nedeľa, 29 januára 2023
Dalajláma opäť na Slovensku.“Jeho Svätosť“ je vraj „to najlepšie z...

Dalajláma opäť na Slovensku.“Jeho Svätosť“ je vraj „to najlepšie z ľudstva“. Nuž pozrime sa na to….

4188

V nedeľu sa chystá prijať dalajlámu prezident Andrej Kiska.

Hovorca slovenskej diplomacie Peter Stano potvrdil, že z vlády Roberta Fica ho neprijme nikto. S dalajlámom sa však stretne predseda zahraničného výboru František Šebej (Most-Híd).

Návšteva Dalajlámu v Bratislave v októbri 2016 – Nádej a šťastie v neistých časoch  V dňoch 15. až 17. októbra 2016 do Bratislavy opäť zavíta tibetský duchovný vodca 14. Dalajláma Jeho Svätosť Tenzin Gyatso. V bratislavskom AEGON aréne bude mať verejnú prednášku. Návšteva Slovenska je súčasťou jeho cesty mestami Európy.

Historicky prvá návšteva tibetského duchovného vodcu, jedného z dalai-devilnajvýznamnejších súčasných osobností sveta, 14. dalajlámu na Slovensku sa prvýkrát uskutočnila v októbri roku 2000. Na návštevu Dalajlámu vtedy pozvalo At Home Gallery zo Šamorína. Vtedy mu bratislavská Univerzita Komenského (UK) udelila čestný titul Doctor honoris causa. Jeho druhá návšteva Slovenska sa konala v septembri 2009 na pozvanie Nadácie Jána Langoša. Vtedy preberal Cenu Jána Langoša za boj za ľudské práva a demokraciu vo svete. V roku 1989 mu bola udelená Nobelova cena za mier.

Na návštevu našej krajiny Dalajlámu aj tento rok pozýva At Home Gallery Šamorín. Jeho Svätosť z Bratislavy pokračuje do Prahy a do ďalších stredoeurópskych metropol.

At Home Gallery je už viac ako dvadsať rokov pulzujúcim centrom súčasného umenia. Táto galéria medzinárodného významu je príkladom novodobej spoločenskej zodpovednosti ako miesto stretávania sa verejnosti, kultúr, významných osobností a umelcov. Priestory starobylej synagógy sa takto stávajú miestom, kde vizionári a mienkotvorné osobnosti vplývajú na budúcnosť.

„ Dalajláma reprezentuje to najlepšie z ľudstva, spája súcit, láskavosť ale aj veci každodenné v záujme celého ľudstva. Jeho návšteva má mimoriadny význam práve v súčasnosti, v časoch neistoty, zmien a nespokojnosti. Jeho verejná prednáška bude silným a čistým hlasom volajúcim za mier a nádej. “ – povedala Suzanne Kiss, ktorá je spolu so svojim mužom Csabom Kissom zakladateľkou At Home Gallery.

Dalajlámu a jeho prednášku v Národnom tenisovom centre (Aegon aréna) v Bratislave očakávajú tisíce ľudí. Táto prednáška bude jeho jediným stretnutím so širokou verejnosťou počas terajšej návštevy.

https://www.ticketportal.sk/event.aspx?ID=22584&iframe

Dalajlama: Jsem marxista

K víře v učení německého myslitele Karla Marxe, jehož teorie daly základ socialismu a komunismu, se přiznal tibetský duchovní vůdce dalajlama. Napsala to v pátek agentura AFP.

Dalajláma v Tawangu

Dalajláma v Tawangu,  FOTO: Adnan Abidi , Reuters  sobota 22. května 2010, 2:07

„Pořád jsem marxista,“ prohlásil 74letý buddhista v New Yorku, kam přijel na jednu ze svých placených přednášek.

„Marxismus má morální etiku, zatímco kapitalismus je pouze honba za ziskem,“ vysvětlil duchovní, jenž žije od svého útěku z Číny po nezdařeném protičínském povstání v Tibetu v roce 1959 v indickém exilu.

