Zázrak v Neapole sa nekonal, Ruská federácia k udalostiam v Sýrii, Pravda o „majdane“ a Kryme

2214

Přišlo zlé znamení od sv. Januária – asi už začne 3. světová válka?

759×343

 Dne 16.12.2016 nedošlo k pravidelnému zázraku zkapalnění strupu krve sv. Januária (San Gennaro) ze 4. století v Neapoli. Levá fotka. Vpravo je stará fotka, kdy ke zkapalnění došlo. K zázraku dochází pravidelně 3x ročně. K podobně zlému znamení došlo v září (september) 1939 a 1940 – předzvěst hrůz 2. světové války. V září 1943 znamení německé okupace Itálie. V září 1973 se po znamení rozšířila cholera v Neapoli; v září 1980 znamení a zemětřesení v Irpinia. Zázrak s krví je pro Neapolitánce znamením štěstí, nebo, pokud zázrak není, je to varovné špatné znamení. Secondo quanto riporta il blog di Fabrizio Reale, Laboratorio Napoletano, il Santo ha tardato il miracolo nel settembre del 1939 e del 1940: anno del secondo conflitto mondiale e dell’entrata in guerra dell’Italia. Ci sono poi altre date collegate ad episodi nefasti: settembre 1943, occupazione nazista; settembre 1973, diffusione colera a Napoli; settembre 1980, anno del terremoto in Irpinia. www.vocedinapoli.it/…/miracolo-san-ge…

Další zdroje: www.cronachedellacampania.it/napoli-niente-m…www.facebook.com/…/timeline
Přitom včera se plánovaly oslavy a se zázrakem se počítalo: www.cronachedellacampania.it/domani-miracolo…
Buď je to znamením světové války, nebo znamením pouze pro Neapol – např. zatopení města lávou ze sopky Vesuvu, či neštěstím jen pro Itálii. Uvidíme. Také je možné zítra obhlédnout italské weby, zda přes noc nepřišly lepší zprávy o znamení sv. Januária. Vygooglujte si 16 dicembre 2016 Si è ripetuto il miracolo di San Gennaro. Pokud taková zpráva a datum budou existovat, znamená to, že k zázraku došlo.
Pokud naleznete v googlu 16 dicembre 2016 San Gennaro, il miracolo non è avvenuto, pak k zázraku nedošlo a je to zlé varovné znamení.
Pokud jsem dobře informován, tak k zázrakům 16. prosince dochází každoročně od r.1631.

Embassy RF press service <press@rusemb.sk>

Vážení priatelia, prosíme Vás aby ste venovali pozornosť tomuto materiálu.

s úctou
Veľvyslanectvo Ruskej federácie
v Slovenskej republike

Ministerstvo obrany RF oznámilo  ukončenie evakuácie z Aleppa

Ruské Centrum pre zmierenie bojujúcich strán ukončilo operáciu odsunu bojovníkov a ich rodín z východných častí Aleppo, z oblastí kontrolovaných rebelmi sú odvedené všetky ženy a deti. Oznámilo to Centrum pre zmierenie.

„Operácia ruského Centra pre zmierenie nacielená na odsun bojovníkov a členov ich rodín z východných častí mesta Aleppo je zavŕšená. Dopravení von sú všetky ženy a deti, ktoré sa zdržovali v kontrolovaných rebelmi mestských štvrtiach,“- hovorí sa vo vyhlásení.

Taktiež za hranice Aleppo je odvezených viac ako 4,5 tisíc bojovníkov a 337 zranených osôb.

„Celkove v priebehu operácie Ruské Centrum pre zmierenie vyviezlo z východných štvrtí mesta viac ako 9,5 tisíc ľudí,“ – uvádza sa v správe.

V Centre pre zmierenie tiež oznámili, že podľa výpovedí evakuovaných v poslednej skupine ľudí za posledný deň opustili východné časti Aleppo všetci záujemcovia.

Postup odsunu bojovníkov a ich rodín z východných mestských častí Aleppo začal vo štvrtok, ľudí odvážali cez humanitárny koridor smerom na Idlib. V akcii sa použilo 20 osobných autobusov a 10 sanitiek, tiež asi 100 vozidiel samotných radikálov, na operácii sa podieľali zástupcovia Medzinárodného výboru Červeného kríža.

Už predtým masmédiá uviedli správu, že evakuácia príslušníkov ozbrojených skupín a ich rodín z Aleppo bola prerušená po nečakanom ostreľovaní konvoja.

