Video: Bašar Al Asad – Pravda o Sýrii, Myrna, čo sa to chystá v Londýne?

471

 

SME, 18. júla 2012: Pri stredajších bojoch zahynulo vyše 200 ľudí

Pri násilnostiach v Sýrii zahynulo v stredu viac než 200 ľudí, z toho 38 osôb v Damasku, kde povstalci pokračujú v protivládnej ofenzíve. Informovala o tom vo štvrtok Sýrska organizácia na monitorovanie ľudských práv. Podľa jej údajov zomrelo počas bojov celkovo najmenej 214 ľudí – 124 civilistov, 62 vojakov a 28 povstalcov.

Išlo tak o jeden z najkrvavejších dní od začiatku povstania proti režimu prezidenta Baššára al-Asada. Štatistika navyše nezahŕňa troch členov prezidentovho najužšieho kruhu, ktorí prišli o život pri samovražednom útoku v centre metropoly.

Medzi mŕtvymi v Damasku sú obyvatelia, ktorých zasiahla paľba síl vládneho režimu v štvrtiach Kabún, Kafár Súsa a al-Kaddám, ako aj takí, ktorí padli za obeť ostreľovačom a zrážkam medzi povstalcami a vládnymi vojakmi v častiach Rukn ad-Dín a al-Hajar al-Asvád, uviedla organizácia so sídlom v Británii.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/6462467/tazke-boje-v-damasku-pokracuju-uz-piaty-den.html#ixzz2142wapHN

Zabíjanie v Sýrii má zastrašiť povstalcov, tvrdia  a k  t i v i s t i

Sýrske vládne jednotky a provládne milície vytiahli mužov z ich domov a pred príbuznými ich popravili a zapálili ich telá. Aj takýmto postupom terorizujú obyvateľov miest, ktoré podľa ich predpokladov poskytujú útočisko povstalcom. V dnes zverejnenej správe to konštatuje ľudskoprávna organizácia Amnesty International (AI).  (Poznámka – Amnesty International je organizácia pod patronátom USA)
AI tvrdí, že sýrske jednotky v niektorých oblastiach pod kontrolou povstalcov pristúpili na taktiku spálenej zeme, zabíjajú niektorých civilistov, iných mučia, strieľajú dobytok a pália úrodu a domy.
Amnesty dodala, že útoky sa zintenzívnili, keďže 15-mesačné povstanie prerástlo do ozbrojeného konfliktu medzi povstalcami a vládnymi silami.

http://hnonline.sk/svet/c1-56147420-zabijanie-v-syrii-ma-zastrasit-povstalcov-tvrdia-aktivisti

************************************************************************************

Boj proti civilistom, či proti banditom. Zničujúca „arabská jar“, ktorá prechádza v „arabsku zimu“, čudná revolučná šnôra,  ktorá sa „zasekla“ v Sýrii.
Kto bojuje a proti komu? Kto podporuje a koho? Kde sa vzala cudzia ozbrojená armáda?

Tieto otázky zmietajú svetovou verejnosťou, medzi klamstvami západných agentúr, želaniami vlád a vojenských aliancií, a pravdou, ktorá je zasa – ako obyčajne – nežiaducou popoluškou.

Prinášame rozhovor zo sýrskym prezidentom Bašarom Al Asadom pre nemeckú TV ARD z 8. júla 2012, ktorý vysvetľuje situáciu v Sýrii a okolnosti okolo čudnej vojny. Anton Selecký

Sýrska mystička z Damašku Myrna Nazzour bola niekoľkokrát na Slovensku. Prinášme vám záznam z jej prednášky v Bratislave v kostole sv. Rodiny z 3. októbra 2011. Myrna prosila o modlitby za pokoj v Sýrii, na strednom východe. V tento rok nepríde, zrejme kvôli situácii vo svojej vlasti. Taktiež jej dcéra bola zranená strelnou zbraňou neznámeho útočníka.

Ponúkame vám DVD pod názvom POSOLSTVO SOUFANIEH, dokument, ktorý minulý rok v Sýrii natočil pracovník TV LUX Michal Danko (4 eurá) si môžete objednať na   objednavky@magnificat.sk

ČO SA TO CHYSTÁ V LONDÝNE 2012? 100 000 mŕtvych?


100 000 mŕtvych počas Olympiády v Londýne by Magnificat_Slovakia