Dalajlama podle svých slov uznává, že komunistický režim v Číně přinesl jejím obyvatelům neslýchaný blahobyt. „Miliónům lidí se životní úroveň zlepšila… ovšem je nutné najít východisko mezi životní úrovní a svobodou. Až dosud se většinou spoléhá na násilí,“ dodal.

https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/200999-dalajlama-jsem-marxista.html

Dalajláma proti přestupům ke křesťanství

dalajlamatDalajláma navštívil 23. ledna katolickou vysokou školu v Bombaji a tam se vyjádřil proti misii a změně náboženství. Mluvil o „proselytismu“ a „odvádění“ věřících a varoval před nimi. Řekl: „Nemám rád žádná obrácení, protože mají negativní důsledky pro společnost.“ V této souvislosti se zmínil o upálení misionáře Grahama Stainse a jeho dvou synů v roce 1999 a o útocích hinduistických extremistů proti křesťanům ve státě Orissa v roce 2008: tehdy bylo zavražděno 98 křesťanů, asi 50.000 jich bylo vyhnáno z domova a 252 kostelů, 4.640 domů a 13 škol zničeno. [ »»» ]17.02.2013, Asia News

http://res.claritatis.cz/zpravy/asie/dalajlama-proti-prestupum-ke-krestanstvi/6223

Dalajláma: S islamistami treba viesť dialóg, inej cesty niet!

07. december 2015, 16:06

Tip redakcii

Duchovný vodca nevidí inú cestu ako viesť dialóg s extrémistickou skupinou Islamský štát. Podľa neho je dôležité počúvať, pochopiť a prejaviť úctu iným.

Dalajláma navrhuje viesť dialógy s Islamským štátom.

Dalajláma navrhuje viesť dialógy s Islamským štátom. Autor: SITA

Tibetský duchovný vodca dalajláma v pondelok odporúčal začať viesť dialóg s extrémistickou organizáciou Islamský štát (IS), ktorá sa zmocnila častí území Sýrie a Iraku, presadzuje tam svoju interpretáciu islamského zákonníka šaría a chce svoj kalifát rozšíriť aj o ďalšie územia.

http://www.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/dalajlama.html

„Apoštol“ zákernej modly

Problém, ktorý na Slovensku najnovšie máme vo vypuklej podobe, sa volá joga. Táto praktika východných náboženstiev – sa dostala do súčasného povedomia slovenskej verejnosti niekoľkými aktivitami. Vstup na mediálnu scénu bol impozantný. Citujúc tlač:

„Jedna z najznámejších duchovných autorít na svete, „Jeho Svätosť“ XIV. dalajláma Tändzin Gjamccho, prvýkrát v histórii prekročil hranice našej republiky. Métou jeho cesty sa stala posvätná mandala Kálačakra, ktorú s neuveriteľnou presnosťou vytvorili budhistickí mnísi. Pätnásteho októbra (v Šamoríne – pozn. red.) muž s nákazlivým smiechom mandalu rozmetal a piesok z nej vysypal do Dunaja ako dar všetkým cítiacim bytostiam…“ (Moment č. 44/2000)

Čudní „misionári“

Čo mal v podstate znamenať tento pohanský obrad na našom území, prečo sa Jeho Svätosť unúvala na Slovensko a do ďalších štátov? Pokúsime sa to priblížiť niekoľkými skutočnosťami. Na druhý deň – 16. októbra 2000 – po predchádzajúcej prednáške (15. X.) v nabitej Športovej hale na Pasienkoch v Bratislave bol dalajláma vyznamenaný čestným doktorátom Univerzity Komenského. Tibetský dalajláma, nositeľ Nobelovej ceny za mier (1989), sa nijako nelíši od ďalšieho budhistického „mierotvorcu“, hudobníka a bežca na dlhé trate Sri Chinmoya. Pod povrchom Chinmoyovej zakonšpirovanej sekty sme zistili tvrdé uctievanie indickej bohyne smrti Kálí. A čo sa skrýva za jogou, týmto „dychovým cvičením“, ktoré chce ministerstvo školstva pod vedením ministra Ftáčnika zaviesť, nie je ťažké zistiť. Joga začala na naše územie prenikať už v šesťdesiatych rokoch. Vcelku v nenáročnej podobe. Na Slovensko chodil záujemcov inštruovať známy jogín Goyal z Indie, zdôrazňujúc najmä „relaxačnú stránku“ jogy.

