Aktuálne: Česi prosia Slovákov o pomoc, petícia proti NATO-základni, OROL TV: Levy prichádzajú

351

TĚMTO LIDEM MÁME SVĚŘIT NAŠE DĚTI?


Ze srdce Vás zdravíme z České Republiky,

Moc Vás prosíme o rozeslání této petice, kde je to jen možné, co nejvíce křesťanům a normálně smýšlejícím lidem:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10175540660-mate-slovo/214411030520024-mate-slovo-s-m-jilkovou/

Hlasuje se zde o tom, jestli jsme pro adopci dětí homosexuály. V poslanecké sněmovně je totiž připraven tento zákon pro hlasování a i tato anketa může ovlivnit rozhodnutí poslanců.

http://www.stalo-se.cz/?p=15541

Moc bychom potřebovali pomoc Slováků, kéž se naši Slovenští bratři smilují a podpoří nás v této anketě. Homosexuálové zapojili i lobbysty ze zahraničí a začíná to docela vřít. Proto prosíme podpořte nás. Možná jsme státně rozděleni, ale duchovně jsme pořád jeden národ. Tato statistika je důležitá a můžou se o ni opřít i poslanci, kteří budou o tomto zákoně hlasovat.

I my Češi myslíme v modlitbách na Vás.

Bůh žehnej všem lidem dobré vůle, kterým není lhostejná situace v Evropě.

Po odvysílání pořadu Máte slovo se u nás v ČR rozjela veřejná diskuze o homolobby

ze srdce děkujeme!

Silné a burcujúce slová z Prahy k situácii rodiny 

V Nemecku stále čakáme na jasný postoj biskupskej konferencie proti ideológii gender podľa príkladu pápeža. Michael Schneider-Flagmeyer (Fórum nemeckých katolíkov)

Kolín, 9.9.2014 (kath.net/FDK) 017 383 – Ničenie rodiny je „civilnou Hirošimou“, hovorí pražský arcibiskup, kardinál Duka. Vyslovuje to, čo u nás nikto počuť nechce a čo sa aj v cirkvi, ako sa zdá, relatívne málokoho dotýka: Zánik rodiny plánovaný istými ideologickými prúdmi. Nazýva to „väčšou a bolestnejšou realitou, ako nejaká hospodárska kríza“.

To sú skutočne silné slová, ktoré sa tu v Nemecku neodváži vysloviť nijaký biskup. Veď ešte stále čakáme na jasné stanovisko Biskupskej konferencie Nemecka proti ideológii gender podľa príkladu pápeža. Lebo že práve to kardinál Duka myslel tými „istými ideologickými prúdmi“, je predsa každému jasné.

Zrejme človek musel žiť v brutálne prenasledovanej podzemnej cirkvi, aby mal odvahu vysloviť takéto slová pravdy. A pravdivé sú skutočne. Zánik rodiny je naplánovaný ideológiou gender a tým jej protagonistami. A jej najsilnejším priaznivcom je u nás práve ministerstvo rodiny.

Pražský kardinál poukazuje aj na dramatické následky, keď hovorí o väčšej a bolestnejšej realite ako nejaká hospodárska kríza. Kardinál Duka, predseda biskupskej konferencie krajiny, ktorá rovnako ako my je členom EÚ a rovnako ako my je vystavená istým ideológiám, prirodzene vie, o čom hovorí, pretože jeho krajina je týmto ničivým dielom postihnutá rovnako ako tá naša.

Čo u nás chce počuť iba málokto v politike a žiaľ aj v cirkvi, na to veľká väčšina obyvateľstva hľadí so starosťou. A v súčasnosti, to treba jednoducho vysloviť, či už je to príjemné alebo nie, je to Alternative für Deutschland (AfD), ktorá tak ako kardinál Duka, ako jediná strana tieto nebezpečenstvá jasne vidí a bez kľučkovania sa jednoznačne  vyjadruje za tradičnú rodinu ako základnú nosnú bunku štátu vo svojom programe.

Dňa 7.9.2014 sa na stránke Telecom uvádzal výsledok prieskumu Inštitútu Emnid, podľa ktorého má AfD volebné preferencie 22 percent a to rovnako na západe aj východe Nemecka. Ak sa naši zodpovední neprebudia inak, tak by ich mohol aspoň tento budíček prieskumu verejnej mienky konečne podnietiť k tomu, aby sa podrobne informovali o ideológii gender. –zg-

Dr. Michael Schneider-Flagmeyer píše blogy Fóra nemeckých katolíkov.

 

Kardinál Duka: „Ničenie rodiny je civilná Hirošima“

Praha, 8.9.2014 (kath.net/KAP) 017 382 – Pri príležitosti cirkevného „Roka rodiny“ sa tento rok konala národná púť rodín v Česku. V Ždiari nad Sázavou sa zišlo viac ako 5000 detí, rodičov a starých rodičov, aby spoločne vydali svedectvo o význame rodiny.

Ešte predtým odovzdali do Brnianskej diecézy patriaci pútnický areál na Zelenej Hore znova do starostlivosti katolíckej cirkvi. Predseda Českej biskupskej konferencie. Pražský arcibiskup, kardinál Dominik Duka (foto), sa v homílii minulú nedeľu venoval obom podujatiam.

