Aktuálne: Kampaň proti informáciám na Slovensku avizuje skorý tvrdý zásah do demokratických slobôd, Snaha o „lojálny konzervativizmus“? , KINO: Unavení slnkom

648

Chystá sa „pogrom“ na nezávislé webové stránky? 

Kiska pri stretnutí so šéfom NATO: „Internetom už nejde o demokratické šírenie názorov, ale je to platená informačná kampaň!“

Nuž, čo môže šíriť bývalý komunista, resp syn komunistu.  Zdá sa, že nám tu oprašujú staré totalitno-eštebácke  formulky.   Diverzanti, platení zo Západu podkopávajú socializmus a šíria klamstvá, že pán prezident – zrejme toto ste počúvali kedysi ako rozprávku na dobrú noc……

kiska_Kiska uviedol, že v čase zhoršenia situácie na Ukrajine sme svedkami narastajúceho informačného boja v podobe účelových a platených dezinformácií a lží, ktoré sa dostávajú čoraz viac do médií a šíria sa najmä na internete.

„Je zrejmé, že to nie je len demokratické šírenie vlastných názorov, ale platená informačná kampaň,“konštatoval prezident. So Stoltenbergom rokovali o tom, ako tomuto fenoménu čeliť, ako úspešne bojovať aj na tomto fronte.

„Nestačia nám moderné zbraňové systémy, musíme sa vedieť brániť organizovanému šíreniu dezinformácií. Nehovorím o rozdielnych názoroch, ktoré sú prirodzenou súčasťou demokratickej a slobodnej spoločnosti. Hovorím o účelovom narábaní s faktami; o otvorených klamstvách. V kontexte krízy na Ukrajine sa s tým stretávame v takej miere ako nikdy doposiaľ,“zdôraznil prezident.

Na to či má aliancia účinné nástroje na tento boj, Stoltenberg pripomenul, že spôsobov je viacero, NATO však nesmie na propagandu reagovať ďalšou propagandou.  „Zhodli sme sa, že lož má krátke nohy,“opísal Kiska rokovania so šéfom aliancie na túto tému.

Čítajte viac: http://www.ta3.com/clanok/1057124/kiska-sa-stretol-so-sefom-nato-temami-boli-ukrajina-aj-zavazky-slovenska.html

Kdo šíří „pro-ruskou propagandu“?

karikaturard1Vladimír Stwora( více o autorovi >    2.3.2015 Na slovenském dennikn.sk se objevil rozhovor Vladimíra Šnídla s jakýmsi učitelem dějepisu Jurajem Smatanou. Ten – zneklidněn skutečností, že tisíce Slováků si podává žádost o zbavení povinnosti narukovat do vojenské služby v případě války – sestavil seznam 42 webů ze Slovenska, Čech a Moravy, které „šíří pro-ruskou propagandu.“ Sám o tom říká: „jsou to weby, které jsou sice anonymní, ale při tom mají velmi profesionálně vytvořený obsah“. Anonymní? On si ty weby asi moc neproklepal.

Samotný seznam „závadných webů“ kupodivu není součástí rozhovoru se Smatanou na dennikn.sk. Objevil se až na echo24.cz. Je dobré připomenout, že dennikn.sk je součástí Projektu N a je financován přímo americkou ambasádou. Je to už podruhé, kdy se ve Zvědavci zabýváme tímto štvavým plátkem.

Panu Smatanovi (podívejte se na jeho fotku, stojí zato) patrně vadí, že Slováci se nechtějí zúčastnit chystané bratrovražedné války. To chápu. Předpokládám, že pan Smatana půjde příkladem a to rovnou do první linie, až to vypukne. Ale jeho podivná osoba (a skutečnost, že další zcela neznámá figurka vynořivši se odnikud stála někomu za interview) není předmětem toho článku.

http://www.zvedavec.org/komentare/2015/03/6362-kdo-siri-pro-ruskou-propagandu.html

Ukážky „platenej ruskej propagandy“

pre pána Kisku

Odkaz pre Porošenka od ukrajinských vojakov

Zranený a zajatý ukrajinský vojak hovorí k Porošenkovi

Z výpovedí vojakov ktorí sa vzdali v Debalcevskom kotli – 17.2.2015

(a môžete si podobných videí pozrieť oveľa viac)

42 českých a slovenských webů, které šíří (vraj)“ruské lži“

NOVÉ 27. únor 2015 | 4  SEZNAM RUSKÉ PROPAGANDY

web_20letRuská propaganda funguje v čase ukrajinské krize na plné obrátky. Její dosah je ohromný a můžeme ho dnes a denně vídat i v českém internetovém světě. Aktivně se na něm podílí také množství serverů publikujících zprávy v češtině. Slovenský středoškolský učitel a aktivista Juraj Smatana sestavil seznam 42 českých a slovenských webů, které šíří ruské lži.

