Aktuálne – Monitoring: Viktor Orbán: Európe hrozí zánik, Miloš Zeman: Budem brániť svoju krajinu, Prof. Oskar Krejčí: Imigrantov zastavíme iba násilím, RTVS – vojny proti Turkom boli xenofóbne(!)

394

Orbán: Plot proti migrantom bude hotový do konca augusta

PlotiSITA |

Zábrany na potlačenie ilegálnej migračnej vlny na juhu Maďarska budú hotové do 31. augusta, vyhlásil dnes predseda maďarskej vlády Viktor Orbán v rumunskom meste Baile Tušnad na 26. letnej univerzite Maďarov. Zábrany na potlačenie ilegálnej migračnej vlny na juhu Maďarska budú hotové do 31. augusta, vyhlásil dnes predseda maďarskej vlády Viktor Orbán v rumunskom meste Baile Tušnad na 26. letnej univerzite Maďarov. 

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/362624-orban-vyjadril-obavy-z-toho-ci-europa-zostane-europanom/

Orbán vyjadril obavy z toho, či Európa zostane Európanom

Podľa agentúry MTI premiér v súvislosti s prebiehajúcou migráciou, ktorú označil za novodobé sťahovanie národov, vyjadril názor, že naozaj vážna hrozba pre Európu neprichádza z vojnových oblastí, ale z „hĺbok Afriky“.„Novodobé sťahovanie národov je výsledkom politických procesov,“ zdôraznil Orbán. „Otázkou už nie je, v akej Európe by chceli Maďari žiť, ale či vôbec všetko, čo nazývame Európu, bude zachované,“ povedal.

orbandMnohí utekajú z politických dôvodov, ale väčšina z migrantov podľa Orbána túži po európskej prosperite. Európska únia (EÚ) sa však nedokáže ubrániť, je neschopná prijať také množstvo ľudí.

„Únia bola dlho veľmi dobrou a pružnou iniciatívou s praktickými inštitúciami, avšak nadnes sa pokazila a stala ideologickou dogmou, ktorú blokujú vlastné ideológie,“ konštatoval s poznámkou, že EÚ útočí na Maďarsko kvôli jeho nezvyčajným návrhom riešení, a preto si nedokáže poradiť ani s Gréckom.

Orbán vyjadril presvedčenie, že existuje priame spojenie medzi prisťahovalectvom a terorizmom. „V obrovskej mase je nemožné vyfiltrovať teroristov,“ podotkol premiér a citoval britského premiéra Davida Camerona, podľa ktorého je tento proces potrebné zastaviť ešte v jeho počiatkoch.

Predseda vlády adresoval kritické slová aj maďarskej ľavici, ktorá podľa jeho slov v decembri roku 2004 podnecovala proti zahraničným Maďarom a teraz by s otvorenou náručou privítala utečencov. „Títo politici jednoducho nemajú radi Maďarov. Nemajú ich radi, lebo sú to Maďari,“ uzavrel Orbán.

http://spravy.pravda.sk/

Miloš Zeman pro PL: Pokud islamisté vstoupí do ČR, vezmu do ruky pušku. Ať naše hranice znovu střeží armáda, od 11222262_1622370698042122_8321717816177839017_otoho ji máme

23. 7. 2015 15:12

Z PROFILU Prezident Miloš Zeman si opět vyhradil čas a zodpověděl řadu dotazů, které mu položili čtenáři serveru ParlamentníListy.cz. Hlava státu se podrobněji vyjádřila k uprchlíkům či řecké krizi. Podle Zemana by Česko mělo s přijetím eura počkat do doby, než Řekové z eurozóny vystoupí. A kdyby k nám vstoupili islamisté, je dle svých slov odhodlán jít bránit svoji zemi se zbraní v ruce.

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Milos-Zeman-pro-PL-Pokud-islamiste-vstoupi-do-CR-vezmu-do-ruky-pusku-At-nase-hranice-znovu-strezi-armada-od-toho-ji-mame-385345

Prof. Oskar Krejčí: Teď už zastavíme uprchlíky jedině násilím.  Když jich přijmete půl milionu, hned vyrazí na

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

cestu milion

24. 6. 2015 8:14

Evropská unie jen předstírá, že situaci řeší. „Sociální, humanitární řešení neexistuje,“ pronáší vážná slova politolog Oskar Krejčí v souvislosti s migrační krizí a jedním dechem doporučuje: „Zbavit se geopolitického chápání světa a zaměřit se na vzájemně výhodnou kooperaci.“ Ve svém rozboru situace také zmiňuje vliv nadcházejících prezidentských voleb v USA na vztahy s Ruskem.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Profesor-Krejci-Ted-uz-zastavime-uprchliky-jedine-nasilim-Kdyz-jich-prijmete-pul-milionu-hned-vyrazi-na-cestu-milion-381053

 

KISK0Pán prezident Kiska, a vy čo?

