TV OROL: Budíček pre hrdosť, alebo výzva pre Slovákov

540

slovensky_znakZáborská: Podpora slovenských občanov bola v prípade euromince kľúčová.

 

Milí priatelia, pred krátkym časom  sme vám priniesli správy a vývoj okolo problémov  návrhu pamätnej euromince so sv. Cyrilom a Metodom.  Kauza sa skončila pre Slovensko úspešne, pôvodný návrh NBS napokon Brusel odobril.  Vyjadrenie sa poslankyne Anny Záborskej vám prinášame aj v našej videospráve pod názvom Budíček pre hrdosť: 

Europoslankyňa Anna Záborská vníma, že občania majú mnoho krát pocit, že v Európe sa rozhoduje o nich bez nich. Na tomto prípade je však podľa Záborskej vidieť, že aj Slovensko môže úspešne obhájiť svoj záujem, len sa nesmie báť prehovoriť a musí ponúknuť argumenty: „Myslím si, že pri všetkých týchto krokoch bola kľúčová podpora našich občanov, veriacich, ale aj neveriacich, ktorú som cítila v diskusiách a tiež v listoch, ktoré mi posielali. Za túto podporu som veľmi vďačná a vážim si ju“, uviedla Anna Záborská.

www.zaborska.sk

Potratármi najnenávidenejšia europoslankyňa

Brusel 17. decembra (HSP/Foto:TASR)

 ZáborskáEurópsky potratári sa neustále snažia dosiahnuť, aby právo na potrat bolo základné ľudské právo

Nedávno sa objavil zaujímavý dokument názvom  Top 27 anti-choice osobností (osobností aktívnych proti potratom) Európy, ktorý mal byť pôvodne utajený. Vydalo ho  Európske parlamentné fórum pre populáciu a rozvoj, ktoré je tvorené členmi parlamentov z celej Európy, europoslancami,  ktorí sa zaviazali chrániť sexuálne a reprodukčné práva najzraniteľnejších ľudí a to nielen v Európe. Sexuálne a reprodukčné zdravie je dnes vo svete často používaný eufemizmus, ktorý v preklade znamená propagáciu potratov a ich dostupnosť a propagáciu antikoncepcie a to už od malého veku (ZŠ).

Táto lobby-organizácia sídli v Bruseli a snaží sa podnikať aktivity výrazne antireprodukčné nie len v Európe, ale aj v rozvojových krajinách sveta. Je sponzorovaná mnohými nadáciami, no výrazným prispievateľom je Európska komisia, aj keď reprodukčné práva (právo na potrat a antikoncepciu) patria do sféry národných politík a nie sú uznané ako základné ľudské právo.

Potratármi najnenávidenejšou osbnosťou Európy je Slovenka

Na čierny zoznam týchto potratárov sa dostala aj slovenská reprezentantka a europoslankyňa Anna Záborská a ako ochrankyňa života sa ocitla hneď na prvom mieste zoznamu. Konzervatizmus sa teraz nenosí. Jej podpora ochrany tradičnej formy rodiny vyvoláva u týchto ľudí hrôzu. Kde sme sa to ocitli? Rodina v 21. storočí? Veď to už neexistuje, už nie je otec a mama, ale iba rodič 1 a rodič 2, kto si myslí niečo iné, patrí na čiernu listinu a musí byť pochovaný v histórii. Zjavne nemá toho pravého ducha Komisie.

http://www.hlavnespravy.sk/potratarmi-najnenavidenejsou-osbnostou-europy-je-nasa-europoslankyna-zaborska/57394/