„Plánovaný zánik rodiny skrze isté ideologické prúdy, je civilnou atómovou vojnou,“ vyhlásil Duka. „Pretože to zanecháva spoločnosť v stave  Hirošimy po atómovom výbuchu. Tento zánik je väčšou a bolestnejšou realitou ako nejaká hospodárska kríza.“

Útoky na rodinu sa prejavujú tam, kde sa človek izoluje a zotročuje, povedal český prímas ďalej. Prvý krok podriadenia si afrických otrokov – rozbitie ich rodín – nebol náhodný, pripomenul Duka.

V súvislosti s reštituovaným pútnickým miestom, kde sa podujatie konalo, kardinál povedal, že reštitúcie predstavujú „postupné ukončenie financovania správy cirkvi štátom“. Čo však cirkev a spoločnosť najviac potrebujú, je „návrat manželstva a rodiny do pôvodného stavu“. –zg-

Petícia proti základni NATO na Území Slovenska

kiskaNATOVyjadrenie nesúhlasu s vybudovaním základne NATO na území SK

Ľudia otvorte oči čo sa deje v poslednej dobe je viac ako choré. Po najnovšom chcú na Slovensku vybudovať základňu NATO. Načo? Prečo? Kto sa nás opýtal? Či zrazu už demokracia nefunguje? V prípade útoku alebo nejakej vojny bude Slovensko jednou z bombardovaných krajín a to konkrétne mesto Poprad.päsť

Komu tu chýbajú americké vojská? Ktoré môžu beztrestne porušovať zákon? A čo vlastne my z toho budeme mať? K tomu sa to postaví určite za nejaké naše peniaze, áno lebo presne tých tu na Slovensku máme na hovadiny úplne na rozhadzovanie. K tomu si poštveme Rusko úplne a teroristická Amerika ktorá ťaží z ostatných lebo sama je NIČ nemá čo stratiť. K čomu chcú mať bližšie na Slovenku? Na obranu? Na útok? Buď musí byť k tomu riadne referendum alebo dajme najavo že s týmto krokom ZÁSADNE NESÚHLASÍME.

http://www.peticie.com/zakladna_nato_na_svk

 

Donskí kozáci idú na pomoc Donbasu

Ľudská poľovačka – kto všetko bojuje

v „občianskych vojnách“

Kiska a Fico v dueli

Odporúčate: Vladimír Palko – LEVY PRICHÁDZAJÚ
​Moji milí, momentálne čitam knihu od V. Palka – LEVY PRICHADZAJU – prikladam recenziu!!! Mozno ste citali, ak nie – vrele odporucam!
Je to uzasny prehlad vyvoja ako Europa a USA prechadzaju nenapadne k tyranii a svetovlade! A podrobny opis vyvoja ako postupne zlyhavali krestanske strany, aj nase KDH, opis boja o zmluvu o vyhrade vo svedomi, ktoru sme ako prva a jedina krajina navrhli a ked Palko o tom informoval Jana Pavla II., ten bol nadseny! Jej autorom bol Anton Neuwirth. Nuz ale to EU nedopustila, lebo by to bol precedenc vitazstva krestanstva !!!
Kniha je napisana velmi napinavo – chytite a nepustite … Su tam aj mnohe pripady diskriminacie krestanov pre vieru v Europa – vyhadzovy z práce kvoli svedomiu, homosexualnej lobby atd … ktore som roky uvadzala vo svojich spravach .. Zdravim. Zuzana

OROL TV –  repríza:   Levy prichádzajú

Buďte triezvi a bdejte! Váš protivník, diabol obchádza ako revúci lev a hľadá, koho by zožral. Vzoprite sa mu, pevní vo viere, a vedzte, že také isté utrpenie dolieha na vašich bratov po celom svete.   (1 Petrov 5, 8-9)

levDoba, ktorú  žijeme je mimoriadna.  Akoby sa celé dejiny premietli do akéhosi stále sa zrýchľujúceho záveru, alebo skôr rozuzlenia.  Naša generácia (1950) – ale aj mladšie –  sa nijako nemôžu sťažovať na nudu. Väčším problémom je, že táto doba plodí neistoty a zmeny ako na bežiacom páse, a o prekvapenie nie je núdza.

Je to však aj doba výziev a rozhodnutí, v ktorých nie je radno sa pomýliť. A to nás naviguje hľadať pravdu s otvorenými očami, a neustále sa presviedčať, že jediným správnym kompasom v tomto víre a a zmätku je naše svedomie. Okrem  zásadných morálnych atribútov sa hlavne kresťanstvo ako aj život Cirkvi dostávajú do zaujímavých polôh.

Po prenasledovaní nastala sloboda, či skôr tzv. sloboda, v ktorej sa zrazu vynárajú iné, resp. väčšie nebezpečenstvá.

Ako sa s tým vysporadúva život ľudí, ktorí sa snažia, vidia alebo aj nevidia isté súvislosti,  a ako sa v posledných rokoch dá konštatovať úspech či neúspech kresťanov v politike, ako aj čo sa deje a akým nástrahám ideme čeliť –  to sme sa pokúsili ozrejmiť alebo aspoň čiastočne naznačiť.

A to v diskusii s dlhoročným podpredsedom KDH, poslancom NRSR a bývalým ministrom vnútra Slovenskej republiky, doc. RNDr. Vladimírom Palkom, CSc.               Anton Selecký