Aktuálne: Šťastie – len cez manželstvo muža a ženy (+ ďaľšie správy)

516

manželstvo2Newyorský arcibiskup:

Cesta k šťastiu vedie len cez manželstvo muža a ženy

ČTK | 01.04.2013 11:11

 

Newyorský arcibiskup Timothy Dolan obhajoval odpor rímskokatolíckej cirkvi voči manželstvám homosexuálov, o ktorých rozhoduje Najvyšší súd.

V rozhovore pre americkú televíznu stanicu ABC tvrdil, že osoby rovnakého pohlavia majú právo len na priateľský vzťah.

Timothy Dolan

Newyorský arcibiskup Timothy Dolan na snímke blahoželá novozvolenému pápežovi

Pápež František skrátil veľkonočnú vigíliu

Vatikán 31. marca (TASR/HSP/Foto:TASR)

Pápež František včera viedol vigíliu v Bazilike sv. Petra

Pápež František viedol na Bielu sobotu skrátenú vigíliu vzkriesenia Pána vo vatikánskej Bazilike sv. Petra. Za sebou už má rušný Svätý čiže Veľký týždeň, počas ktorého sa v kázňach obracal na moslimov aj ženy. Ide o prvé veľkonočné obrady nového pápeža, ktorý začína vtláčať katolíckej cirkvi svoju pečať.

Pápež František odchádza po vigílii z Baziliky sv. Petra

http://www.hlavnespravy.sk/vatikan-papez-frantisek-viedol-skratenu-velkonocnu-vigiliu-2/85028/

V Británii  zmeny v sociálnom systéme – postihnú najchudobnejších

Londýn 1. apríla 2013(TASR/HSP/Foto:TASR)

Najväčšiu kritiku si  vyslúžilo zavedenie takzvanej “dane zo spální,” ktorá zredukuje príspevok na bývanie pre chudobné rodiny

V Británii dnes vstupujú do platnosti rozsiahle zmeny v oblasti sociálneho systému, ktoré podľa kritikov zasiahnu veľký počet chudobných a telesne postihnutých ľudí. Informovali o tom agentúra AP a server BBC.

Moslimovia sa modlia na ulici pred centrálnou mešitou v severnom Londýne

Britská vláda chce do roku 2015 znížiť verejné výdavky o 50 miliárd libier (59,13 miliardy eur) s cieľom znížiť rozpočtový deficit a štátny dlh a naštartovať stagnujúcu ekonomiku. Časť financií plánuje ušetriť práve prostredníctvom sociálnej reformy. Jej súčasťou je zavedenie limitu na celkové sociálne príspevky pre ľudí v pracovnom veku či zmeny v podpore pre telesne postihnutých. Najväčšiu kritiku si však vyslúžilo zavedenie takzvanej “dane zo spální,” ktorá zredukuje príspevok na bývanie pre chudobné rodiny.

http://www.hlavnespravy.sk/v-britanii-zacinaju-platit-zmeny-v-socialnom-systeme-vratane-dane-zo-spalni/85353/

Marec bol so 6000 obeťami dosiaľ najkrvavejším mesiacom konfliktu v Sýrii

Bejrút 2. apríla (TASR/HSP/Foto:TASR)

Podľa informácii zo strany rebelov v marci zomrelo v Sýrii najviac ľudí

Marec bol dosiaľ najkrvavejším mesiacom dvojročnej občianskej vojny v Sýrii. V krajine počas neho zabili viac než 6000 ľudí, informovalo Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva, organizácia rebelov.

Rebeli, za krorých bojujú najmä sunniti, sa dopúšťajú vraždenia a zabíjania civilného obyvateľstvva najmä šiítov, alawitov a kresťanov

Pápež vo veľkonočnom posolstve vyzval na mier pre Palestínčanov a milovanú Sýriu

Pápež sa zaoberal aj niektorými politickými otázkami

Na vatikánskom Námestí sv. Petra, plnom rozradostených pútnikov, turistov a obyvateľov Ríma a vyzdobenom jarnými kvetmi, celebroval dnes pápež František svoju prvú veľkonočnú nedeľnú omšu v úrade najvyššieho pontifika.

