Posolstvo Kráľovnej pokoja, Vianoce v Aleppe, Tragédia ruského lietadla, Spomíname, monitor, Wikileaks, a i.

3418

 Posolstvo Kráľovnej pokoja

Buďte odovzdaní Bohu

      „Drahé děti! Dnes, v tento milostiplný den, vás zvláštním způsobem vybízím, abyste se modlily za mír. Děti, já jsem sem přišla jako Královna míru a tolikrát jsem vás vyzývala, abyste se modlily za mír. Ale, děti, vaše srdce mír nemají. Hřích  vám brání, abyste se v plnosti otevřely milosti a míru, který vám Bůh chce darovat. Abyste žily mír, děti moje, máte nejdříve mít mír ve svých srdcích a být plně odevzdáni Bohu a Jeho vůli. Nehledejte mír a radost v pozemských věcech, protože to je všechno pomíjející. Tíhněte k opravdovému milosrdenství a míru, který přichází jen od Boha a jenom tak vaše srdce bude naplněné pravou radostí a jen tím způsobem se budete moci stát svědky míru v tomto neklidném světě. Já jsem vaše matka a přimlouvám se před svým Synem za každého z vás. Děkuji vám, že jste přijaly mou výzvu.“

(Prostredníctvom Jakova Čola, Medžugorie, 25. decembra 2016)

Poselství 25. prosince 2016

            „Drahé děti!

            S velikou radostí vám dnes přináším svého Syna Ježíše, aby On vám dal svůj pokoj. Otevřete svá srdce, děti, a buďte radostní, že Ho můžete přijmout. Nebe je s vámi a bojuje o pokoj ve vašich srdcích, rodinách i ve světě, a vy, děti moje, pomozte svými modlitbami, aby tomu tak bylo. Žehnám vám se svým Synem Ježíšem a zvu vás, abyste neztráceli naději a aby váš pohled i srdce byly stále obráceny k nebi a k věčnosti. Tak budete otevřeni Bohu a jeho plánům.

Děkuji vám, že jste přijali mou výzvu!“

Prostredníctvom Marije Pavlovičovej – Lunettiovej, Medžugorie, 25. decembra 2016

Do Aleppa sa po piatich rokoch vrátili Vianoce

Aleppo 26. decembra 2016 (HSP/ora pro siria/Foto:rt)

Po prvýkrát po piatich rokoch tento rok kresťania zo štvrte Azizieh v Aleppe mohli sláviť Vianoce v pokoji a bez útlaku džihádistov. “Nemohli sme si ani priať krajší darček”, hovorí otec Ibrahim. “Potrebujeme novú kultúru na nové časy, ktoré nastanú, ktoré nám zaistia spoločný a pokojný život pre všetkých”, napísal vo svojom vianočnom príhovore chaldejský patriarcha Luis Rafael Sako 

Na snímke 13-metrový vianočný stromček v Aleppe a kresťania, ktorí prvýkrát po piatich rokoch môžu sláviť Vianoce.
Na snímke 13-metrový vianočný stromček v Aleppe a kresťania, ktorí prvýkrát po piatich rokoch môžu sláviť Vianoce.

 V mestskej štvrti Azizieh sa vypína 13-metrový vianočný stromček, celý osvetlený a ozdobený. Stromček ako znak osláv priamo tam, kde pred pár týždňami padali rakety vystreľované z východného Aleppa – časti miesta, ktorú mediálne klišé popisovalo ako obeť obliehania pro-asadovských vojsk. Do Aleppa ho priniesli dobrovoľníci z francúzskej organizácie S.O.S Chrétiens d´Orient (Kresťania z Východu), ktorá sa sústreďuje na šírenie solidarity s kresťanmi, ktorí sú obeťami vojny v Sýrii a Iraku. Už pár rokov trávia vianoce práve s nimi. Boli s nimi v ťažkých dňoch a sú s nimi aj teraz, tentokrát s nádejou, že sa postupne všetko obráti na dobré.

Po rokoch bolestných výkrikov kresťanov dnes otec Ibrahim Alsabagh, miestny aleppský kňaz, hovorí o radosti. “Tohtoročné Vianoce sú iné ako tie minulý rok, kedy sme boli doslova zaplavení paľbou džihádistov, ktorí v týchto dňoch opustili mesto a pobrali sa do Idlibu. Všetci tu oslavujeme”, hovorí otec Ibrahim pre portál terrasanta.net. “Ani sme si nemohli predstaviť krajší darček. Len Boh nám to mohol dopriať… Prosili sme ho oň, a on nás vypočul. Je to ovocie modlitieb detí za mier…”

Tohtoročné Vianoce sú medzi kresťanmi v Aleppe o radosti. Nezabúdajú však na rany, ktoré ostávajú hlboko vryté: mesto je na kolenách, prežitý žiaľ a bezmocnosť, neistota o budúcnosť sú ešte stále v meste citeľné. Múry mesta, trosky domovov bude nutné znovu postaviť a bude nutné tiež znovu nájsť pokoj v srdciach ľudí: “Vianoce tento rok sú pre nás a pre malý zbytok kresťanov v Aleppe znakom slobody”, píše rehoľná sestra Archanjela v liste, ktorý publikoval portál Ora pro Siria a ktorá pôsobí v jednej z aleppských nemocníc. “Prosíme vás, aj naďalej sa za nás a za tento ľud modlite, pretože teraz je nevyhnutný ďalší rozmer našej prítomnosti: musíme zrekonštruovať nielen mesto ale aj človeka – na všetkých úrovniach: duchovnej, ľudskej, telesnej a predovšetkým musíme byť nástrojmi zmierenia a odpustenia…”

