Aktuálne: Stiahnite si Referendové číslo M ROSY, Správy Gloria TV, Mons. Viliam Judák vyhlásil týždňovú adoráciu, VIDEO: Gréckokatolícky referendový magazín

353

Milí priatelia,  prinášame vám  našu prvú tohtoročnú M ROSU (dvojčíslo január/februára), ktoré venujeme referendu o rodine a s ním súvisiacim témam. Mimoriadne vám ju prinášame celú a zdarma vo formáte pdf, môžete si ju stiahnuť a navyše vás prosíme, aby ste ju rozoslali čo najväčšiemu počtu vašich známych a priateľov.  Je to veľmi dôležité, nakoľko verejnoprávne médiá ako aj iné možnosti šírenia propagácie Referenda sú zablokované resp. obmedzené, a treba použiť všetky dostupné prostriedky a možnosti.  

Kto by nás chcel podporiť, pretože naše spravodajské možnosti a tlač sú nákladnou záležitosťou, môže tak urobiť  na účte pod linkou Podporte nás v pravom stĺpci nášho webu.   

coverZatiaľ sme nezaregistrovali  viacero obvyklých  predplatiteľov M ROSY pdf na tento rok, napriek tomu ju pošleme všetkým minuloročným predplatiteľom.  

Kto si chce M ROSU objednať v pdf.  (eletronickom) formáte, prosím pošlite nám  e-mail s vašou žiadosťou  a napíšte doň aj váš e-mail ešte raz v presnom znení.

Predplatné 10 eur zašlite na č.účtu: 

Sberbank Bratislava, Magnificat M-ROSA,  4030019018/3100

***********************************************************************************

Toto číslo M ROSY možno šíriť bez akéhokoľvek obmedzenia

Stiahni tu: 

MRosa 01_02 2015 web2

Píšete nám:  Vďaka za modlitby a obety!

Drahí priatelia,

preposielam smsku od Moniky Rimarčíkovej, poslanú dnes 26.1.2015
Naďalej prosíme o modlitby za jej uzdravenie, srdečná vďaka.
Prosíme pošlime ďalej, kto ju pozná alebo aj nepozná…
S láskou a v modlitbách ostáva spojená Zuzana Aronka s rodinou
——————————————————————————————
Milí priatelia,
rada by som Vás informovala čo je so mnou a poďakovala za Vaše obety, modlitby za mňa a našu rodinu. VĎAKA! Dnes (26.1.2015) mi oznámili, že môj typ rakoviny sa zmutoval na iný typ karcinómu, preto mi už nezaberá liečba a navrhli mi kombinovanú liečbu. Zajtra nastupujem na chemoterapiu a od budúceho pondelka aj na ožiarenie. Nakoľko sa jedná o dosť agresívnu liečbu, opätovne Vás prosím o sprevádzanie modlitbou, je to momentálne pre mňa (nás) dosť ťažké rozhodnutie, ale verím, že všetko čo sa práve deje je Jeho láskavým dotykom k nám a že sme pod Božou ochranou. Vďačím Vám za veľa, ste mojimi sprevádzačmi tmavou dolinou.
Nosím Vás v srdci a ostávam s vami v modlitbe.
S láskou Monika 
 ***********************************************************************

RTVS Odpovedá:  My nič, my muzikanti…

Dobrý deň…
Ohladne reklamy na referendum som písal do stv tu je moja otázka a odpoveď od stv:
 
Dobrý deň.
V poslednej dobre som sa dopočul, že ste odmietli odvysielať platenú reklamu na referendu o rodine. Chcel by som vedieť prečo? Veď je demokracia a sloboda prejavu slova a nazoru, prečo popierate toto právo? Je to protizákonne. Všetci dávate ruku preč od referenda aj tým prezentujete svoj názor. Čo chcete urobiť z našej republiky. Som zvedavý či ste aspoň na toľko seriozný, že odpoviete na tento mail..
Ďakujem a prajem pekný deň.

 * * *

Pštros hlava v pieskuDobrý deň prajem,  posielam oficiálne stanovisko RTVS.

 RTVS doposiaľ nikto oficiálne neoslovil so žiadosťou o odvysielanie predmetného spotu, k rokovaniu o zmluve ani o rozsahu mediálneho plnenia. Témami referenda 7.2.2015 sa budeme podrobne zaoberať v našich spravodajských ako aj diskusných reláciách.

 Ďakujeme za pochopenie.

 S pozdravom,

 Dominika Šulková

 Manažér marketingu a komunikácie s verejnosťou Sekcia marketingu a komunikácie RTVS E-mail: dominika.sulkova@rtvs.sk Tel.: +421 2 6061 5583 Mobil: +421 919 245 583

 Rozhlas a televízia Slovenska Mlynská dolina, 845 45 Bratislava http://www.rtvs.sk

Dobrý deň, p. Selecký,

ďakujeme za Vašu angažovanosť v podpore referenda o ochrane rodiny!
Momentálne sa to rieši. Komunikovali sme cez našu mediálnu agentúru. RTVS povedala svoje stanovisko cez médiá.
Aliancia za rodinu
Pozvánka na manifestáciu:

Pozývam Ťa na manifestáciu dňa: 31.01.2015 o 15:00 hod. začiatok pred prezidentským palácom v Bratislave s názvom úspešné referendum=záchrana rodiny. Vzhľadom k dôležitosti tohoto referenda, ktoré rozhodne o tom kam sa Slovensko bude uberať v oblasti rodiny a jej práv, ktoré sú pošliapavané. Verím, že aj Tebe záleží na udržaní rodiny ako takej. Poprosil by som, aby každý ak môže spropagoval aj túto manifestáciu či už mailom alebo na sociálnych sieťach. Ďakujem už vopred za Tvoju podporu a verím, že sa postavíš aj Ty za rodinu a staneš sa záchrancom rodiny.

