Koniec „Reverenda Muna“ – koniec „Cirkvi zjednotenia“?

582

Samozvaný „Mesiáš“ zomrel. Zostali po ňom miliardy

Presviedčal ľudí, že je novým Mesiášom a postará sa o vznik nebeského kráľovstva na Zemi. 

 Sľúbil, že kto sa pripojí k jeho rodine a odovzdá mu celý majetok aj život, bude mať vstup do tohto kráľovstva zaistený. Kontroverzný Juhokórejčan Sung -Myong Mun (na snímke), ktorý založil munistickú sektu a vďaka obrovskému majetku jej členov sa z neho stal miliardár, zomrel v nedeľu ako 92-ročný.

Mun mal veľký vplyv na politiku. Bol poradcom prezidenta USA Richarda Nixona. Priatelil sa aj s ďalšími šéfmi Bieleho domu. Jeho hnutie však nesie nálepku nebezpečnej sekty. Je autorom knihy SVETOOBČAN  (na obr.) 

„Ide o veľmi dobre medzinárodne organizovanú náboženskú sektu manipulujúcu najmä s mladými stúpencami. Tí sú bezvýhradne závislí od autority jej vodcu. Reverend Mun sám seba vyhlásil za očakávaného Mesiáša a svojim stúpencom vyberal životných partnerov,“ povedal HN Boris Rakovský, riaditeľ Centra pre štúdium siekt.

Munisti majú stovky veriacich aj na Slovensku. Sektu po smrti vodcu povedie jeho manželka a neskôr syn.

http://m.hnonline.sk/c3-57309880-kw0000_d-samozvany-mesias-zomrel-zostala-po-nom-sekta-a-miliardy

Naša poznámka:  

Sektou Kórejčana „reverenda“  Sung Myoung  Muna sa zaoberalo aj naše združenie,  a to od 70-tych rokov, kedy na Slovensku začali fungovat prvé bunky „Cirkvi zjednotenia“.  Okrem hromadných sobášov ľudí, ktorí sa často navzájom ani nepoznali, tzv. „Cirkev zjednotenia“  interpretovala sv. Písmo až neuveriteľným spôsobom.  Podľa Munistov bol Ježiš synom Zachariáša a Panny Márie,  ako Vykupiteľ údajne zlyhal, a preto musel „nastúpiť“ na jeho miesto tzv. „Pravý Mesiáš“ – kto iný ako samozrejme „reverend Mun“, ktorý sa zároveň vyhlásil za „boha“.  S jeho manželkou Hak ča Han – Munovou sa prehlásili za tzv. „Pravých rodičov“ ľudstva.  Celý klan – ako aj samotný Mun, vystupuje ako spolok záchrany civilizácie, sú však prepojení s podnikateľskými aktivitymi, dokonca zbrojárskym priemyslom,  a samotný syn revenda Muna bol závislý na drogách.

Munisti boli v bývalej ČSSR na Slovensku (sedemdesiate roky)  odsúdení na desiatky rokov väzenia (obhajoval ich disident Ján Čarnogurský – vtedy ako „väzňov svedomia“).  Oni samotní sa zúčastnili dokonca sviečkovej manifestácie dňa 25. marca 1989, niektorí boli vyšetrovaní .

Po novembri 1989 začali vystupovať otvorene, mali dokonca v Bratislave dve verejné vystúpenia, kde sa im podarilo klamstvom (pod hlavičkou Združenia  svetového mieru a rodín) dostať aj prvé dámy Slovenska.  Písali sme o nich aj my, v knihe Diaľnica do pekla – článok  Čierne „večeradlo“ Moona a  Treba ich zastaviť .  Či Munova  smrť bude znamenať aj koniec sekty munistov nevedno, každopádne ich snahy súzvučia s plánom globalizátorov založiť tzv. jednotnú svetovú cirkev.

Jedna zaujímavosť:  Súčasným „šéfom“  OSN sa stal KI MUN PAN (na obr.). Podobnosť s „Reverendom“ Munom je čisto náhodná?  Pan je bývalým ministrom zahraničných vecí  Kórejskej  republiky  (od januára 2004 do novembra 2006). 13. októbra 2006 bol Valným zhromaždením zvolený za 8. generálneho tajomníka OSN.  (Ako je známe, slobodmurári s obľubou svoje „akcie“ orientujú na mariánske sviatky).  Prísahu zložil 14. decembra 2006.        Anton Selecký

Diaľnica do pekla1

(Knihu už máme len vo forme pdf)