Zaznamenali sme: Provokácia s „dúhou“ v NR SR, a i.

365

Poslanec Droba máva homosexuálnou zástavou

Dúhová vlajka symbolizujúca homosexuálov rozvášnila v závere deviateho rokovacieho dňa ôsmej schôdze Národnej rady SR poslancov, ktorí riešia otázku registrovaných partnerstiev pre osoby rovnakého pohlavia. Do sporu sa dostali liberáli a Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), svoje si povedali aj kresťanskí demokrati.

Nepokoj v rokovacej sále vyvolal poslanec SaS Juraj Droba (na obr.), ktorý pred svojím vystúpením k návrhu SaS na zavedenie registrovaných partnerstiev uviazal na rečnícky pult dúhovú vlajku. To pobúrilo poslancov OĽaNO, najmä Štefana Kuffu. Žiadal odstrániť vlajku z pultu, pretože zakrývala slovenský štátny znak s cyrilometodským krížom.

http://www.teraz.sk/slovensko/nr-sr-j-droba-a-s-kuffa-si-pre-duho/27116-clanok.html

Čaká to aj nás, resp. zavlaje nad NR SR dúhová vlajka? Dobré ráno, Slovensko!

Bezplatné sterilizácie nebudú, SaS nezískala podporu

Návrh počítal s tým, že nárok na bezplatnú sterilizáciu by mali osoby, ktoré majú minimálne štyri deti.

BRATISLAVA. Dobrovoľné bezplatné sterilizácie nebudú. Plénum dnes po takmer päťhodinovej rozprave nepodporilo novelu zákona o zdravotnej starostlivosti z dielne Lucie Nicholsonovej (SaS). Jej návrh počítal s tým, že nárok na bezplatnú sterilizáciu by mali osoby, ktoré majú minimálne štyri deti, alebo osoby staršie ako 35 rokov minimálne s tromi deťmi.

Právnu normu dnes podporilo len 15 poslancov zo 133 prítomných. Za návrh boli len členovia klubu SaS a niektorí poslanci za OĽaNO a SDKÚ-DS.

http://www.sme.sk/c/6586160/bezplatne-sterilizacie-nebudu-sas-neziskala-podporu.html

Madonnu predvolali pred súd za propagáciu homosexuality

Petrohrad 17. októbra (HSP/Hlas Ruska/Foto:TASR)

Petrohradský súd predvolal Madonnu

Súd v Sank Peterburgu predvolal speváčku Madonnu na pojednávanie prípadu propagandy homosexuality na jej koncerte. Predvolanie poslali na jej adresu v New Yorku.

Pohľadávku voči Madonne podala skupina ruských občanov. Žiadajú kompenzáciu vo výške 333 miliónov rubľov (asi 11 miliónov dolárov) za narušenie petrohradského zákona o zákaze propagandy homosexuality medzi neplnoletými, ktorá bola podľa nich počas koncertu speváčky v Peterburgu v auguste 2012.

http://www.hlavnespravy.sk/madonnu-predvolali-pred-sud-za-propagaciu-homosexualov/38814/

Ruští anti-gay aktivisté poslali Madonně oficiální předvolání k soudu

Ruští protihomosexualističtí aktivisté získali soukromou newyorskou adresu americké zpěvačky Madonny a zaslali jí předvolání k ruskému soudu. Devět žalobců požaduje náhradu za morální újmu, kterou jim způsobila Madonna při svém koncertu v Petrohradu.

Další předvolání bylo zasláno na adresu Madonnou vlastněného fitness centra Hard Candy v centru Moskvy, nicméně zaměstnanci fitcentra tvrdí, že žádný dopis z Petrohradu neobdrželi, a proto také nemohli svoji šéfovou informovat.

Prokremelská skupina Odborový svaz ruských občanů požaduje pohnat Madonnu k soudu za rouhání a za poškozování kulturního dědictví Petrohradu. Devět aktivistů podalo proti hvězdě popmusic žalobu po jejím koncertu, který se v tomto ruském městě konal 9. srpna tohoto roku. Od Madonny a od společnosti pořádající koncert požadují 333 milionů rublů (zhruba 10 milionů amerických dolarů).

Všechen ten rozruch je způsoben zpěvaččiným chováním na pódiu. Madonna svoji show začala tím, že vyzvala fanoušky, aby zvedli ruce s duhovými náramky, které dostali u vchodu, na podporu práv homosexuálů. Nicméně v Petrohradě je propagace homosexuality nezákonná. Místní zákon, který zakazuje „propagaci sodomitského, lesbického, bisexuálního a transpohlavního chování a pedofilie“ byl přijat v březnu tohoto roku. Aktivisté uvádějí, že Madonna tento zákon porušila.

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/2262-rusti-anti-gay-aktiviste-poslali-madonne-oficialni-predvolani-k-soudu.aspx