TV: Mária Goretti

917

Film vykresľuje príbeh členov početnej rodiny Gorettiovcov, ktorí aj napriek ťažkým životným skúškam nestrácajú vzájomnú lásku a úctu, vieru v Boha a nádej na lepšiu budúcnosť.

Dvanásťročná Mária je jednoduché dievča. Pomáha svojim rodičom, stará sa o mladších súrodencov a po večeroch obšíva bielizeň. Svojou detskou radosťou a veľkou chuťou do života je povzbudením pre všetkých. Osemnásťročný Alessandro, ktorý spolu s veci opitým a nespokojným otcom žije v ich dome, však vidí v Márii protiklad svojho vnútorného sveta plného nenávisti. Namiesto toho, aby svoj postoj prehodnotil, začne na Máriu vyvíjať nátlak. Ona sa ale svoje panenstvo rozhodne chrániť…

Silný príbeh o láske a nenávisti, veľkom hriechu a nadľudskom odpustení, ktorý sa odohral na konci 19. storočia v dedinke neďaleko Nettuna.

Originálny názov Maria Goretti

Réžia Giulio Base

Osoby a obsadenie

Mária Goretti(Martina Pinto), Luigi Goretti (Massimo Bonetti), Assunta Goretti (Luisa Ranieri), kontesa Mazzoleni (Claudia Koll) Alessandro Serenelli (Fabrizio Bucci), otec Basilio (Flavio Insinna), don Temistocle (Marco Messeri), gróf Mazzoleni (Luca Biagini), Giovanni Serenelli (Manrico Cammarota), Teresa Cimarelli (Rita del Piano)

V slovenskom znení

Miroslava Grožáková, Dušan Jamrich, Marek Ťapák, Diana Mórová, Ady Hajdu, Dušan Kaprálik, František Kovár, Tomáš Hallon, Gabriela Škrabáková-Kreutz

Dĺžka: 100 minút

Mária Goretti 1/4

Mária Goretti 2/4

Mária Goretti 3/4

Mária Goretti 4/4