„Jsou to weby, které jsou sice anonymní, ale přitom jejich zprávy mají velmi profesionálně vytvořený obsah,“ říká Juraj Smetana v rozhovoru pro slovenský Denník N. Smatana (48) působí jako aktivista 25 let, živí se jako učitel dějepisu na gymnáziu v Považské Bystrici a je také poslancem Trenčínského kraje.  Napočítal celkem 42 takových stránek v češtině a slovenštině. O některých v minulosti psal i deník ECHO24.cz.

http://echo24.cz/a/isYwV/42-ceskych-a-slovenskych-webu-ktere-siri-ruske-lzi

Ešte o demonštrácii v Bratislave dňa 28. februára 2015

 pervij.

 

Správy

http://www.1tv.ru/

http://www.1tv.ru/

**************************************************

Terorista z ISIS zázračne uvidel Ježiša a odmietol islam

AM 27.2.2015muslim-hospitalizedDžihádista z ISIS sa nedávno obrátil na kresťanstvo po tom, čo ho zanechali ako mŕtveho v blízkosti východnej hranice Sýrie, kde ho nakoniec zachránili kresťanskí misionári z regiónu, ako napísali  noviny Aleppo Herald ráno 27. februára. Informoval o tom World New Daily Report (reported).

Muž prežil po konflikte medzi IŠIS a sýrskou armádou. Misionári zo ‘Saint Dominican Catholic Presbytery of Ayyash’ (Svätého dominikánskeho katolíckeho kláštora Ayyash) chceli muža riadne kresťansky pochovať a niesli ho vyše 26 kilometrov, no potom muž zrazu zázračne ožil – považovali ho za mŕtveho pre jeho ťažké zranenia.

Kňaz Hermann Groschlin podáva správu o tom, čo sa stalo:

„Povedal mi, že už vždy ho učili, že ak zomrie ako mučeník, otvorí mu to brány Jannahu, alebo brány neba” spomína kňaz. „Napriek tomu, keď začal stúpať smerom k nebeskému svetlu, zjavili sa diabolské sily alebo džinovia, ako ich nazýval, a viedli ho k ohnivým bránam pekla. Tam mal znova prežívať všetku bolesť, ktorú spôsobil iným a každú smrť, ktorú zapríčinil počas celého svojho života. Dokonca mal znova prežívať stínanie hláv obetí ich vlastnými očami”. Tieto obrazy, tvrdil džihádista, ho budú strašiť po celý zvyšok jeho života, ako povedal kňaz.

„Potom k nemu prehovoril Boh a povedal mu, že úboho zlyhal ako ľudská duša a že bude odohnaný od nebeskej brány, keby si zvolil smrť, ale ak si zvolí ďalší život, bude mať druhú šancu oľutovať svoje hriechy a znova kráčať cestou Boha.”  Mladý muž tvrdí, že o chvíľu neskôr ho znova oživili a teraz je ochotný konvertovať na kresťanstvo a odmietať islam.

http://worldnewsdailyreport.com/isis-fighter-converts-to-christianity-after-allah-refuses-him-entrance-to-gates-of-heaven/

konzerva_nKonzervatívny denník?

Na Slovensku vzniká internetový „konzervatívny denník“. Na prvý pohľad potešiteľná správa, veď každému súdnemu človeku musí byť jasné, že súčasné mediálne prostredie je nevyvážené a nezdravé, čo sa zreteľne prejavilo napríklad pri nedávnom referende.

V ovzduší všeobecnej nedôvery a skepsy, relativizovania hodnôt a zosmiešňovania kresťanskej viery, keď je nadovšetko vyvyšovaný konzumný spôsob života a kult úspechu, keď sa sloboda účelovo oddeľuje od zodpovednosti, sa vyslovene žiada iný hlas – hlas zdravého rozumu a normálnosti, za ktorý by sme sa nemuseli hanbiť pre našimi predkami ani potomkami. (Dedičstvo otcov zachovaj nám, Pane!) Áno, uvítali by sme nový vskutku konzervatívny denník (časopis, rozhlas, televíziu…), uvítali aj podporili. Zdá sa však, že v súvislosti so spomínaným projektom naše očakávania nebudú naplnené…

Prečo si to myslím?

Sledujúc sprievodné úvahy a diskusie a poznajúc doterajšie verejné aktivity i prezentované názory hlavných aktérov a poradcov projektu, vzrastá vo mne obava, že pripravovaný „konzervatívny denník“ bude predstavovať skôr karikatúru konzervativizmu. Z úst ľudí, ktorí tento portál spúšťajú, okrem iného zaznelo: „Nemal by byť naviazaný na cirkev. Náboženských médií je tu dosť…“ Pýtam sa: Na čo teda bude naviazaný? Nebude viesť len k ďalšiemu mäteniu pojmov? Nebude v konečnom dôsledku akýmsi trójskym koňom v katolíckom (kresťanskom) prostredí?

http://www.priestornet.com/2015/02/konzervativny-dennik.html

konzer2Ak bude konzervatívny denník vyzerať takto, tak…

26.2.2015 o 19:57 | Karma článku: 6.93 | Prečítané  1582-krát

Aký denník chcú ľudia z okolia Postoya v máji spustiť, netušia, zdá sa, ani oni sami. Ak mala včerajšia diskusia povedať dačo o jeho budúcej podobe, nemali by radšej zakladať nič.

