Aktualizované!: Návšteva Željky Markič na Slovensku odštartovaná – príďte! Pozrite si odmietnutý spot Aliancie za rodinu!

240

******************************************************************************************************

Program návštevy pani Željky Markić (na obr.) na Slovensku:

16. januára 2015 o 12:00 TLAČOVÁ KONFERENCIA PRE  MÉDIÁ, miesto: Dom novinárov v Bratislave

Diskusie s verejnosťou o potrebe chrániť rodinu a o dôležitosti  slovenského referenda:

17. 1. o 10:00, Centrum Jána Pavla II., Kapitulská 21, Banská Bystrica

17. 1. o 16:30, Saleziáni Dona Bosca, Tri hôrky 17, Košice
18. 1. o 18:00, Univerzitné pastoračné centrum, Mlynská dolina, Bratislava

19.1. o 16:00, Trnava, Trnavská univerzita

19.1. o 19:00, Trenčín, Kino Hviezda

20.1. o 17:00, Prešov, veľká zasadačka mestského úradu

21.1. o 17:00, Žilina, Žilinská univerzita

Kolega p. Markic, pán Ivan Munjin, vystúpi na stretnutiach:

17. 1. o 10:00, Centrum Jána Pavla II., Kapitulská 21, Banská Bystrica

18. 1. o 18:00, Dom Quo Vadis, Veterná 1, Bratislava

Oprava:  Pre  Trenčanov!   Za chybu sa ospravedlňujeme

Program návštevy Željky Markić na Slovensku:

19.1. o 19:00, Trenčín, kino Hviezda  (nie Univerzita ako sme uviedli minule)

Reklamný spot Aliancie za rodinu, ktorý odmietla odvysielať  RTVS, TV Markíza a už aj TV JOJ

lukás-diPrečo RTVS neodvysielala Referendový spot Aliancie za rodinu?

Otázky na tento problém môžete položiť šéfovi  spravodajstva, športu a publicistiky RTVS  

Mgr. Lukášovi Dikovi  (na obr.), na čísle  0903 521 738, alebo 02/6061 2185,   e-mail:  lukas.diko@rtvs.sk

(predtým – aká náhoda – bol šéfom  spravodajstva TV Markíza, ktorá taktiež odmietla odvysielať spot Aliancie za rodinu.)

Vladyka Babjak vyzýva na účasť v referende, hovorí aj o väznení rodičov

babjak3Bratislava 16. januára 2015 (TASR/HSP/Foto:TASR)

Metropolita uviedol, že účasť na referende je dobrým skutkom a rodičom odkázal, aby nedovolili morálne zničiť svoje deti, ktoré im nedal štát, ale oni im darovali život

„Účasťou na referende (7.2.) zamedzíme absurdite, že rodičia budú posielaní do väzenia za to, že odmietnu, aby sa ich deti zúčastňovali sexuálnej výchovy. Tiež nesmieme dovoliť, aby sa rodinám odoberali deti justíciou a dávali sa potom na výchovu aj homosexuálnym párom, ktoré nikdy pre deti nemôžu vytvoriť optimálne rodinné prostredie. Takýmito slovami sa prihováral gréckokatolíckym veriacim v Prešovskej arcieparchii arcibiskup a metropolita Ján Babjak  (na obr.) prostredníctvom svojho pastierskeho listu.

„Siedmy február 2015 bude naozaj dôležitý v histórii Slovenska. Ja i ty, my všetci rozhodneme o ochrane detí a rodinného života. Médiá nás budú strašiť, že sa referenda nezúčastní potrebný počet voličov. Nedajme sa pomýliť, ale podporme ochranu rodiny, manželstva a detí,“ apeloval arcibiskup na veriacich. Tvrdí, že rodinu treba chrániť. „Účasťou na referende môžeme obmedziť zlo, môžeme prispieť k záchrane rodiny,“ píše sa v liste, ktorý zverejnila na svojom webe Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska.

http://www.hlavnespravy.sk/vladyka-babjak-vyzyva-na-ucast-v-referende-hovori-aj-o-vazneni-rodicov/509705

Panika v Európe, šokujúci zásah Švajčiarska: Pád eura na dno, čaká sa niečo veľké!

