Aktualizované: Zjavenie Panny Márie v Dechticiach, Teror pri piesni o diablovi, Útok na aktivistov Pro life, Slovenskí biskupi u pápeža, Náš komentár, Správy,KINO: Sudca, Ponechaní napospas

2948

Milostivé miesto

str9Kraváriková1Kraváriková  Mária (67), Rakoľuby:  „Otvorme svoje srdcia, ako nás aj Panna Mária vyzýva, len tu pevnú vieru , modlite sa, modlite sa…. V celom svete sa koná veľa zla,  aj s tými migrantami – ja si myslím, že by sa mohla podať pomocná ruka kresťanom so Sýrie, no treba skúmať, kto by k nám prišiel.

O Medžugori som počula, že Mária Pavlovičová mala zjavenie asi pre 600 ľudí, ale nesmela zverejniť to, čo Panna Mária povedala, pútnici zostali sklamaní. Ja verím, že Svätý Otec to ešte neuzavrel ja čakám na jeho záver ako sa k tomu postaví, pretože do Medžugoria chodia milióny ľudí.“

Obeta za pokoj

str.9ČanigaČaniga Bohumil (63), Norovce, okr. Topoľčany: „Moja úcta k Panne Márii vzrástla po mojom ťažkom úraze v roku l978. Potom sa to so mnou začalo meniť k lepšiemu, k môjmu veľkému povzbudeniu. Dovtedy som bol vlažným. Pán si nájde ku každému cestu. Pre mňa toto bol začiatok opravdivej viery.

Do Dechtíc chodím už 6 rokov aj s mojím nepočujúcim bratom a náš úmysel púti je obeta za pokoj vo svete, za múdry prístup k riešeniu migračnej otázky a poďakovanie za všetky milosti, ktoré nám Boh dáva.“

str.8

 

str9.Konečný

 

 

Božie napomenutie

Štefan Konečný (31), Veľký Slavkov : To čo sa vo svete deje aj s tými migrantami, je takým napomenutím nášho života, ľudia by sa mali nad sebou zamyslieť a podľa toho aj konať. Úctu k Panne Márii vo mne vzbudila moja mamička, ale aj ja neskôr som pocítil milosti, keď som sa modlil sv. ruženec.  Pri nesení svojho kríža hľadám pomoc na takýchto miestach, aby som  to, čo má čaká riešil podľa Božej vôle a nie ako ja chcem, ako som robil doposiaľ.

Mám tri deti, ktoré mám veľmi rád a bol by som rád, keby sa nám podarilo odovzdať im vieru, aj keď s manželkou spolu nežijeme, riešime aj túto situáciu. Všetko je v Božích rukách a odovzdávam sa do Božej vôle. Skôr by som povedal, že dnes som sa prišiel poďakovať za všetko, čo sa mi dostáva od Pána Ježiša a Panny Márie za silu, za pokoj kráčať v živote.“

 *************************************************************

Islamisti spustili teror práve vo chvíli, keď kapela spievala: “Pobozkaj Diabla!”

Paríž 16. novembra (HSP/foto: screenshot youtube/video:youtube)

Koncertujúci sa počas útoku práve zabávali na piesni venovanej diablovi

Skupina Eagles of Death Metal sa na smrť vystrašená a traumatizovaná vrátila domov, do Kalifornie. Ako oni sami povedali pre denník Le Pointboli práve v strede piesne “Kiss the Devil” (pobozkaj Diabla), keď do sály bez povšimnutia koncertujúcich vošli islamisti a začali zabíjať.

http://www.hlavnespravy.sk/neuveritelna-nahoda-islamisti-spustili-teror-prave-vo-chvili-ked-kapela-spievala-pobozkaj-diabla/708601#disqus_thread

V Německu došlo k fyzickým útokům na aktivisty, kteří se staví proti sexualizaci dětí

kubyVýzvy k „násilí vůči lidským cílům“ vyvrcholily v Německu fyzickým násilím (včetně vražd) v 70. letech 20. století. To, co se stalo v uplynulých dvou týdnech dvěma známým prorodinným aktivistům v Německu, vykazuje znepokojující paralely. 14. října měla v Berlíně premiéru divadelní hra s názvem Strach. Protagonisty této hry jsou lidé známí tím, že veřejně hovoří proti sexualizaci dětí a genderové ideologii: Birgit Kelle, Gabriele Kuby, Hedwig von Bevoerfoerde, Beatrix von Storch a Frauke Petry.