Operácia sýrskej armády s cieľom oslobodenia východných štvrtí Aleppo spod kontroly bojovníkov je úspešne zavŕšená. Informuje o tom ruské Centrum pre zmierenie strán konfliktu.

„Operácia sýrskej armády s cieľom oslobodenia východných štvrtí mesta Aleppo, ktoré boli kontrolované bojovníkmi, je dokončená. Sýrske vládne ozbrojené sily likvidujú ohniská odporu radikálov“, – hovorí sa vo vyhlásení.

Sýrska armáda a oddiely domobrany v novembri začali ofenzívu vo východnej časti Aleppo. Vo štvrtok ruský Generálny štáb uviedol, že sýrska armáda vytlačila bojovníkov zo všetkých mestských častí, ktoré boli predtým pod kontrolou bojovníkov, celkove je od teroristov úplne oslobodených 105 mestských štvrtí.

https://news.mail.ru/politics/28157041/?from=newsapp

Komentár informačného a tlačového odboru  Ministerstva zahraničných vecí Ruska k humanitárnej situácii v Aleppe

Ruská federácia naďalej vyvíja maximálne úsilie s cieľom de-eskalovania napätia a riešenia akútnych humanitárnych problémov v Sýrii, najmä v meste Aleppo.

V záujme zamedzenia strát, zvlášť medzi civilistami, boli 15. decembra zastavené boje a začal sa odsun bojovníkov a ich rodín z Východného Aleppo. V súlade s dosiahnutými dohodami sa zaručuje bezpečnosť pre všetkých členov ilegálnych ozbrojených skupín, ktorí sa rozhodli odísť z Aleppo.

Je vytvorený humanitárny koridor o dĺžke 21. kilometra. Z toho 6 kilometrov je na území Aleppo obsadenom sýrskymi vládnymi silami a 15 kilometrov – na západe – na území kontrolovanom nezákonnými ozbrojenými skupinami. V operácii sa používa 20 osobných autobusov a 10 sanitiek, využívajú sa taktiež dopravné prostriedky samotných bojovníkov – asi 100 vozidiel. Už viac ako 4 tisícky ľudí odišli z východných štvrtí Aleppo.

Zároveň pokračuje poskytovanie masívnej humanitárnej pomoci postihnutému sýrskemu obyvateľstvu, obetiam konfliktu. ProstredníctvomMinisterstva obrany Ruska a Ministerstva pre mimoriadne situácie Ruska do Sýrie smeruje humanitárna pomoc: potraviny, lieky, predmety dennej potreby, stany a generátory. V posledných dňoch hlavný prúd humanitárnej pomoci z Ruska je nasmerovaný do Aleppo.

Naviac, na začiatku decembra 2016 bola do Aleppo presunutá jednotka Medzinárodného odmínovacieho strediska ozbrojených síl Ruskej federácie. Vojenskí inžinieri začali odmínovanie východných okresov Aleppo, ktoré sýrska armáda oslobodila od bojovníkov. Výbušné predmety a výbušniny boli kompletne odstránené a zneškodnené na niekoľkých desiatkach hektárov mestského územia, odmínované viac ako 20. sociálne dôležitých zariadení civilnej infraštruktúry: školy, nemocnice, elektrické rozvodne, vodné čerpacie stanice, pekárne a mešity.

Naďalej poskytujú lekársku pomoc Sýrčanom aj ruskí lekári – zdravotníci mobilnej nemocnice Ministerstva obrany a Ministerstva mimoriadnych situácií Ruska.

Naliehavo žiadame príslušné štruktúry humanitárneho segmentu OSN aby sa aktívne a okamžite zapojili do poskytovania toľko potrebnej humanitárnej pomoci Sýrčanom, najmä obyvateľom Aleppo, oslobodenom od hordy teroristov a extrémistov. Z niektorých západných metropol počuť hlasité stony o utrpení civilného obyvateľstva, ale skutočné činy v mimoriadnej situácii, ktorá si vyžaduje humanitárnu súčinnosť, nebadať. Nastal čas prejsť od slov k činom, ak tým, ktorí tak ratujú za uľahčenie humanitárnej situácie sýrskeho obyvateľstva, na tom skutočne záleží.

