Monitoring -Synoda 2014: „Modernisti“ neprešli, Kardinál Burke: František robí škodu Cirkvi, smrť pre Asiu Bibi potvrdený (!) a i.

656

Liberální kardinálové neuspěli s tolerancí k homosexuálům a rozvedeným

Vatikán – Katoličtí biskupové schválili revidovaný dokument o přístupu církve k otázkám rodiny, z původního návrhu ale vyškrtli kontroverzní pasáže o vstřícnosti k homosexuálům a rozvedeným. Skupině kardinálů se tedy po dvoutýdenním zasedání nepodařilo prosadit liberální přístup podporovaný papežem Františkem. Biskupové navíc označili konečný text za „vyvážený“ odraz církevního učení a pastoračních potřeb, vyzdvihující tradiční katolickou rodinu za vzor hodný následování.

Biskupové schválili dokument o přístupu církve k otázkám rodiny
Původní návrh předložila skupina liberálních biskupů v čele s německým kardinálem Walterem Kasperem. Vyznačoval se bezprecedentní vstřícností vůči svazkům homosexuálů a katolíků, kteří po rozvodu vstoupili do občanského manželství. Konzervativnější biskupové návrhy vesměs kritizovali a synoda se rozhodla odložit diskusi o těchto otázkách na další zasedání v říjnu příštího roku.
Téma homosexuálů se v původním návrhu objevovalo s uznáním ze strany církve. Ta měla rovněž přijímat jejich orientaci a uznat tyto svazky, jakkoli morálně problematické, jako poskytující párům „drahocennou“ podporu. Většina biskupů se ale proti tomu postavila, nakonec neprošel ani zmírněný návrh, podle něhož „lidé s homosexuálními tendencemi musí být přijímáni s respektem a citlivostí“.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/289660-liberalni-kardinalove-neuspeli-s-toleranci-k-homosexualum-a-rozvedenym/

Synoda Rím 2014 – kauza dokument

Synoda v Ríme kauza Dokument from magnificat on Vimeo.

Kardinál Burke:  František škodí Cirkvi

vatikan-zednariDrama ve Vatikánu: Další pokus o zradu katolické nauky zatím zřejmě neuspěl. Boj o rodinu se přenesl do nitra Katolické církve. Cenzura – a kardinál přistižený na hruškách. Co bude za rok?

19. 10. 2014

RADOMÍR MALÝ komentuje výsledky právě skončené biskupské synody o rodině, kde se tzv. modernisté podporovaní papežem pokusili zasadit Kristově církvi další tvrdou ránu

Katolická církev vždycky byla – a dosud díky Bohu stále je – chápána jako hráz proti postupujícímu útoku nejnovějších ideologických proudů a vlád mnoha států na rodinu. Gender ideologie, přesvědčivě demaskovaná v letos u nás vydané knize Gabriely Kuby „Globální sexuální revoluce“, chce nahradit tradiční rodinu promiskuitními vztahy, volnými svazky „na hromádce“ a zejména homosexuálním soužitím partnerů.

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/stopy/mysleni/vertikala/1286-drama-ve-vatikanu-dalsi-pokus-o-zradu-katolicke-nauky-zatim-zrejme-neuspel-boj-o-rodinu-se-prenesl-do-nitra-katolicke-cirkve-cenzura-a-kardinal-pristizeny-na-hruskach-co-bude-za-rok.htm

NEUVERITEĽNÉ…Nigéria „vyhrala boj“ s ebolou, (alebo skôr  – podvod sa prevalil ?)  

19.10.2014 19:09:39|Zdroj:TA3

Svetová zdravotnícka organizácia zajtra oficiálne ohlási koniec epidémie eboly v Nigérii. Naľudnatejšej africkej krajine sa podarilo poraziť nákazu, ktorá na západe kontinentu dodnes zabila vyše 4 a pol tisíc ľudí.

V Nigérii sa ebolou nakazilo iba 20 ľudí, z toho ôsmi zomreli.(!)