Birgit Kelle: birgit.kelle@frau2000plus.net

Hedwig von Beverfoerde: hedwig@beverfoerde.de

Gabriele Kuby: gabriele-kuby@t-online.de

Beatrix von Storch: beatrix.vonstorch@europarl.europa.eu

Můžete se také připojit k petici proti tomuto ideologicky motivovanému násilí, která je adresována německé ministryni kultury.

http://rcmonitor.cz/evropa/7310-V-Nemecku-doslo-k-fyzickym-utokum-na-aktivisty-kteri-se-stavi-proti-sexualizaci-deti

Gabrielu Kuby Slováci poznajú veľmi dobre, absolvovala u nás sériu prednášok a verejne sa vyslovila za otvorený boj proti genderf-ideológii.  Kto chce, môže jej napísať podporný e-mail, pretože sa stala cieľom zákerného útoku, ako aj ďaľší menovaní aktivisti. 

David Wilkerson: Toto je vojna!

František „lobbuje“ za utečencov

Pápež-František-počas-Ad-limina-so-slovenskými-biskupmi from magnificat on Vimeo.

Náš komentár: Klin klinom (?)

V posledných dňoch svet „nevychádza zo šoku“.  Čuduj sa svete, islamisti zaútočili v Paríži.  Bráňme svoje hodnoty! Nuž – dobré ránko, Európa. 

V tieto  dni som takmer prestal pozerať  televízne kanály, ktoré mi až neúmerne začali dvíhať tlak.  Prečo?  Nič nové pod slnkom.  11. September 2001 sa zopakoval.  A doteraz bezpohlavný francúzsky gender-prezident vyhlásil vojnu, zatiaľ nevedno presne proti komu.  A Európu prepadla vlna hystérie, presne ako USA po páde „dvojičiek.“  Takže zase jedna veľká čudná udalosť.

12003160_1125541910807539_2153705619308597979_nDôvod?  Už mesiace intenzívne prúdia do EÚ utečenci z najrôznejších končín „tretieho sveta“.   Mesiace a mesiace sa prizeráme,  ako sa chovajú ku svojim „záchrancom“, vidíme ako roztĺkajú,  čo im príde pod ruku, ako sa chovajú, ako zmyslov zbavení.   Pritom sa problém prepašovania bojovníkov islamu do EÚ už dávno skloňoval vo všetkých pádoch.  Ale médiá ukazovali chudáka utopeného chlapca,  „srdervúci útok“ maďarskej kameramanky na utečenca, ukazovali storočnú (!) imigrantku z Afganistanu – ktorá zázračne prešla tisícky kilometrov,  a obviňovali všetkých oponentov z nedostatku súcitu.

Na druhej strane sme videli  obrovskú NEČINNOSŤ polície zainteresovaných krajín Západu, a ich obranné zoskupenia akoby zrazu nevedeli, čo majú robiť. Presne ako na Ukrajine, kde „majdanisti“  zúrivo napádali pasívne sa brániace milície, až zrazu došlo ku  známej streľbe, po ktorej nastal „budíček“ – a samozrejme štátny prevrat.  Až potom tu zrazu bol TEROR“, na ktorý bolo treba odpovedať – dovtedy nie…

Podobne,  keď sa tisícky zdatných  chudákov utečencov tlačili v Calais do tunelu,  keď  brali útokom kamióny a dodávky, médiá svorne mlčali.  Zlí sme boli my,  „konšpirátori“ a ruskí „propagandisti“.

Nuž ale Rusi udreli kliniec po hlavičke a ukázali, ako sa skutočne zasahuje.  A nastal poplach.  Čo urobiť?   Po páde ruského dopravného lietadla to bolo hlavne USA, ktoré dokazovalo, že  lietadlo zostrelil islamský štát, a dokazovali to tak srdcervúco preto,  lebo ako podozrivá sa  v tejto kauze objavila CIA. 

Z ruskej strany – po skoro  dvakrát toľko mŕtvych civiloch –  nenastala žiadna hystéria, žiadne vybičovávanie vášní,  žiadna „krvavá vendetta“, akú vyhlasuje francúzsky prezident.  Je už dávnejšie nad slnko jasné, že Nový svetový poriadok  stavil na ovládanie davu, na emócie, na podprahovú časť ľudského mozgu. Nie na logiku, nie na pravdu, nie na objektivitu.  Ja som Paríž!  Ja som Francúz!  Vraj solidarita.  Nuž ja zostávam Slovákom, aj keď mi je chudákov mŕtvych a zranených v Paríži  nesmierne ľúto.