Keď preskočíme niekoľko desiatok rokov až do našich dní, musíme uznať, že vplyv východných náboženstiev urobil na našom území pozoruhodný „pokrok,“ najmä po novembri 1989. Občianske združenia, ktorých existencia ani nie je veľmi známa, vyvíjajú činnosť doslova misijného charakteru, usilovnú a plánovitú. Samozrejme, snažia sa podchytiť aj verejných činiteľov, aby tak ľahšie získavali priestor pre svoju pekelnú „evanjelizáciu“. Kto napríklad vie o „Zazen International“ so sídlom v Bratislave, alebo „At Home Gallery“ zo Šamorína? Zazen International (združenie zenbudhistov) získalo vo februári 2000 priestory pre svoj „Chrám najvyššieho pokoja“ v bývalom striptízovom bare Tropicana známeho hotela Junior na brehu Štrkoveckého jazera v Bratislave.

At Home Gallery, ktorú vedú v bývalej synagóge v Šamoríne manželia Kissovci, pozvala zase na návštevu Slovenska „Jeho Svätosť“ – štrnásteho tibetského dalajlámu. Jeho Svätosť po „zasvätení“ Dunaja 15. októbra 2000 sa pohybovala po Bratislave za silnej policajnej ochrany, a do nabitej Športovej haly na Pasienkoch sa cez členov SBS jednoducho nedalo vniknúť. Podobne to bolo v tomto istom stánku v roku 1999 pri európskom mítingu so Sri Chinmoyom, keď po oficiálnom koncerte sa zase konali „súkromné duchovné orgie“ tohto šíriteľa nirvány, ktorého „apoštolom“ na území Bratislavy je Rakúšan Satyaki Perlick. 75 Členmi sekty reverenda Moona sa teraz nebudeme zaoberať, spomeniem len, že tiež si obľúbili Športovú halu na Pasienkoch, taktiež ako Svedkovia Jehovovi, a to je už viac ako pozoruhodná skutočnosť.

Globalizačné súvislosti

Vráťme sa však k „Jeho Svätosti“ Tändzinovi Gjamcchoovi. Hneď po prevzatí doktorátu „honoris causa“ 16. októbra odcestoval do Prahy, a to na pozvanie prezidenta Českej republiky – Václava Havla. Tu sa konala konferencia pod názvom Fórum 2000. Jej pozoruhodnou témou bola globalizácia. Túto tému prednáškou s názvom Duchovné hodnoty a globalizácia – otvoril práve tibetský dalajláma. Určite má ešte každý v pamäti vojnu medzi českou políciou a „odporcami“ globalizácie z konca septembra 2000.

Zasadali tu totiž predstavitelia Medzinárodného menového fondu a Svetovej banky, ktorí dnes diktujú pohyby svetového trhu. „Odporcovia“ globalizácie, ktorí rozbíjali Prahu, sú vlastne najatí demonštranti, absolventi špeciálneho výcviku. Sponzorom tohto výcviku demonštrantov proti globalizácii je aj miliardár Ted Turner, majiteľ televíznej stanice CNN, najradikálnejšieho média globalizácie! Imidž mučeníkov sa zrejme dá aj predplatiť. Ako sme už v M ROSE uviedli, Ted Turner sa 31. augusta 2000 stal čestným predsedom Millenium World peace summitu, na ktorom sa prezentovalo „Jednotné svetové náboženstvo“.

