Aktuálne – monitoring: Bitka bitiek?, Rusi informujú, Ako smerujeme ku kolapsu, Správy Gloria TV, Satanov dym vo Vatikáne

239

Bitva bitev na syrském bojišti se blíží: Asad se za pomoci Rusů a Íránu pokusí osvobodit Aleppo. Saudové vyhlásili svatou válku proti „ruským křižákům“. Biblický Armageddon není od Aleppa daleko

15. 10. 2015

_rusko-asad-bitva-usaVÁCLAV DANDA přináší podstatné informace o stále se zostřujícím konfliktu v Sýrii, který přerůstá v otevřený vojenský střet velmocí a ptá se, zda se stane rozbuškou nedozírných rozměrů

Válka o Sýrii, která od počátku byla válkou mezi Ruskem a Spojenými státy, přechází velmi rychle do přímého střetu velmocí. Stojíme od něj jen krůček. Po nasazení ruského letectva, které již čtrnáct dní decimuje teroristické jednotky bojující proti řádně zvolenému prezidentu Asadovi, osvobozuje syrská armáda krok za krokem stále větší území ovládané vzbouřenci, podporovanými USA.

Zatímco ale Američané postupně ztrácejí (díky prohrám svých „spojenců-nepřátel“ z Islámského státu a al-Kájdy) pozice, vstupuje stále více do hry Saudská Arábie, Izrael a Turecko. Všechny zmíněné země na bojiště posílají čím dál více zbraní i jednotek.

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2002-bitva-bitev-na-syrskem-bojisti-se-blizi-asad-se-za-pomoci-rusu-a-iranu-pokusi-osvobodit-aleppo-saudove-vyhlasili-svatou-valku-proti-ruskym-krizakum-biblicky-armagedon-neni-od-aleppa-daleko.htm

Totálna panika: Odkaz sýrskeho „umierneného rebela“ do USA
>

Iránska armáda

Embassy RF press service <press@rusemb.sk

Vážení priatelia, prosíme Vás aby ste venovali pozornosť tomuto materiálu. Prednes a odpovede na otázky S.V. Lavrov v rámci „vládnej hodiny“.

RUSKORusko presadzuje v medzinárodných záležitostiach nezávislú a zodpovednú politiku. Pociťujeme, že táto politika sa teší rastúcej podpore a pochopeniu, naše argumenty si stále viac osvojujú zahraniční partneri.

Úsilia Západu na čele so Spojenými štátmi o spomalenie objektívneho procesu utvárania sa nového, spravodlivejšieho polycentrického a stabilnejšieho svetového usporiadania narážajú na silnejúce nepochopenie a, občas, aj na jednoznačné odmietnutie zo strany mnohých štátov.

Rusko bude i naďalej uskutočňovať nezávislú, multivektorovú, zodpovedajúcu národným záujmom zahraničnú politiku v prospech spoľahlivej záruky zvrchovanosti krajiny, chránenia jej bezpečnosti, posilnenia pozície v dnešnom super konkurenčnom svete.

Prezident V.V. Putin zdôraznil, že všetci sme rôzni, a to by sa malo rešpektovať. Nikto nie je povinný prispôsobovať sa žiadnemu z modelov rozvoja, ktorý niekto kedysi vyhlásil za jedine správny. Pozitívne výsledky sa dosahujú iba vtedy, keď členské štáty OSN a predovšetkým členovia Bezpečnostnej rady zjednocujú úsilia a nachádzajú všeobecne prijateľné politické a diplomatické riešenia.

Dnešnou naliehavou úlohou je formovanie globálneho systému riadenia vyhovujúceho potrebám XXI. storočia.

Mnohí účastníci zasadnutia Valného zhromaždenia OSN zdôrazňovali skutočnosť, že dnes je najzávažnejšou hrozbou pre celé medzinárodné spoločenstvo medzinárodný terorizmus a extrémizmus, vznietenie ktorého na Blízkom východe a v severnej Afrike nastalo za podmienok oslabenia, a to aj  vďaka externým pričinením, štátnych inštitúcií v rade krajín regiónu. V niektorých krajinách bolo zničené aj samotné štátne zriadenie.

