Russia Today: FBI organizuje všetky teroristické komploty v USA

442

Teroristi v štruktúrach FBI?

Vyškolení agenti sú tvorcami schém a plánov, de facto majú na teroristických akciách svoj podiel od samotného začiatku. Analýza vychádza z investigatívnej reportáže University of California – Berkeley, ktorú inštitúcia začala po útokoch z 11. septembra 2001.

Správa podľa Russia Today odhaľuje, že FBI sleduje podozrivých z uskutočnenia teroristických útokov a neskoršie ich viac-menej k útokom povzbudzuje. „Dokonca ich zásobuje zbraňami, finančnými prostriedkami a detailnými plánmi, podľa ktorých by mali postupovať,“ dodáva Russia Today.

Na jedného informátora oficiálne uvádzaného ako zamestnanca FBI, pripadajú ďalší traja, ktorí pracujú „neoficiálne a v utajení“.

Výsledky správy sú doslova šokujúce – bombové útoky na washigntonské a newyorské metro či plánovaný útok na Sears Tower v Chicagu, ktoré sa „mali odohrať“, boli pod taktovkou FBI. Iba tri útoky za posledných desať rokov nemali žiadnu spojistosť s FBI.

Budova FBI vo Washingtone


FBI mala asi hodinu cesty za New Yorkom navštíviť moslimskú komunitu „s ponukou“ na vykonanie teroristického útoku, ktorej niektorí súhlasili. Keď však malo dôsjť k odovzdaniu zbraní – muži cúvli. Hoci nikdy nedošlo k žiadnemu útoku, každý z nich dostal 25 rokov väzenia.

„Umelo vytvárajú zločiny, aby ich mohli vyšetrovať a potom tvrdiť, že vyhrávajú vo vojne nad terorizmom,“ uvádza zdroj. Podľa FBI ide o metódu plánu na „preventívny útok“.

Analýza tiež ukázala, že z 500 prípadov súvisiacich s terorizmom bola polovica bývalých informátorov z radov FBI, ktorí ponúkli informácie za finančné odmeny alebo vyhnutiu sa pobytu za mrežami. „Ide o také vážne záležitosti ako sú bombové útoky na budovy či metrá. Toto všetko môže presvedčiť porotu, aby ,dotyčného´dostala za mreže,“ zdôrazňuje prof. David Cole z Georgetown University.

Otázne zostáva ako sa k celej záležitosti postaví americké obyvateľstvo. Ťahá FBI za jeden povraz, aby dosiahla víťazstvo nad terorizmom alebo stojí priamo za cielenými operáciami?

http://www.aktuality.sk/clanok/192246/russia-today-fbi-organizuje-vsetky-teroristicke-komploty-v-usa/

http://rt.com/usa/news/fbi-terror-report-plot-365/

 

USA Kontra svet: Tragická fraška ako seriál

Mediálna voja o Líbyu