A teraz sa na pražskej scéne objavila Jeho Svätosť dalajláma, aby tu na konferencii „pred nabitou sálou svojím typickým uvoľneným spôsobom hovoril o globálnej etike stojacej nad jednotlivými náboženstvami“! Bez komentára… Stručné myšlienky z dalajlámovho príhovoru:

„Duchovno nemusí byť priamo viazané na náboženskú vieru. Sekulárna etika nevychádza z konkrétneho náboženstva, ale predstavuje duchovno, ktoré potrebujeme na to, aby sme žili život šťastne. Nič iné nie je potrebné. V mojom ponímaní sekulárna etika je to, že všetky náboženstvá majú rovnaké práva. Nie je to odmietanie žiadneho náboženstva, len neuprednostňovanie jedného pred ostatnými. Vychádzame z rôznych filozofií, z rôznych tradícií, ale rôznosť filozofií a veľké rozdiely, napríklad aj v pohľade na Stvoriteľa, nie sú dôležité. Myslím si, že rôznosť filozofií, ale i rôznosť náboženstiev, predstavuje jednu z krás ľudskej inteligencie…“

Agresívny kult

Čo sa však v skutočnosti skrýva za dalajlámovým nadšením nad „krásou ľudskej inteligencie“? Ďalšie riadky odhaľujú dalajlámovu pravú tvár. Podľa relácie ORF „Miesto stretnutia kultúra“ – (spracovala Iva Rojková, Zmena) – budhizmu a jeho najvyššiemu predstaviteľovi dalajlámovi sa vytvára imidž čistoty, morálky, duchovnej múdrosti a boja za slobodu. Avšak pred vyše rokom vyšla v Nemecku kniha Tiene dalajlámu (sexualita, mágia a politika v tibetskom budhizme), ktorú napísali manželia Mariana a Herbert Röttgenovci.

Poukazujú na nebezpečné stránky tibetského budhizmu a obviňujú dalajlámu, nositeľa Nobelovej ceny mieru za rok 1989, že sa usiluje o svetovládu. Jeho náboženstvo je podľa nich agresívne a chce odstrániť všetky ostatné náboženstvá. Herbert Röttgen to vysvetľuje takto: Idea svetovlády vychádza z toho, že budhizmus je jediné štátne náboženstvo a nestrpí vedľa seba žiadne iné 76 vierovyznanie. Ďalej vychádza z toho, že duchovná a svetská moc ide ruka v ruke, takže takpovediac SVETOVÝ ŠTÁT A SVETOVÁ CIRKEV TVORIA JEDNOTU. Autori knihy vyvodzujú túto tézu práve z tzv. Kálačakra rituálu.

Dalajláma si v meditácii pri tomto rituáli predstavuje, že je vládcom nad časom a priestorom, istým druhom univerzálneho božstva, pozdvihuje všemocného nadčloveka, ktorý chce vo svojich rukách zhromaždiť všetku politickú moc. Názory na tento rituál sú rôzne, autori knihy Tiene dalajlámu – manželia Röttgenovci však vidia v„ Jeho Svätosti“ geniálneho manipulátora, ktorý, čo sa týka jeho skutočných úmyslov, fanúšikov budhizmu zavádza. Pred napísaním knihy Tiene dalajlámu boli totiž jeho prívržencami.

Herbert Röttgen spomína: „Keď sme začali knihu pripravovať, mali sme k dalajlámovi absolútne pozitívny vzťah. Dalajláma pre nás predstavoval osobu, reprezentujúcu hodnoty, aké nám ležali na srdci: mierumilovnosť, toleranciu, politickú angažovanosť, súcit s trpiacimi. Budhizmus sme kriticky skúmali. Výsledok bol katastrofálny. Museli sme revidovať všetky naše predstavy. Vychádzali sme z mierumilovnej a tolerantnej spoločnosti a objavili sme bojovný a agresívny kult.“

 Ideologický sex?

Centrálnou témou knihy Tiene dalajlámu je energetické a sexuálne vykorisťovanie ženy. Ide tu o tantrizmus – prastarú sexuálno-magickú tradíciu, ktorej podstatou je transformácia sexuálnej a ženskej energie na duchovnú a politickú moc v prospech patriarchálnej elity mníchov. Podľa relácie ORF June Campbellová ako mladá žena pracovala pre jedného tibetského lámu ako tlmočníčka a dlhé roky bola jeho tajnou sexuálnou družkou. June Campbellová po istom čase už nedokázala zniesť prostredie plné lží. Opustila nielen svojho učiteľa, ale aj budhizmus.