Prezident Vladimir Putin podal iniciatívny návrh na vytvorenie širokej protiteroristickej fronty opierajúcej sa na princípy medzinárodného práva, Chartu OSN a konajúcu na základe súhlasu a v úzkej spolupráci so štátmi v regióne, ktoré zdolávajú hlavné bremeno boja proti teroristom a extrémistom. Zatiaľ  je reakcia zdržanlivá, ale veríme, že budú prijaté praktické opatrenia na podporu týchto myšlienok. Práce na projekte pokračujú. Rad členov BR OSN z rozvojových krajín zaujalo pozitívny postoj k návrhu. Západné krajiny, z pochopiteľných dôvodov, sa nechcú ani len zapojiť do vecnej diskusie o návrhu. Myslím si, že jednoducho nemajú argumenty aby oponovali našej koncepcii.

***************************************************************************

pervij.-300x225

Spravodajstvo

Ruská TV 

Prvý kanál

http://www.1tv.ru/
;

Všetci sme zhrození z teroristického aktu v Turecku. Vyjadrili sme našu solidaritu s týmto priateľským štátom, poskytujeme súčinnosť pri zabezpečovaní rôznych foriem, ktoré umožnia pripraviť účinnejšiu a presnejšiu konfrontáciu proti Islamskému štátu.

Ako som už povedal, súbežne sa snažíme čo najskôr dosiahnuť vytvorenie podmienok pre politické urovnanie všetkých problémov v regióne, vrátane sýrskej krízy, smerovanie k stabilizácii situácie v iných krajinách – Jemene, Iraku, Libanone,  a k eliminovaniu príčin ktoré vyvolali nárast extrémizmu.

Bohužiaľ, Spojené štáty naďalej uplatňujú politiku na zachovanie amerického „vodcovstva“, ako to opakovane oznamovali. Snažia sa, ak by sa dalo povedať, zarovnať globálne pole na unifikované, vlastné západné štandardy.

Sme presvedčení, že použitím sily sa nedá vyriešiť žiadny konflikt. To, samozrejme, sa vzťahuje aj na udalosti v Juhovýchodnej Ukrajine. Sme spokojní s výsledkami rokovaní vedúcich predstaviteľov normandskej štvorky v Paríži 2. októbra najmä so zreteľom na uznanie partnerov nutnosti dôsledného a úplného vykonávania Minských dohôd z 12. februára tohto roka. Hovoríme o miestnych voľbách, amnestii a o zabezpečení trvalého osobitného štatútu Donbasu, vrátane ústavnej reformy.

Zvlášť by som sa rád zmienil o úlohe vytvorenia jednotného ekonomického a humanitárnu priestoru od Lisabonu po Vladivostok – rozsiahleho strategického projektu v rámci ktorého by bol zabezpečený harmonický rozvoj všetkých štátov, členov aj nezúčastnených v rôznych integračných združeniach.

Ako viete, naši vojenskí odborníci spolu s vojenskými predstaviteľmi Sýrie, Iraku a Iránu utvorili Informačné centrum za účelom výmeny spravodajskej a inej informácie, ktorá umožňuje cielenejšie a rozumnejšie bojovať proti IS a ďalším teroristom na území Iraku a Sýrie. Vzhľadom na to, že tzv. kalifát sa nachádza na rozsiahlych územiach Iraku a Sýrskeho štátu, ponúkli sme našim ďalším partnerom zúčastniť sa práce v Informačnom centre, aby všetci získali úplný a rovnaký  obraz a tým sa vylúčili aj akékoľvek nedorozumenia. Reakcia bola nekonštruktívna.

foto: http://www.mid.ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/1852611

Ako a ku akému kolapsu smerujeme

Kardinál Burke za vernosť katolíckej sexuálnej náuke

Rím, 15.10.2015 (kath.net/KNA) 018 392 –Kardinál Raymond Burke vyzval Katolícku cirkev, aby sa verne pridržiavala svojej sexuálnej náuky.

