Monitoring: Femen vyčíňali aj na „Urbi et Orbi“ (a i.)

511

Hysterické feministky sa pokúsili ukradnúť Ježiška z jasličiek na Námestí sv. Petra

Rím 25. decembra (HSP/Foto: Ansa)

Femen-v-R9me-3Polonahú aktivistku zastavila až poriadková služba

Aktivistku hnutia Femen zadržala poriadková služba pri jasličkách

Ďalšia obscénna akcia platených feministiek hnutia Femen sa dnes uskutočnila na Námestí sv. Petra v Ríme pri príležitosti pápežovho vianočného požehnania Urbi et orbi. Dievčaťu, ktoré podľa všetkého pochádza z východnej Európy, sa podarilo prejsť zátarasami až priamo k jasličkám. Kričalo pri tom proticirkevné slogany a pokúsilo sa ukradnúť bábiku, ktorá znázorňovala Ježiša ako dieťa. Na jej odhalenom poprsí bolo čiernym napísané „Boh je žena“.

Hysterické dievča zastavil až člen vatikánskej ochranky, ktorého sprevádzali agenti talianskej polície. Dievča následne obliekli a poriadková služba ju z miesta činu odvliekla.

http://www.hlavnespravy.sk/femen-opat-vycinali-hystericke-feministky-sa-pokusili-ukradnut-jeziska-z-jasliciek-na-namesti-sv-petra/483359

Ani dnešné SME (27. decembra 2014) si nezabudlo „kopnúť“  do Vianoc,  obstrúhaní  si to proste  nemohli nechať ujsť.  Zato sa to v tomto čísle len tak hemží informáciami o rumunských vešticiach. Možno nabudúce  prijmú nejakú tú redaktorku „hore bez“ a s vencom (asi cesnaku) na hlave. Nuž – kupujte SME(TI)… 

SME1

SME2

********************************************************************************

Nová nemecká politická strana vyzýva k odchodu z eurozóny

Berlín 27. decembra 2014 (HSP/Foto:TASR)

Ďalšia nemecká politická strana vyhlásila za jednu zo svojich priorít odchod z eurozóny a návrat k nemeckej marke. Nová strana Alternative für Deutschland začína svoju činnosť práve tento týždeň. A hneď zostra: zbohom, euro!
Ilustračné foto
Ilustračné foto
Na titulnej stráne web-portálu Alternative für Deutschland je obrovská výzva – „Koniec euro!“ Vedenie strany žiada, aby Nemecko prestalo používať euro a vrátilo sa k tradičnej nemeckej marke. Dokonca ponúka alternatívne riešenie: dalo by sa vytvoriť aj inú menu, ktorá zjednotí niekoľko štátov, napríklad Nemecko, Rakúsko, Fínsko a iné.

http://www.hlavnespravy.sk/nova-nemecka-politicka-strana-vyzyva-k-odchodu-z-eurozony/484037

Atentátnik Ali Agca položil kvety k hrobu Jána Pavla II.

Vatikán 27. decembra 2014 (TASR/HSP/Foto:TASR)

Talianske orgány nikdy neudelili čoskoro 57-ročnému Agcovi vstupné vízum. Ten dnes pre denník La Repubblica povedal, že neprišiel ako bežný turista, ale na vstup do baziliky získal „osobitné povolenie Vatikánu“

Turek Mehmet Ali Agca, ktorý v roku 1981 spáchal atentát na pápeža Jána Pavla II., požiadal dnes vo Vatikáne o stretnutie so súčasnou hlavnou katolíckej cirkvi Františkom. Keď dostal zamietavú odpoveď, položil dve kytice bielych ruží k hrobu Františkovho predchodcu, ktorý sa nachádza v hrobke pápežov pod Bazilikou sv. Petra, informovali na svojom webe noviny La Repubblica.

27stlpiNa archívnej snímke z 27. decembra 1983 pápež Ján Pavol II. a turecký atentátnik Mehmet Ali Agca sa rozprávajú vo väzení dva roky po jeho pokuse o atentát na Svätého Otca Agcu následne zatkla talianska polícia a odviedla na výsluch na policajnú stanicu v Ríme. S pápežom Františkom sa chcel Agca stretnúť aj počas jeho tohtoročnej novembrovej návštevy v Turecku. Talianske orgány nikdy neudelili čoskoro 57-ročnému Agcovi vstupné vízum. Ten dnes pre denník La Repubblica povedal, že neprišiel ako bežný turista, ale na vstup do baziliky získal „osobitné povolenie Vatikánu“. Hovorca Vatikánu Federico Lombardi nečakanú návštevu Agcu vo Vatikáne potvrdil. „Položil kvety k hrobu Jána Pavla II. Myslím, že to stačí,“ citovala ho La Repubblica.

http://www.hlavnespravy.sk/atentatnik-ali-agca-polozil-kvety-k-hrobu-jana-pavla-ii/484419

referendumlEvanjelickí biskupi vyzývajú cez Vianoce na účasť v referende

Vo štvrtok čítajú v evanjelických kostoloch pastiersky list, v ktorom vyzývajú na kresťanský postoj v referende.