Dlhé roky nevedela o svojich bolestivých spomienkach ani len rozprávať. Mnohé populárne periodiká Slovenska nešetrili chválou na dalajlámu a kritizovali oficiálne neprijatie „posla mieru“ vládnymi orgánmi. „Tändzin Gjamccho putuje po štátoch a bubnuje na svedomie zemegule. Nepristupuje ani na najnepatrnejšiu formu násilia“ – napísal o. i. Ján Karásek v týždenníku Moment. Denník Sme zasa priniesol obdivný článok pod titulkom „Dalajláma posvätil Dunaj pieskom z magickej mandaly.“ Dokonalý guláš… Maitreya sa hlási Najnovšia socha Budhu na svete, tento „majstrovský kúsok“ moderného inžinierstva – 500-metrový MAITREYA BUDHA bude najvyššou sochou na svete. Tromfne dokonca Katedrálu svätého Pavla, či Sochu slobody. Finančne bude konštrukciu tohto kolosa zabezpečovať medzinárodné konzorcium so sídlom v Bodh Gayai (severná India). Výskumné zlievarenské laboratóriá v Sheffielde (Anglicko!) budú mať za úlohu riešiť technické problémy tejto obrej konštrukcie. Táto socha je zatiaľ snom tibetského budhistického majstra – lámu Thubtena Yesheho, ktorý je zakladateľom svetovej siete budhistických centier. (NČ z 23. 10. 2000) Správa neuvádza, kde bude toto monštrum stáť. 77

Ofenzíva jogy

Mocný hollywoodsky filmový priemysel tiež „pracuje“ na zviditeľňovaní budhizmu príkladným spôsobom. Už dlhý čas je herec Richard Gere jedným z najväčších tibetských aktivistov. Taktiež Sharon Stoneová a Shirley Mc Laineová, Meg Ryanová, Dennis Quaid, Harrison Ford a Steven Seagal sa pravidelne zúčastňujú tibetských podujatí. K boomu východných filozofií prispieva aj speváčka „Madonna“. Ani majstri východných náboženstiev sa neobmedzujú len na „evanjelizáciu“ dolu, ale hľadajú chodníčky cez známe a prominentné osobnosti k intenzívnejšiemu vplyvu na spoločnosť. Stúpenci reverenda Moona sa orientujú prostredníctvom svojich federácií (hlavne žien a rodín) na pritiahnutie najmä manželiek prominentov, u jogínov sme zaregistrovali priamy kontakt na ministerstvá Slovenskej republiky, kde sa chcú plne legalizovať.

Projekt R.A.S.T.

Prvou „lastovičkou“ z oficiálnych kruhov sa ukázala byť slečna Zuzana Kanisová, dcéra ministra obrany SR Pavla Kanisa, ktorá sa netajila svojím obdivom k svojmu „guruovi“ Paramhansovi Mahéšhwaranandovi, šéfovi Jogínskeho centra vo Viedni. Netrvalo dlho a v Bratislave otvoril Jogacentrum rovno primátor Bratislavy Jozef Moravčík, ktorý začiatkom júla 2000 k tejto aktivite vyhlásil, že jogu obdivuje. Jogacentrum prevádzkuje spoločnosť Joga v dennom živote, ktorej predseda Radovan Hovorka sa pochválil (SME, 18. 7. 2000), že v roku 1999 predložili bratislavskému magistrátu projekt, ktorý bol schválený a boli poskytnuté priestory. Joga v dennom živote začiatkom roku 2000 začala s prípravou zavádzania jogy do škôl. Podľa tohto projektu pod názvom R.A.S.T. sa vraj majú deti už v najbližšom školskom roku učiť, ako „precvičiť a uvoľniť svoje telo“. Projekt je označený ako protistresový a skutočne pomáha – vyjadruje sa učiteľka Dagmar Poliaková z Pribyliny.

Nič nové pod slnkom!