Kardinál-Raymond_Burke„Mnohí katolíci už nedokážu v téme sexualita rozlišovať medzi tým správnym a nesprávnym, medzi dobrým a zlým,“ povedal vo štvrtok v Ríme na okraj synody biskupov o rodine. Katolícke školstvo napomenul, „aby hriech ako je napríklad praktizovaná homosexualita   alebo rozvod jasne pomenovalo a aby odporovalo každej indoktrinácii ideológiou gender“.„Kresťanská náuka požaduje, aby sme sa k hriešnikovi správali s láskou, no hriech samotný rozhodne odmietli.“

„V ére sekularizmu sa školy stali nástrojmi hnutia, ktoré je nepriateľské voči kresťanským hodnotám a chce zmeniť identitu spoločnosti,“ kritizoval americký kardinál. Deti podľa jeho slov však neslobodno pomiasť falošnými obrazmi pohlaví a scestnými konštrukciami rodiny. Už len pojem «tradičné manželstvo» je nevhodný, pretože existuje iba jedna forma manželstva a síce manželstva muža a ženy.

Kardinál Burke to povedal na tlačovej konferencii katolíckej laickej iniciatívy «Voice of the Family» (Hlas rodiny). Jej hovorca sa pritom ostrou formou postavil proti pracovnému materiálu synody vo Vatikáne. V ňom sa pojmy ako hriechčistota spomínajú iba málo, rovnako ako právo rodičov na sexuálnu výchovu svojich detí. Dodal, že mnohí biskupi tiež pripúšťajú, aby sa na katolíckych školách vyučovali témy, ktoré sú nezlučiteľné s katolíckou sexuálnou náukou.

«Voice of the Family» je katolícke združenie početných medzinárodných organizácii za život a za rodinu, ktoré sa spojili, aby komentovali prácu minulej aj súčasnej synody biskupov.

Kardinál Burke sám odmieta každé vyjadrenie postoja k dianiu na  synode, na ktorej sa na rozdiel od predchádzajúcej v r. 2014 nezúčastňuje.  -zg-

Gloria TV – správy, 15. októbra 2015

Kardinál ostro kritizuje európsku utečeneckú politiku

Valencia, 16.10.2015 (kath.net/KNA) 018 398 – Arcibiskup španielskej Valencie, kardinál Antonio Canizares, ostro kritizoval európsku utečeneckú politiku: „Invázia prisťahovalcov sa môže prejaviť ako trójsky kôň“, povedal kardinál podľa španielskych médií v stredu. Musíme byť dômyselní a presne zistiť, „kto sa za tým všetkým skrýva“. „Prichádzajú títo ľudia skutočne preto, že sú prenasledovaní?“, pýtal sa kardinál. To sa podľa jeho názoru «týka iba veľmi malého počtu z nich».

Európske štáty Canizares obvinil, že na utečeneckú krízu reagujú „gestami a propagandou“. Pritom sa s tým, čo sa v súčasnosti deje, „nesmieme zahrávať.“  Ako história tak aj identita národov si zasluhujú úctu. -zg-

Utečenci, imigrácia integrácia v Nemecku

v pravo dolu si na ikonke zapni titulky

Arcibiskup Peta: ‚Satanov dym’ je citeľný  

Vatikán, 16.10.2015 (kath.net/jg) 018 397 – „Počas mimoriadnej synody biskupov sa „Satanov dym“ pokúšal vniknúť do Cirkvi,“ povedal arcibiskup Tomasch Peta, z Astany (Kazachstan). Jeho vyhlásenie z 10. októbra pred súčasnou riadnou synodou uverejnila laická iniciatíva „Voice of the Family“ (Hlas rodiny) na svojej internetovej stránke.

„To sa ukázalo v nasledovných návrhoch,“ pokračoval arcibiskup Peta:

  1. Pri pokuse dosiahnuť pripustenie znovu zosobášených rozvedených ku svätému prijímaniu.
  2. Pri iniciatívach nájsť niečo pozitívne na manželstvu podobných životných spoločenstvách
  3. Pri obhajobe homosexuality ako niečoho údajne normálneho.

„Niektorí synodálni otcovia pozvanie pápeža Františka k otvorenej diskusii nesprávne pochopili a predniesli idey, ktoré odporujú 2000-ročnej tradícii Cirkvi, založenej na Božom slove. Úlohou synody naproti tomu je evanjelium manželstva a rodiny nanovo vnášať do povedomia ľudí. Preto nie je dovolené, tento základ ničiť,“ zdôraznil arcibiskup.