Pápež František viedol na Bielu sobotu skrátenú vigíliu vzkriesenia Pána vo vatikánskej Bazilike sv. Petra

papezumyvanie2Vo veľkonočnom posolstve sa zameral na prosby o mier, zdôrazniac, že už príliš dlho trvajú konflikty v milovanej Sýrii a medzi Izraelčanmi a Palestínčanmi. Pápež tiež vyzval na zmierenie na Kórejskom polostrove, kde Severná Kórea vyhlásila, že vstúpila do vojnového stavu s Južnou Kóreou.

http://www.hlavnespravy.sk/papez-vo-velkonocnom-posolstve-vyzval-na-mier-a-ukoncenie-korejskeho-napatia/85091/

Na obr. vpravo:  Novinka v Cirkvi na najvyššej úrovni – Kardinál  Jorge  Bergoglio (teraz už pápež František), umýva nohy na Zelený štvrtok aj ženám

Katolická církev není charita, vzkazují papeži polští biskupové

Polský episkopát (sbor biskupů) vydal velikonoční prohlášení, v němž sděluje věřícím a nepřímo i papeži, že katolická církev není žádnou charitativní organizací.

Papež František během mše Urbi et Orbi

 Papež František během požehnání  Urbi et Orbi.    Neděle 31. března 2013, 19:58 – Varšava

„Papež František chce chudou církev pro chudé, to však neznamená, že ji zbaví lidí bohatých, ani to, že se začne zbavovat kulturních památek nashromážděných Vatikánem za uplynulé dva tisíce let,“ prohlásil během nedělní mše varšavský arcibiskup Kazimierz Nycz.  V podobném duchu zněla kázání na Velikonoční neděli po celém Polsku.

„Posláním katolické církve je solidarita s chudými. Toto církevní společenství však není žádnou charitativní organizací. Její nejdůležitější rolí je hlásání spásy chudých a evangelia,“ vysvětluje se ve velikonoční výzvě věřícím Konference polského episkopátu. Výzvu podepsal i arcibiskup Wojciech Polak. „Materiální potřeby lidí v nouzi dokážou podstatně lépe uspokojit jiné organizace než církev,“ píše se ve výzvě.

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/297724-katolicka-cirkev-neni-charita-vzkazuji-papezi-polsti-biskupove.html

Najvyšší súd USA naznačil, že zrejme zruší zákon o ochrane manželstva

Washington 28. marca (TASR/HSP/Foto:TASR)

Rozkolísaný sudca sa dnes podľa interpretácie média postavil na stranu liberálov

Najvyšší súd USA si dnes po prvý raz vypočul argumenty týkajúce sa ústavnosti federálneho zákona o ochrane manželstva (známeho pod skratkou DOMA). Kongres ho schválil v roku 1996 za prezidenta Billa Clintona a zakazuje legálne zosobášeným homosexuálnym párom užívať škálu federálnych výhod, aké majú tradičné manželstvá. Tento zákon napadli jeho odporcovia a najvyšší súd teraz naznačil zámer zrušiť ho.

Odporca homosexuálnych manželstiev drží bibliu počas pochodu pred Najvyšším súdom USA vo Washingtone

Federálne úrady na základe zákona DOMA totiž nesmú poskytovať zosobášeným homosexuálnym párom také výhody, ako napríklad možnosť spoločných daňových priznaní a zdravotného poistenia, daňové úľavy či príspevky po úmrtí partnera.

Kalifornia ide zakázať liečbu homosexuality

Kalifornie. V senátu amerického státu Kalifornie se projednává návrh zákona, který by zakazoval provádět terapie osob trpících sexuální přitažlivostí k témuž pohlaví. Návrh zákona podal senátor Ted Lieu za podpory skupiny gay aktivistů Equality ze San Franciska. Dr. Joseph Nicolosi, americký psychiatr a ředitel kalifornské kliniky Thomas Aquinas, jenž vyvinul úspěšný terapeutický postup, který mnoha lidem pomohl zmíněnou přitažlivost odstranit, by v případě přijetí tohoto zákona musel kliniku uzavřít. Naše reparativní terapie, říká Nicolosi, neuráží: „Říkáme našim pacientům, že se nesmějí považovat za podivíny nebo za zvrácené. Jejich orientace je pokusem o získání něčeho, čeho se jim nedostávalo v dětství. Problémem je, že homosexualita působí frustraci. Osobám, které nás přicházejí žádat o pomoc, proto nabízíme jinou cestu, na níž mohou naplnit onu potřebu, kterou v sobě nosí,“ říká americký psychiatr.Psychologové protestují proti návrhu zákona zakazujícího reparativní terapie homosexuálů…   Viac na:

http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=16821

 Zvolenie kard. Bergoglia za pápeža potešilo aj slovenských rotariánov

Bratislava 29. marca (TASR/HSP/Foto:TASR)

Pápež bol členom Rotary klubu v Buenos Aire.  Nedávno zvolený pápež František je už od roku 1999 čestným členom Rotary klubu Buenos Aires. Správa o zvolení argentínskeho kardinála Jorge Bergoglia za pápeža potešila členov Rotary klubov vo všetkých častiach sveta, vrátane slovenských a znovu dokazuje, že táto organizácia uznáva a rešpektuje všetky viery. Uviedli to vo vyhlásení poskytnutom TASR zástupcovia Rotary International Distrikt 2240 pre Českú republiku a Slovenskú republiku.