BRATISLAVA. Evanjelickí biskupi vyzývajú veriacich, aby sa zúčastnili na pripravovanom februárovom referende o rodine a jasne vyjadrili svoj kresťanský postoj. „Kresťanov jednoducho musí byť počuť a musia byť zreteľne identifikovateľní – v pozitívnom slova zmysle,“ napísali v pastierskom liste k vianočným sviatkom. Podľa nich kresťania majú zodpovednosť, ktorá sa musí prejaviť vo všetkých oblastiach života i v živote našej spoločnosti a našej krajiny. List sa číta vo štvrtok na službách Božích v evanjelických chrámoch.

„Pán Boh uskutočnil svoj plán našej spásy a to je podľa biskupov najväčší dôvod vianočnej radosti, a to aj napriek tomu, že žijeme vo svete, ktorý je poznačený nielen hospodárskou krízou a s ňou spojenými problémami, ale predovšetkým krízou duchovnou a mravnou. V Ježišovi Kristovi sám Pán Boh navždy dokázal, že nás miluje. Táto láska nie je žiadna ilúzia, ale trvalá skutočnosť. Božia láska zjavená v Ježišovi Kristovi je mocou, ktorá zachraňuje hriešny svet, aj nás osobne,“ zdôraznili biskupi.

Čítajte viac:http://www.sme.sk/c/7562242/evanjelicki-biskupi-vyzyvaju-cez-vianoce-na-ucast-v-referende.html#ixzz3N8xxZRa9

Pápež František sa pomodlil za slobodu vyznania a prenasledovaných kresťanov

Vatican_Pope3734061935831Vatikán 26. decembra 2014 (TASR/HSP/Foto:TASR)

Pápež vyzval veriacich, aby boli v súlade so svojou vierou

Pápež František vzdal dnes poctu prenasledovaným kresťanom vo svete a vyzval na ochranu slobody náboženského vyznania. Pápež to povedal v deň, keď si rímskokatolícka cirkev uctieva svojho prvého mučeníka sv. Štefana, napísala agentúra DPA.

Na snímke pápež František

„Dnes sa modlíme predovšetkým za tých, ktorí sú diskriminovaní pre ich vieru v Krista. Každému z nich by som chcel povedať: Pokiaľ budete niesť tento kríž s láskou, vstúpili ste do tajomstva Vianoc, ste v srdci Krista a cirkvi,“ František to povedal v tradičnej poludňajšej modlitbe, keď sa z okna svojej pracovne prihovoril tisíckam ľudí zhromaždeným na Námestí sv. Petra vo Vatikáne.

„Modlime sa za to, aby – aj vďaka obete týchto novodobých mučeníkov – zosilnelo celosvetové úsilie pre uznanie a garantovanie skutočnej náboženskej slobody, ktorá je neodňateľným právom pre každého človeka,“ dodal. Hlava 1,2 miliardovej rímskokatolíckej cirkvi vyzvala tiež veriacich, aby boli „v súlade“ so svojou vierou.

http://www.hlavnespravy.sk/papez-frantisek-sa-pomodlil-za-slobodu-vyznania-a-prenasledovanych-krestanov/483897

KINO:  Deviaty deň
Abbého Henryho Kremera propustí nacisté jednoho dne roku 1942 ze živoucího pekla z koncentračního tábora v Dachau a pošlou ho domů do Lucemburku. Po pár dnech na svobodě ale zjistí, že od německých katů nedostal milost, ale že má devět dní na to, aby přesvědčil lucemburského biskupa ke spolupráci s německými okupanty. Mladý důstojník Gestapa Gebhart se snaží přimět abbého Kremera, aby vyvolal rozpor mezi lucemburskou církví a Vatikánem. Za nesplnění tohoto úkolu mu hrozí převelení do některého z vyhlazovacích táborů.

Začíná devítidenní válka mezi těmito dvěma muži, pro jednoho boj o moc, pro druhého boj o přežití. Gebhart, vysvěcený diákon, se ho nejprve snaží přesvědčit teologickými argumenty, když ale vyjednávání zklamou, musí nastoupit ráznější prostředky. Zvítězí v abbém hlase svědomí nebo hrůza z návratu do koncentráku?

Šťastné a veselé
Tento film je inspirován skutečným příběhem, který se odehrál v zákopech První světové války na Štědrý večer roku 1914. Když v létě 1914 vypukla válka, překvapila a pohltila miliony mužů. Přišly Vánoce, sníh a spousty balíčků od rodin a armády. Ale překvapení nečekalo uvnitř dárečků, které ležely ve francouzských, skotských a německých zákopech.

Tu noc jedna významná událost změnila osudy čtyř postav: skotského kněze, francouzského lajtnanta, výjimečného německého tenora a té, kterou miloval, nádherné dánské sopranistky. Během onoho Štědrého večera se nemyslitelné stalo skutečností: vojáci vystoupili ze svých zákopů, své pušky nechali za sebou a podali si ruce se svými nepřáteli.(oficiální text distributora)