Chystáte pre imigrantov pôžičky Quatro?

*************************************************************************

Vypnime „verejnoprávnu“  RTVS! 

Už niekoľkokrát sme uviedli historický veľkofilm o bitke pri Viedni v roku 1683.  O jeho vysielaní sa uvažovalo aj v našej verejnoprávnej RTVS. Ako to dopadlo?  V RTVS prehlásili o tomto filme, že

Mikamanipuluje  históriu a je  xenofóbny a šovinistický  (!)  Film bol vraj podrobený obrovskej kritike (koho, islamského združenia?) a preto je jeho uvádzanie distribúciou mimoriadne obmedzené.. Je obmedzené až tak, že film, ktorý by bol možno pol roka kasovým trhákom, proste prakticky NEEXISTUJE…

Takže Poľský kráľ  Ján Sobieski a celá armáda vtedajšej kresťanskej Európy bola  xenofóbna a šovinistická…   Mala podľa RTVS turecká armáda pri Viedni azda zvíťaziť?  

Tá istá RTVS iba pred pár dňami uviedla homosexualitu propagujúci film Skrotená hora, o vzťahu dvoch „gejov“ kovbojov… To je už asi v poriadku!  Zdá sa, že my nielen nemáme prezidenta typu Orbána, Klausa či Zemana, ale aj celé slovenské spravodajstvo a televízie sú poplatné nájazdu genderideológie,  kultúre smrti a najnovšie záplave imigrantov… 

RTVS: „xenofóbny a šovinistický“ film

„Politickú korektnosť“ treba hodiť do koša

Most Híd žiada prijímať moslimských migrantov, (alebo – najal si Luciu Žitňanskú Islamský štát?)

Vyjadrila sa tak podpredsedníčka strany Lucia Žitňanská. A strana, ako celok, zdá sa nemá k jej vyjadreniu  námietok.

Výber, pre nás vhodných sto sýrskych kresťanov, považuje Lucia Žitňanská za absolútne nenáležitý. Výber migrantov na základe viery považuje za “diskrimináciu”.  Premiér sa na tému migrantov vyjadruje, akoby to neboli ani ľudia. Nehovoriac o tom, že diskriminačný prístup na základe vierovyznania je neprijateľný,

Požadovať prijímanie moslimských migrantov je aj na štandardnú “EU – normalizačnú” slovenskú politickú scénu pomerne silné kafe. Použitie čarovného slovíčka “diskriminácia” je v tomto prípade úplne mimo misu.

zitnans2Sú to práve kresťania, ktorí sú v krajinách ich pôvodu ohrození najviac a preto nie je na tom nič diskriminačné, ak sa pri obmedzených slovenských zdrojoch dá tejto skupine priorita.

Zdá sa však, že pre niektorých politikov naozaj ako keby islamistov na Slovensku  nebolo nikdy dosť.

O nejaký čas uvidíme, do akej miery tézy pani podpredsedníčky Mostu zdieľajú jeho voliči. Je možné, že sa v značnej miere presunú ku konkurenčnej SMK. So znižovaním preferencií vlastnej strany má práve Lucia Žitňanská pomerne slušné skúsenosti.

Hlavne vďaka ľuďom typu Lucie Žitňanskej som čoraz viac presvedčený, že po 25 rokoch dozrel čas na výraznú zmenu na ľudom volených postoch. Je tu naliehavá spoločenská potreba vo voľbách vymiesť parlament “od podlahy”.

Sú potrební noví ľudia, nové strany,  nezaťažení svojím dlhoročným pôsobením v rôznych funkciách a rôznymi tými “vyššími ideami”. Ľudia a strany, pre ktoré najvyššou ideou bude nie priazeň “zahraničia”, ale spokojný a bezpečný život slovenského občana.

Pretože tí druhí – “štandardní”, už za tie roky dostatočne presvedčivo ukázali, kam sú schopní našu spoločnosť dostať. Práve vďaka nim čoraz širší okruh slovenských občanov zisťuje, čo je to chudoba a bieda.

Teraz politici typu Lucie Žitňanskej v mene “vyšších  ideí” až príliš ľahkovážne pristupujú už aj k téme základnej bezpečnosti slovenských občanov. Ďakujeme, stačilo…

http://medzicas.sk/most-hid-ziada-prijimat-moslimskych-migrantov/