Aktualizované: Panika kvôli Kotlebovi, Nebuďme ľahostajní, Veľký krok Slovenska, Hlasovanie o dotácie na opravu fresiek, Máme ruky od krvi, Švajčiarsko: Pripravujte sa na občiansku vojnu

470

 

Liberáli kvôli Kotlebovi panikária: Denník SME sa pustil do našich biskupov

Bratislava 1. marca 2016 (HSP/Foto: TASR-Štefan Puškáš)

Pár dní pred voľbami liberáli spoznávajú u katolíckych biskupov Spasiteľa a vyzývajú ich na záchranu slovenského národa

Novoroèné stretnutie prezidenta SR Ivana Gašparovièa s predstavite¾mi cirkví a náboženských spoloèností v utorok 14. januára 2014 vo Ve¾kej sále Prezidentského paláca v Bratislave. Na snímke apoštolský nuncius Svätej stolice na Slovensku, J. E. Mons. Mario Giordana (uprostred) a bratislavský arcibiskup - metropolita Rímskokatolíckej cirkvi v SR a predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons.Stanislav Zvolenský (vpravo). FOTO TASR – Štefan Puškáš

Na Slovensku sa čoraz viac medzi ľuďmi skloňuje v súvislosti s voľbami strana Mariána Kotlebu – ĽSNS. Hoci prieskumy v médiách túto stranu nechávali za dverami parlamentu, interné prieskumy z dôveryhodného zákulisia, ako prináša napríklad denník Postoj, posúvajú Kotlebu do parlamentu.

Samozrejme, hoci sa to v médiách veľmi nepretriasa, a ani si to verejne z “mainstreamových” politických predstaviteľov nik neprizná, títo ako aj kaviarenskí intelektuáli, analytici a v neposlednom rade liberáli, už panikária. Nedá sa inak vysvetliť ten hon a tlak denníka SME na biskupov, u ktorých zrazu spoznávajú Spasiteľa a v hodine dvanástej sa k nim takpovediac utiekajú.

Stalo sa totiž, že viaceré kresťanské a konzervatívne hodnoty ako aj nie hmlisté postoje ĽSNS v špecifických morálnych otázkach, o ktorých sa už dlhšiu dobu diskutuje a o ktorých nemá odvahu sa narovinu vyjadriť dokonca ani KDH, si všimli ako neveriaci, tak aj kresťanskí voliči.

http://www.hlavnespravy.sk/liberali-kvoli-kotlebovi-panikaria-dennik-sme-sa-pustil-do-nasich-biskupov/750526

ThDr. Ján Košiar: Nebuďme ľahostajní!

Kotleba-ĽSNS (č. 19): Veľký krok Slovenska
Z mítingu politickej strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko,

Bratislava, 29. februára 2016

Hlasujte za poklad svojho srdca

Vyberte vzácny poklad minulosti, ktorý je najbližší vášmu srdcu a pomôžte nám ho zachrániť aj pre budúce generácie.

CHCEM HLASOVAŤ

www.vub.sk/fresky

„Lebo kde je tvoj poklad, tam bude aj tvoje srdce.“ (Mt. 6, 21)

cerinmartin-int3_thumbMilí priatelia, skončilo sa hlasovanie ohľadne dotácie Všeobecnej úverovej banky pre víťaznú fresku – lokalitu, ktorej VÚB poskytne dotáciu na opravu.  Hlasovanie trvalo v dobe 15. – 29. Február 2016.

Vývoj hlasovania sa sústredil na súťaž Prešova a Čerína  (B. Bystrica). Je až neuveriteľné, aký famózmy nárast mali počty hlasov s blížiacim sa záverom. Súťaz sa rozvinula až do úporného zápasu. Výsledok bol dlho „na vážkach“ a rozhodlo sa prakticky až v posledných hodinách hlasovania. Ako už vieme, hlasovanie sa skončilo pomerom  44 491 –  43 567  v prospech Čerína. V tomto „dueli“ teda ani niet porazeného. Zaktivizovalo sa celkom 94 502 občanov Slovenska a to je už čo povedať. Pritom ako vieme, je enormné množstvo všelijakých hlasovacích súťaží, v ktorých ide o oveľa nepodstatnejšie veci.

Impulzom pre našu webovú stránku bola prosba vdp. Dušana Mesíka, správcu farnosti Čerín, o podporu v súťaži, pretože ináč nemá šancu získať pre Čerín peniaze.  Na druhej strane –  ako vieme –  vláda SR odmietla poskytnúť finančné dotácie VÚC Banská Bystrica, ako „trest“ za to, že majú župana „extrémistu“  Mariána Kotlebu.  Pre mňa bolo dôvodom to, že Banská Bystrica je diskriminovaná, a že kostolík v Čeríne si zaslúži práve preto prvoradú  podporu.

Pýtajme sa, prečo slovenské pamiatky – a navyše cirkevné – potrebujú sponzorstvo, a navyše súťaže, aby sa o ne niekto postaral.?Prečo sú štátom miliardy vybraté na hazarde a tipovaní, a na pamiatky nie sú financie,  a zbierajú sa na to veriaci, prečo lejeme peniaze do krachujúcich štátov a problémov EÚ, keď naša vlastná kultúra a naše dedičstvo otcov chátra?

