Aktuálne: Slobodný vysielač vypnutý! Komentujeme – Zdesení slovenskí „svetoobčania“, alebo – slušnosť zamestnanca pumpy, Fašistickí „antifašisti“

1749
v-prvej-linii-08-03-2016Milí priatelia, práve teraz, v čase plánovaného vystúpenia Mariána Kotlebu na Slobodnom vysielači v Banskej Bystrici, živé vysielanie SV „negunguje.“  Začal útok na nezávislé internetové médiá?  
Čo nie je napísané – to sa nestalo – toto novinárske porekadlo poznáme všetci.  Slovenskí novinári resp ich majitelia a terč7navigátori rozšírili túto novinársku múdrosť o ďaľšiu:  O kom sa nehovorí – ten neexistuje.   Problém ale nastane, keď ten „ktosi“ – ako sa jasne ukáže – existuje, a mainstreamová lobby sa dostane do úzkych.  Vtedy volí  taktiku rýchleho úderu.  Takýto pokus o rýchly úder (hovorí sa tomu aj blitzkrieg) sa okrem smiešnych handrkovačiek okolo podávania rúk a – čo je vážnejšie –  absencie  slušného diplomatického protokolu –  odohráva na našej slovenskej politickej scéne.
kiskaV civilizovaných krajinách a sférach existuje aj po urputnom zápase podanie si rúk, úklon, uznanie.  Francúzski mušketieri po prebodnutí súpera kordom dokonca zvykli povedať ešte – „prepáč“.   O to viac rezonuje v slušnom svete  nadutosť a primitívnosť našich politikov vrátane Andreja Kisku na čele. Ten, ktorý ešte nedávno  tankoval autám pohonné hmoty na nemenovanej benzínovej pumpe v USA, (na obr.)  sa tvári rovnako naduto ako americký moriak v „deň vďakyvzdania.“ Prosím, je jedno, akú stratégiu zvolí v zostavovaní vlády.  Ale primitívnosťou nijako nezabodoval. Podobne novopečení poslanci, ktorým ešte ani mlieko neuschlo na brade, s ľútosťou konštatovali prítomnosť „fašistov“ v parlamente (Veronika Remišová). A takďalej.  
Čo je ale zarážajúcejšie – títo „antifašisti“ ešte len nedávno si išli polámať kisku-v-usanohy, aby podporili „boj o demokraciu“ na Ukrajine, a tu si kupodivu  nevšimli nijakých fašistov, len vraj „bojujúci ukrajinský ľud.“ Tu ich nič nevydesilo, ani pochodujúce prápory Azov,  ani zakuklení nasledovníci fašistu Bandera. 
Takmer mi tŕpli uši z toho,  čo som sa napočúval pred voľbami o ochrane slovenského občana, jeho záujmoch, a blablabla.  Teraz existuje pre všetky tieto strany – okrem strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko – iba jediný záujem.   Udržať „dobré meno“ Slovenska u našich amerických a bruselských kolonizátorov, a strčiť sa im niekam zasa o čosi hlbšie. 
Béla Bugár sa iba pred niekoľkými hodinami nespočetnekrát dušoval a nadával na novinárov, že sa zaujímali len o to, kto s kým ako pôjde po Lipšicvoľbách. Rozčuľoval sa, že novinári sa nezaujímali o PROGAMY.  Ten istý Béla Bugár dnes kašle na svoj program, a zrejme pôjde do koalície, ktorou zrádza svojich voličov.  Jediný Marian Kotleba roky rokúce plánuje, hovorí, aj robí to isté.  Že by preto to politické zdesenie? 
Nuž. Marian, zaťal si do živého v tom slovenskom politickom chlieve.  Budeš to mať náročné – ak ťa už nedostali najmenej o raz toľko hlasov pofidérnym – vraj „hacknutím serveru  Ústrednej volebnej komisie“ (to môžu hovoriť tomu, čo žerie seno), vraj zo zahraničia.   Možno, že to „zahraničie“ sa nachádza priamo v Bratislave na Hviezdoslavovom námestí.  Boh s Tebou, ako si sa mu sympaticky poďakoval – a to verejne.  Za Boha a za národ!    Anton Selecký
 *************************************************************************************************************
BRATISLAVA. Opoziční poslanci Daniel Lipšic, Jozef Kollár a Juraj Droba z Novy (na obr.) osobne podporili ukrajinských demonštrantov, ktorí už mesiace protestujú proti režimu prezidenta Viktora Janukovyča.

