Atentáty a zasvätenie

1130

Milí priatelia, toto svedectvo som počula  na nedávnych duchovných cvičeniach v Taliansku. Stretlo sa na nich duchovenstvo z takmer celého sveta: od Európy po Ameriku, i z Blízkeho východu.

V tomto čase, svetom otriasajú správy o samovražedných útokoch členov takzvaného Islamského štátu.  Iste sa mnohí pýtajú, či existuje sila, ktorá dokáže teroristov zastaviť. Dobrá správa je, že ÁNO, EXISTUJE a dôkazom toho je svedectvo kňaza z Libanonu.

Koncom júna 2016 sa na pútnickom mieste konalo na podnet biskupa modlitbové zhromaždenie. Zišlo sa mnoho ľudí. Aj sem prešli štyria teroristi zo Sýrie a čakali na príležitosť, aby sa odpálili. Ľudia si všimli štyroch mužov, ktorí sa nezúčastňovali na modlitbách, a privolali políciu. Keď sa policajti blížili, bolo podľa pohybov mužov vidieť, že sa chcú odpáliť, avšak – nepodarilo sa to ani jednému z nich! Začali utekať do lesa a policajti utekali za nimi a strieľali. Avšak ani im pušky nefungovali. Keby do nich strieľali v blízkosti ľudí, nálože  na útočníkoch by vybuchli. Keď však vošli hlbšie do lesa, policajtom začali zbrane fungovať – troch zastrelili a jedného chytili.

V ten istý deň sa pokus o atentát zopakoval. Ľudia si opäť všimli dvoch podozrivých mužov. Tí, keď sa blížila polícia, sa chceli odpáliť, avšak spúšťače im opäť nefungovali. Polícia ich zatkla.

V roku 2013, dňa 16. júna sa Libanon slávnostne zasvätil Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Udialo sa to po 40– dňovej duchovnej príprave celej krajiny a za prítomnosti všetkých patriarchov, biskupov, predstaviteľov štátu i za účasti nespočetného množstva ľudu. Odvtedy sa zasvätenie Libanonu opakuje v tento deň každý rok. Deň Zvestovania Pána, 25. marec, pritom vyhlásili za národný sviatok.