Aktuálne – Vatikán: Medzi kardinálov sa zamiešal falošný biskup (a i.)

531

KardináliVatikán: Falošný biskup medzi kardinálmi bol Nemec

Krátko pred generálnou kongregáciou sa medzi kardinálov zamiešal falošný biskup. Avšak objavili ho a vykázali z Vatikánu.

 Vatikán, 5.3.2013 (kath.net/KNA) 015 633 – Vo Vatikáne 4. marca krátko pred začiatkom generálnej kongregácie na prípravu konkláve došlo k incidentu. Muž preoblečený za biskupa sa zamiešal medzi kardinálov zhromaždených pred audienčnou Aulou Pavla VI. Falošný biskup mal na hrudi kríž, fialový šál a biskupské rúcho. Jeho preoblečenie očividne nebolo také perfektné, lebo  bezpečnostné sily votrelca okamžite odhalili a pred bežiacimi kamerami ho vykázali z Vatikánu.

Muž sa vydával za biskupa menom «Basilius», mal fialovú šerpu okolo bokov a potriasal ruky kňazom a kardinálom. Žurnalistom falošný biskup povedal, že je členom talianskej pravoslávnej cirkvi, ktorá však vôbec neexistuje.Zistilo sa, že falošný biskup vo Vatikáne bol Nemec. Muž, ktorý sa v pondelok pri stretnutí kardinálov na prípravu konkláve prešmykol do Vatikánu sa volá Ralph Napierski a nie je Konferencii biskupov Nemecka neznámy, ako potvrdila Tlačová kancelária KBN v utorok správu novín «Bild». Nie je to však katolícky biskup.

Hovorca Konferencie biskupov Nemecka Matthias Kopp pre BILD.de povedal: «Pán Napierski je tu dobre známy. Tvrdí, že je katolícky biskup. To však odmietame. Nie je uvedený v Pápežskej ročenke, v ktorej sú zapísaní všetci právoplatní katolícki biskupi. Preto nemôžeme konštatovať, že je v únii s Katolíckou cirkvou.»

Na internete vystupuje Napierski pod úplne rozdielnymi označeniami úradu. Tento Berlínčan sa označuje za «katolíckeho biskupa v apoštolskom nástupníctve». Súčasne sa však predstavuje aj ako «biskup nekresťanskej sekty abundant Life Church» alebo ako homosexuálny aktivista. –zg-

Omše za ochranu života pokračujú od začiatku marca v Košickej arcidiecéze

Ilustračné foto. Na snímke vpravo arcibiskup Košickej arcidiecézy Bernard Bober

Bratislava 4. marca (TASR/HSP/Foto:TASR)

Cirkev si uvedomuje zhubné nebezpečenstvo kultúry potratov na spoločnosť a preto sa proti tomuto trendu rozhodla bojovať modlitbou a každodenným slúžením svätej omše na úmysel šírenia kultúry života

Od začiatku tohto roka sa na Slovensku denne slúži svätá omša na úmysel šírenia kultúry života. Do tejto iniciatívy sa zapojili jednotliví biskupi Slovenska so svojimi kňazmi, pričom každý mesiac sa omše slúžia v inej diecéze.

Zámerom iniciatívy je slúžiť denne aspoň jednu svätú omšu za ochranu života od počatia ako protiváhu voči denne konanému zlu namierenému proti životu a ľudskej dôstojnosti, proti vykonávaniu potratov.

Iniciatívu začali v januári tohto roku v Spišskej diecéze, vo februári pokračovala v Bratislavskej arcidiecéze.

Od 1. marca iniciatívu svätých omší na úmysel ochrany života od počatia prebrala Košická arcidiecéza, prvá sa uskutočnila v Kňazskom seminári v Košiciach. V dňoch 12. – 15. marca bude na tento úmysel sláviť omše aj košický arcibiskup – metropolita Mons. Bernard Bober. Okrem Košíc sa počas mesiaca marec budú slúžiť sv. omše aj v Prešove, Bardejove, Humennom, Michalovciach a Lipanoch.

Mesiac marec bude celkove bohatý aj na ďalšie pro-life aktivity súvisiace s kampaňou ku Dňu počatého dieťaťa – 25. marcu. Uskutočnia sa v rôznych častiach Slovenska, napríklad pochody za život budú v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach, konferencia Vyber si život sa uskutoční v Rajeckých Tepliciach. Aktivisti pro-life organizácií budú v marci rozdávať biele stužky ako symbol úcty k životu od počatia.