3838-cerin_thumbVezmime celú súťaž z viacerých uhlov:

1.Prečo sa súťaž rozbehla medzi  Čerínom a Prešovom, a nie medzi povedzme Mariankou a Hornou Mičinou? Prečo nevyhralo napríklad SND v Bratislave?  Pritom tak isto mohlo aj všetkých 6 ďalších lokalít hlasovať za „poklad svojho srdca“.  Vezmime to teda ako súťaž, ktorá sa sústredila na  zápas medzi Stredoslovenským a Východoslovenským krajom.

  1. Kvôli politickej diskriminácie Banskej Bystrice sme to podľa pomeru hlasov odprezentovali ako súboj prívržencov  politických strán   Kotleba – ĽSNS a KDH  (primátorka Prešova je KDH).  Môžeme teda konštatovať, že aj tento aspekt zohral svoju rolu, až tak, že môžeme považovať túto súťaž ako kvázy netradičné preferencie pred voľbami 5. marca 2016
  2. Ohlasy – boli najrôznejšie. Mnohí nám vytýkajú, že sme spolitizovali opravu cirkevných pamiatok, že sme priniesli Slovensku ďalšie rozbroje, že narúšame jednotu.  Na druhej strane sme dostali aj  reakcie, ktoré konštatujú, že táto súťaž ľudí zjednocovala, že obnovovali aj dávno prerušené kontakty,  a nachádzali zasa spoločný cieľ.

Každý vie, čo ho viedlo k hlasovaniu. A preto sa vraciam ku sloganu VÚB banky: Hlasujte za poklad svojho srdca.  Ja som hore pripojil citát z Evanjelia – a pridávam k nemu:

„V nebi si zhromažďujte poklady; tam ich neničí ani moľ ani hrdza a tam sa zlodeji nedobýjajú a nekradnú.“  (Mt 6, 20)

O čo ide?  Roky rokúce sa na Slovensku snažíme „mať sa lepšie.“ To „mať sa lepšie“ – to sú tie poklady na tejto zemi, ktoré zožerie moľ a ukradnú zlodeji.

Pozrime sa v akom stave je naša krajina. A kde je náš skutočný poklad. Je to duchovný poklad, dedičstvo našich otcov,  je to Evanjelium, je to naša Sedembolestná Patrónka Panna Mária.

V sobotu nastane oveľa dôležitejšia „súťaž“ ako tú, čo spustila Všeobecná úverová banka.  Preto sa zamyslite, kto ochráni našu krajinu, naše korene, kto „zacloní Slovensko pred ohnivým drakom“.  

Pretože 5. Marca 2016 to už nebude o freskách, o krajoch,  o sympatiách ku stranám, ale o zachovaní dedičstva našich otcov, o najbližšej budúcnosti našej vlasti, a našich detí.  A to je ten najvzácnejší  poklad, za ktorý máme hlasovať   Anton Selecký

 Kričala Allahu akbar s hlavou mŕtvej Nasti (†4) v ruke

dieta-moslimka-odtata-hlava-moskovska-policiaMOSKVA – Hororovú scénu zažili moskovskí policajti. Pri jednej zo staníc metra dnes ráno zatkli ženu s odseknutou detskou hlavou. Policajti ju okamžite zadržali a previezli do psychiatrickej liečebne. Išlo o moslimku, mala totiž na hlave burku, pritom kričala známu vetu Alláhu Akbar, teda Boh je veľký!

Ženu zachytili na videozáznam priemyselné kamery pri tom, ako kráčala ulicami, v istom okamihu zdvihla zakrvavenú hlavu dieťaťa nad seba. Polícia objavila detské telo bez hlavy v jednom z moskovských panelákov asi jeden a pol kilometra od stanice metra Okťabrskoje Pole, kde ženu zadržali. Telo dieťaťa objavili hasiči privolaní k požiaru. Dieťa malo asi 3 až 4 roky, bolo identifikované ako Nasťa M.

Polícia zadržala jej pestúnku, 38-ročnú Gyulchehru Bobokulovu, ktorá zrejme pochádza z Uzbekistanu. Polícia ženu odviezla do psychiatrickej liečebne, na ulici sa totiž vyhrážala aj tým, že vyhodí okolie do vzduchu. Obhorené ostatky vykazovali známky krutého násilia. Z doterajšieho vyšetrovania vyplýva, že žena dnes ráno počkala na odchod rodičov dievčatka s jeho starším súrodencom z bytu.

http://www.topky.sk/cl/11/1531135/MIMORIADNA-SPRAVA-Brutalne-VIDEO–Kricala-Allahu-Akbar-a-drzala-hlavu-mrtvej-Nasti—4-

Máme ruky od krvi

Nevoliť SKOK nie je hriech

Znepokojivá zpráva ze Švýcarska: Kupte si pušku a připravte se na občanskou válku!

Generál André Blattman je vrchním velitelem švýcarských ozbrojených sil.

Generál André Blattman je vrchním velitelem švýcarských ozbrojených sil. | foto: blick.ch

„Evropa je na pokraji chaosu, kdy bude vládnout všeobecné násilí způsobené ekonomickými a sociálními rozdíly, imigrační vlnou a terorismem.“ Že jste tohle už někdy slyšeli? Ano, jistě, spousta lidí prorokuje Evropě těžké časy, ale tyhle věty pronesl vrchní velitel švýcarských ozbrojených sil generál André Blattman.

Chvíľa pre pesničku: Michal Tučný