Monitoring: US-army sa blíži – pripravte sa…

264

Veľký americký konvoj prejde cez Slovensko. „Sme nablízku“, odkazujú USA

„Krajiny, s ktorými cvičíme, sú znepokojené Ruskom ako hrozbou pre stabilitu kontinentu. My chceme silnú Európu,“…

Jednotky americkej armády, ktoré sa nachádzajú na európskych základniach, sa chystajú na veľké cvičenie v Maďarsku.

konvojDesiatky obrnených transportérov Stryker vyrazia k našim južným susedom v septembri a októbri z bavorského Vilsecku po vlastnej osi, prejdú aj cez Slovensko. Informoval o tom spravodajský portál Lidovky.cz.

„Je to príležitosť, ako posilniť naše spojenectvo a partnermi v regióne,“ opisuje jesennú jazdu hovorca americkej armády Joe Buccino pre web Military.com. Veliteľ 2. motorizovaného pluku John Meyer potom vysvetľuje, že keď vozidlá Stryker a americkí vojaci prekročia Dunaj, strávia v Maďarsku celkovo dva mesiace spoločným tréningom s tamojšími kolegami v rámci cvičenia Brave Warrior.

 Snímka: MAFRA

Sedemsto kilometrov dlhá jazda strednou Európou má podľa Američanov uistiť aliančných partnerov, že im budú v prípade potreby nablízku. Ide predovšetkým o reakciu na vyhrotenú zahraničnú ruskú politiku, ktorá sa prejavuje na východe Ukrajiny a na Kryme. „Krajiny, s ktorými cvičíme, sú znepokojené Ruskom ako hrozbou pre stabilitu kontinentu. My chceme silnú Európu,“poznamenal Buccino. John Meyer dávnejšie spresnil, že Spojené štáty a NATO však nevnímajú Moskvu ako protivníka.

http://hn.hnonline.sk/slovensko-119/velky-americky-konvoj-prejde-cez-slovensko-sme-nablizku-odkazuju-usa-858080

CIA zverejnila prísne strážený dokument, ktorý „ospravedlňuje“ vojnu v Iraku

21.3.2015 14:15 Aktuálne.sk

WASHINGTON – Vojna v Iraku stála státisíce životov a miliardy amerických dolárov. Jej cieľom malo byť šírenie demokracie, „oslobodenie“ irackého ľudu, zvrhnutie Saddama Husseina a predovšetkým – zamedzenie zbraní hromadného ničenia, ktoré podľa vtedajšej „propagandy“ Irak vyvíjal. Ako sa však časom ukázalo, žiaden chemický a biologický arzenál Irak nevyvíjal. A z najnovšieho dokumentu CIA vyplýva, že americká vláda o tom vopred vedela.

Americká tajná služba CIA odtajnila prísne strážený dokument.

Počas vojny v Iraku zahynulo viac ako 200-tisíc civilistov, niektoré zdroje dokonca hovoria o dvojnásobnom počte obetí. O život prišlo viac ako 4-tisíc amerických vojakov a desaťtisíce ľudí boli vážne zranených.

Vojna stála amerických daňových poplatníkov viac ako 800 miliárd dolárov. A dôvod? Zabránenie Iraku vo vývoji chemických a biologických zbraní. Aspoň to tvrdila Bushova administratíva. 

Avšak podľa najnovšieho dokumentu, ktorý zverejnila CIA, americká vláda vedela, že Irak nedisponuje žiadnymi z vyššie spomenutých zbraní…

http://aktualne.atlas.sk/cia-zverejnila-prisne-strazeny-dokument-ktory-ospravedlnuje-vojnu-v-iraku/zahranicie/amerika/

Zabite ich všetkých!

O vojnových zločinoch US-army v Kórei

Ahojte priatelia! V Bratislave chystajú privítanie vojakov USA

Zdroj: Reuters
Sympatizanti armády USA zvolávajú ľudí, aby prišli privítať konvoj do Bratislavy. Počuť aj hlasy odporcov.

Slovenskom prejde konvoj amerických transportérov Stryker. Našinci pripravujú patričné privítanie po vzore z Česka, kde Jazdu dragúnovvítali ešte v marci.

http://www.aktuality.sk/clanok/300949/ahojte-priatelia-v-bratislave-chystaju-privitanie-vojakov-usa/

WikiLeaks tvrdí, že v Iraku prišlo o život až 66-tisíc civilistov

Zverejnené údaje poukazujú na mnohé „prechmaty“ amerických i irackých ozbrojených síl v období od 1. januára 2004 do konca roku 2009. V dokumentoch sa hovorí o viac ako 15-tisíc civilistoch, ktorí zahynuli pri doteraz neznámych incidentoch. Aj keď americké a britské úradné zdroje tvrdia, že neexistuje oficiálna bilancia civilných obetí, WikiLeaks hovorí o viac ako 66-tisíc mŕtvych civilistoch z celkového počtu 109-tisíc obetí.

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/235952-wikileaks-zverejnil-tajne-dokumenty-o-vrazdach-civilistov-v-iraku/

Slovensko: Boh je s nami

http://aeronet.cz/news/dalsia-slovenska-demonstracia-proti-nato-boh-s-nami-zapad-klame-sam-seba-dakujeme-stryko-sam/

KINO: Obete vojny