ZÜRICH – Švajčiari sa dnes rozhodli pre radikálny krok. Zrušili limit franku na euro. Akcie mnohých švajčiarskych firiem závratne padli, analytici hovoria o masakri. Šokovali trhy a vystrašili Európu, ktorá s napätím očakáva grécke voľby, po ktorých by sa k moci mohli dostať radikálni marxisti zo Syrizi. Potom by hrozilo vystúpenie Grékov z eurozóny. Toto si nikto v Európe neželá, pretože následne by hrozili obrovské ekonomické problémy!

Švajčiarsko zrušilo limit pre kurz franku, ten následne prudko posilnil. Švajčiarska centrálna banka dnes šokovala finančné trhy zrušením limitu pre kurz domácej meny voči euru, ktorý zaviedla pred viac ako troma rokmi. Švajčiarsky frank po dnešnom rozhodnutí ŠNB posilnil voči jednotnej európskej mene o takmer 30 percent. Banka taktiež ohlásila zníženie úrokových sadzieb na mínus 0,75 percent.

http://www.topky.sk/cl/11/1450433/Panika-v-Europe–sokujuci-zasah-Svajciarska–Pad-eura-na-dno–caka-sa-nieco-velke-

Správy Gloria TV, 15. januára 2015

Správy Gloria, TV 16. januára 2015

Priatelia, podporte  finančne Alianciu za rodinu pred Referendom!

Teraz je ten čas, kedy sa môžeme zmobilizovať a pripraviť kampaň, ktorú Slovensko potrebuje, aby bolo informované o potrebe referenda.
Preto Vás chceme poprosiť o finančný dar na naše komunikačné aktivity.

Budeme Vám veľmi vďační, ak prispejete na náš účet 2, 5, 10, 20, 50 Eurami jednorázovo alebo v pravidelných trvalých príkazoch. Veľmi nám to pomôže v realizovaní ochrany rodiny, manželstva a detí na Slovensku. Ak chcete prispieť na konkrétnu vec, napíšte ju do správy pre prijímateľa. Veríme, že tak ako sa ukázalo veľké srdce Slovenska pri ochrane života a rodiny pri Národnom pochode za život, tak budú naše spoločné snahy úspešné aj v boji za ochranu rodiny cez Alianciu za rodinu.

Číslo účtu: 505 272 5743/0900, Slovenská sporiteľňa

IBAN: SK7509000000005052725743
BIC: GIBASKBX
Adresa pre platbu poštovou poukážkou: Aliancia za rodinu, Gorkého 15, 811 01 Bratislava
Pre uľahčenie platby sme zariadili aj možnosť prispieť cez PAYPAL (platba kartou) alebo DAKUJEME.SK

http://www.alianciazarodinu.sk/chcem-pomoct/sponzor/

Správy Global Gloria TV, 15. januára 2015

KINO: Pianista

Oscarový film Film Pianista je příběhem Wladyslawa Szpilmana, skvělého pianisty a uznávaného interpreta Chopinových skladeb. Příběh začíná v okamžiku, kdy ve varšavském rádiu zní Chopinovo Nokturno v C# moll v jeho podání. Píše se rok 1939 a Szpilmanovi je 28 let. Polsko je napadeno německými vojsky, která brzy přicházejí i do jeho hlavního města Varšavy. Téměř okamžitě jsou uplatněny tvrdé restrikce vůči zdejší židovské komunitě. Szpilman a jeho rodina – rodiče, bratr a dvě sestry – žili až dosud spokojeným životem, brzy jsou však také donuceni podřídit se ponižujícím pravidlům. Kromě toho, že jim docházejí peníze a jídlo, musí pod hrozbou přísného trestu nosit na rukou Davidovu hvězdu. Nátlak se postupně zvyšuje a rodina je na tom stále hůře. Brzy jsou donuceni prodat obrazy, stříbro, nábytek a nakonec i Szpilmanovo drahocenné piáno. Největší ranou je však rozhodnutí, podle kterého mají být všichni Židé umístěni do uzavřeného areálu, obehnaného vysokými zdmi – na místo, které brzy vstoupí do dějin jako Varšavské ghetto.(oficiální text distributora)