Aktualizované: Kontroverzie Synody, LGBTI sa chystá na masívny útok, Prichádza kód, Rusi k „objasneniu“ zostrelenia letu MH17, Ako je to s „multikulti“, Správy Gloria TV, KINO: Prvý po Bohu

333

Nemecká stratégia na synode: Predstierať harmóniu

Delegáti na synode z východnej Európy sú priam zdesení z extravagantných nemeckých návrhov.

Komentár: Mathias von Gersdorff

synoda88Rím, 14.10.2015 (kath.net/Blogspot Mathias von Gersdorff) 018 388 – Takmer v každom verejnom vyjadrení delegáti Biskupskej konferencie Nemecka na synode zdôrazňujú, že sa netvoria nijaké strany, že dialógy prebiehajú harmonicky, všetci spolupracujú jednomyseľne a otvorene a druhých počúvajú atď. Najmä arcibiskup Heiner Koch z Berlína sa usiluje v nemeckých médiách šíriť túto „náladu pokoja, radosti, družnosti“.

Realita však vyzerá úplne inak 

Zástupcovia z východnej Európy sú priam zdesení z extravagantných nemeckých návrhov a neustále zverejňujú svoje dojmy, názory a vyjadrujú odpor proti nemeckému zastúpeniu. Zvlášť arcibiskup Stanisław Gądecki, poznanský metropolita a predseda Biskupskej konferencie Poľska upútal pozornosť takýmito vyjadreniami. Aj arcibiskup Tadeusz Kondrusiewicz z bieloruského Minska jasne vyslovil, že zmena v pastorácii sviatostí v zmysle predstáv kardinála Kaspera je vylúčená.

Viacerí kardináli sa teraz obrátili na pápeža a poukázali na možnosť masívnej manipulácie synodálnych dokumentov redakčným tímom. Redakčná komisia je vo veľkej väčšine obsadená progresistami ako kardinál Baldisseri, či arcibiskup Bruno Forte.

O tom, že kardinál Péter Erdő (Budapešť) mal v prvý deň zasadnutia synody „konzervatívny“ príhovor, v ktorom sa odmietli nemecké návrhy, informovali mnohé médiá. Kardinál Reinhard Marx sa o tom vyjadril dehonestujúco a vyhlásil, že príhovor je nepodstatný pre ďalšie rozhovory v synode. Kardinál Kasper vraj počúval kardinála Erdőa „s kamenným výrazom tváre“.

A v neposlednom rade: Pápež sám musel v utorok, 7. októbra, zasiahnuť, aby zaúčinkoval proti tvoreniu strán.

O dôvodoch, prečo kardinál Marx & Co. v nemeckých médiách prezentujú úplne iný obraz ako zodpovedá realite, možno vysloviť nasledovné hypotézy:

  1. Nemecký „ľavicový“ katolicizmus už dávno neočakáva nijaké rozhodujúce víťazstvá na synode, ale pripravuje sa na dobu po nej. Počítajú možno s tým, že dokumenty, ktoré sa vôbec zredigujú, budú zahmlené a budú sa môcť vykladať rôznymi spôsobmi. Tie by si mohli liberálni nemeckí biskupi potom vyložiť podľa svojho a týmto spôsobom uviesť do praxe svoje extravagantné predstavy o znovu zosobášených rozvedených, homosexuáloch, sexuálnej morálke atď.
  2. Nemecká delegácia má iste strach, že ju obvinia, že je podstatne zodpovedná za otrávenú atmosféru na synode. Veď konečne celé mesiace verbovali za svoje scestné idey na celom svete a významnú časť svetového episkopátu popudili proti sebe. Pre zástupcov z východnej Európy a Afriky je nemecká delegácia pojmom arogantnej a dekadentnej západnej cirkvi okupovanej sexuálnou revolúciou.
  3. Nemecká delegácia má zrejme strach, že nemecká verejnosť sa dozvie, akú nepriaznivú povesť už má katolícka cirkev Nemecka na celom svete a ako veľmi sú liberálni nemeckí biskupi za to zodpovední.