Dokonca „mutti“ Merkelová, ktorá iniciatívne pomohla celému tomuto problému, ide zrazu hlásať radikálnu obranu európskych hodnôt.  Že by prebudenie?  Ale prečo potom ten spánok predtým?  Pravdu povediac, v tomto sa už nemôže vyznať nikto.

Pozrime sa ale na dôsledky.  Tak ako „dvojičky“ spôsobili  obrovský výbuch (samozrejme načasovaný) patriotizmu v USA, tak sa teraz ten istý scenárista pokúša vyvolať európsku hodnotovú hystériu.  USA si tým od národa akosi „vydupali“  súhlas na nezmyselné vojny na Strednom východe.  Čo sa chce „vydupať“ Parížom? 

Niekde to proste opäť raz zaškrípalo.  Ale – prečo by si USA a EÚ mali priznávať nejakú vinu, dokonca po tom, ako Rusi transparentne dokázali, že USA nemajú  NIJAKÝ záujem na potlačení Islamského štátu, ktorí vlastne sami vyrobili…  Takže čo urobiť?  Nuž vybiť klin klinom.  A týmto klinom sa stal  parížsky piatok trinásteho.

Existuje známe latinské trefné príslovie  CUI BONO?  Komu to osožilo?  Nuž tomu, komu osožil  11-ty september. Otázka – ktorá mi však vŕta hlavou je – kam nasmerujú scenáristi tohto parížskeho útoku hnev Európanov?   Obávam sa, že to bude oveľa bližšie,  ako Stredný východ. A že v záujme „záchrany Euŕopy“ bude Európa ovládnutá – niekým (niečím) úplne iným….   

P.S.  Jedna vec sa mi zdá nanajvýš čudná.  Teroristi sa odpálili pred štadiónom, a nie priamo na ňom, kde sa nachádzal pán francúzsky prezident.  Zámer? Náhoda?  Zlyhanie rozbušiek?  Tak či onak,  Bohu vďaka – kvôli tých chudákom  divákom, ktorí takto aspoň prežili….           Anton Selecký

Ako zahynul Boeing MH 17

Jak zahynul Boeing MH17 – celý film – české titulky from magnificat on Vimeo.

Hrdé Slovensko opäť si dáva vlastný gól.

NATO základne na našom území odsúhlasené

http://www.hlavnespravy.sk/vyjadrenia-politikov-k-schvaleniu-zakladne-nato-na-uzemi-slovenska-len-traja-statocni-poslanci-sa-postavili-proti/708418

Správy Českej Nezávislej Televízie

„Medzináboženská“ iniciatíva pápeža v Svätom roku

Rím, 16.11.2015 (kath.net/KNA) 018 505 – Hlavný organizátor Svätého roku, arcibiskup Rino Fisichella, považuje medzináboženskú iniciatívu pokoja pápeža Františka za mysliteľnú. „Pápež by mohol počas tohto slávnostného roku vydať znamenie, že milosrdenstvo má pre kresťanov, moslimov a židov rovnakú veľkú hodnotu“, ako povedal predseda Pápežskej rady pre novú evanjelizáciu pre taliansky denník «Il Messaggero» z nedele. Nedávne teroristické útoky v Paríži poškodili aj povesť umiernených moslimov, ako dodal Fisichella.

Už koncom októbra vatikánsky štátny sekretár kardinál Pietro Parolin nevylúčil, že František by mohol v dohľadnom čase vydať medzináboženské znamenie v zmysle pokoja. V súvislosti so svetovým stretnutím pokoja v talianskom Assisi Parolin vtedy žurnalistom povedal: „Dúfame, že v nadchádzajúcom Svätom roku milosrdenstva zažijeme ďalšie veľké spoločné iniciatívy s veľkými náboženskými tradíciami sveta a že prinesú plody pokoja.“ 

Fisichella potvrdil, že Svätý rok sa bude konať aj v tieni teroru tak, ako sa plánovalo. Veľkou výzvou nie je ani tak veľmi strach, ako schopnosť naň reagovať. Pápež František slávnostne otvorí Svätý rok 8. decembra otvorením Svätej brány v Bazilike sv. Petra. Tak zvané jubileum milosrdenstva sa skončí 20. novembra 2016. 

