TV: Chvíľu potom

413

Moment-After

 

V deset hodin ráno se probouzí agent FBI Adam ve své posteli probuzený svým parťákem Charlesem, který mu sděluje, že ve městě v 7:23 zmizelo v jeden okamžik několik tisíc lidí, po celých amerických státech několik milionů a globálně číslo zatím není známo.

Vypadá to, jako by všichni najednou zmizeli.
Nastává sled událostí, při kterých Adam s Charlesem vyslýchá řadu očitých svědků  a navzdory faktu, že vláda skutečnost popírá,

Adam zjišťuje pravdu…

Rezort zdravotníctva plánuje všetkých očipovať do štyroch rokov. Údajne kvôli úsporám zdravotných poisťovní

28. December 2012 / TASR – HSP
Jeden komentár
Bratislava 28. decembra (TASR/HSP – Ilustrácia HSP)

Poistenci by do štyroch rokov mali dostať preukazy s čipom

Elektronizácia zdravotníctva sa má posunúť ďalej, ministerstvo zdravotníctva predložilo návrh zákona o Národnom zdravotníckom informačnom systéme. Ten vytvára základný legislatívny rámec pre informatizáciu. Ako vyplýva z materiálu, poistenci by od zdravotných poisťovní mali do konca roku 2015 dostať preukaz s elektronickým čipom. To má umožniť elektronickú identifikáciu občana.

Návrh zákona okrem definovania Národného zdravotníckeho informačného systému (NZIS) zavádza pojmy ako elektronická zdravotná knižka, pacientsky sumár či elektronický zdravotný záznam. Zavádza tiež Elektronický preukaz zdravotníckeho pracovníka a spomínaný Elektronický preukaz poistenca. Vytvára tiež predpoklady pre elektronické predpisovanie liekov, zdravotníckych pomôcok a dietetických potravín.

http://www.hlavnespravy.sk/mz-sr-poistenci-by-do-styroch-rokov-mali-dostat-preukazy-s-cipom/59636/