Synoda zasadá ešte dva týždne, takže sa ešte môže veľa stať. V každom prípade nemecká delegácia nie je nečinná a usilovne kontaktuje biskupov z chudobnejších regiónov. Dúfajme, že sa nepokúsia zakúpiť si istým spôsobom ich sympatie – peniazmi.  -zg-

LGBTI pripravujú ofenzívu  cez ministerstvo spravodlivosti

Milí priatelia,  Smer prostredníctvom Ministerstva spravodlivosti SR predložil do  pripomienkového konania Akčný plán pre LGBTI ľudí, kde skryto predkladá plán na zavedenie registrovaných partnerstiev vrátane adopcií detí  rodičom partnera.

Plánuje sa zaviesť trestnosť ústnych prejavov z dôvodu tzv. homofóbie,  či transfóbie. Cenzúru tlače prostredníctvom etického kódexu, kde Výbor  LGBTI má odporúčať, ako sa má o LGBTI písať, plánuje zaviesť aj  preventívnu cenzúru médií. Výbor LGBTI US-JUSTICE-GAY-MARRIAGEsa má stať cenzorským úradom
preverujúcim všetky učebné osnovy a navrhovať, čo sa má o LGBTI učiť.

Priatelia, ale deti potrebujú otca a mamu, toto nemá byť trestná  myšlienka. Ani nemá byť trestné, keď poviem, že manželstvo patrí mužovi
a žene. Kto bude určovať, ktorý názor je trestný a ktorý nie? Výbor  LGBTI odmietol novelu Ústavy SR o manželstve muža a ženy. 102 poslancov
bolo za prijatie novely navrhnutých na cenu homofóba roka.

Čo môžeme urobiť?

1. Prosím podpíšte hromadné pripomienky na tomto linku:

http://www.podpisem.sk/hromadne-pripomienky-k-akcnemu-planu-pre-lgbti-ludi-na-roky-2016-2019/

1. Napíšte svoj osobný list alebo mail pánovi Robertovi Ficovi a ministrovi spravodlivosti SR:info@vlada.gov.sk

Vážený pán
Robert Fico
predseda vlády
Úrad vlády Slovenskej republiky
Námestie slobody 1
813 70 Bratislava

1. Prepošlite tento mail všetkým svojim priateľom, aby podpísali pripomienku.
2. Ak máte organizáciu či ako osoba určite podajte aj samostatne vlastné pripomienky na vládnom portále. Link na materiál nájdete v našich
pripomienkach na web stránke www.podpisem.sk.
3. Ak sa stretnete s akýmikoľvek politikmi pred voľbami, informujte ich o svojom názore a žiadajte od nich, aby Vám dali prísľub, že nebudú
hlasovať za registrované partnerstva a im podobné rodinnoprávne inštitúty.

S pozdravom  Anton Chromík   predseda   Aliancia za rodinu

kosice

Na rodné číslo zabudnite. Prichádza (apolkalyptický) kód

Snímka: DreamstimeSnímka: Dreamstime

Dátum svojho narodenia pozná azda každý. Stačí si zapamätať posledné štvorčíslie rodného čísla a človek sa tak môže identifikovať aj v prípade, že prišiel o všetky doklady. To sa však už čoskoro zmení. Slováci si budú musieť precvičiť pamäť a naučiť sa nové, náhodné desaťmiestne číslo, ktoré nahradí súčasné rodné číslo.Zbohom rodné číslo

BIFO. Taký je názov identifikátora, ktorý prevezme funkciu rodného čísla. Nový, bezvýznamový, desaťmiestny kód by mal zaistiť vyššiu bezpečnosť osobných údajov. Ministerstvo vnútra sa tak rozhodlo na základe odporúčaní Európskej únie, ktorej prekáža, že z rodného čísla sa dá vyčítať dátum narodenia a pohlavie nositeľa. Ďalším dôvodom na zmenu je aj fakt, že rodné číslo by sme v súčasnej podobe mohli používať iba do roku 2054. Potom by sa kombinácie začali opakovať. Nahrádzanie rodných čísel bude postupné. Podľa odhadu ministerstva vnútra by mal celý proces trvať asi desať rokov. V tomto prechodnom období budú rodné čísla a nové identifikátory platiť súbežne. „Ťažkopádnu štátnu správu to na dlhý čas urobí ešte menej funkčnou,“ upozorňuje šéf bezpečnostnej IT firmy Citadelo Tomáš Zaťko. Návrh zákona sa ešte len pripravuje, preto zatiaľ nevedno, kedy a ako sa celá výmena uskutoční.

http://hn.hnonline.sk/slovensko-119/na-rodne-cislo-zabudnite-prichadza-kod-937573

rusia

****************************************

Embassy RF press service <press@rusemb.sk
RUSKOKomentár hovorcu ruského MZV  M.V. Zacharovej k správe Holandského bezpečnostného úradu o technickom šetrení havárie malajzijského Boeingu nad UkrajinouVážení priatelia, prosíme Vás aby ste venovali pozornosť tomuto materiálu.