Rím očakáva na túto udalosť až do 11 miliónov pútnikov z celého sveta. Mesto už teraz posilnilo bezpečnostné opatrenia na dôležitých miestach a v okolí Vatikánu. Zakrátko má podľa talianskych médií prísť do Ríma 700 vojakov a 1000 policajtov navyše, aby sa zvýšila ochrana. –zg- 

Nemecko: Islamisti verbujú utečencov

Berlín, 15.11.2015 (kath.net/KNA) 018 504 – Prezident nemeckého Spolkového úradu pre ochranu ústavy, Hans-Georg Maaßen, varoval pred tým, že utečencov v Nemecku budú verbovať islamisti.

„Konštatujeme, že islamisti cielene nadväzujú kontakty s utečencami v prijímacích centrách. Vieme už o viac ako 100 takýchto prípadoch,“ povedal Maaßen v sobotu pre noviny mediálnej skupiny FUNKE. Na otázku, či sa teroristi zamiešali medzi utečencov, odpovedal: „Je možné, že s utečencami prichádzajú aj teroristi, ale považujeme to za menej pravdepodobné.“

Radikálne mešity považujú prílev utečencov za «šancu regrutovať ľudí pre seba,» povedal prezident. „Jedni chceli pomáhať a priniesli tradičný odev alebo Korán. Iní oslovujú utečencov, aby ich zapojili do svojej islamistickej siete.“ 

Aj tí, čo ušli pred IŠ pochádzajú z islamského prostredia, ako zdôraznil Maaßen. „Chcú svoje piatkové modlitby a chcú praktizovať svoju vieru po arabsky.“ A v arabsky hovoriacom prostredí mešít v Nemecku existujú aj výslovne islamsky ovplyvnené spoločenstvá.

Maaßen súčasne informoval, že bezpečnostné orgány takmer každý týždeň dostávajú poukazy na to, že medzi utečencami «by mohli byť aj osoby, ktoré majú skúsenosti so zbraňami, alebo prichádzajú do Nemecka s bojovou úlohou.» No trasy utečencov sú výslovne nebezpečné. „Bolo by rizikom a netypické, keby sa osoby s bojovou úlohou prepravovali s pomocou prevádzačov z Turecka na grécky ostrov.“ -zg-

Páter Wallner: ‚Tieto „hodnoty“ ani nemáme čo brániť‘

Viedeň, 16.11.2015 (kath.net) 018 508 – Cistercián Prof. Karol Wallner, rektor Filozoficko-teologickej vysokej školy Benedikta XVI. v kláštore Heiligenkreuz, v pondelok na Facebooku kritizoval „zvyčajný rituál prázdnych hesiel“, ktoré sa vyhlasovali po teroristických útokoch. Páter doslova napísal:

„’Nedáme sa zastrašiť. My nič nezmeníme. My musíme brániť naše HODNOTY.‘ Pod ‚hodnotami‘ sa pritom chápe tolerancia bez akejkoľvek orientácie, ktorá je hedonistická, zabudla na svoju identitu a preto je slabá. To jediné ‚silné‘ na týchto tak zvaných ‚hodnotách‘ sú často iba protikresťanské nálady. TIETO hodnoty ani nechcem, aby sa bránili! Musia sa čo najrýchlejšie nahradiť pravým kresťanským obrazom človeka a sveta, ktorý je preto s láskou otvorený, lebo má aj zásady na to, aby tvoril identitu a určoval normy.

Zaprisahávanie sa presne tými ‚hodnotami‘, ktoré sú vlastným dôvodom tejto nesmiernej destabilizácie Európy – to je to, čo nám najmenej pomôže dosiahnuť pokojnú budúcnosť.“ -zg-

V kostoloch zvonia umieračiky

Paríž, 15.11.2015 (kath.net/KNA) 018 503 – Vo Francúzsku zvonili v nedeľu v katolíckych kostoloch po celej krajine umieračiky.    Vyzval k tomu predseda Biskupskej konferencie Francúzska, arcibiskup Georges Pontier z Marseille, po teroristických útokoch v Paríži.  Kardinál Philippe Barbarin z Lyonu v nedeľu na Twitteri oznámil, že vo všetkých kostoloch arcibiskupstva nechá o 18.15 hod. zvoniť umieračiky.