Arcibiskup Peta svojou úvodnou poznámkou nahrával na pápeža Pavla VI., ktorý už pred mnohými rokmi povedal: „Satanov dym prenikol cez nejakú trhlinu do Božieho chrámu.“ -zg-

Gloria TV – správy 16. októbra 2015

Kňaz stráca akreditáciu vo Vatikáne

Vatikán, 15.10.2015 (kath.net/LSN/jg) 018 394 – Dlhoročný vatikánsky korešpondent v prvých dňoch synody biskupov stratil svoju akreditáciu. Krátko predtým kritizoval kanadského arcibiskupa Paula Andrého Durochera kvôli jeho výpovediam na tlačovej konferencii k synode. Páter Nicholas Gregoris, katolícky kňaz, 15 rokov komentoval pre rôzne anglické katolícke médiá dianie v Ríme.

Arcibiskup Durocher na tlačovke vyjadril názor, že o otázke pripustenia znovu zosobášených rozvedených k prijímaniu sa diskutuje a vyhlásil:„Je otvorené, či táto téma patrí do náuky Cirkvi a tým je nemeniteľná, alebo či je to otázka vnútro-cirkevného poriadku, ktorý Cirkev môže zmeniť.“ Po tlačovej konferencii Gregoris arcibiskupa k tejto výpovedi oslovil a povedal mu:

„Je nebezpečné otázku svätého prijímania označovať za meniteľnú matériu“.

Gregoris pripustil, že bol pritom rozhorčený, no dodal, že predsa nie je zločinom, povedať niečo so zápalom. „Arcibiskup Durocher nič podstatné na moju kritiku neodpovedal a odišiel,“ spomína si Gregoris.

Na ďalší deň prišiel na tlačovú konferenciu do Tlačovej kancelárie Vatikánu – Sala Stampa. Tam mu bez odôvodnenia povedali, že stratil akreditáciu a že musí opustiť sálu. Arcibiskup Durocher na otázku „LifeSiteNews“ odpovedal, že s akreditáciou pátra Gregorisa nemá nič do činenia a vec nechce ďalej komentovať. Stanovisko k incidentu nevydala ani vatikánska tlačová kancelária. -zg-

******************************************************************************

Chvíľa pre pesničku: ABBA

FERNANDO

Slyšíš bubny, Fernando? Vzpomínám na dávnou hvězdnou noc, jako je tato. Ve světle ohně, Fernando, byl jsi sebejistý a měkce brnkala tvá kytara. Mohla jsem poslouchat různé bubny a volání polnice, které přicházelo zdaleka. To bylo blízko nás, Fernando… Každá hodina, každá minúta se nám zdála poslední, nekonečnou.

Moc jsem se bála, Fernando. Byli jsme mladí, plní života a žádný z nás nebyl připraven na smrt. A nestyděla jsem se za to, že zvuk rachotu zbraní a děl mě vždycky nutil k pláči. Tu noc bylo něco ve vzduchu, hvězdy byly třpytivé, Fernando. Všechny svítily jen pro tebe a pro mě, pro svobodu, Fernando. Vůbec nás nenapadlo, že bychom mohli prohrát. Ničeho jsme nelitovali.

Kdybych to měla udělat znovu, udělala bych to, můj příteli, Fernando… A teď jsme staří a šediví, Fernando. A před mnoha lety jsem viděla pušku v tvé ruce. Slyšíš bubny, Fernando? A vzpomínáš někdy na tu noc, když jsme překročili Rio Grande. Chci vidět v Tvých očích, jak hrdý jsi byl, když jsi se bil za svobodu této země.

Tu noc bylo něco ve vzduchu, hvězdy byly třpytivé, Fernando, Všechny svítily jen pro tebe a pro mě, pro svobodu, Fernando, Vůbec nás nenapadlo, že bychom mohli prohrát. Ničeho jsme nelitovali. Kdybych to měla udělat znovu, udělala bych to, můj příteli, Fernando…