Prezident Bašár Assad navštívil počas tohtoročných Vianočných sviatkov sýrsky kláštor a chrám Panny Márie „Saidnaya“

Ostáva teraz dúfať, aby sa znovunájdená radosť kresťanov v Aleppe čoskoro rozšírila aj v ďalších komunitách Stredného Východu

Netreba však zabúdať aj na ostatné spoločenstvá kresťanov na Strednom Východe, ktorí slávia svoje Vianoce na úteku, v tajnosti. Vysvetľuje to vo svojom liste sýrsky katolícky patriarcha Ignác III Younan: “Chceme vás potešiť a dodať vám nádej v Ježišovi, ktorý prišiel na svet, aby utláčaným priniesol slobodu. Máme nádej, že raz príde ten deň oslobodenia, najmä teraz, keď sme navštívili Ninive v Iraku, ktoré bolo konečne oslobodené od bánd teroristov a keď Aleppo, ktoré trpelo viac než štyri roky, bolo tiež slobodené a zjednotené. Preto práve teraz je ten čas žiť v nádeji, že sa všetci, ktorí sú na úteku, budú môcť vrátiť do svojich domovov, aby pomohli znovuvybudovať svoju krajinu.”

http://www.hlavnespravy.sk/do-aleppa-sa-po-piatich-rokoch-vratili-vianoce/877100

Mimoriadna správa: Ruské lietadlo s Alexandrovcami sa zrútilo do Čierneho mora. 93 ľudí na palube. Lietadlo smerovalo do Sýrie. Ide o atentát?

Moskva 25. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:RT)

Ruské dopravné lietadlo typu Tu-154 s 92 ľuďmi na palube vrátane členov armádneho súboru piesní a tancov Alexandrovovci sa dnes niekoľko minút po štarte z prímorského letoviska Soči zrútilo do vôd Čierneho mora. Informovalo o tom ruské ministerstvo obrany.

Stroj, ktorý patril priamo rezortu obrany, viezol Alexandrovovcov na koncert na ruskej vojenskej základni v Sýrii, spresnilo ministerstvo. Na palube lietadla, ktoré zmizlo z obrazoviek radarov chvíľu po vzlete, bolo dovedna 85 cestujúcich a osem členov posádky.

Záchranné a pátracie tímy našli jeho úlomky približne 1,5 kilometra od pobrežia v hĺbke 50-70 metrov pod hladinou. O prípadných preživších sa zatiaľ nikto nezmienil, píše agentúra AP.

Medzi cestujúcimi bolo aj deväť ruských novinárov vrátane televízneho štábu stanice Prvý kanál.Záchranné práce koordinuje osobne ruský minister obrany Sergej Šojgu a prezident Vladimir Putin je o udalosti priebežne oficiálne informovaný.

Tupolev Tu-154 je trojmotorové prúdové lietadlo vyvinuté začiatkom 70. rokov 20. storočia, ešte v sovietskom období.

http://www.hlavnespravy.sk/ruske-lietadlo-s-92-ludmi-na-palube-spadlo-do-cierneho-mora/876948

Alexandrovovci   ​

Na pamiatku zosnulých pri dnešnom leteckom nešťastí​.


V znamení dvojkríža

(prvé výročie smrti disidenta Ivana Polanského)

Nepohodlní disidenti  (repríza)

Kanadská novinárka Eva Bartlettová o Sýrskej vojne

Česká Nezávislá TV (Studio report 23. XII. 2016)

  

Som s vami… (!?!)

Vážení spoluobčania muslimského vierovyznania, ale aj muslimovia, ktorí ste na Slovensku na návšteve. V prvom rade, ste tu vítaní. Verím, že spoznávate Slovensko ako krajinu dobrých a pohostinných ľudí, že to nie je iba mýtus. Pochopiteľne, nepíšem vám práve teraz bezdôvodne. S hrôzou sledujem čoraz väčšiu radikalizáciu niektorých našich politikov, najmä predsedu vlády Roberta Fica. Hanbím sa za to, že máme premiéra, ktorý má extrémistický jazyk a slovník. Nemôžem tvrdiť, že je extrémista, no hovorí tak a vyjadruje sa tak. A je mi úplne jedno, či to robí najmä alebo iba preto, že tým získa pred voľbami ďalšie hlasy voličov a v skutočnosti to tak nemyslí — predstaviteľ štátu EÚ tak nesmie hovoriť. O to viac, že pán Fico je vzdelaný a inteligentný človek, právnik, rešpektuje ho množstvo občanov Slovenska, pre ktorých je vzorom. A je si vedomý dôsledkov svojich činov.

V tejto chvíli napísať iba to, že sa hanbím, by bolo málo. Ubezpečujem vás, že naďalej budem ako občan Slovenska robiť všetko pre to, aby som upozorňoval na skutočnú a vážnu hrozbu uplatňovania princípu kolektívnej viny a kriminalizácie celých skupín obyvateľstva.

Andrej Bán píše muslimskej komunite na Slovensku: Som s vami

http://www.tyzden.sk/nazory/21276/stalin-mojho-deda/

Ako jablko nepadlo ďaleko od stromu

Wikileaks