Čítajte viac: http://www.ta3.com/clanok/1049082/nigeria-vyhrala-boj-s-ebolou.html

Ukrajina: Obraz nepriateľa

Schválili trest smrti za urážku islamu pre kresťanku Asiu!

Asiu Bibi popravia
LÁHAUR – Pakistanský súd vo štvrtok potvrdil trest smrti pre kresťanku Asiu Bibiovú, ktorú v roku 2010 uznali vinnou z bohorúhačstva proti islamu. Jej prípad bol v tom čase široko medializovaný a v západných krajinách vyvolal vlnu nevôle. Matka štyroch detí sa stala prvou ženou odsúdenou na základe kontroverzného pakistanského bohorúhačského zákona.

Bibiovej právny zástupca Naím Šakir však tvrdí, že jeho klientka sa žiadnej urážky islamu nedopustila a obvinenie je len pomstou jej susedov, s ktorými mala spory. “Čakal som opačný verdikt… V priebehu niekoľkých dní sa odvoláme na Najvyššom súde,” uviedol Šakir. Žaloba však tvrdí, že rozhodnutie súdu bolo správne. Po Bibiovej zatknutí v roku 2010 extrémisti zastrelili dvoch vysoko postavených pakistanských politikov, ktorí sa kresťanky verejne zastali. Jedného z nich pritom zabil jeho vlastný osobný strážca.

Ľudskoprávne organizácie bohorúhačské právo v Pakistane dlhodobo kritizujú. Tvrdia, že legislatívu často zneužívajú ľudia na riešenie osobných sporov, ktoré s islamom nemajú nič spoločné. Problémom je, že bohorúhačstvo v zákone nie je explicitne a presne opísané. Dôkazy o bohorúhačstve navyše nie je možné predniesť pred súdom, keďže by spadali takisto pod bohorúhačstvo. Maximálny trest v prípade usvedčenia je trest smrti, od roku 2008 však takto popravili zatiaľ len jedného človeka.

http://www.topky.sk/cl/11/1431437/Schvalili-trest-smrti-za-urazku-islamu-pre-krestanku-Asiu-

KINO: Viac než sny (päť príbehov obrátení moslimov)

gender8Mladí pochodovali v Ríme proti gender-ideológii

Účastníci pochodu sa neskôr pripojili k asi 80 000 ľuďom, ktorí sa v sobotné popoludnie zhromaždili na Námestí sv. Petra, aby sa modlili za práve prebiehajúcu synodu. Na nej sa má totiž diskutovať o otázkach týkajúcich sa rodiny. Usporiadatelia pochodu sa vyjadrili, že „napriek absurdným teóriám dnešného sveta“ je prirodzená rodina „jadrom ľudskej spoločnosti už od jej začiatku a vlastní práva a zodpovednosť za vzdelávanie a výchovu detí.“

Povedali, že prišli preto, aby protestovali proti dvommyšlienkovým prúdom“, ktoré rýchlo nadobúdajú prevahu v rámci verejnej diskusie v Taliansku: je to „neomarxistická ideológia“, ktorá chce odstrániť spoločenské základy rodiny a nahradiť ju štátom; a „prúd finančného materializmu“, ktorý profituje v miliardách na pornografii, antikoncepcii, metódach umelého oplodňovania, ako je IVF a na ďalších podobných  typoch biznisu.

http://www.lifenews.sk/content/mlad%C3%AD-pochodovali-v-r%C3%ADme-proti-gender-ideol%C3%B3gii

smajlik-symbol-pre-vyjadrenie-nalady-1Arabský muslim nastoupil v Londýně do taxíku. Důrazně požádal taxikáře, aby vypnul rádio, protože příkazem učení jeho náboženství je, že on nesmí poslouchat takovou hudbu, když v Prorokových časech nebyla žádná západní hudba, která je hudbou nevěřících. Taxikář zdvořile vypnul rádio a otevřel dveře. Arab se otázal: „Co se děje?“ Taxikář odpověděl: „Za časů Proroka nebyly žádné taxíky. A proto vypadněte, a počkejte si na velblouda.“

KINO:   Menič času

Film o nevyhnutnosti presadenia kresťanských hodnôt v dnešnom svete