Predseda združenia za obnovu a ochranu morálnych hodnôt  Ing. Peter Prokeš

**************************************************************************

Referendový magazín Gréckokatolíkov

Nitrania sa budú sedem dní nepretržite modliť za unnamedreferendum

Autor: SITA, dnes 06:32

BRATISLAVA 27. januára (WEBNOVINY) – V Nitre sa budú sedem dní pred referendom modliť za jeho výsledok nepretržite 24 hodín denne.
Nitriansky diecézny biskup Viliam Judák otvorí v nedeľu 1. februára slávením svätej omše nepretržitú adoráciu 24 hodín, sedem dní v súvislosti s februárovým referendom o ochrane manželstva a rodiny.
Svätú omšu bude biskup Judák sláviť v kláštore Služobníc Ducha Svätého ustavičnej adorácie (Ružové sestry) v Nitre na Šindolke. Službu adorácie v kaplnke si rozdelili všetky farnosti mesta Nitra.
http://www.webnoviny.sk/slovensko/clanok/915891-nitrania-sa-budu-sedem-dni-nepretrzite-modlit-za-referendum/

 

sexual1)Protest proti predčasnej sexualizácii detí

V nemeckom Hamburgu sa v nedeľu uskutočnila demonštrácia (na obr.)  proti „predčasnej sexualizácii“ v nemeckých škôlkach. Protestov sa zúčastnilo približne 150 obyvateľov Hamburgu, proti ktorým sa postavila skupina protidemonštrantov, ktorí do nich hádzali fľaše, pedardy a snehové gule. Pomer zúčastnených bol 4 ku 1. Informáciu zverejnila Russia Today.

Účastníci demoštrácie proti predčasnej sexualizácii det Ľudia, ktorí protestovali proti predčasnej sexualizácii, držali v rukách transparenty s nadpismi „Vyhýbajte sa naším deťom“ a „Škôlka nie je swingers klub“. Skupinu, ktorá sa nazýva Starostliví rodičia, musela polícia počas celého pochodu chrániť zo všetkých strán.

Konzervatívni protestujúci boli počas pochodu obklopení aj príslušníkmi sexuálnych skupín, ktorí niesli dúhové vlajky a transparenty. Počas pochodu sa skupina protidemonštrantov pokúsila davu zabrániť dôjsť do cieľa trasy. Došlo k nezhodám a potýčkam. Najmenej jeden z protidemonštrantov bol zatknutý a 15-ročný chlapec utrpel zranenie hlavy, píše Russia Today.

http://www.hlavnespravy.sk/nemci-protestovali-proti-predcasnej-sexualizacii-deti/521779

Juraj Martus: Referendum nie je iba o ochrane rodiny, ale hlavne o odmietnutí systému manipulácie a klamstiev

referd (1)Bratislava 24. januára 2014 (HSP/Foto:TASR)

Spor okolo referenda už pohltil skoro celú spoločnosť. Argumentuje sa, presviedča i nadáva. Spor okolo referenda má však dve roviny, čo si málokto uvedomuje. Väčšina ľudí zostáva na prvej – argumentačnej úrovni – a snaží sa argumentmi presvedčiť protistranu.

Možno vás môj názor prekvapí, ale na tejto argumentačnej úrovni, kde sa vybíja väčšina občanov, argumentovať ani treba. Veci sú úplne jasné.

Otázka o manželstve sa snaží zabrániť homosexuálom, aby zdegradovali tento inštitút, svojím hraním sa na rodinu, lebo rodinu vôbec nemôžu vytvoriť. To je všetko. Kto chce, aby sa homosexuáli mohli hrať na rodinu a nazývať to manželstvom, nech ide za to hlasovať (resp. môže aj zostať doma).

Otázka adopcií deti homosexuálmi iba rozširuje tému. Chceme sa hrať na rodinu, ale nevieme mať deti. Dajte nám preto deti, aby naše hranie sa na rodinu bolo čo najpodobnejšie realite. Americká štúdia však hovorí, že priemerná dĺžka homosexuálneho zväzku je menej ako jeden a pol roka (u heterosexuálov 18 rokov). Viete si predstaviť dieťa, ktoré bude mať každý rok a pol iných rodičov? Ak áno a chcete to, tak choďte za to hlasovať (resp. môžete aj zostať doma).

*******************************************************************************************
Správy Gloria TV, 27. januára 2015

Márne zháňate Charlie Hebdo? Je tu  denník SME. Aj on si rád kopne do Cirkvi…

SMEb

SME
******************************************

KINO: Mária Goretti
O dievčati, pre ktoré mravná a telesná čistota, ako aj Božie prikázania boli viac ako život. Mária Goretti ho položila  pri obrane svojej cti. Patrónka mladých, mladých žien, čistoty a obetí zneuctenia. Žila v roku 1890 -1902.  V roku 1950 bola vyhlásená za svätú. Na tejto slávnosti bola jej matka, súrodenci a jej vrah Alessandro Serenelli. Vo väzení bol skoro 30 rokov. Zmenil sa k dobrému a po prepustení na slobodu žil ako pomocník v jednom kapucínskom kláštore. Jednoduché hrdinské dievča. Upozornila nás, že existujú hodnoty, ktorých sa človek nemôže vzdať ani za cenu krvi.