutia im nutnej pomoci v súlade s medzinárodným právom.

19.mája 2015  s úctou  Veľvyslanectvo Ruskej federácie  v Slovenskej republike

Komentáre aktuálnych udalostí

Odpovedá V. Pjakin

Odkaz „separatistu“ do Kyjeva

Absurdita doby: Kyjevská banka urguje vojaka na fronte

V Bruseli sa konal „veľtrh detí“ pre gejov

Belgicko/USA 22. mája 2015 (HSP/Le Figaro/Foto: Men having babies)

Veľtrh organizovala organizácia Men Having Babies

V Bruseli sa 3. mája uskutočnila konferencia o nákupe a predaji detí pod názvom “Rodičovské možnosti pre homosexuálnych mužov”. Nezisková organizáciaMen Having Babies(Muži, ktorí majú deti) zorganizovala prvýkrát “v srdci Európy najväčšiu konferenciu venovanú gejom, ktorí chcú mať deti”. Organizácia má sídlo v USA a pôsobí od roku 2011. Odvtedy stihla zorganizovať podobné semináre v Izraeli, San Franciscu, New Yorku, Los Angeles či Barcelone.

Ilustračná foto organizácie Men having babies, ktorá konferenciu zorganizovala
Ilustračná foto organizácie Men having babies, ktorá konferenciu zorganizovala

http://www.hlavnespravy.sk/v-bruseli-sa-konal-veltrh-deti-pre-gejov-cena-jedneho-dietata-sa-pohybuje-od-60-tisic-eur/621335

Vraždenie Islamského štátu v Palmyre (Sýria) – vraj ide o „ultrakonzervatívcov“

Bojovníci extrémistickej organizácie Islamský štát zabili najmenej 400 ľudí v stredosýrskom starovekom meste Palmýra, pričom väčšinu obetí tvorili ženy a deti.

Konferencia v Baku:  Zabíjať v neme Boha je rúhaním

http://sk.radiovaticana.va/news/2015/05/19/medzikult%C3%BArne_f%C3%B3rum_v_baku_zab%C3%ADja%C5%A5_v_mene_boha_je_r%C3%BAhan%C3%ADm/1145282