Turecko na jeseň 2012: Prihláste sa včas!

427

Ponuka: Turecko a prehliadka miest prvých kresťanských cirkví

Posted on 16 Jún 2012.

 

Milí priatelia, cestovná agentúra AVEMA s.r.o, s ktorou spolupracujeme, vám ponúka výhodné zájazdy do Turecka, na pobrežie, kde sa rodila Cirkev,  a kde sa vrátite ku koreňom kresťanstva v Európe.                  

Magnificat Slovakia

Informácie a rezervácie:  0911 777 010

info@avema.sk

Zadarmo darček pre Vás – plavba loďou v Istanbule cez Bospor

Na jeseň 2012 máme pre Vás pripravenú neopakovateľnú dovolenku v Turecku plnú nezabudnuteľných zážitkov. Len s nami môžete spoznať Turecko tak, ako by ste tam žili niekoľko rokov. Naši skúsení, kvalifikovaní slovensky a česky hovoriaci sprievodcovia Vás za osem dní prevedú tým najlepším, čo v Turecku je.

Vyberte sa po stopách kresťanstva, navštívte pre nás kresťanov také dôležité miesta, ako bol napr. Efez, kde Panna Mária prežila posledné roky svojho života, a kde bola Nanebovzatá.

Miesta, kde pôsobili a hlásali evanjelium aj viacerí apoštoli, aj Pavol, Tomáš a Ján, ktorému Pán Ježiš na kríži zveril do opatery svoju matku Pannu Máriu. Miesta, kde sa konali ekumenické koncily a zhromaždenia predstaviteľov celej cirkvi.

Program, ktorý sme pre Vás pripravili, ponúka to najlepšie z Turecka za rozprávkové ceny.

Chcete zažiť a spoznať pravý Istanbul?

Objavte s nami najzaujímavejšie historické pamiatky, zvyky a tradície, ale aj súčasný život v Turecku.

1.DEŇ – PRÍLET DO METROPOLY ISTANBUL

Odlet z letiska v Bratislave s jednou z renomovaných leteckých spoločností (Sunexpress, Sky Airlines, a pod.)a prílet do Istanbulu, kde Vás budú očakávať naši sprievodcovia, ktorí Vás podrobne zoznámia s programom zájazdu a ubytujú Vás v hoteli. Prenocovanie v Istanbule.

2.DEŇ – PREHLIADKA OČARUJÚCEHO A ŽIVOTA PLNÉHO ISTANBULU

Tento deň budete objavovať a spoznávať to najlepšie, čo v Istanbule je.  Po raňajkách sa vyberiete priamo do srdca Istanbulu. Prezriete si Hippodrom, miesto, ktoré kedysi bolo centrom zhromažďovania sa ľudu, centrom zábavy a rôznych pretekov.

Navštívite Sultan Ahmet Camii – Modrú mešitu, ktorá ako jediná na svete sa môže popýšiť šiestimi minaretmi. Je to jedna z najznámejších stavieb v celom Istanbule.  Prehliadnete si Hagia Sofiu, kedysi najväčší kresťanský chrám na svete. Odtiaľto Vaše kroky povedú na najväčší bazár v Turecku, egyptský bazár.

Podniknete aj nezabudnuteľnú plavbu loďou cez Bosporskú a Dardanelskú úžinu. Z lode budete obdivovať fascinujúci výhľad na európsku, ako aj ázijskú časť Istanbulu. Bospor je plný nielen historických pamiatok, palácov a hradov, ale aj sídiel bohatých tureckých rodín a prominentov.

Prenocovanie v Istanbule.

3. DEŇ – NÁVŠTEVA BÁJNEJ TRÓJE

Dnešný deň bude určený na prehliadku slávnej Tróje. Po raňajkách si prehliadnete toto historické mesto spolu s jeho symbolom, trójskym koňom. Zaspomínate si na krásnu Helenu  a silného Parisa. Trójska vojna nebola len legenda, čo dokázal Heinrich Schliemann, ktorý hľadal práve na základe Homérovho eposu Ilias a Odysea.

Prenocovanie v oblasti Ayvalik.

4. DEŇ – PREHLIADKA MESTA EFEZ A DOMU PANNY MÁRIE

Po raňajkách Vás čaká skutočná perla Turecka, Efez, ktorý sa zaraďuje medzi najväčšie a najzachovalejšie historické miesta na svete. Po istanbulskej Modrej mešite je to druhá najnavštevovanejšia pamiatka v Turecku.

