USA: Pozor na „kresťana“ Santoruma

316

V USA sa blížia  prezidentské voľby. Už sa zdá, že Obama neobháji svoju otrasenú pozíciu.  Zrejme treba zachraňovať  situáciu a nastoliť ďaľšiu populárnu osobu, ktorá navyše bude v protiklade s „mesiášom“  Obamom.  A tak tu máme Santorum. Ktorý fandí veriacim  a zásadám Cirkvi oproti Obamovi, ktorý na poslednú chvíľu zavádza hysterické zákony proti kresťanským mravom.

 

Vieme všetci, že John F. Kennedy bol zatiaľ jediným prezidentom USA – ktorý bol  katolíkom. Kennedy urobil jednu závažnú vec:  V priamom prenose odhalil plány Iluminátov a finančných magnátov s USA a s celým svetom.  

Tento prejav predniesol 11. novembra  1963.  dňa 22. novembra 1963 – teda presne o 11 dní. bol v Dallase zavraždený.  Vyšetrovanie je do dnešných dní na „mŕtvom bode“.

DENVER, BRATISLAVA. Až do utorka to vyzeralo, že v boji o republikánskeho kandidáta na amerického prezidenta dlho pokračovať nebude.

Rick Santorum síce prekvapil hneď v prvom volebnom zhromaždení v Iowe, kde mu neskôr pripísali víťazstvo, no v nasledujúcich štyroch štátoch už nezaujal.

Bývalý senátor z Pennsylvánie, ktorý najviac presadzuje sociálne konzervatívne témy v kampani, je však späť v hre.

V utorok vyhral vo všetkých troch primárkových štátoch – v Colorade, Minnesote aj Missouri. Komentátori to nazvali jedným z najväčších prekvapení kampane.

Z Kennedyho sa mi chcelo vracať, priznal Santorum

Rickovi Santorumovi prekáža Kennedyho slávny prejav 1960, v ktorom vtedajší šéf Bieleho domu hovoril o odluke cirkvi od štátu.

WASHINGTON. Jeden z hlavných favoritov na zisk nominácie Republikánskej strany pred tohtoročnými prezidentskými voľbami sa priznal k odporu voči niektorým myšlienkam zavraždeného prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho.

 Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/6250604/santorum-sa-do-boja-o-prezidenta-vratil-trojitym-triumfom.html#ixzz1nfhvIx1D

Rick Santorum sa s tým zveril v nedeľu v rozhovore pre televíznu stanicu ABC.

Konkrétne mu prekážal Kennedyho slávny prejav 1960, v ktorom vtedajší šéf Bieleho domu hovoril o odluke cirkvi od štátu.

Neverím v Ameriku, kde odluka cirkvi od štátu je absolútna,“ vyhlásil Santorum.

„Povedať, že veriaci ľudia nemôžu hrať žiadnu rolu vo verejnom priestore? To si píšte, že sa mi chce z toho vracať,“ dodal v narážke na Kennedyho, ktorý pochádzal z konkurenčnej Demokratickej strany.

Santorum v nedeľu zaútočil aj na súčasného prezidenta Obamu a jeho ospravedlnenie sa moslimom za pálenie koránu zo strany amerických vojakov pôsobiacich v Afganistane.“Hovorí to o jeho slabosti,“ vyhlásil senátor, ktorý sa hlási ku kresťanstvu.

Pýtame sa – za koho to „kope“ pán Santorum? Prečo sa skrýva za kresťanov? Prečo sa mu chcelo „zvracať“ z katolíka Johna F. Kennedyho, ktorý verejne odhalil plán slobodomurárov a New World Order? 

Bude Rikc Santorum americkou obdobou „slovenskej“ strany 99%?  

Čítajte viac:http://www.sme.sk/c/6276472/z-kennedyho-sa-mi-chcelo-vracat-priznal-santorum.html#ixzz1nfgtGRYZ