Kráľovná pokoja: Mier je v ohrození, modlite sa za mier! Video: Zjavenia v Beauraingu, KINO: Páter Pio

940

Modlite sa za mier!

„Mier je v ohrození, modlite sa za mier,“ bolo povedané vizionárovi Ivanovi Dragičevičovi ako súčasť posolstva 20. februára 2015, ktoré mu Panna Mária odovzdala počas zjavenie v Medžugorí v tento večer: „Drahé deti! Dnes vás pozývam modliť sa za mier, mier je v ohrození, modlite sa viac, modlite sa srdcom. Matka sa modlí s vami a ja sa prihováram pred mojím Synom za všetkých vás. Ďakujem Vám, drahé deti, pretože aj dnes ste odpovedali na moje pozvanie.“

Správy z Medžugoria

s10-11sMarianna Madia,  (34) talianska ministerka verejnej administratívy, povedala, že svoje najlepšie prázdniny strávila v Medžugorí. „Keď ste tam, nechcete ani vedieť, či je to pravda, alebo nie. Nevyhľadávajte zmyslové zážitky ale vstúpte do dimenzie hlbokého uvedomenia,“ povedala Marianna Madia.

Mary TV vymenila svoju web-kameru, nasmerovanú na vrch zjavenia za lepšiu, s kvalitnejším rozlíšením miesta, kde Panna Mária povedala vizionárom, že nechá trvalé znamenie.

Fr. Peter Ljubcic, OFM, kňaz vybraný vizionárkou Mirjanou Dragicevic-Soldo, aby oznámil svetu 10 tajomstiev, bude v čase od 20. do 26. apríla na ceste po Poľsku. Navštívi Krakov (20. apríl), Wroclaw (21.), Poznaň (22.), Štetín (23.), Rumiu (24.), Waršavu (25.) a Čenstochovú (26).

Na soche Panny Márie na Podbrde od 2. marca 2015 chýba malíček ľavej ruky. Špina nájdená na soche napovedá, že sa na ňu niekto mohol vyšplhať. Páchateľa pravdepodobne identifikujú na základe videonahrávky. Možnými motívmi je vandalizmus alebo prehnaná zbožnosť.

Pútnici z Ríma budú mocť ísť do Medžugorja lietadlom z hlavného letiska mesta, Leonardo da Vinci – Fiumicino, už toto leto. Priama linka z Ríma do Mostaru bude odlietať dvakrát do týždňa v utorok a piatok, a bude riadená Mistral Airom, ktorý sa špecializuje na pútnické miesta.   (Medjugorie Today)

str10-11Komentujeme:  Prameň pokoja

Moje drahé deti! Prosím, rozmýšľajte viac o mojich posolstvách. Prosím Boha o jedinú vec. A to, aby vo vás nechal svoj pokoj. Tento čas je zlodejom pokoja. Prosím, povedzte Bohu: „Milujem a preto ľutujem. Milujem a preto odpúšťam. Milujem a to je môj pokoj“.  (Nepoškvrnená Čistota, Hora Zvir, 5. marec 1995)

