Do vašej pozornosti + naša ponuka: Ako fungujeme a ako nám môžete pomôcť

374

Milí priatelia, končíme pomaly rok 2014. Ako ste videli a vidíte, snažíme sa udržať našu webovú stránku zaujímavú a v chode. Pokiaľ siahajú naše možnosti.

Pri novom dizajne sme na ňu dali banner  s názvom „PODPORTE NÁS“. Šlo o dobrovoľnú finančnú  pomoc webu magnificat.sk. Prečo?  Preto, že jeho chod, údržba a vôbec napĺňanie je veľmi náročné a finančne nákladné.

Behom posledných 4 rokov si nás „zalajklo“ takmer 3 000 stálych návštevníkov.  Finančné náklady stúpli na pozoruhodnú čiastku.  Avšak za posledný rok (predtým nič) nám poslalo dobrovoľný príspevok 12, slovom dvanásť návštevníkov. A to sú všetky príspevky na účte ZUNO, ktoré sme zaregistrovali… Je to suma sumárum 177 eur, cena jedného autorského  videozáznamu na našom webe.

Milí priatelia, keby nás nepodporovali cez tlačenú M ROSU babičky – dôchodkyne, tak by ste magnificat.sk  nemali. Pretože s takou podporou, akú sme zaregistrovali, by sme skončili za pár dní.  A to návštevníci nášho webu sú väčšinou zamestnaní ľudia.  Aj M ROSU, ktorú vo formáte pdf ponúkane v rámci predplatného, si platí minimum návštevníkov webu magnificat.sk

Dokonca niektorí čitatelia odhlasujú tlačenú M ROSU, z dôvodu, že „na webe sú proste všetky tie informácie zdarma.“ Nepochopili, že my ten web zdarma nerobíme, ani tlačenú M ROSU. Nemáme sponzorov, väčšinou len ochotné babičky – dôchodkyne prostredníctvom M ROSY.

Tak či onak, ďakujeme tým úžasným dvanástim dobrovoľným darcom, ktorí finančne prispeli na náš web za posledný kalendárny rok, ako aj vám ostatným za vašu pozornosť, venovanú našej webovej stránke.

Pripravili sme pre vás ponuku.  Je v nej zahrnutá kniha pod názvom  Keď hovorí Matka.  Vychádza z posolstva Panny Márie, ktoré povedala na Hore Zvir dňa 6. augusta 1995. Končilo slovami: „Prosím, rozmýšľajte nad tým, čo hovorím!  Ja vás milujem, a čakám vás v Nebi!“

Kniha zahŕňa úvahy na viaceré posolstvá Panny Márie.  Kniha má do 200 strán.  Sú to aj sčasti moje pamäti o tom, ako som sa dostal k tejto službe a prečo ju vykonávam. 

Ďalej sme v spolupráci s americkou spoločnosťou Navis Pictures  a TV LUX pripravili DVD pod názvom  Sv. Bernadetta z Lúrd.  

Obsah azda nemusím vysvetľovať. Ide o hraný film o udalostiach v Lurdoch v roku 1958.

Prikladáme obaly uvedených produktov, ako aj príhovor režiséra Jima Morlina.

HNIHA OBAL CITATY s 1_4 (1) upr

*********************************************************************************************

Ukážka z knihy KEĎ HOVORÍ MATKA

Fiat – Staň sa!

„Modlím sa, aby ste ma prijali a a milovali ako Matku.“ Milí priatelia, keď  vidím, ako mnohí strácate chuť, aktivitu, aj „dezertujete“, vôbec sa Panne Márii nedivím.  Od pútnikov  som už počul mnoho nadšených slov. Vyznaní. Videl som krátky, či dlhší zápal. Za týmto zápalom ale veľakrát nasledovalo:  ja si myslím, ja chcem, ja potrebujem, ja plánujem. Zamieňame si Matku  z akýmsi sociálnym úradom. Keď ku nej prišiel anjel, nepovedala:  JA si myslím, JA chcem, JA potrebujem.  Povedala: Síce tomu nerozumiem, ale FIAT. STAŇ SA!  Prijali sme takúto Máriu, alebo „prijímame“ len Máriu, ktorej hovoríme „daj?“

Celé desaťročia sa nám snaží odovzdať toto jediné podstatné.  ÁNO Božej vôli. Áno Kristovi, Áno Jej, Áno krížu. Pretože ten kríž je to, čo obchádzame, čo nechceme. „Všetkých som vás zjednotila vo svojom srdci, zostúpila som medzi vás, požehnávam vás. Žiadam vás, aby ste sa so mnou zjednotili v mojom Synovi.“ Prečo? Pretože my sami nevyriešime nič.  Všetko vyrieši Boh, ak mu dáme priestor – taký, „aby všetci jedno boli…“         (Jn 17, 22) Jednotu predchádza prijatie.„Otče daj, aby som každého prijímal ako brata a sestru,“ povedala Mária na Zvire. Sebectvo je cesta do pekla. A peklo dnes pripomína dnešný svet.  Chýba mu láska. Odpustenie.  Odpustenie – to je prijatie. A prijatie – to je Máriiho  Staň sa. A potom, ako hovorí Mária, sa budeme „modliť skutkami, nielen slovami…  a chápať cestu pravdy. “

***********************************************

Jim Morlino o svojom živote a práci 


DVD OBAL_Bernadeta upr

 

Knihu  Keď hovorí Matka ako aj DVD  sv. Bernadetta vám ponúkame za dobrovoľnú cenu. Môžete si týmto spôsobom zakúpiť darček  pre vašich blízkych ako aj podporiť chod webovej stránky  www.magnificat.sk

Knihu ako aj film vám pošleme prostredníctvom úschovne.  Knihu vo formáte pdf, a DVD vo formáte mp4.

Príspevok v prípade záujmu pošlete modrou zloženkou na  fyzickú adresu  Magnificat Slovakia , Belinského 24, 851 01 Bratislava so správou pre prijímateľa:   www.magnificat.sk  My vám na základe toho pošleme  Knihu ako aj DVD-čko cez úschovňu.

V prípade, že chcete obidva naše produkty fyzicky, napíšte nám e-mail  na  objednavky@magnificat.sk, a  knihu aj DVD-čko dostanete poštou na dobierku za 10 eur + poštovné, jednotlivo za 5 eur + poštovné.  Kto má vo svojom dosahu predajňu s náboženskou literatúrou LÚČ, resp. Saleziánov, môže sa obrátiť aj na nich.

My teraz budeme očakávať vašu odozvu. Môžeme našu webovú stránku oveľa viac vylepšiť ako aj naplniť. Je to len a len na vás.

Koncom roka 2014 vám oznámime výsledok – resp. vašu reakciu, ktorá sa buď premietne alebo nepremietne do našich finančných možností.  Podľa tohto výsledku budeme, alebo možno aj nebudeme ďalej pokračovať. Vďaka za vaše pochopenie a za vašu ústretovosť. Nech vás Boh žehná!

Anton Selecký

.