Komentujeme: Čo to tak rozčúlilo Moniku Flašíkovú – Beňovú na Synode?

608

Cirkev nevyjde v ústrety gejom, návrhy vo Vatikáne neprešli

Autor: SITA, 19. októbra 2014 11:29
Pápež František sa modlí počas zahájenia rannej časti dvojtýždňovej synody s témou rodiny. Rím, Vatikán, 18. októbra 2014.Foto: SITA/AP Andrew Medichini

RÍM 19. októbra (WEBNOVINY) – Desiatky vedúcich predstaviteľov katolíckej cirkvi zhromaždené vo Vatikáne v sobotu neprijali prelomové návrhy na zmenu postojov cirkvi k téme homosexuality či možnosti tolerantnejšieho prístupu rozvedeným katolíkom, čo podporoval aj samotný pápež František.
S tým však nesúhlasilo veľké množstvo prítomných biskupov. Konkrétne išlo o pozitívnu prezentáciu homosexuality a homosexuálneho súžitia.

http://www.webnoviny.sk/svet/clanok/879676-cirkev-nevyjde-v-ustrety-gejom-navrhy-vo-vatikane-nepresli/

monikara1 (1)benovagayTáto správa vyšla hneď po skončení Synody o rodine v Ríme, dňa 19. októbra 2014. Týždeň predtým sa prevalil vo Vatikáne (prirodzene oficiálnymi médiami nepovšimnutý) škandál s čudne spísaným a zverejneným dokumentom, ktorý si zasadajúci biskupi ani „nestihli prečítať“. V tomto dokumente sa preferoval „citlivý prístup ku komunite gayov a lesieb.“  Zdá sa, že homosexuáli majú skutočne vo Vatikáne svojich zástupcov, ktorí sa skryto (zatiaľ) snažia lobbovať  za ich záujmy.  Predstavme si, že by sa stalo, že by podvrhnutý dokument napokon prešiel.   Všetci, ktorí sú striktne za Evanjelium  a netúžia po „prekvapeniach“ avizovaných pápežom Františkom, by boli okamžite postavení mimo zákon a predhodení homosexuálnemu besneniu.  „Inakší“ by dokonca mohli tvrdiť, že bojujú za práva Cirkvi a proti „herézam“, pretože pravoverní kresťania by už neboli chránení vlastnou Cirkvou.

Poďme teraz k pani europoslankyni Monike Flašíkovej – Beňovej.  Menovaná na svojom statuse na internete zverejnila tento text.:

Prekvapilo niekoho, že tí starí černokňažníci zasadali v princípe úplne zbytočne? A že celá synoda bola len sofistikovaný marketingový ťah slúžiaci na deklarovanie konzervativizmu a jeho moci medzi tými, ktorí kryjú pedofíliu, kokaín a Vatikánsku banku. Nuž, Boh ich vidí, chrapúňov starých.“

homopriesterbruggeAko je známe, Monika Flašíková- Beňová sa vehementne zasadzuje za Gay-agendu a neskrývane podporuje všetky jej aktivity.  Musí určite vedieť, aké postoje zaujíma Evanjelium a následne aj Cirkev k tejto otázke.  Musela dopredu vedieť, že z Vatikánu podporu homoideológia mať nemôže. Čo ju potom tak rozčúlilo?  Rozčúlilo ju očakávanie, ktoré sa nenaplnilo.  Europoslankyňa Monika Flašíková-Beňová teda musela mať nejakú nádej, že sa vo Vatikáne niečo zmení. Odkiaľ pramenila táto jej nádej?

Nuž logicky odtiaľ, že sa domnievala (ako aj všetci zástupcovia homoagendy) že „ich“ krídlo“ vo Vatikáne dokáže prelomiť  „tvrdosť“ zástancov pravého učenia Cirkvi. Nestalo sa.  Europoslankyňa Monika Flašíková-Beňová vzápätí  len netakticky prezradila svoje sklamanie, ako aj sklamanie  jej chránencov, a vyvŕšila sa na pravoverných „černokňažníkoch.“

Táto europoslankyňa, ktorá sa deklaruje na „katolíčku“ následne zaútočila aj na Konferenciu biskupov Slovenska, ktorá vyjadrila svoje zhrozenie nad jej vyjadreniami.  Poslanec Jozef Mikloško podal následne podnet na prešetrenie jej výrokov Generálnemu prokurátorovi.      

Biskupi sú zhrození a sklamaní z výrokov Flašíkovej Beňovej

Autor: SITA, 24. októbra 2014 10:20
Konferencia biskupov Slovenska je zhrozená a sklamaná z výrokov europoslankyne Moniky Flašíkovej Beňovej na adresu biskupskej synody vo Vatikáne.
Europoslankyňa Monika Flašíková Beňová sa postarala v biskupských kruhoch o rozruch ‚vďaka‘ statusu.Foto: archívne, SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 24. októbra (WEBNOVINY) – Konferencia biskupov Slovenska (KBS) je sklamaná z vyjadrení europoslankyne Moniky Flašíkovej Beňovej.

„Sme zhrození, že SR zastupuje v Európskom parlamente človek, ktorý neprejavuje úctu voči starým ľuďom a ľuďom s hlbokým náboženským presvedčením, ktorí sú pozitívnou súčasťou spoločnosti v Slovenskej republike i Európskej únii,“ povedal v piatok pre agentúru SITA hovorca KBS Jozef Kováčik. Europoslankyňa zasa KBS odkazuje, nech ju exkomunikujú. „Keď nie sú absolútne pripravení znášať kritiku od vlastných veriacich, tak ma môžu exkomunikovať,“ reagovala s tým, že aj ona je katolíčka.

Nuž zdá sa, že prituhuje a že bude čoraz častejšie dochádzať ku stretom na kalibrovanejšej úrovni.  A to, že Monika Flašíková – Beňová sa možno nádejala oprávnene, dokazuje nielen jej „výbuch“ na internete, ale  aj reportáž Michaela Vorisa ohľadne zrejme  „hovorcu  spriaznencov evanjeliových úľav“  voči gayom vo Vatikáne,  Kardinála Waltera Kaspera.     Anton Selecký
************************************************************************************************
 homo
Michael Voris:  Prívetivý klamár Kasper