Opätovne by sme chceli pripomenúť pracovníkom OSN o nutnosti dodržovania všeobecne známych zásad poskytovania humanitárnej pomoci, vrátane rešpektovania zvrchovanosti, neutrality a nestrannosti. Považujeme za úplne neprijateľnú situáciu, kedy určití vysokí úradníci sekretariátu OSN sa stávajú súčasťou propagandistickej kampane usporiadanej niektorými západnými krajinami a ktorá je zameraná na diskreditáciu protiteroristického úsilia sýrskej vládnej moci a VKS Ruska, očierňovanie našich humanitárnych snáh, šírenie neoverených informácií, a občas aj zjavných falzifikátov. Zároveň, pre vstup pracovníkov OSN na humanitárne pole pôsobnosti sa vyžadujú absolútne neuveriteľné a evidentne neuskutočniteľné podmienky, účel ktorých je zrejmý – opäť udrieť pod pás vládu SAR. Dúfame, že administratívni pracovníci OSN odstúpia od politických hier na tému sýrskeho humanitárneho príbehu a budú sa venovať plneniu svojich bezprostredných povinností.

http://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/2563761

Les Brigandes: Nechajte Rusko žiť po svojom

Komentár informačného a tlačového odboru  Ministerstva zahraničných vecí Ruska v súvislosti s ďalším protiruským vyhlásením ministra zahraničných vecí Litvy L.Linkevičusa

Všimli ssme si nedávno odvysielaný video záznam príhovoru ministra zahraničných vecí Litvy L.Linkevičusa na internetovom portáli „Delfi“ z príležitosti 25. výročia nadviazania diplomatických vzťahov medzi Ruskom a Litvou.

Sme nútení konštatovať, že konfrontačný tón litovského ministra sa nezmenil. Bohužiaľ, taký deštruktívny postoj, neutíchajúce snaženie hlavného litovského diplomata vhadzovaním negatívu otráviť atmosféru rusko-litovských vzťahov, vlastne blokuje vývojové perspektívy a prekáža utvoreniu normálneho dialógu s našimi litovskými susedmi.

http://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/2563081

Komentár informačného a tlačového odboru  Ministerstva zahraničných vecí Ruska v súvislosti s protiruskými vyjadreniami riaditeľa britskej zahraničnej rozviedky MI6 A.Yangera

Pozoruhodné sú protiruské vyjadrenia riaditeľa Britskej zahraničnej rozviedky MI6 A.Yangera na tlačovej konferencii dňa 8. decembra, ktorý nepodložene označil najväčšou hrozbou pre Britániu „high-tech sabotáže zo strany režimov, ako je Moskva“ a povedal, že „Rusi sa pokúsia podkopať nadchádzajúce voľby v Nemecku a Francúzsku“.

Vyzerá, že nastala doba, kedy základné demokratické inštitúcie začali znemožňovať západným elitám spravovať svoje krajiny tak, ako boli zvyknutí po celé desaťročia. A výsledkom je stav, kedy britská rozviedka, zjavne odtrhnutá od reálneho sveta, sa snaží retušovať svoju nedotiahnutú prácu a chyby zastierajúc sa obľúbenými tézami o údajných nástrahách vonkajších síl. Takéto premisy často počujeme z úst vedenia západných a najmä britských tajných služieb.

Poľutovania hodná je aj skutočnosť, že v posledných rokoch v anglosaskom svete sa pevne ustálila prax obviňovať bez akéhokoľvek konkrétneho dôkazu. To je veľmi nebezpečný trend. Všetci si dobre pamätajú ako pod zámienkou „stopercentného dôkazu“, ktorý, ako vysvitlo, bol stopercentným klamstvom, sa rozpútala vojna v Iraku, ochotne podporená v Londýne.  Mimochodom, za tento čin ešte nikto nebol potrestaný.

Uplynulo niekoľko rokov a znovu vidíme, ako tá istá MI6 a jej zaoceánski kurátori zo starého zvyku obnovili „hon na čarodejnice“ namiesto riešenia skutočných výziev a hrozieb. Možno, že nechápu v plnom rozsahu, kto je dnes ich skutočný nepriateľ, pretože, napríklad, v Sýrii ani USA, ani ich spojenci už niekoľko rokov nemôžu prísť na to, kto je tam terorista a kto  – „bojovník za slobodu“. Alebo jednoducho zabudli, ako treba pracovať, a týmto spôsobom sa pokúšajú ospravedlniť neodvolateľnosť svojej existencie a komfortného financovania?