V októbri 1996 napr. dostal medzinárodný certifikát spoločenstva Rotary klubov žilinský klub Rotary. Ako je známe, Rotary kluby sú vyššie slobodomurárske lóže, zamerané na boj proti kresťanstvu. Podľa denníka Slovenská Republika z 22. októbra 1996 „základným poslaním Rotary klubov je charitatívna činnosť s mottom – „bez ohľadu na seba…“ A tu je humanitný argument, že „z podnetu tejto organizácie sa na svete zlikvidovala detská obrna“. Poďme však k joge. Po dcére ministra Kanisa našiel viedenský guru „milosť“ aj v očiach jeho manželky Zdenky. Pani Zdenka bola v minulom roku údajne jogou taká nadšená, že „najväčšieho“ znalca jogy v Európe pozvala na prednášku. Na Slovensku už pracuje dvesto skupín jogy v zdravotníctve aj v školstve.

Naše cyrilo-metodské tradície nám zrejme stačia len v Ústave SR. Novodobý „cyril“, „profesor“ Mahéšhwarananda zatiaľ usilovne „evanjelizuje“ Slovensko. Len v samotnej Viedni žije už dvadsaťpäť rokov. Za príkladnú činnosť na Slovensku mu minister Ftáčnik poslal ďakovný list. Zdá sa, že v ministerskom klube SDĽ našla joga svoju vynikajúcu živnú pôdu. Minister školstva Milan Ftáčnik údajne bez jogínskeho „pozdravu slnku“ ani nezačne deň… 78 Pán „profesor“ na recepcii po svojej prednáške na rakúskom veľvyslanectve v Bratislave (apríl 1999) prezradil, že polovica terajšej vlády cvičí jogu! A že joga nebola ľahostajná ani vláde predchádzajúcej.

Budhizmus áno, Cirkev nie?

Konferencia biskupov Slovenska (KBS) 25. 10. 2000 na svojom rokovaní na Donovaloch ostro kritizovala návrh ministerstva školstva na financovanie cirkevných škôl. Predseda KBS Mons. František Tondra postoj ministerstva k tejto otázke označil za totalitný. „Ústava garantuje bezplatné vzdelanie všetkým deťom. Rodičia detí študujúcich na cirkevných školách tiež platia dane. Okrem toho Cirkev nevychováva pre seba, ale pre spoločnosť, ktorá sa vyhlasuje za demokratickú.

Keď niekto uprednostňuje štátne školy a ostatné diskriminuje, je to totalitný postoj,“ reagoval biskup Tondra na návrh ministerstva školstva. Biskupi 25. 10. kritizovali ministerstvo školstva aj za smernicu, podľa ktorej sa na základných a stredných školách budú používať jogové cvičenia. F. Tondra vyjadril počudovanie nad tým, že táto smernica bola od januára tohto roku utajovaná a Cirkev sa o nej dozvedela až nedávno. „Joga, to nie je len psychosomatické cvičenie, ale aj východné náboženstvo,“ uviedol Mons. Tondra. Niektoré štúdie, ktoré má Cirkev k dispozícii, údajne jogu v spôsobe presadzovania určitých hodnôt prirovnávajú k takému „natláčaniu“, ako to bolo v prípade marxizmu-leninizmu. Sme, 26. 10. 2000

Prestrelka postojov

 Po rozhodnom nesúhlase KBS z 25. októbra 2000 so zavádzaním jogy na školách Ministerstvom školstva SR, sa minister školstva Milan Ftáčnik dňa 26. októbra vyjadril, že „joga má byť orientovaná na telesné a relaxačné cvičenia a nemá deťom poskytovať duchovnú výchovu“. Na podstatne inej úrovni zareagovala liberálna tlač. Po tvrdej kritike jasných postojov KDH k homosexualite, prostitúcii a pornografii, v ktorej sa oponenti utiekali k „porušovaniu ľudských práv na sexuálnu orientáciu“ (JUDr. Eva Adámková, SME), konštatuje Nový Čas (31. 10. 2000 – Tomáš Holetz), že „slovenská kresťanská cirkev je na úpadku“, a že z hľadiska záujmu mladých „fakt, že myšlienky východu sú im bližšie ako domáce náboženstvo jasne poukazuje na to, že kresťanstvo ich jednoducho nedokáže osloviť. Veď ako by aj mohlo – píše T. Holetz a pokračuje – s otvorenými ústami som sledoval ich (biskupov) vyjadrenia o nebezpečnosti jogových cvičení na školách…