Logo Rotary klubu

“Pápež pri inauguračnej omši zdôraznil, že jeho úlohou je hlavne slúžiť, aj keď dostal moc, vyzval aj k ochrane životného prostredia a k ochrane najslabších a najchudobnejších. Tiež tým má blízko k ideám Rotariánov, ktorí pripravujú a uskutočňujú množstvo projektov humanitárneho, vzdelávacieho alebo kultúrneho zamerania a usilujú sa o obohatenie života svojich spoluobčanov na miestnej i medzinárodnej úrovni”, píše sa vo vyhlásení.

http://www.hlavnespravy.sk/zvolenie-kardinala-bergoglia-za-papeza-potesilo-aj-slovenskych-clenov-rotary/84646/

Francúzski právnici proti kontroverznému zákonu. Posledná nádej pre vzbúrený národ?

Demonštranti proti homomanželstvám. Zišlo sa ich v Paríži cez víkend asi milión

Paríž 28. marca (HSP/Foglio/Foto:TASR)

List právnikov predtým, než sa definitívne rozhodne

Katolíci v uliciach Paríža- zrážky s políciou

Približujeme ešte raz demonštráciu Francúzov proti manželstvám homosexuálov.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pdwYnx8o1eo

Mimoriadny úspech akcie „Manif pour tous“, ktorá minulú nedeľu v Paríži už po druhýkrát za posledné tri mesiace zoskupila vyše milióna ľudí, aby sa verejne postavili proti manželstvám a adopciám detí homosexuálnymi pármi, ukazuje, že „hnutie ľudu“ proti takejto ideológii je omnoho silnejšie a živšie, ako sa čakalo, aj zákon už raz prešiel na národnom zhromaždení.

Druhé parlamentné kolo sa uskutoční 4. apríla v Senáte, kde socialistická väčšina môže rátať so šiestimi hlasmi navyše. Pre socialistickú vládu a lobistov je čoraz komplikovanejšie obmedzovať a minimalizovať súdržnosť ľudí stojacich proti tomuto zákonu. Dav totiž nebol zoskupením katolíkov ale zastúpením takej rôznorodej laickej verejnosti, akú hádam nik ani nečakal. Paradoxne totiž, protestovali aj samotní homosexuáli.

http://www.hlavnespravy.sk/francuzski-pravnici-proti-kontroverznemu-zakonu-posledna-nadej-pre-vzbureny-narod/84303/

Sýrie – země, nad kterou svítilo slunce

Autor: Daniel Solis | Publikováno: 29.3.2013 | Rubrika: VE SVĚTĚ
  Dne 25. února překročila skupina čtyř českých novinářů syrskou hranici. Vydala se do této země proto, aby se na vlastní oči přesvědčila o současné situaci v hlavním městě Damašku.
Jako jeden ze členů oné skupiny novinářů se v tomto článku pokusím popsat své zážitky z příjezdu do Damašku, hlavního města země, která je již dva roky zmítána vražednými nepokoji způsobenými ozbrojenými odpůrci vlády prezidenta Bašára al-Asada, ale i vlády, jež vzešla ze Západem relativně nepovšimnutých voleb, které proběhly a vynesly do vlády některé prvky původní opozice: Kadriho Džamela, Aliho Hajdara z Fronty pro změnu a osvobození, a Amra Osiho z Iniciativy syrských Kurdů.

Slovensko v otázke adopcií detí do zahraničia „na kolenách“?

Většina slovenských dětí z dětských domovů byla dána k adopci do Itálie. Nyní chce Slovensko posílat děti i do Německa, Francie, a paradoxně i do Anglie.