Bolo to už v čase skončených zjavení Panny Márie na Hore Zvir.  Ivetka Korčáková  mávala vtedy v prvé nedele v Litmanovej  také posedenia – rozhovory s mladými pútnikmi.  V jednej  takejto debate povedala v tomto duchu: „Na svet príde taký úžasný nepokoj, že ho nebude možné vydržať.“ Pravdu povediac, nevedel som si to vtedy vôbec predstaviť.  Dnes to máme tu.  Panna Mária nám v predstihu hovorila veci, ktoré chápeme mnohí až dnes.  Mnohí  sa zvedavo pýtajú, čo príde?  Čo bude?  Čo nás čaká?  A keď nám to je povedané, tak to berieme ako fantáziu,  strašenie,  konšpiráciu.  A práve preto sme dnes  až po krk v chaose, a doslova bojíme chvíľ pokoja. Nebodaj sa budem musieť zamyslieť,  nebodaj ma zavalia pocity zanedbaných vecí, nebodaj  ozve sa svedomie.  A tak sa pokoju vlastne aj vyhýbame. A  nedokážeme zhodnotiť úžasne nebezpečnú situáciu, v ktorej sa ocitli naše duše.  Nepoškvrnená Čistota  nás varovala jasne:  „Na Slovensko príde pohroma.  Nechcite myslieť  ako tento svet, ktorý je naplnený hnusom a nečistotou.  Prichádza doba, ktorá je už tu…“   Ona videla, ako nám jej slová prechádzajú cez uši a ako Ju nepočúvame.  Preto dáva úplne jednoduchý recept.  Lásku.  Láska rovná sa pokoj.  A tak tu je otázka:  Ako je to s mojou láskou?  Jednoduchá odpoveď:  Máš pokoj?  Ak nie, priateľu,  zamysli sa. Nepokoj vytláča lásku zo srdca.  A ak už v ňom nebudeš mať lásku, nebudeš mať v ňom ani Boha, Pretože Boh je láska.   Anton Selecký

Už je to tu: Upozornenie z portálu Hlavné správy

 Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im

Vyhlásenie KDH k prenasledovaniu kresťanov a iných náboženských skupín vo svete

Bratislava  9. marca 2015 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Rešpektovanie slobody náboženského vyznania je základným ľudským právom a jedným z pilierov civilizovanej spoločnosti

02_KDH_logo_basic_white rectangle_pozitiv_rgbV posledných rokoch sa situácia prenasledovaných kresťanov a iných náboženských skupín vo svete výrazne zhoršuje. KDH sa problematike prenasledovaných kresťanov a iných náboženských skupín venuje pravidelne a dlhodobo. Z viacerých verejných vyhlásení a aktivít KDH si dovolíme uviesť:

• Vyhlásenie Rady KDH k náboženskej slobode vo svete (Banská Bystrica, 18. 12. 2010).

• Iniciatívny list predsedu KDH Jána Figeľa Vysokej predstaviteľke EÚ pre Spoločnú zahraničnú a bezpečnostnú politiku, pani Cathy Asthon z januára 2011 s návrhom na vytvorenie postu Špeciálneho vyslanca EÚ, ktorý by pomáhal prenasledovaným ľuďom vo svete z dôvodu náboženského presvedčenia.

• Vyhlásenie NR SR k aktom násilia a prenasledovania príslušníkov kresťanských komunít na viacerých miestach vo svete (Bratislava 29. 3. 2011).

• Prepustenie kubánskeho politického väzňa Alfreda Batistu v roku 2011 a jeho usadenie aj s rodinou v Španielsku. Alfred Batista bol kresťanský politik na Kube, ktorého si po jeho uväznení v roku 2003 adoptoval Ján Figeľ. Aktívne mu a jeho rodine pomáhal počas väzenia na Kube a prispel k jeho prepusteniu.

• V Iráne v septembri 2012 prepustili z väzenia pastora Yousefa Nadarkhaniho, hrozil mu trest smrti. O jeho oslobodenie požiadal listom 3. 10. 2011 predseda KDH Ján Figeľ.

• Júl 2012 v spolupráci s občianskym združením Človek v ohrození doručenie liekov pre kubánskych politických väzňov.

• Vyhlásenie predsedu KDH k situácii v Egypte (Bratislava, 21. 8. 2013) a ďalšie.

KDH plne podporuje vyhlásenie občanov Slovenska, ktorí sa dňa 3. 3. 2015 zhromaždili pred Prezidentským palácom v Bratislave, v Prešove a v Kežmarku, aby sa zastali prenasledovaných kresťanov a iných náboženských skupín vo svete, zvlášť na Blízkom východe.

Rešpektovanie slobody myslenia, svedomia a náboženského vyznania je základným ľudským právom a jedným z pilierov civilizovanej spoločnosti. Porušovanie práva na náboženskú slobodu je takmer vždy sprevádzané aj porušovaním ostatných základných ľudských práv a slobôd, dokonca aj práva na život.