Parížska katedrála Notre Dame sa v rovnakom čase k akcii pridala. O 18.30 hod. tam potom kardinál André Vingt-Trois slávil zádušnú svätú omšu za obete útokov z piatka 13. novembra. O život pri nich prišlo 129 ľudí. -zg-

Arcibiskup Paríža: Zotrvajme v srdci pevní a bez nenávisti

Francúzsko, 14.11.2015 (RV) 018 502 -– Na veriacich parížskej arcidiecézy sa po teroristických útokoch obrátil miestny arcibiskup kardinál André Vingt-Trois s posolstvom nasledovného znenia:

„Po januárových útokoch, po tohto týždňovom atentáte v Bejrúte a mnohých ďalších z uplynulých mesiacov, osobitne v Nigérii a iných afrických krajinách, naša krajina opäť zakúša bolesť a smútok a musí sa vysporiadať s barbarstvami iniciovanými fanatickými skupinami.

Dnes ráno prosím a pozývam katolíkov Paríža modliť sa za sestry a bratov, ktorí boli zabití, za rodiny, za ranených a za ich drahých, ako aj za tých, čo sa zmobilizovali na ich pomoc, za poriadkové sily vystavené enormnému tlaku, za našich vládnych činiteľov a za našu krajinu, aby sme v našich srdciach zotrvali pevní v jednote a v pokoji.“

Arcibiskup Paríža ďalej žiada všetky farnosti, aby prísne dodržiavali bezpečnostné opatrenia nariadené verejnými činiteľmi a nariaďuje, aby dnešnú sobotu a zajtrajšiu nedeľu prežívali ako dni smútku a modlitby. V nedeľu bude osobne viesť liturgiu v katedrále a oznamuje veriacim:

„Zajtra večer o 18.30 budem v Notre Dame predsedať svätej omši za obete tejto noci, za ich drahých a za našu krajinu. Zvony katedrály budú smútočne znieť o 18.15. Katolícka televízia KTO bude túto svätú omšu prenášať, dovoliac tak všetkým, ktorí majú záujem, pripojiť sa k modlitbe …

Zoči-voči ľudskému násiliu prosím, aby sme mohli prijať milosť pevného srdca bez nenávisti. Umiernenosť, zdržanlivosť a zachovanie si chladnej hlavy, ktoré doteraz všetci preukázali, nech teraz pretrvávajú aj v týždňoch a mesiacoch, ktoré sú pred nami. Nech nikto nepodľahne panike a nenávisti. Vyprosujme si milosť byť šíriteľmi pokoja. Nikdy nesmieme stratiť nádej v pokoj, ak budujeme spravodlivosť.“ –zk-

EÚ: Sprisahanie proti kresťanstvu?

Oberhausen, 13.11.2015 (http://aeronet.cz/news) 018 501 – Protestantský kostol v nemeckom Oberhausene odstráni kresťanské symboly, kríže, sväté obrázky a výzdobu oltára, aby neurážali moslimských utečencov a ich vieru počas pobytu v kostole. Mesto rozhodlo, že budova kostola sa použije na ubytovanie cca. 50 utečencov. Pred vchod kostola umiestnia ToiToi búdky, na mieste bude vybudovaná aj umyváreň a utečenci budú mať samozrejme zaistené stravovanie zdarma, pretože priamo pred kostolom vybudujú moslimskú vývarovňu.

Zaujímavý je v tejto súvislosti výrok prvej lesbickej biskupky švédskej cirkvi Seamen, ktorá navrhla, aby v Štockholme odstránili z kostolov všetky kríže kvôli utečencom a zároveň, aby v kostoloch bol označený smer, kde leží Mekka!. Zdôraznila, že kostoly vo Švédsku by mali mať charakter viac letiskových hál než kresťanských svätostánkov, pretože na letiskách vo Švédsku sú smerovky, ktoré navádzajú moslimov k modlitebniam v letiskových halách. Takže by tieto smerovky mali byť aj v kostoloch!

V Nemecku a v iných krajinách dochádza k fašizujúcim trendom, keď nájomcovia bytov dostávajú príkazy vysťahovania, aby zriaďovateľ sociálneho bývania mohol do bytu nasťahovať migrantov. Ale týka sa to aj hotelov a lyžiarskych rezortov. Kresťanstvo a jeho symboly likviduje nielen Islamský štát v Sýrii, ale potichu sa už likvidujú v celej Európe. Čo s tým budeme robiť ako Európania? Budeme sa prizerať? Hovoriť, že sa nás to zatiaľ ešte netýka? Že zatiaľ je to len problém Nemcov „za kopčekmi“?

Islam je blízko, tak blízko, že už môžete vidieť spoza tých „kopčekov“  špice nemeckých minaretov. A kto v tejto kritickej situácii zostane mlčať, bude musieť už mlčať navždy. –vk-

KINO: Sudca

KINO: Ponechaní napospas

Chvíľa pre pesničku: Bellamy brothers