Costa Concordia údajne narazila na útes so sochou Ježiša Krista

955

Talianska loď narazila na sochu Ježiša Krista pod vodou. Hrozné Božie varovanie Európe.

Pod týmito titulkami sa objavila správa na webe

http://my.mail.ru/community/voini_hristovi/journal

Správa ďalej pokračuje:

Výletná loď Costa Concordia , ktorá havarovala v blízkosti ostrova Giglio , pri pobreží Toskánska mohla nabehnúť na útes , na ktorom bola inštalovaná podvodná socha Ježiša Krista – patróna hlbiny. Takáto verzia odznela v nedeľnom rozhovore pre taliansku televíziu z úst Alessandra Tommasiho, predsedu miestnej potápačskej akadémie.

Súdiac podľa kusu skaly, ktorý zostal v trupe lode predstavil svoju teóriu, že Concordia narazila do toho istého útesu , na ktorom bola v roku 2000, jubilejnom roku kresťanstva nainštalovaná mramorová socha Krista vysvätená pápežom Jánom Pavlom II.

Ak by sa jeho predpoklady potvrdili, znamenalo by to , že loď sa odklonila od svojho kurzu a priblížila sa k pobrežiu v nebezpečnej vdialenosti približne 200 metrov.

Kapitán lode naopak tvrdí, že predmetný útes nebol zakreslený na mape. Podľa odborníkov bol jeho posledný manéver potom, ako sa objavili v trupe diery, správy. Ak by loď neposlal na plytčinu, jej zatopeniu by sa nedalo vyhnúť a počet obetí by bol oveľa väčší.

Časový sled udalosti havárie

http://www.topky.sk/cl/11/1296010/Minuta-po-minute–Tragicky-priebeh-havarie-lode-Costa-Concordia-

 
Costa Concordia – pyšné plavidlo luxusu (Concordia je meno pohanskej bohyne)

Havária

Po havárii