Predsedníctvo KDH poverilo predsedu KDH Jána Figeľa, aby vykonal diplomatické a politické kroky smerom k inštitúciám EÚ a k najsilnejšej politickej skupine v Európskom parlamente – Európskej ľudovej strane, s cieľom vytvorenia účinnejších podmienok a predpokladov pre riešenie tejto vážnej hrozby a problému, ktorý sa týka veľkého počtu ľudí vo svete.

KDH poverilo predsedu KDH a predsedu poslaneckého klubu KDH v NR SR Pavla Abrahana k hľadaniu adekvátnych politických možností, aby slovenský parlament konal viac v prospech riešenia tejto situácie a celkovej pomoci ľuďom v núdzi.

Násilie, brutalita a teror voči ľuďom, ktorí sú prenasledovaní a usmrcovaní len pre svoje náboženské presvedčenie, nás vyzýva prekonávať ľahostajnosť a konať viac!

Odvážná poslankyně Mária Ritomská: „V čem má Rusko ustoupit?“  J.Kerry: „Prohráváme informační válku“ 

RitomskOdvážná poslankyně Mária Ritomská : „V čem má Rusko ustoupit?“ – AKTUALIZACE. Evropa souhlasí s „Atlantic resolve“ .  J.Kerry: „Prohráváme informační válku“ –  Aktualizace: Když jsem článek publikovala, měla jsem k dispozici jen část projevu Márie Ritomské. Dnes 8.3.2015 jsem se dostala k jeho plnému znění, dodatečně proto článek upravuji a do projevu Márie Ritomské vkládám jeho chybějící (úvodní) část.

Nedávno jsem zaregistrovala zprávy, že na Slovensku proběhnou v březnu demonstrace proti NATO základnám na Slovensku a proti nacismu a že Americké velvyslanectví na Slovensku varuje své občany, že demonstrace se mohou z mírových změnit v násilné více . O slovenské poslankyni Márii Ritomské jsem nikdy neslyšela.Dnes jsem na internetu narazila na její projev, kterým k demonstracím vyzývá,ve svém projevu jde ale ještě dál a ptá se, v čem a kam ještě má Rusko ustoupit.

Národy Evropy jako spící ovce netečně přijímají zprávy, že na obranu před Ruskem bude zaváděna odvodová povinnost (viz Armáda chce muže i ženy! Odvody pro všechny! Co na to Češi?), zprávy, že do Černého moře právě vpluly čtyři bitevní lodě NATO), zprávy, že i přes varování amerických politologů USA trvají na dodávkách zbraní Ukrajině), aniž by si uvědomovaly, že přihlížejí pomalému zatahování Evropy do možná fatálního světového konfliktu. Evropské vlády jako koloniální vazalové tančí tak, jak USA pískají a souhlasí s jejich operací s názvem Atlantic Resolve (Atlantické odhodlání), která bude o společném výcviku zemí EU na obranu (?) proti Rusku. K této operaci se dnes náš premiér vyjádřil:Máme zájem na společném výcviku v rámci NATO. Ale pokud jde o Česko, nebude to jenom společný výcvik,  USA jdou ještě dál a „zvažují, že na ochranu před Ruskem pošlou vojáky do Česka“.

http://aeronet.cz/news/odvazna-slovenska-poslankyne-maria-ritomska-proti-politice-usa-a-eu-v-cem-ma-rusko-ustoupit-demonstrace-proti-nato-na-slovensku-j-kerry-prohravame-informacni-valku-video/

LeoJubileum pátra Rúčku

Dňa 10. marca 2015 sa dožil požehnanej 60-tky P.  Peter Rúčka,. Tento známy kňaz bol po Novembri 1989 trojnásobným provinciálom rádu OFM na Slovensku. Prosíme o modlitby za neho všetkých vás. O. Peter bol disidentom, ktorý privádzal príslušníkov ŠtB svojím pokojom a humorom do zúfalstva.