V každom prípade, pre A.Yangera je jednoduchšie strašiť vlastné obyvateľstvo   „ruskou hrozbou“ a „hybridnou vojnou“ než sa postaviť na odpor teroristom a extrémistom. Je poľutovaniahodné, že niektoré západné spravodajské služby a politici si zvolili túto cestu. Návrat do reality a obnovenie medzinárodnej dôvery v seba samého – je vec, s ktorou sa budú musieť vysporiadať  skôr alebo neskôr. Najlepšie – skôr.

http://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/2563402

***************************************************************

Naše reportérka viděla na vlastní oči boje v Allepu – Tereza Spencerová podává svědectví o průběhu vrcholících bojů o Aleppo

http://www.novarepublika.cz/2016/12/nase-reporterka-videla-na-vlastni-oci.html

Milion růží (hymna pro Donbas) – Les Brigandes

Ne, nemáme rádi válku, ale vždy budeme bojovat, abychom zachránili naši starou vlast, kde dělo ještě hřmí.
Naše historie nás udělala hrdými, jak donští Kozáci, v stepi vlaje jejich prapor, svoboda na horizontu.
Hrdinové ve skutečnosti neumírají, milion růží na Donbasu rozkvetlo tam, kde se prolila jejich krev.
Strýček Sam sem přišel, aby nám přinesl neštěstí, tak blízko od velkého Ruska my neznáme strach.
Naše historie nás udělala hrdými, ano, budeme stát před drakem, v ohni, hřmění, stojíme do posledního.
Hrdinové ve skutečnosti neumírají, milion růží na Donbasu rozkvetlo tam, kde se prolila jejich krev.
Ne, nemáme rádi válku, ale vždy budeme bojovat, abychom zachránili naši starou vlast, kde dělo ještě hřmí.

Naše historie…

Pravda o ukrajinskom „Majdane“ a Kryme

Politici G7 „vytvorili“ majdan 2013-2014.  USA si Sevastopoľ dávno vyhliadli ako základňu NATO. Ťažko sa to dozvieme kto a kedy v USA ako prvý rozhodol urobiť z Krymu základňu NATO. To nie je dôležité. Pochopiť je treba jedno: okupácia Krymu bola pre USA úlohou číslo jedna.

Všetko sa začalo rozkrúcať vtedy, keď sa pracovníčka americkej vlády Katarína Čumačenko stala ženou Juščenka. Bola to klasická operácia „Priateľka pre anjela“. Čumačenkova je dcérou ukrajinských emigrantov, „náhodne“ sa ocitla v biznis triede v lietadle vedľa Juščenka.

Počas dlhého letu cez oceán sa zoznámili. Očarovaný Juščenko nechal ženu a detí. Nová žena fakticky prevzala moc na Ukrajine do svojich rúk. Pomáhal jej vtedajší minister zahraničných veci Jaceňuk, ktorý sa stal neskôr hlavou Najvyššej rady a premiérkou Júlia Tymošenková. Jaceňukova vlastná sestra Alina Steel už mnoho rokov žije v kalifornskej Santa Barbare, je vydatá za Američana.

Júlia Tymošenková je „zavesená na háčiku u Yenkees ešte z dôb veľkého prípadu bývalého premiéra Ukrajiny Lazarenka, ktorý si odsedel v USA
8 rokov za „finančné machinácie na Ukrajine“. Lazarenko celkovo prispel k rastu biznisu Tymošenkovej, avšak ju súdneho procesu neuchránili.
Tieto osoby sa pričinili o zradu národných záujmov a bezpečnosti Ukrajiny štruktúram NATO.

Po vstupe amerických vojsk bolo plánované podpísať dohodu o vojenskej spolupráci, v ktorom bol bod: „USA majú právo použiť zbrane v prípade ohrozenia amerických vojakov, rozmiestnených na Ukrajine. Všetky podrobnosti sú uvedené v dokumentoch z obdobia prezidentovania
Juščenka:

– „Doplnok k Smernici prezidenta Ukrajiny číslo 289/2008 z 1. apríla 2008.

– „Cieľový plán Ukrajina-NATO na rok 2008 v rámci Plánu spolupráce Ukrajina-NATO“.

– Ako aj tajná – „Analytická správa o plnení Cieľového plánu Ukrajina-NATO v rámci Plánu spolupráce Ukrajina-NATO v prvom polroku 2008.

V auguste 2008 Ukrajina absolvovala krvavú skúšku, keď Saakašvili začal vojnu proti Južnému Osetsku /presnejšie povedané proti Rusku, pretože všetci vedeli, že Moskva nenechá napospas Cchinvali/. Washington chcel zistiť, či sa dokážu Ukrajinci zapojiť do vojnového konfliktu s Rusmi.
Veď dôstojníci absolvovali ruské vojenské školy. Kyjev poskytol Gruzínsku „Buky“ s ukrajinskou obsluhou. Tie strieľali na ruské lietadla, zostrelili jeden bombardér Tu-22. Washington jasal, pretože antiruskosť Ukrajiny urobila dojem. Slovania boli rozdelení až do úrovne nenávisti. A to bol ich cieľ.

