Britskí slobodomurári: Slovenské referendum bude neúspešné (!), Václav Klaus: Nech nám pomôže sv. Václav! Škandál: Nesrovnal nedovolil pochovať národniara Machalu

520

Londýn: Vraj slovenské referendum bude neúspešné (!)

Podľa krajiny, ktorá dala svetu  slobodomurárske lóže,  Slovensko je „voličsky apatické“.  The ekonomist  predpokladá, že referendum skončí neúspechom, pretože „sa ho nezúčastní ani polovica registrovaných voličov.“  Slobodmurári  nás idú učiť „demokracii“ – údajne  „Nakoniec, referendum porazené nízkou volebnou účasťou môže byť signálom, že krajina je zrelá na demokraciu 21. storočia,“  (!!!)

NUEVOS HABITOS DE LOS MIEMBROS DEL GREMIO DE MAREANTES PARA LA SEMANA SANTASlovensko ovláda voličská apatia (???!)

LONDÝN – Pripravované slovenské referendum o rodine sa dostalo aj do pozornosti zahraničných médií. Anti-homosexuálne aktivity zaujali renomovaný magazín The Economist natoľko, že sa vyjadruje o budúcnosti našej krajiny. Toto referendum má podľa Britov špeciálny význam pre mentalitu Slovákov.

Referendum, ktoré iniciovala Aliancia za rodinu, sa uskutoční 7. februára 2015 a podľa článku britského ekonomického magazínu ide o ojedinelú aktivitu vo východnej Európe. „V postkomunistických krajinách boli na rozvoj občianskej spoločnosti vynaložené už miliardy eur, dolárov, libier či korún bez úspechu. Ale blížiace sa referendum na Slovensku ukazuje, že občania na niektorých miestach sú schopní organizovať sa natoľko, aby dosiahli aj také politické ciele, ktoré nie sú typické pre liberálne agendy mimovládnych organizácií,“ uvádza The Economist. Magazín tiež oceňuje, že Aliancia za rodinu vyzbierala viac ako 400-tisíc petičných podpisov za necelých päť mesiacov, čo predstavuje 8 % populácie, ktoré si želajú obmedzenie práv homosexuálov.

The Economist na základe doterajšieho vývoja predpokladá, že referendum skončí neúspechom, pretože sa ho nezúčastní ani polovica registrovaných voličov. Naposledy sa tento precedens podarilo prelomiť v roku 2003, keď sme hlasovali o vstupe do Európskej únie.

 „Nakoniec, referendum porazené nízkou volebnou účasťou môže byť signálom, že krajina je zrelá na demokraciu 21. storočia,“ píše ekonomický týždenník. Slovensko dokazuje, že občianska iniciatíva môže mať vplyv na celonárodné dianie a podobne ako v iných vyspelých krajinách, aj tu sa stáva hybnou silou v súčasnej politike voličská apatia, dokončuje týždenník.

http://www.topky.sk/cl/11/1448739/O-nasom-referende-pise-The-Economist–Slovensko-moze-vytrhnut-z-put-komunizmu-

Václav Klaus:  Ať ten svatý Václav pomůže, kdž bude nejhůř!

Václav KLAUS  - oficiální portrét1.1.2015 novoročný rozhovor. 8,58min Klaus: Jako představitel církve byste měl uvést nějakou kotvu, církev by měla bojovat zarputileji, je moc měkká.

13,20 Klaus: Církev má tohle říkat silněji. Proti registrovanému partnerství homosexuálů.

15.40 Klaus: To mě zneklidňujete kardinále, když říkáte že o homosexu se v církvi vede debata, tam by to mělo být dané.

16.00 Klaus: Zneklidňuje mě modernismus v církvi.

19.50 Klaus: Děsím se z Vás. Čekal bych totiž, že konzervativní církev nebude chtít rodit nový svět NWO. 23.00 Klaus: Nepokazíte tu rodinu těmi synodami a novým papežem?

27.00 Klaus: Já nevidím pány biskupy, že by šli v čele pochodu proti homosexuálnímu pochodu Prague Pride.

27.15 Klaus: Proč ne, kdo to má dělat jiný? 27.40 Klaus: Popuzují mě velvyslanci velkých států, že jdou v čele homosexuálního pochodu – je to pro mě málem znamením konce světa.

37.35 Klaus: Ať ten sv. Václav pomůže, když bude nejhůř. Já na ty blanické rytíře spoléhám celý život. (L: věty jsou orientační, necituji je, poslechnětě si prosím pěkně, co exprezident Klaus řekl z videa)

nesrovnal2Absolvent židovskej univerzity „ješiva“  a súčasný primátor Bratislavy, Ivo Nesrovnal (na obr.), ktorý namiesto slovenskej hymny začiatkom roka 2015 dal zahrať hymnu Európskej Únie  – dal zrejme príkaz nepochovať pronárodného publicistu Drahoslava Machalu, ktorý zomrel práve 1. Januára 2015.

******************************************************************************************

Nepochovali Drahoslava Machalu!

Vo Veľkom evanjelickom kostole v Bratislave sa v stredu uskutočnila posledná rozlúčka so spisovateľom a publicistom Drahoslavom Machalom (na obr.), ktorý zomrel po ťažkej chorobe 1. januára.

Autor: Ivan Majerský, Pravda

drahoslav-machala-nestandard2Plánovaný pohreb sa však neuskutočnil. Príbuzní sa v poslednej chvíli dozvedeli, že magistrát hlavného mesta nepovolil, aby boli telesné pozostatky Machalu pochované v dolnej časti cintorína v Slávičom údolí, kde sú sústredené hroby významných kultúrnych a politických osobností Slovenska, vrátane Alexandra Dubčeka či Vladimíra Mináča. Ako Pravdu informoval bývalý primátor Bratislavy Milan Ftáčnik, takéto rozhodnutia sú v kompetencii primátora.

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/341673-nepochovali-drahoslava-machalu/ftáčnike

Poznámka redakcie:  Podľa dostupných informácií bol pohreb  Drahoslava Machalu zrušený z dôvodu, že vraj  tento pohreb na Slávičom údolí v Bratislave „nevyhovuje daným kritériám“ – akým, nebolo špecifikované.  Napokon sa uskutočnila iba zádušná bohoslužba v evanjelickom kostole na Panenskej ulici v Bratislave.  Ako bude táto najnovšia „kauza“ pokračovať, nie je zatiaľ jasné.

Kto by sa chcel informovať u kompetentných osôb na uvedenú záležitosť,  môže tak urobiť na kontaktoch:

Magistrát mesta Bratislavy:

Primátor  Bratislavy  Ivo Nesrovnal   0911 819 085,   asistentka pána primátora:  Ivana Skokanová  0908 191 203 

pevná linka: +421 259 356 111 (ústredňa)pevná linka: +421 259 356 689 (odkazovač)WWW:oficiálny: http://www.bratislava.skE-mail:oficiálny: info@bratislava.skoficiálny: sluzbyobcanom@bratislava.sk

http://www.bratislava.sk/organizacna-struktura-volenych-organov-a-magistratu-hlavneho-mesta-sr-bratislavy/os-989/p1=11049947

http://www.bratislava.sk/vismo/telefonny-zoznam.asp

http://www.bratislava.sk/mestske-zastupitelstvo-hlavneho-mesta-sr-bratislavy-2014-2018/os-11011420/p1=11050084