Zatkli ho spolu so spolubratmi na známu Kvetnú nedeľu v roku 1983 pri zásahu ŠtB proti františkánskemu rádu v ČSSR. Dnes je páter Leo Rúčka evidovaný v zväzkoch ŠtB ako „nepriateľská osoba“ bývalého režimu. Ad multos annos, otec Peter!    

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPrezentácia knihy Patrika Dubovského
Mili priatelia,
pozývam vás na prezentáciu mojej knihy „Salezián, misionár, väzeň Viliam Vagač, odvážny nasledovník dona Bosca“, o jednom zo zakladateľov saleziánov na Slovensku donovi Viliamovi Vagačovi (1883 – 1970). Prezentácia sa uskutoční v Dome Quo Vadis, Bratislava, 16. marca 2015, pondelok o 18,00 hod (plagátik v prílohe).
Knihu si tam možno zakúpiť za 5 eúr (obálka knihy v prílohe).
Kniha vyšla vďaka štedrej pomoci Filipa Vagača, práce Ivany Pospíšilovej a podpory Saleziánov dona Boska -slovenskej provincie. Vyšla vo Vydavateľstve Don Bosco s predhovorom provinciála saleziánov dona Jozefa Ižolda a doslovom dona Antona Srholca. Kniha vychádza k 90. výročiu príchodu saleziánov na Slovensko a k 200. výročiu narodenia dona Bosca.Kniha zachytáva vznik slovenského saleziánskeho rádu v Uhorsku, rozvoj v Poľsku a Taliansku, príchod saleziánov na Slovensko v r. 1924 a jeho rozvoj do 30. rokov. Ústrednou postavou tohto bol don Viliam Vagač, kňaz v  Osvienčime, Perose pri Turíne, Šaštíne a Sv. Beňadiku, neskôr 15 rokov misionár v Brazílii, kňaz sestier v nemocnici (aj sestry Zdenky) po roku 1947, väzeň komunistického režimu do roku 1960 a napokon kňaz sestričiek a postihnutých detí. Tešíme sa na stretnutie s Vami.
Patrik Dubovský, autor knihy.  (na obr.) stiahni si plagát:   salezián VVagač plagát (1)

************************************

Herenyi

Prosba o modlitbu

Prosba o modlitbu za vdp. Štefana Herényiho,  správcu farnosti Dlhé Diely v Bratislave, ktorý sa nachádza vo vážnom zdravotnom stave. „Všemohúci Syn Boží, Ježiš Kristus, ktorý si ochotne uzdravil syna pohanského predstaveného, keď si videl vieru otcovu a lásku k jeho dieťaťu, úpenlivo Ťa prosím, uzdrav láskavo nášho Štefana, veď Ty si naša najistejšia nádej a pomoc a jedine Tebe veríme a v Teba dúfame.“

str.4vizionarka

Zjavenie Panny Márie v  Beauraing (1933)

Ako sme už uviedli, v Belgicku pred mesiacom zomrela posledná vizionárka z Bearuaingu Gilberte Degeimbre. Cirkev zjavenie uznala v roku 1949. Prinášame vám rozhovor s menovanou, ktorý poskytla v roku 2009, na 76-te výročie zjavení Panny Márie v Beauraing-u.

Gilberte Degeimbre (na obr.), posledná svedkyňa mariánskych zjavení v belgickom Beauraingu, zomrela dňa 10. februára 2015 vo veku 91 rokov. Medzi 29. Novembrom 1932 a 3. Januárom 1933 sa vtedy 9-ročnej Gilberte a štyrom ďalším deťom 33 krát zjavila Panna Mária, ktorá sa predstavila ako Božia Matka a Kráľovná Nebies. Cirkev oficiálne uznala tieto zjavenia v r. 1949.