Mnohí si myslia, že príchod Janukoviča k moci znamenal koniec zblíženiu. V podstate Janukovič konal podľa princípu „aj našim, aj vašim“. Chcel všetkých preľstiť. Rusko dojil a on sám bol pripravený odovzdať Krym Američanom – podľa hesla: Kto dá viac. Tak sa rozhodol hrať. Keď na jeseň 2013 USA organizovali v Kyjeve euromajdan, všetci to považovali za potrestanie Janukoviča, za odmietnutie na poslednú chvíľu podpísať dohodu o asociovaní s EÚ.

Odmietnutie bolo len formálnym dôvodom. V skutočnosti sa USA rozhodli potrestať Janukoviča za to, že pod tlakom Putina začal brzdiť plánovanú okupáciu Krymu americkými vojskami. Samotný Janukovič v ten moment, ako si myslel on sám, ústupkami Američanom /nastávajúci súhlas s EÚ/ tlačil Rusko v cene na plyn a podobne.

Obama sa rozhodol urýchliť proces politickej okupácie Ukrajiny zmenou moci v Kyjeve na proamerickú. Už k 15. máju 2014 mal nový premiér Jaceňuk vyhlásiť anulovanie zmluvy o Čiernomorskej flotile a žiadať jej odsun na územie Ruska.

Otázku Krymu bolo nutné riešiť okamžite. Nad obyvateľmi Krymu zavisela hrozba fyzickej likvidácie. Experti pri výbore náčelníkov štábov USA ešte 17. januára zvažovali možnosť použitia žoldnierov zo súkromných vojenských organizácii a keď sa niečo nepodarí, tak aj vojakov na okupáciu Krymu. Putin hral otvorene. Priamo vysvetlil Obamovi a vedúcim predstaviteľom EÚ svoje stanovisko k Ukrajine. Vyhlásil, že nedovolí NATO gazdovať pri ruskom plote.

Koncom februára Rusko uskutočnilo veľké vojenské cvičenia.
Začiatkom
marca The Washington Post, odvolávajúc sa na zdroje z Pentagonu, o nich napísal : „To čo sa uskutočnilo vyvolalo znepokojenie v Pentagóne a v európskom velení vzdušných síl USA, pretože tieto cvičenia boli najväčšie za 20 rokov a predpokladali zvýšený stupeň bojovej pohotovosti ruských jadrových síl. Tvrdí sa, že do cvičení bolo zapojené aj 12. hlavná správa ruského ministerstva obrany, ktorá zodpovedá za jadrovú výzbroj. Napriek tomu výbor náčelníkov štábov NATO uistil politických predstaviteľov, že Kremeľ sa len snaží strašiť, avšak konať proti vôli USA si nedovolí. Yenkees pokojne začali prípravný cyklus na okupáciu polostrova.

Aby bola neutralizovaná patriotická nálada obyvateľov Sevastopoľa a ostatných obyvateľov polostrova, Yenkees pripravovali pre Krym osud podobný pre Kosovo.

Podľa ich zámerov mali krymskí Tatári zohrať úlohu kosovských Albáncov, vyhlásiť suverenitu a očistiť Krym od Ruských vlastencov.

Putinova operácia zabezpečila na polostrove stabilitu – od prijatia rozhodnutia o referende po jeho uskutočnenie. Bola unikátna a bezprecedentná po všetkých stránkach.

Pred krymským referendom Jaceňuk rýchlo letel do USA na konzultácie s Obamom. No narušiť referendum sa nepodarilo. „Dôležití ľudia“
nedopustili provokácie. Americká tajná služba – agentúrna, kozmická, vzdušná, námorná, vojenská, rádiová a ďalšie utrpeli na Kryme plné fiasko. Nikdy predtým sa nestalo, aby v terajších podmienkach, keď je každá piaď zeme pod kontrolou, nikto nič nezistil. V éteri nebolo povedané jediné zbytočné slovo a presuny jednotiek sa uskutočnili absolútne skryte. Zahraniční experti sú toho názoru, že Rusko použilo technológie utajenia prípravy vojenskej operácie technickými prostriedkami, ktoré nemá nikto viac.

Taká je mainstreamu nevoniaca pravda o Majdane, a o Kryme.