Aktuálne: Quo vadis Slovensko? Muž+žena = život!

438

Aktivisti žiadali ústavnú ochranu rodiny. Nechcú registrované partnerstvá

BRATISLAVA – Približne 130 aktivistov z viac ako desiatich organizácií v utorok poobede prišlo pred sídlo Národnej rady SR v Bratislave, aby apelovalo na ústavnú ochranu rodiny ako vzťah muža so ženou. Zároveň zhromaždení prezentovali svoj negatívny postoj k inštitútu registrovaných partnerstiev homosexuálov.

Aktivisti nesúhlasia s registrovanými partnerstvami homosexuálov. Podľa predsedu Mladých konzervatívnych demokratov Slovenska Ivana Lučaniča mnohé z právnych znevýhodnení vzťahu homosexuálov je možné odstrániť uzavretím právnych zmlúv. Nevidí preto dôvod na úpravu legislatívy kvôli požiadavkám ľudí netradičnej orientácie.

„Manželstvo si zaslúži ochranu, pretože bez neho, alebo bez otca a mamy by sme tu neboli ani my dnes,“ poznamenal Lučanič. Ako by mala ústavná ochrana manželstva vyzerať, nekonkretizoval. „Je to na dlhšiu debatu, dnes sme tu na to, aby sme takúto iniciatívu predstavili verejnosti,“ vysvetlil.

Problém s návrhom majú okrem aktivistov aj niektorí poslanci. Liberáli nemôžu rátať napríklad s podporou KDH či niektorých poslancov OĽaNO, ktorí sa osobne zúčastnili aj tohto podujatia pred parlamentom.

http://aktualne.atlas.sk/aktivisti-ziadali-ustavnu-ochranu-rodiny-nechcu-registrovane-partnerstva/slovensko/spolocnost/

Nedávno sme priniesli správu o odvahe kandidátky na miss USA z roku 2009 Carrie Prejean (miss Kalifornia) ktorá otvorene na provokáciu homosexuálneho člena poroty súťaže miss – Parisa Hiltona – nezaprela svoju vieru a otvorene nesúhlasila so “sobášmi” homosexuálov. Prinášame rozhovor s ňou, ako aj debatu so slávnym Larry Kingom, z ktorého show na protest odišla.

 

CBR Aktuality

Milí priatelia detí a manželstva,

 

vďaka za Vašu podporu a účasť na zhromaždení Niečo tu nepasuje pred parlamentom 11. septembra, kde sme vyjadrili naše Nie homosexuálnym partnerstvám a Áno výlučnosti manželstva muža a ženy. Tí, ktorí ste sa nemohli zúčastniť, navštívte webstránku Niečo tu nepasuje s fotogalériou, prejavmi a tiež textom výzvy, ktorú hovorcovia kampane odovzdali poslancom Národnej rady. Prejav za Cbr, ktoré bolo jedným z prvých zaangažovaných združení, predniesol Mgr. Anton Frič po boku svojej dcéry:-) Zhromaždenie malo aj dobrú medializáciu (v hlavnom spravodajstve STV, JOJ, SITA, Lumen, atď.) a tak ho aj politici nemohli prehliadnuť.

Je možné, že homopartnerstvá prejdú v parlamente tento mesiac!

O návrhu zákona o homopartnerstvách sa bude hlasovať v najbližších 2-3 týždňoch. V opozičných i koaličných radoch je veľa pro-gay zmýšľajúcich ľudí a podľa avíza strany nechajú poslancom slobodu v hlasovaní. Teda ani vládny Smer nebude nevyhnutne proti opozičnému návrhu z dielne SaS – bude to na každom poslancovi jednotlivo. Môžeme si byť istí, že agresívni pro-gay politici Smeru ako napr. europoslankyňa Monika Flašíková-Beňová, či primátor Bratislavy Milan Vtáčnik ale aj ďalší ministri, ktorí vraj majú medzi sebou konsenzus o Výbore pre práva LGBT (podľa slov vicepremiéra Lajčáka), budú tlačiť na kolegov, aby hlasovali za. No premiér Fico, ktorému záleží na podpore biskupov, nebude súhlasiť, aby to bola línia celej strany. Tak bude mať výhovorku pre veriacich, že v etických veciach poslanci Smeru hlasujú podľa svedomia… Je totiž ťažko predstaviteľné, aby Smer v najbližšom desaťročí iniciatívne presadzoval homosexuálne partnerstvá na katolíckom Slovensku, hoci je to eurosocialistická agenda.

 

Venujte Cbr, prosím, štedrý príspevok 10,-Eur, 25,- Eur, 50,- Eur alebo i viac, ak si to môžete dovoliť a vďaka Vašej finančnej podpore a nášmu profesionálnemu nasadeniu už budúci týždeň:

  • poslanci dostanú na poslaneckú lavicu argumenty Cbr proti homopartnerstvám
  • naša lobistka bude osobne hovoriť s poslancami priamo v parlamente
  • kampaň Niečo tu nepasuje bude robiť mediálnu osvetu

 

Sledujte naše aktivity a čítajte o tom, ako aj minulý víkend výstava prišla k mladým i k biskupskému úradu.

Ostaňte našim fanúšikom/ našou faninkou – ste na správnej strane!

Vaša,

Ing. Jana Tutková, M.A.   riaditeľka