„Prosila ma, aby som bola múdra a modlila sa,“ vyhlásila Degeimbre v r. 2012 pri príležitosti 80. výročia zjavení Panny Márie. Doteraz Cirkev ohľadne Beauraingu zdokumentovala dve vedecky nevysvetliteľné uzdravenia.

Každoročne navštevuje podľa odhadov miesto zjavení 250 000 až 300 000 pútnikov. Smútočné obrady za Degeimbre sa konali 14. februára V Ružencovej krypte pútnického chrámu v Beauraingu. (zg)

Chcem obrátiť hriešnikov

Zjavenia Panny Márie v Beauraingu

Beauraing je malé mestečko v južnej francúzskej časti Belgicka a práve tu sa skupine detí zjavovala Preblahoslavená Panna Mária medzi novembrom 1932 a januárom 1933.

Päť detí boli z rodín Vosinových a Degeimbreových. Ani jedni neboli zvlášť presvedčení katolíci. Večer 29. novembra 1932, Fernande Voisinová, 15-ročné dievča, Andree Degeimbreová, 14-ročná a jej sestra Gilberte (9) s Albertom Vosisinom (11) išli z miestnej kláštornej školy na stretnutie s Albertovou sestrou Gilberte Voisinovou.

ň_beauraing_04Gilberte zostala v škole

pri štúdiu do pol siedmej. Vstúpili do malej Lurdskej jaskynky pred železničným násypom, ktorý viedol  popri kláštornej záhrade. Zazvonili a zatiaľ čo čakali, Albert sa pozrel smerom k násypu nad jaskynkou a zvolal: „Pozrite! Preblahoslavená Panna, oblečená v bielom kráča po moste!“ Dievčatá sa pozreli a uvideli svetelnú postavu Panej oblečenej v bielom, kráčala vo vzduchu a nohy mala zahalené v obláčiku. Sestra, ktorá otvorila dvere, nič nevidela, ale akonáhle Gilberte Voisinová prišla ku dverám, tiež zbadala postavu v bielom.

Po niekoľko ďalších večerov deti vídavali Pannu Máriu pri strome hlohu vedľa jaskyne, ale za múrmi kláštorného pozemku. Kľačali na ulici a hľadeli cez železničné koľaje pred kláštornou bránou. Deti súčasne padali na kolená na dláždenej ulici a narážali na kamene silou, pri ktorej diváci zhíkli, no deti nikdy neutrpeli nijaké poranenie. Ľudia boli užasnutí krásnym zvukom detských hlasov, keď sa modlili.

beauraing5Neskôr deti rozprávali, ako videli krásnu Paniu v bielom rúchu s rukami zopätými ako v modlitbe, s lúčmi svetla obklopujúcimi jej hlavu.

Dňa 2. decembra sa jej Albert opýtal, či je Nepoškvrnenou Pannou, na čo sa usmiala a prikývla hlavou. Ako odpoveď jednoducho povedala: „Buďte vždy dobrí.“

Vo štvrtok 8. decembra na sviatok Nepoškvrneného počatia sa zhromaždilo na tomto mieste už 15 000 ľudí a očakávali veľký zázrak, ale videli iba deti v extáze, necitlivé na plameň zápaliek pod ich rukami, pichanie špendlíkmi alebo svetlo namierené do ich očí. 

Miestny kňaz, páter Lambert a cirkevné orgány zaujali veľmi odmietavý a podozrievavý postoj voči udalostiam v Beauraingu a odmietali sa tým zaoberať. Miestny biskup nariadil svojim kňazom, aby na to miesto nechodili. Zjavenia sa nevyskytovali každý večer, hoci sa deti zhromažďovali a modlili sa ruženec. Keď sa Mária zjavila, súčasne padli na kolená. Dňa 28. decembra deti oznámili, že Mária povedala: „Moje posledné zjavenie sa uskutoční čoskoro.“