V Quo Vadis bola diskusia o konzervatívnych médiách. Zúčastnili sa Lukáš Obšitník (Postoy), Filip Struhárik (Denník N), Tomáš Prokopčák (SME), Radovan Bránik (bloger na SME.sk) a Fero Múčka (.týždeň). Moderoval Imrich Gazda. Chceli prediskutovať, prečo na Slovensku nemáme konzervatívne médiá, či ich vôbec potrebujeme a ako by malo také médium vyzerať. S dôrazom na plánovaný denník , ktorí pripravujú ľudia z okolia Postoya.

Veľa sme sa nedozvedeli. Lukáš Obšitník akoby poriadne nevedel, čo to v máji chcú spustiť. Poriadne nevysvetlil, akým témam sa chcú venovať a ako si to vlastne celé predstavuje. Ak mu včerajšia debata mala napovedať, ako si konzervatívne médium predstavuje jeho možné publikum, radšej by nič zakladať nemal.

http://miropastorek.blog.sme.sk/c/375952/ak-bude-konzervativny-dennik-vyzerat-takto-tak.html

Do Denníka N vstúpili investori sumou 1,2 milióna eurmoney  Zakladatelia Denníka N a všetci šiesti spolumajitelia spoločnosti Eset v pondelok podpísali zmluvy, na základe ktorých vstupujú ako investori do projektu nového nezávislého média. Podľa dohôd sa novovzniknutá firma Denník N, a.s. stane vlastníkom N Press, s.r.o., ktorá od januára vydáva Denník N na webe aj ako printový denník.

O dnešnom podpísaní zmluvy informuje denník na svojom webe. Za investíciu v objeme 1,2 milióna eur získajú šiesti investori v akciovke 51 percent, zvyšných 49 percent sa rozdelí medzi zakladateľov a pracovníkov redakcie. Redakcia bola doteraz financovaná z príjmov od čitateľov a z reklamy. Investícia je osobnou aktivitou spolumajiteľov Esetu. Predsedom predstavenstva spoločnosti je Lukáš Fila, ktorý bol doposiaľ konateľom N Pressu. Vydavateľstvo už skôr doplnilo svoju redakčnú radu, do ktorej pribudla advokátka Eva Kováčechová. Jej ďalšími členmi sú sociológ a diplomat Martin Bútora, dramaturgička Zora Jaurová, psychiater a spisovateľ Péter Hunčík, novinár Martin M. Šimečka, organizátor Pohody Michal Kaščák a zakladateľ Martinus.sk Michal Meško.

http://www.omediach.com/tlac/item/6097-do-dennika-n-vstupili-investori-sumou-12-miliona-eur

Juraj Martus: Lži mainstreamu sú už neudržateľné

Bratislava 28. februára 2015 (HSP/Foto:TASR/AP Photo/Gero Breloer)

Mainstream (rovnako noviny, spravodajské portály ako aj televízie a rádiá) zašiel vo vytváraní virtuálnej, ale hlavne svojej reality tak ďaleko, že ich lži sa stávajú neudržateľnými.

V dobe, kedy slobodný internet dominuje informačným tokom a veľa, hlavne mladých ľudí, ovláda cudzie jazyky, mainstreamovým médiám, zvyknutým fabulovať a vytvárať vlastnú ilúziu udalostí dochádza dych. Dnes, keď si ľudia môžu na internete prečítať noviny z rôznych krajín sveta, lebo všade vychádzajú vydania v svetových jazykoch, ako je angličtina, francúzština, španielčina a nemčina, ktorými je dnes už slovenská populácia dobre vybavená, je vytváranie tejto reality odrazu ťažké…  Viac na:

http://www.hlavnespravy.sk/juraj-martus-lzi-mainstreamu-su-uz-neudrzatelne/568407

Chvíľa pre pesničku: Jarek Nohavica

unaveniKINO:  Unavení slnkom  

Píše se polovina třicátých let a zasloužilý hrdina revoluce plukovník Kotov tráví zaslouženou dovolenou spolu se svou rodinou. Je to asi padesátilý muž s nezanedbatelným kouzlem osobnosti. Má pohlednou mladou ženu a šestiletou dceru Naďu. Jeho prázdniny probíhají celkem uspokojivě, je nádherné počasí a v domě vládne pohoda a blahobyt, jaký si v Rusku jistě nemohl dovolit jen tak někdo.

Zásahy okolního světa narušují idylu jen zřídka, o to závažnější bývají. Jedno z takových vyrušení představuje několik tanků, které se objeví nedaleko Kotovovy dači na poli. Každý člověk s nezeleným mozkem pochopí, že dělat vojenské cvičení ve vzrostlém obilí je nesmysl, a Kotov má kromě takového mozku i docela slušnou autoritu, vojáci tedy zase odjedou a dovolená může pokračovat. A pak přijede Míťa, který si kdysi chtěl vzít za ženu nynější Marusju Kotovovou a který pracuje pro KGB.