Najvýznamnejšou pro-life akciou v SR bude tento rok Národný pochod za život, ktorý sa bude konať 22. septembra v Košiciach, informovali o tom Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska (TK KBS) a Fórum života, http://www.hlavnespravy.sk/omse-za-ochranu-zivota-pokracuju-od-zaciatku-marca-v-kosickej-arcidieceze/76377/

Podobné články:

  1. Kardinál Leo Burke pri príležitosti návštevy Slovenska jasne za ochranu života
  2. Slovensko sa postaví na stranu života. Začne Bratislava
  3. V Bratislave sa začala významná medzinárodná konferencia o kultúre života
  4. Europoslanec Mikolášik finančne podporí dobrovoľníkov na pro-life aktivity
  5. Na Slovensku bude tento rok prvý Národný pochod za život

Zjavenie Kráľovnej pokoja dňa 2. marca 2013 Mirjane Dragičevičovej – Soldovej


Kardinál Meisner: V konkláve nijaké personálne debaty

Kolínsky kardinál o konkláve: «Vedú sa diskrétne rozhovory. Ale nijaké volebné boje.»

Kolín, 5.3.2013 (kath.net/KNA) 015 636 – Podľa slov kolínskeho kardinála Joachima Meisnera pred a počas voľby pápeža sa nevedú nijaké personálne debaty:

«Vedú sa diskrétne rozhovory. Ale nijaké volebné boje,» povedal kolínsky arcibiskup v interview pre Kolínske katolícke noviny. Kardinál Meisner, ktorý sa v decembri dožíva 80 rokov, sa zúčastní voľby pápeža ako jeden z najstarších kardinálov. Bol na konkláve aj v r. 2005.

„Na generálnych kongregáciách pred voľbou pápeža sa nehovorí o osobách,“ povedal kardinál Meisner. „Skôr sa podávajú správy o situácii Cirkvi v rôznych regiónoch sveta. Pritom vzniká «duchovná panoráma», na základe ktorej možno tušiť, ktorý kandidát sa do nej najlepšie hodí ako pápež. Pritom prirodzene nie je vylúčené, že v prestávkach sa po dvoch či troch uvažuje: «Koho zvolíme?»“

V konkláve to bude podľa Meisnera iste tak, že jeden či dvaja z kardinálov, ktorí chcú presadiť určitého kandidáta, oslovia iných voličov pápeža. V každom volebnom kole sú všetci opäť voliteľní. V priebehu volebných kôl sa potom však vykryštalizujú favoriti, ktorí v kole za kolom dostávajú viac hlasov. Kardinál Meisner sa priznal, že osobne favorizuje dvoch kardinálov. –zg-

TV OROL:  Ako nám odišla sloboda

väzenieVäzenie, v ktorom vidíte mreže a oceľové dvere, vás desí a nechceli by ste sa doň dostať.

Viete si však predstaviť väzenie oveľa horšie, v ktorom nevidíte žiadne mreže a môžete sa pohybovať ako chcete?

Ak si ho neviete predstaviť, aj tak ste v ňom. Mreže vidíte, ale elektronickú sieť nie. Preto si myslíte, že ste slobodní. To je však tragický omyl….

Bývalá reportérka zverejnila praktiky falšovania spravodajstva v CNN a varuje pred nastupujúcou diktatúrou v USA

New York 4. marca (HSP/Examiner/Foto: seeker401.wordpress.com)

Manipulácia, falošné spravodajstvo, selektovanie informácií – denný chlieb vysielania CNN

Amber Lyon, bývalá reportérka CNN, fotografka, filmárka a trojnásobná držiteľka ocenenia Emmy Award, ešte ako zamestnankyňa vyniesla na svetlo praktiky v CNN, kde dostala príkazom vysielať falošné spravodajstvo, vymazať informácie nepriaznivé pre Obamovú vládu, vhodne selektovať, čo imidžu vlády prospieva ako i špecificky manipulovať správy. Tvrdí, že CNN má zaplatené za obsah správ americkou vládou i cudzími vládami. Varuje, že americké média zámerne vytvárajú propagandu voči Iránu, ktorá má získať podporu verejnosti pre vojnovú inváziu. Podľa nej sa opakuje scenár spred vojny v Iraku, tentokrát je však démonizovaný Irán a Sýria.

Amber Lyon, bývalá reportérka CNN, fotografka, filmárka a trojnásobná držiteľka ocenenia Emmy Award

V lete 2010 získala pre CNN ocenenie za doslova podmorské spravodajstvo o ropnej škvrne v Mexickom zálive spôsobenej ropným vrtom spoločnosti British Petroleum. Neskôr pokrývala spravodajstvo o arabskej jari. V marci 2011 mala urobiť dokumentárny film o Bahrajne, ktorý napokon CNN cenzurovalo, lebo zachytával brutálne praktiky opresívnej vlády voči občanom. Následne investigatívna novinárka odhalila, že Bahrajská vláda zaplatila CNN cez Bahrajskú asociáciu pre hospodársky rozvoj, aby ignorovala útlak v Bahrajne. Okrem perzských diktátorských režimov CNN vyprodukovalo tzv. inforeklamy aj pre vlády Gruzínska a Kazachstanu.