Budhizmus je pre mladých atraktívnejší ako kresťanstvo“ – konštatuje Holetz a na adresu Cirkvi svoju poznámku „Cirkev na úpadku“ končí kritikou Cirkvi, že „nemá ani na to, aby odôvodnila svoju neschopnosť.“ Podľa TA SR z 30. októbra 2000 Ekumenická rada Cirkví nesúhlasí s dennými jogovými cvičeniami žiakov na školách a je presvedčená, že tento projekt (R.A.S.T.), ktorého protagonistom je spoločnosť Joga v dennom živote – nie je duchovne neutrálny a je v rozpore so zákonom č. 308/1991 Zb. o slobode náboženskej viery a postavení cirkví a náboženských spoločností, ktorý povoľuje pôsobenie na školách iba registrovaným cirkvám a náboženským spoločnostiam.

Čo skrýva joga?

V pozadí jogy sa skrýva filozofia, ktorá vychádza z hinduizmu. Každý uzná, že kresťanstvo nemožno praktizovať spolu s hinduizmom a budhizmom. [ My kresťania veríme, že nás vykúpil Ježiš Kristus svojou krvou na kríži, že za nás zomrel, veríme vo vzkriesenie. Hinduizmus a budhizmus verí v reinkarnáciu, v ďalšie životy tu na zemi, v prevteľovanie sa dokonca do zvierat či rastlín; [ Kresťanstvo nás upozorňuje na našu závislosť od Boha. Joga učí, že máme ovládať svoje psychické a telesné funkcie, že sme pánmi sami sebe. [ Boh nám dal slobodnú vôľu. Pri joge ide o manipuláciu s naším vedomím, ktorú predvádza „guru“.  Podľa Sv. písma vieme, že okrem Boha sa nesmieme klaňať iným „božstvám“. V prípade napr. baktijogy však sa klaniame iným „božstvám“ – démonom.  V kresťanstve nás modlitba spája s Bohom. Joga cvičí meditáciu, tzv. ponorenie sa, v ktorom má meditujúci „splynúť s kozmickou energiou“.

 Oproti katolíckemu ružencu, modlitbou ktorého sa dostáva štít proti diablovi, v joge sa opakuje tzv. mantra, počas vyslovovania ktorej sa psychika dostáva do vibrácií, keď dochádza k zmene vedomia. Táto prax sa používa v mágii. [ Človek v Božej milosti je chrámom Ducha Svätého, ktorý mu dáva svoje dary a silu k životu podľa Evanjelia. V jogínskej terminológii sa hovorí o tzv. „prúdení síl univerza“, v ktorom sa telo i duša otvára okultným a démonickým silám. [ Najvyšším prikázaním pre kresťana je milovať Boha a blížneho svojho. Joga vedie človeka k tomu, aby sa zapodieval sám sebou. [ Cieľom kresťanskej viery je spása človeka a jeho večný život s Bohom ako individuality. Konečným cieľom jogy je vymazanie individuality človeka – a teória reinkarnácie to potvrdzuje, pretože podľa nej sa každý „rozplynie vo vesmírnom vedomí“.

Taktika klamstiev pokračuje

V nekresťanských praktikách, ako aj v praktikách viacerých siekt sa zakrýva skutočná podstata ich činnosti. Zdôrazňujú bratstvo, lásku, mier, porozumenie, zdravie, vyrovnanosť či životné prostredie. Tak sa stalo, že aj joga sa v našom národe uviedla medzi veriacimi, či dokonca kňazmi, ktorí jogu ešte obhajujú. Určite sa tak stalo z nevedomosti, či podcenenia zákernosti filozofií Ďalekého východu. Diabol totiž nespí, a aj slobodu, o ktorej sme si mysleli, že poslúži najmä Cirkvi – využíva najviac práve on. Najnovšie sa Slovenská asociácia jogy bráni pozoruhodným argumentom. Ale o tom už správa TA SR z 3. novembra 2000: Slovenská asociácia jogy (SAJ) je znepokojená vyjadrením KBS a Ekumenickej rady Cirkví SR kritizujúcim zavádzanie prvkov jogy na slovenských školách. Podľa prezidenta SAJ Gejzu Timčáka JOGA VRAJ „NIE JE VÝCHODNÝM NÁBOŽENSTVOM“. Ako Timčák uviedol, „v Európe sa často konajú kurzy jogy aj pre kresťanských rehoľníkov. A vraj už v roku 1986 vatikánska 80 Kongregácia pre vieroučné záležitosti zaradila jogu medzi techniky, ktoré katolícky kresťan môže používať vo svojej duchovnej praxi…“