 

 

Po ukrižovaní Pána Ježiša Krista mnohí kresťania ušli pred prenasledovaním z Jeruzalema do anatólskej oblasti dnešného Turecka.

Formovala sa tu jedna z prvých kresťanských komunít na svete.

Navštívite dom, kde Panna Mária  po ukrižovaní Pána Ježiša žila a usnula,

 a kde bola Nanebovzatá.

Toto miesto je skutočným pokladom pre kresťanov.

Prenocovanie v oblasti Kušadasi.

 

5. DEŇ – NÁVŠTEVA PRÍRODNÉHO UNIKÁTU PAMUKKALE A MESTA HIERAPOLIS

Po raňajkách opúšťate pobrežie Turecka a vydávate sa do vnútrozemia. Navštívite svetový prírodný unikát Pamukkale, travertínové vápencové terasy napustené termálnou liečivou vodou. Traduje sa, že kto sa tu okúpe, omladne o desať rokov. Návšteva Pamukkale je spojená s prehliadkou historického mesta Hierapolis, ktoré je známe aj pôsobením svätého Filipa.

Prenocovanie v hoteli v oblasti Denizli, kde budete mať ešte možnosť vykúpať sa v termálnej liečivej vode.

6. DEŇ – TAURUS A RUČNE VIAZANÉ KOBERCE

Po raňajkách budete pokračovať cez pohorie Taurus na obľúbenú tureckú riviéru.

Po ceste navštívite miesto, kde vidiecke ženyručne viažu koberce.

Je to jedno z najstarších remesiel, ktoré sa v Turecku dedí z generácie na generáciu. V prípade Vášho záujmu budete mať možnosť kúpiť si ich priamo od výrobcu.

Prenocovanie v oblasti Antálye.

 

7. DEŇ – PREHLIADKA CENTRA ANTÁLYE

Po raňajkách sa vyberiete do najväčšieho mesta tureckej riviéry, do mesta Antálya. Je známa predovšetkým výrobou a predajom tradičných tureckých výrobkov zo zlata a kože, kde budete mať príležitosť aj Vy dobre nakúpiť.

Navštívite aj centrum Antálye s historickým symbolom mesta, Yivli Minaret, a pokračujete do prístavu, odkiaľ si vychutnáte fakultatívne plavbu loďou popri pobreží až k známym vodopádom Karpuzkaldiran.

Prenocovanie v oblasti Antálye.

8. DEŇ – ROZLÚČKA A ODLET

Po raňajkách Vás naši sprievodcovia, veriac, že ste prežili krásnu dovolenku, odprevadia na letisko a zaželajú Vám príjemný let domov.

Využite aj Vy teraz skutočne jedinečnú ponuku za bezkonkurenčnú cenu cestovnej kancelárie AVEMA, s.r.o.

 Akciová cena 299 euro

Dátumy odletov z Bratislavy: 10.10.2012  a 10.11.2012

 Akciová cena zájazdu zahŕňa:

spiatočnú letenku (odlet z Bratislavy do Istanbulu a z Antálye do Bratislavy)

ubytovanie na 8 dní a 7 nocí v prvotriednych štvor a päťhviezdičkových hoteloch

bohaté raňajky formou švédskych stolov

 služby profesionálnych slovensky a česky hovoriacich sprievodcov

všetky vstupné poplatky do pamiatok a zadarmo plavba loďou v Istanbule

 transfery v Turecku počas celého pobytu pohodlným a klimatizovaným autobusom

Akciová cena zájazdu nezahŕňa:

Letiskové poplatky, bezpečnostná taxa a palivový príplatok 119 euro, víza 15 euro (platí sa po pristátí v Istanbule), cestovné poistenie 1,40 euro na deň.

Možnosť dokúpiť si večere v hoteloch vo forme bohatých švédskych stolov priamo u sprievodcu v Turecku.

Keďže o našu atraktívnu ponuku je veľký záujem, informujte sa čo najskôr. K dispozícii je Vám non-stop emailinfo@avema.sk a informačný a rezervačný servis na čísle  00421 911 777 010 (pondelok – piatok 9:00 – 18:00 a sobota 9:00 – 14:00). Na akúkoľvek otázku ohľadne nášho zájazdu Vám radi a ochotne odpovieme. Zavolajte ešte dnes.

*Zmena programu vyhradená. Obrázky sú ilustračné. Neoddeliteľnou súčasťou letáku a Zmluvy o obstaraní zájazdu sú Všeobecné zmluvné podmienky a reklamačný poriadok cestovnej kancelárie AVEMA, s.r.o., ktorý je uvedený na internete na adrese www.avema.sk