Varuje pred diktatúrou v USA a kritizuje propagandu voči Iránu

V júli 2012 zas natočila spravodajstvo o občianskom proteste v Anaheime, Kalifornia, pri ktorom policajti zastrelili jedného účastníka. Následne polícia násilne potlačila dav, pričom sa samotní novinári museli skryť pred streľbou. Novinárka varuje, že na potlačenie protestov a akéhokoľvek odporu, či nesúhlasu sa bude najnovšie používať Zákon pre autorizáciu národnej obrany (NDAA).

Ten dáva federálnej vláde moc stať sa diktátorom a zatknúť akéhokoľvek amerického občana bez súdneho zatykača, neobmedzene ho zadržiavať mimo územia USA bez rozsudku a súdneho procesu. Obama klamal, že tento zákon nepodpíše, no posledný deň roku 2011 ho potichu podpísal.

Napokon aj republikánsky kandidát Romney vyjadril podporu tomuto zákonu. NDAA je kritizovaný mnohými organizáciami – ľavicovou Úniou za americké občianske slobody (ACLU), majiteľmi zbraní, libertariánmi na čele s Ronom Paulom, atď.

Amber Lyon vidí hrozbu pre investigatívnych žurnalistov, ktorí sa stanú nepohodlní pre vládu a začnú miznúť. Hocikto sa však môže stať podozrivým pre terorizmus a na základe toho zadržaným, dokonca i mučeným. Toto sa však už deje. Rodina amerického námorného veterána Brandona Rauba (26) tvrdí, že ho FBI zatkla a uniesla pre zverejnenie protivládnych vyhlásení na Facebooku. Americkí občania už boli pre podozrenie zabití i bezpilotnými lietadlami, ktoré si doteraz v moslimských krajinách vyžiadali viac 4500 životov. Americká vláda chce do konca tohto desaťročia začať monitorovať 30 000 bezpilotnými lietadlami svojich občanov na území USA.

Senát sa pokúšal riešiť situáciu zabíjania vlastných občanov, ktoré je právne v šedej zóne, naráža však na odpor prezidenta a jeho administratívy.

http://www.hlavnespravy.sk/byvala-reporterka-cnn-zverejnila-sponzorovane-falosne-spravodajstvo-obamovou-vladou-i-vladami-inych-statov/76498/

 

POliciaAk voláte na políciu, že vás chce niekto zabiť, nereagujú.Ak sa vám niekto vyhráža, nikto vám nepomôže. Ale „preventívne“ vás zatvoria, aby ste nepáchali „extrémizmus“:

 

Celoslovenská policajná akcia zameraná na boj proti extrémizmu

01. 03. 2013

Vo štvrtok (28.02.2013) sa vo viacerých krajoch polícia zamerala na boj proti extrémizmu. Počas policajnej akcie vykonala viacero domových prehliadok pri ktorých zaistila desiatky kusov výpočtovej techniky, aj extrémistický materiál. V rukách vyšetrovateľov skončilo viacero podozrivých osôb.

Polícia počas razie zasahovala proti extrémistom najmä v Nitrianskom, ale aj v Banskobystrickom a Trnavskom kraji. V okrese Rožňava súbežne s touto akciou realizovali prípady extrémizmu aj kolegovia z Košického krajského riaditeľstva. Tu išlo konkrétne o trestnú činnosť podpory a propagácie skupín smerujúcich k potlačeniu základných práv a slobôd.

Celoslovenská akcia bola zameraná na zadržanie podozrivých osôb a extrémistického materiálu. Cieľom polície je zamedziť páchaniu trestnej činnosti extrémistami. Preto boli počas 19 domových prehliadok zaistené desiatky kusov rôznej elektroniky ako sú počítače, mobily, fotoaparáty a rôzne pamäťové médiá. Polícia tiež našla množstvo nosičov dát a oblečenie, či iné predmety (nášivky, tlačoviny, kresby, vlajky) s extrémistickou tematikou.

Po akcii vyšetrovatelia už obvinil 10 osôb a hrozí im štyri až 10 rokov za mrežami. Stíhaní sú na slobode. V vo zvyšných prípadoch sú ešte stále vykonávané procesné úkony a nie je vylúčené, že budú pre extrémizmus stíhané a obvinené ďalšie osoby.

http://www.minv.sk/?tlacove-spravy-2&sprava=celoslovenska-policajna-akcia-zamerana-na-boj-proti-extremizmu