Čítajte viac: http://svet.sme.sk/c/7095139/lipsic-recnil-na-majdane-ukrajincom-slubil-rokovat-o-pomoci.html#ixzz3z5ymVA7k

McDonaldový prezident  Andrej Kiska: Nemám žiadne pochybnosti o účasti Ruska vo vojne na Ukrajine 

vilo-rozboril

„Zaujímame POSTOJE, místo abychom stáli“   (Karel Kryl)

Prečítali sme si:  Kotleba v bazilike  

Blog na internetovom deníku (údajne konzervatívnom) POSTOY

Kotleba v bazilike

Košiar bol opatrný v tom, že nehovoril menovite (!) o žiadnej politickej strane, spomínal, že katolíkov máme vo viacerých stranách, „takže máme na výber“. Hovoril o monogamnom manželstve, hodnotách, ktoré treba chrániť a o poriadku, ktorý stanovil Boh. Lenže počas tejto omše sedel Marian Kotleba v prvej lavici (!) Homíliu pozorne sledoval aj ďalší kandidát ĽSNS, bývalý poslanec HZDS a advokát Ivana Lexu Ján Cuper, sediaci po jeho pravej ruke. Na videu z tejto kázne, ktoré zverejnil v rámci prokotlebovskej kampane web orol.tv, boli pravidelné zábery na túto dvojicu.

https://blog.postoj.sk/11592/kotleba-v-bazilike

Kňaz JK, ktorého poznám aspoň 30 rokov, v nedeľu 28. februára 2016 vo svojej homílii nepovedal nič, čo by sa priečilo viere a katolíckym mravom. Bol som tam a všetko som videl i počul a nezaregistroval som, že by niekto bol z tejto svätej omše odišiel. V homílii nám hovoril o Samaritánke, ktorá žiadala Pána Ježiša živú vodu a v súvislosti s aktuálnou témou parlamentných volieb citoval cirkevné dokumenty, Druhý vatikánsky koncil, Katechizmus Katolíckej cirkvi, Sväté písmo a pápeža sv. Jána Pavla II., ktoré hovoria o politike a živote spoločnosti.

Spomenul aj vyjadrenie biskupa Mons. Milana Lacha, ktorým bránil zdravotné sestry v ich ťažkej situácii, keď človek je v rukách tých, čo majú peniaze. Nevidím na tom nič zlé. Skutočnosť, že na svätej omši boli niektorí kandidáti na poslancov ĽS NS, je tiež pozitívna, nakoľko sú to kresťania katolíci, a preto majú povinnosť v nedeľu sa zúčastňovať na svätej omši. Celá homília je tu. Určite v podobnom zmysle k voľbám hovorili aj ďalší kňazi v Slovenskej republike. Je to predsa ich povinnosť.   Anton Selecký

Repríza: Kázeň v trnavskej bazilike

Fašistickí „ antifašisti“ v akcii

Homosexuálny aktivista Peter Weisenbacher katolíkom:  „Chceli ste vojnu, budete ju mať“. 

fašizToto nie je nejaký najnovší  výrok dúhovej garnitúry, viaže sa na udelenie „titulu“   Homofób roka  Biskupskej Konferencii Slovenska.  Dnes .- ako sa zdá, je „vojna“ na krajíčku.  Poďme ale po poriadku.  V pondelok 7. marca 2016 bol expresne zorganizovaý „pochod antifašistov“ v centre Bratislavy. 

Kto ho zorganizoval?  Nuž renomovaní „antifašisti“ z napospol fašistických homodúhových a sorosovských kruhov.  Citát z tlače:

BRATISLAVA – Organizátori antifašistického pochodu, ktorý bol v pondelok 7. marca v Bratislave ako reakcia na zvolenie strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) do NR SR, žiadajú generálneho prokurátora, aby dal podnet na rozpustenie tejto strany na Najvyšší súd SR.

Kto sú to „organizátori antifašistického pochodu“?

peter-weisenbacher-nestandard2Ako informoval Peter Weisenbacher (na obr.) z Inštitútu ľudských práv, organizátori pochodu dnes doručili generálnemu prokurátorovi Jaromírovi Čižnárovi list, v ktorom ho žiadajú, aby využil svoju právomoc a podal podnet na rozpustenie strany Mariana Kotlebu. Na stránke ludskeprava.sk odštartovala možnosť obrátiť sa na generálneho prokurátora aj pre verejnosť.

„Napriek tomu, že kotlebovci sa v sobotu dostali do parlamentu formálne demokraticky, nie je to demokratická strana, oklamali voličov. ĽSNS je morálnym nasledovníkom a obdivovateľom zločineckého vojnového slovakštátu, ktorý zavraždil 60-tisíc ľudí pre svoju zvrátenú ideológiu. Vzhľadom na to žiadame kompetentné orgány, aby konali,“ vyhlásil organizátor pondelkového pochodu  Matej Ivančik z Inštitútu ľudských práv

slobodomurari495Perla dňa:   „Kotleba je fašista a tých treba izolovať. A to, že ho volilo 210 000 ľudí neznamená nič,  pretože fašistov volia fašisti.“   Grigorij Mesežnikov      (Nový Čas , 8. Februára 2016).

Kto je to pán, vlastne súdruh  Grigorij Mesežnikov?

Grigorij Mesežnikov má židovský pôvod, narodil sa v bývalom Sovietskom zväze, v roku 1979 sa spolu s manželkou presťahoval na Slovensko. Najskôr pracoval v Slovenskej akadémií vied v Bratislave, neskôr založil spolu s Martinom Bútorom Inštitút pre verejné otázky (IVO). (Martin Bútora je poradcom Prezidenta Andreja Kisku)Prezidentom inštitútu je od roku 1998. Cieľom IVO je šírenie princípov demokracie na Slovensku.