Zákony proti barevným revolucím v latinské Americe

“Problém, který se táhne po staletí, a o který dříve či později proběhne boj, je moc lidu versus moc bank.” (Lord Acton)

Autor: Nil Nikandrov | Publikováno: 28.3.2013 | Rubrika: VE SVĚTĚ
 Americká rozvědka se systematicky snaží vybudit politickou opozici v latinskoamerických zemích, považovaných ve Washingtonu za nepřátelské. Součástí strategie je radikalizace existujících politických stran a skupin, a navíc vytváření nových, s ještě agresivnějšími agendami, a formování sítí zdánlivě neškodných NGO, připravených provést masivní útoky proti režimům v zemích svého působení kdykoliv, kdy se jejich sponzoři a poručníci rozhodnou je spustit.
Je realitou, že noviny a elektronická média v Ekvádoru, Bolívii, Nikaragui a Venezuele zaplavují své publikum obviněními, že vládnoucí populisté jsou zcela neschopní řešit problémy s korupcí a s drogami souvisejícími zločiny, nebo modernizovat ekonomiku svých zemí.
Semináre s pátrom Eliasom VELLOM 2013 | Správy výveska | Scoop.it

Následujúca semináre s pátrom Eliasom Vellom OFM conv. Budem v termínoch:

Prvy seminár Bude “ Vnútorné uzdravením „od 6.-10.augusta 2013;

Druhý Bude o Viere  „Verím, pomôž mojej nevere „od 11.-15.augusta 2013.

Hollande prehráva, verí mu tretina

Miroslav Čaplovič, Pravda | 28.03.2013 08:21

Krivdia mu alebo je naozaj neschopný? Prieskumy verejnej mienky vysielajú v posledných mesiacoch Françoisovi Hollandovi samé zlé signály.

hollande

François Hollande sa usmieva so svojou družkou Valériou Trierweilerovou na snímke z apríla 2012, keď mu prieskumy verejnej mienky predpovedali, že zvíťazí v prezidentských voľbách. V súčasnosti mu chýba dôvod, aby sa tešil, pretože od jeho príchodu k moci mu popularita výrazne klesla.
Autor: SITA/AP

14 rokov od „humanitárneho“ bombardovania Srbska „spojencami“  (24. marec – 9. jún 1999)

Václav Havel: „humanitární bombardování je nelehostejnost vůči bližnímu“

V pražské Mostecké ulici se před budovou velvyslanectví Republiky Srbsko v neděli sešli občané a zapalovali svíčky za oběti, které zabily bomby NATO. 

Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna zde řekl, že Václav Havel se kvůli podpoře takzvaného humanitárního bombardování, při kterém umíraly nevinné děti a civilisté, smaží v pekle. Senátor Jaroslav Doubrava ale s Foldynou nesouhlasí.

Bombardování Svazové republiky Jugoslávie (složené ze Srbska a černé Hory) silami NATO trvalo od 24. března do 10. června 1999. Během 78 dní trvajícího bombardování byla těžce poškozena infrastruktura, mosty, průmyslové objekty, elektrárny a telekomunikační zařízení. Zničeno bylo rovněž ústředí a vysílač srbské státní televize. V některých případech došlo také k útokům proti ryze nevojenským cílům (kolona uprchlíků, osobní vlak, autobus, několik soukromých objektů, čínské velvyslanectví, nemocnice v Bělehradě atd.). V průběhu bombardování bylo zabito podle zprávy Human Rights Watch 489 – 528 civilistů veskrze srbské či albánské národnosti.    Viac na :

http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Ani-v-pekle-by-Vaclava-Havla-za-ta-zverstva-nechteli-soudi-senator-267090

Tomáš Halík se záměrně vyhýbá dialogu s katolíky

Autor: odjinud | Publikováno: 22.4.2011 | Rubrika: ShortNews
HalíkTA3
Profesor Tomáš Halík odmítl výzvu Akce D.O.S.T. k veřejné diskusi!

(Stanovisko výboru Akce D.O.S.T. ke korespondenci jejího místopředsedy s Tomášem Halíkem)

Místopředseda Akce D.O.S.T. Petr Bahník zaslal poslední březnový den Tomáši Halíkovi výzvu k veřejné diskusi jako reakci na Halíkovy výpady vůči „aktivistům z D.O.S.T.“ a  učinil nabídku přejít od mediálních přestřelek k věcné debatě. Profesor Halík bohužel odpověděl způsobem, který svědčí o tom, že smysl Bahníkovy výzvy buď nepochopil, nebo pochopit nechtěl. Citoval totiž „na oplátku“ výroky představitelů D.O.S.T. a s odvoláním na ně prohlásil, že „zde diskuse není možná“. (Text Bahníkovy výzvy i Halíkova odmítnutí přinášíme v nezkráceném znění pod tímto článkem.)

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/7515-tomas-halik-se-zamerne-vyhyba-dialogu-s-katoliky.aspx