TV OROL: Aktuálne – Keď ide o život!

287

 

Hora Zvir 5.8 (289)Výzva ministerke proti registrácii potratových tabletiek

 Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku (HFI) zaslal ministerke zdravotníctva JUDr. Zuzane Zvolenskej list, v ktorom ju žiada, aby zabezpečila zrušenie registrácií potratových tabletiek na Slovensku. V liste sa HFI opiera o skutočnosť, že postupy užívania prípravkov schválené počas registrácie sú v rozpore so slovenskou legislatívou, čo potvrdila aj ministerka zdravotníctva: „Pokiaľ by lekár aplikoval tento liek, skutočne sa dopúšťa porušenia zákona. Nie je možné legálne vykonať chemické prerušenie tehotenstva,“ uviedla ministerka Zvolenská pre Slovenský rozhlas.

Napriek nelegálnosti schválených postupov užívania týchto prípravkov Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) zatiaľ registrácie nezrušil. Podľa predsedu HFI, Patrika Danišku je takýto postup ŠÚKL nesprávny: „Ak sú tu dôkazy o nelegálnosti schválených postupov, registrácie treba zrušiť. ŠÚKL sa nemôže tváriť, že sa vlastne nič nestalo a ponechať nelegálne registrácie v platnosti.

http://www.postoy.sk/node/4021

 potrat8Po dlhom čase sa na Slovensku konečne zodvihla vlna ráznejšieho odporu voči  vraždeniu nenarodených detí.  Po nemastnej-neslanej rodinnej politike našich vlád prichádza k nám skrytý nátlak arbitrov kultúry smrti. Otvárajú jej u nás dvere ľudia, ktorí by život mali chrániť. Lekári. Alebo skôr – ministerstvo zdravotníctva.

Potratová tabletka RU – 486 a chemické prípravky za tým istým účelom sú akože odobrené Úniou. Avšak aj tu narážame na čudný alibizmus celej mašinérie, ktorá nám vlastne „dokazuje“, že sme to MY SAMI, ktorí tieto „doporučenia EÚ“ schvaľujeme.

Kto má teda pravdu?  Únia?  Lekári, ktorí hovoria o protizákonnosti?  Tí, ktorým ide o nový život, alebo tí, ktorí si pochvaľujú, že vraždenie  zvalia na samotnú matku?  O tom a ďalšom je náš dokument KEĎ IDE O ŽIVOT!

Slabším povahám tento dokument pozerať neodporúčame.   Anton Selecký

KEĎ IDE O ŽIVOT

Po celom svete sa zdvíha vlna pochodov a protestov proti potratovým nástrahám farmaceutických firiem a zákulisných lobbingov šíriteľov smrti. Každý z nás môže ďakovať za svoj život v prvom rade Bohu, a potom svojej matke, svojim rodičom.

Dnes sme na rade my, aby sme napĺňali tento Boží plán ďalej. Nenechajme sa uspať argumentami, že vraždiť je pohodlné, preferované a dokonca žiadúce. Verme, že bubny pochodov Pro life vo svete zobudia aj naše Slovensko…