Mesežnikov je tiež častým prispievateľom a komentátorom pre mnohé médiá mapujúce politickú situáciu na Slovensku. Je ženatý, žije v Bratislave(wikipédia)

Súdruh Grigorij Mesežnikov  pracoval za hlbokého komunizmu v Československu na Katedre vedeckého komunizmu na Filozofickej Fakulte Univerzity Komenského, prednášal   predmet Teória svetového revolučného procesu,  zbieral info na Afriku a o možnostiach revolúcie v prospech vtedajšieho socialistického tábora.  Podieľal sa teda na šírení nenávistnej totalitnej ideológie Jeho manželka učila na tej istej katedre.  Čo vy na to, pán generálny prokurátor? 

rainbow_swastikaHomosexuáli označili svojich nepriateľov. Sú nimi biskupi. Udelili im cenu „Homofób roka“.

 Čo sa skrýva pod pojmom kultúra smrti?

Občianske združenie Inštitút pre ľudské práva na svojej internetovej stránke vyhlásil anketu Homofób roka 2013. 

weisenbacher-femenInštitút udelil na základe hlasovania len 2 144 ľudí cenu Homofób roka Konferencii biskupov Slovenska. Tento “titul“ mali získať biskupi podľa riaditeľa Inštitútu Petra Weisenbachera za výrok o kultúre smrti, ktorý bol zverejnený v Pastierskom liste čítanom na začiatku decembra minulého roka.

Riaditeľ inštitútu ľudských práv Peter Weisenbacher (obr. je z jeho facebooku) je známy tým, že na svojom facebookovom profile vyhlásil kresťanom vojnu. “Chceli ste mať vojnu, budete ju mať, sľubujem, že to budete ešte dlho ľutovať.”

Weisenbacher totiž celkom otvorene prezentuje svoje nenávistné názory voči každému, ktorý nesúhlasí s jeho názormi v určitých témach. Taktiež je známy svojím opovrhovaním slovenským národom. Je autorom týchto slov: „Slováci sú malý a úbohý národ, nezaslúžia si nič lepšie ako majú“, sám je židovského pôvodu.

Podobný prípad je aj Weisenbacherova pravá ruka v IĽP Robert Mihály, ktorý sa v minulosti angažoval v ľavicovej extrémistickej organizácii Priama Akcia, o ktorej sa píše v Správe o plnení bezpečnostnej politiky v oblasti extrémizmu za rok 2008 – práve v čase, kedy v nej pôsobil aj Mihály.

Nadštandardné mediálne pokrytie poskytuje IĽP hlavne denník Pravda, denník tradične blízky SMER-SD, ktorý od roku 2010 patrí spoločnosti Florena, a. s., súčiastke finančnej skupiny J&T . 

https://beo.sk/domace-udalosti/1649-institut-ludskych-prav-pozadie-a-suvislosti   a ďaľšie pramene)

Dve z Piatej  kolóny  inštitúcií, ktoré treba na Slovensku postaviť mimo zákon:

INŠTITÚT PRE VEREJNÉ OTÁZKY, IVO Institute for Public Affairs
Baštová 5 81103 Bratislava  tel.: 02/5443 4030

Cieľom inštitútu je presadzovať hodnoty otvorenej spoločnosti a demokratickej politickej kultúry.

Mesežnikov87Prezident: Grigorij Mesežnikov (na obr.)
Čestný prezident: Martin Bútora (poradca prezidenta A. Kisku)

Zakladatelia: Martin Bútora, Grigorij Mesežnikov, František Šebej, Zora Bútorová, Ivan Mikloš, Oľga Gyarfášová, Vladimír Krivý

Partneri IVO:  Agentúra FOCUS, Nadácia otvorenej spoločnosti
Centrum nezávislej žurnalistiky Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku Agentúra GFK Úrad vlády SR Ľudia proti rasizmu Veľvyslanectvo USA Mesa 10 Denník SME Nadácia Ekopolis Televízia TA 3 Nadácia občan a demokracia

________________________________________________

NADÁCIA OTVORENEJ SPOLOČNOSTI Open Society Foundation, NOS – OSF
Baštová 5 81103 Bratislava Weberova 8 08001 Prešov tel.: 02/5441 4730 tel.: 051/7732 469

Cieľom nadácie je prispieť k vzniku otvorenej, občianskej spoločnosti na Slovensku. Je súčasťou celosvetovej siete nadácií amerického podnikateľa a finančníka Georgea Sorosa.

Riaditeľka: Alena Pániková

V Správnej rade sú: Iveta Radičová, predsedníčka
Grigorij Mesežnikov – podpredseda, Ján Hrubala, Katarína Vajdová

Spolupracovníci: Lajoš Grendel, Rudolf Chmel, Martin Porubjak, Pavel Vilikovský, Peter
Zajac, Šarlota Pufflerová, Oliver Brunovský, Zuzana Wienk

Tu si stiahni:  Modrá-hra-so-Slovenskom- (2)

Marian Kotleba: Chceme hovoriť pravdu