Ja som Cesta

Každý veriaci má hľadať a môže nájsť v rozmanitosti a bohatstve kresťanskej modlitby, ktorú učí Cirkev, svoju vlastnú cestu a svoj spôsob modlitby, ale všetky tieto osobné cesty sa nakoniec zbiehajú v tej ceste k Otcovi, ktorou – ako povedal Ježiš – je On sám. Pri hľadaní vlastnej cesty sa teda každý nechá viesť nie tak svojimi osobnými chúťkami, ale Duchom Svätým, ktorý ho vedie od Krista k Otcovi. (Z listu katolíckym biskupom o niektorých aspektoch kresťanskej meditácie) Rím, Kongregácia pre učenie viery, 15. októbra 1989, JosePH kardinál Ratzinger, prefekt Na záver chceme ešte upozorniť, že tento boj nie je výmenou informácií a názorov. Iste – treba vedieť, čo sa deje a „byť v obraze“, ako sa hovorí. Avšak to najdôležitejšie, čo v boji s diablom môžeme a máme robiť – je modlitba, najmä sv. ruženca, pôst, svätá omša, svätá spoveď, sväté prijímanie, čítanie Svätého písma a Zasvätenie sa Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie, ktorá „pošliape hlavu hada“.

Z knihy Diaľnica do pekla (2000) autor Anton Selecký

Valerij V.Pjakin – Otázky a odpovede, 10. októbra 2016

Otázka Odpověď V,V. Pjakina ze dne 10.10.2016 Titulky CZ from magnificat on Vimeo.

Americká delegácia v Sýrii sa postavila proti vlastnej vláde a obvinila ju z podpory terorizmu a klamlivej propagandy voči Asadovi.

Washington 15. októbra 2016 (HSP/Foto:TASR/AP/SANA)

Americká delegácia z komisie OSN pre ľudské práva odišla do Sýrie, aby zistila vážnosť situácie v okolí Damašku. Výsledky pozorovaní pre americkú vládu nevyzneli veľmi pozitívne. Americká delegácia totiž obvinila svoju vládu z podpory terorizmu ako aj z propagandy namierenej proti legitímnej Sýrskej vláde Bašára Asada.

Na snímke sýrsky prezident Bašár Asad
Na snímke sýrsky prezident Bašár Asad

Na tlačovku americkej delegácie prišlo len zopár novinárov. Západní propagandisti zrejme niečo tušili, preto neprišli. Prvý člen delegácie na úvod zdôvodnil prečo vlastne do Sýrie išli. Chceli zistiť aká je v skutočnosti situácia v Sýrii. Hneď na to padlo aj prvé obvinenie voči americkej vláde.

“Kampaň na zmätenie amerického ľudu bola intenzívna,” povedal člen delegácie.

Druhý člen delegácie mu dal taktiež za pravdu a vyhlásil, že táto propaganda má za úlohu démonizovať legitímnu Sýrsku vládu Bašára Asada a u amerických občanov navodiť dojem , že  z humanitárnych dôvodov treba vládu Asada zvrhnúť a nahradiť ju inou, takou, ktorá bude počúvať americkú vládu na slovo.

Ďalšia členka delegácie vyhlásila :“Ako americká občianka je pre mňa hanebné priznať, čo moja vláda robí v suverénnej krajine, v Sýrii.”Skritizovala taktiež americké sankcie voči Sýrii. Argumentuje tým, že tieto sankcie neškodia Sýrskej vláde, ale obyčajným ľuďom.Členka delegácie následne obvinila USA a západ z podpory terorizmu v Sýrii.

Video si môžete pozrieť tu :

Američanmi vedená propaganda v Sýrii_SK from magnificat on Vimeo.