Trinidad a Tobago: Masové posadnutie študentov (?)

344

11.11.2010, Moruga- Trinidad a Tobago, (guardian.co.tt) – Panika vypukla včera na škole Moruga Composite School, kde 17 študentiek záhadne ochorelo – začali sa váľať po zemi, syčať a bľabotať čudným jazykom po tom ako prekonali nevoľnosť a bolesti hlavy. Dve z nich sa pokúsili hodiť sa dolu z poschodia cez zábradlie.

Dievčatá boli prenesené do viacúčelovej haly, kde upadli do polobezvedomia. Jeden zo študentov spomína: Jedno dievča bľabotalo v čudnom jazyku. Znelo to ako ‘shebbaberbebeb shhhhee.’ Dievčatá dostali nezvyčajnú silu. Museli sme ich držať, aby si neublížili. Ja som dostal kopanec do tváre, keď sa jedna z nich začala mlátiť o dlážku. Mnoho z nich malo modriny. Študent, ktorý chodí do chrámu letničnej cirkvi tvrdí, že „komunikoval s diablom, ktorý ich posadol“. „Opýtal som sa ho čo chce s tými dievčatami a on mi povedal, že chce ich život. Chcel aby sa zavreli na toaletu a tam zostali samé.“, tvrdí.

Školu navštívilo niekoľko pastorov, vrátane katolíckeho kňaza a začali dievčatá kropiť svätenou vodou. Iný svedok, ktorý pomáhal učiteľom potvrdil, že dievčatá sa sťažovali na bolesti hlavy a chceli odísť na toaletu. Na miesto prišlo 6 sanitných vozov. Študentky odviezli do nemocnice.

V okolí sa nevyskytovali žiadne infekcie, ktoré by mohli tieto stavy spustiť. Jeden z učiteľov uviedol, že pred dvoma týždňami školu navštívila žena zaoberajúca sa mágiou a vyhrážala sa personálu.

magnificat.sk, 17.11.2010