Ruských expertov ešte čaká podrobne preštudovanie správy o výsledkoch technického vyšetrovania tragédie malajzijského Boeingu, podrobný komentár k tejto veci bude, pravdepodobne, následne poskytnutý.

Pripomeňme si, že Rusko bolo priekopníkom prijatia rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN 2166 obsahujúcej nevyhnuté požiadavky pre uskutočnenie vyšetrovania. Bohužiaľ, naše návrhy usporiadať šetrenie takým spôsobom, aby bolo transparentné, zostali nepovšimnuté.

Ruskí experti nemali možnosť prístupu ku všetkým materiálom vyšetrovania. Ako sme porozumeli, aj stanovisko ku katastrofe vypracované odborníkmi koncernu Almaz-Antej – hlavného vývojára komplexu „Buk“, bolo tiež ignorované.  Holandskí kolegovia nereagovali ani na pozvanie do Ruska za účelom bližšieho zoznámenia sa s materiálmi o katastrofe Boeingu, ktoré vlastní spoločnosť Almaz-Antej.

Nemôžeme ponechať bez povšimnutia skutočnosť, že bez odpovede zostali aj naše naliehavé žiadosti o poskytnutie ukrajinskou stranou pre medzinárodné spoločenstvo záznamov hovorov vojenských riadiacich letovej prevádzky, ako aj informácie o už skôr potvrdenej aktivite ukrajinských síl protivzdušnej obrany v tejto oblasti.

Všimli sme si tiež podivný úkaz, že zrazu, jeden rok po začatí vyšetrovania, sa objaví informácia o nájdení trosiek rakety, ktorá, údajne, zapríčinila zničenie lietadla, a o smerovaní do oblasti katastrofy ďalšej výpravu holandských expertov za účelom zberu ponechaných na zemi úlomkov lietadla, a to aj napriek predchádzajúcim tvrdeniam, že prakticky všetky úlomky lietadla boli vyzbierané.

Východiskom z tejto situácie by mohlo byť pokračovanie vyšetrovania, primerane upraveného, s plnohodnotnou účasťou všetkých štátov vlastniacich materiály, ktoré by mohli vrhnúť svetlo na katastrofu letu MN17. My sme, samozrejme, na túto prácu pripravení.

s úctou

Veľvyslanectvo Ruskej federácie
v Slovenskej republike

Spravodajstvo ruskej TV – Prvý Kanál

Česká nezávislá televízia

Hrozba a ovocie „multikulti“

Pán prezident v koncoch?

Gloria TV – správy, 13. októbra 2015

Milí naši návštevníci!

Ak nemáme našu webovú stránku v súčasnosti ešte viac oklieštiť  len kvôli nedostatku fin. prostriedkov, 

peniaze-euro-zobrak-bezdomovec-minceak chcete, môžete nás podporiť!  Tým, ktorí tak už urobili, vyslovujeme svoju vďaku. Stále však máme príliš veľký finančný deficit. 

Kým ešte nám “dovolia”  fungovať,
máte ešte možnosť poskytnúť  pomoc pre náš ( a veríme že aj váš)magnificat.sk!  

Možno tak urobiť prevodom ľubovoľnej čiastky  na náš účet

ZUNO 1129555503/8410.  ĎAKUJEME!
Podporiť nás možno aj poslaním zloženky na adresu  Magnificat Slovakia, Belinského ul. č. 24, 851 01 Bratislava, do správy pre prijímateľa je potrebné uviesť  magnificat.sk
 ***********************************************
KINO:   Prvý po Bohu

Prvý po Bohu nie je len film o vojne. Je to neobyčajný príbeh o hrdinoch, námorníkoch z ponorky, ktorí bojovali za vlasť. Je prepletencom vojnovej, detektívnej a milostnej línie. V tomto filme nie je, rovnako ako v živote, nič jednoznačne biele alebo čierne. Čo čaká vojakov v boji s nepriateľom a vlastným osudom? Víťazstvo alebo porážka?

 Chvíľa pre pesničku: Chris Norman