Na druhý deň Fernande videla Preblahoslavenú Pannu so zlatým Srdcom, obklopenom lúčmi a videli to aj dve deti dňa 30. decembra, keď Mária opakovala vetu: „Modlite sa, modlite sa mnoho,“ čo počula iba Fernande. V posledný deň roku 1932 všetky deti videli Máriino zlaté Srdce. 1. januára 1933 Mária prehovorila ku Gilberte Voisinovej a požiadala ju: „Modli sa stále“ s dôrazom na „stále“. Na ďalší deň povedala deťom, že 3. januára, keď malo byť posledné zjavenie, prehovorí ku každému z nich osobitne.

beauVeľmi veľký zástup ľudí

(do 35 000) sa zhromaždil v ten večer, keď  sa deti modlili ruženec. Po dvoch desiatkoch štyri z nich vykríkli a padli na kolená, a nechali Fernande, tú najstaršiu, v slzách, pretože ona nevidela nič. Mária prehovorila ku Gilberte a zverila jej to, čo sa považuje za hlavný prísľub Beauraingu: „Chcem obrátiť hriešnikov,“ a potom povedala: „Dovidenia.“ Andrei povedala: „Som Božia Matka, Kráľovná nebies. Modli sa neustále,“ a potom zmizla.

Fernande zostala kľačať, zatiaľ čo ostatné deti išli dnu na výsluch, keď tu zrazu ona a mnohí prítomní počuli hlasný zvuk ako hromobitie a videli ohnivú guľu na strome hlohu. Mária sa zjavila a opýtala sa Fernandy, či miluje jej Syna a ju. Keď Fernande odvetila, že áno, Máriina odpoveď znela: „Tak sa obetuj pre mňa.“ Potom Panna Mária zažiarila mimoriadnym jasom a roztvorila ramená, aby dievčatá mohli vidieť jej zlaté Srdce. Potom povedala „Dovidenia“ a zmizla 

Odpor voči Beauraingu

zmizol v čase, keď biskup menoval komisiu na vyšetrovanie zjavenia r. 1935 a jej práca pokračovala aj za jeho nástupcu. Vo februári 1943 biskup Charue schválil verejnú úctu k Panne Márii v Beauraingu,ale až v júli 1949 po druhej svetovej vojne, bola svätyňa oficiálne uznaná a vydali dva dôležité dokumenty. Prvý vyhlásil mnohé vyliečenia na tomto mieste za zázraky.  Druhý dokument bol list kléru, v ktorom biskup napísal:

„Vo všetkej vážnosti potvrdzujeme, že Kráľovná nebies sa zjavila deťom V Beauraingu v zime 1932-33, aby nám najmä ukázala vo svojom materinskom Srdci naliehavú výzvu k modlitbám a prísľub jej mocného príhovoru za obrátenie hriešnikov.“

Zjavenie Panny Márie v Beauraingu

KINO: Páter Pio

Lara Fabian: Adagio

Nevím, kde tě hledat, nevím, jak tě dostat, slyším tvůj hlas ve větru, cítím tě pod kůží, ve svém srdci i duši, počkám na tebe, Adagio.
V těchto nocích bez tebe, všechny mé sny patří tobě, vidím a dotýkám se tvé tváře,
klesám do tvého objetí, vím, kdy je ta správná doba, abys byl v mém náručí, Adagio.
Zavírám oči a našla jsem způsob, abych nepotřebovala sama pro sebe prosit, šla jsem tak daleko, bojovala jsem tak tvrdě, nic víc, abych vysvětlila, že všechno, co vím, že zůstavá – je hrající piano.
Když budeš vědět, kde jsem, když budeš vědět, jak mě dostat, před tímto světlem zvolna zmizím, před tím než přestanu věřit.  Říkám to jen tomu, kdo bude slyšet mé srdce, kterému budeš dávat život, a navždy zůstaneš…
Nenechej zhasnout to světlo, ne ne ne ne ne, nenechávej mě přestat věřit, říkám to jen tomu, komu věříš, věřím i já, neopouštěj mě, Adagio…