Aktualizované! Referendum – Mons. Ján Sokol: Kto je vlastne za tým všetkým? Píšete nám: Mária – záchrana rodiny, Referendová vojna naberá na obrátkach, KINO: Bitka pri Viedni

741

Nenechajte sa pomýliť – na Referendum treba ísť!  

Posledné týždne jasne preukázali, že alibistické reči typu:  strašíte, konšpirujete, idete proti chudákom, „polarizujete“ národ, je to zbytočné referendum  – nemajú žiadne opodstatnenie. Práve naopak.  Neodvysielanie legálnej reklamy, vyhrážanie sa moderátorke RTVS, preverovanie kázne gréckokatolíckeho kňaza, vysmievanie sa Cirkvi v štýle „Charlie“, trestné oznámenia  a napokon aj masívna kampaň v médiách za „insolventných inakších“, ktorí majú podporu 20 veľvyslancov zrejme nie insolventných krajín – toto všetko už ani nie je avízo, ale priamy dôkaz tvrdošijného nátlaku na našu spoločnosť, ktorej chce amorálny import vnútiť neprijateľnú a základný ľudský život rozkladajúcu ideológiu.  Ak neprídeme na referendum 7. februára 2015, je možné, že prehráme mimoriadne dôležitú šancu!  A potom sa budeme už veľmi ťažko spamätávať. Naopak, nastane oveľša ťažšia etepa, kedy si s horkosťou budeme spomínať  takú jednoduchú vec – na jeden nevhodený lístok…  Anton Selecký

Milí priatelia, prinášame vám dnes vyjadrenie sa emeritného arcibiskupa Mons. Jána Sokola k nastávajúcemu slovenskému refedrendu: 

Mons. Ján Sokol: Médiá „niekoho“ poslúchajú

Mária – záchrana rodiny

Citát: „Sľubujem pred všemohúcim Bohom, že ti budem vernou manželkou a nikdy ťa neopustím… Tak mi Pán Boh pomáhaj.“  

Manželská kríza * Nástrahy diabla * Účinná novéna k Márii *  Ústup Zlého * Eucharistia a Božie Slovo * Víťazný ruženec

Celým srdcom som verila slovám tohto manželského sľubu, ktorý sme si v kostole dali v deň nášho sobášu.

podporme rodinu-banner (1)MáriaPo dvoch rokoch manželstva nám Boh daroval syna, ale namiesto radosti sme sa začali hádať za každú maličkosť. Keď náš syn dovŕšil štyri roky, vtedy do nášho života nečakane vstúpila iná žena. Môjho muža celkom pobláznila. Často opakoval, že si už dávno nerozumieme a vraj nemá zmysel pokračovať v takom nezmyselnom zväzku… Oznámil mi, že s tou mladou ženou „sú na rovnakej vlnovej dĺžke“. Boli  milencami. Prestal chodiť do kostola a začal sa rúhať Bohu. Vtedy som sa stretla so svojím bratom, ktorý mi povedal o účinnej Novéne z Pompejí. Zľakla som sa, či sa vydržím 54 dní modliť všetky časti ruženca. Cítila som však, že bez Božej pomoci diabol rozbije naše manželstvo.

Haloween  

Malá som desivý sen, ktorý mi pripomenul nedávnu minulosť, keď som navštívila kamarátku. Práve s partiou oslavovali pohanský haloween. Hoci som bránila, napokon ma presvedčili, aby som sa zúčastnila na otrasnom karnevale. Obliekli ma do červených šiat s chvostom a rohami! Bola som v takom ošiali, že som dokonca manželovi mobilom poslala svoju čertovskú fotografiu. Po návrate domov ma vítal celkom cudzí človek. Vycítila som, že je už celkom v pazúroch diabla. Odhováral ma od modlitby ruženca, nadával mi, vraj obmedzujem jeho slobodu. Vyžarovala z neho hrôza a jeho slová boli plné pohŕdania a nenávisti.

Pomoc Panny Márie

V tom ťažkom období som útechu nachádzala iba v modlitbe, ku ktorej ma priviedol môj brat. Pokračovala som v novéne a Panna Mária ma nasmerovala na kresťanské internetové stránky. Postupne som sa zbavila nenávisti voči svojmu mužovi. Po prvý raz som začala skutočne dôverovať Bohu a plne som sa odovzdala do jeho vôle. Vyspovedala som sa z môjho poklesku na haloweene. Každý deň som chodievala na sv. omšu a s radosťou som prijímala Eucharistiu. Poprosila som nášho kňaza o sv. omšu za oslobodenie môjho manžela. Aj keď sa jeho milenka odsťahovala, on s ňou aj naďalej udržiaval kontakt. Oznámila som mu, že toho už mám dosť – nech sa odsťahuje. On sa však odrazu celkom zmenil a ukončil svoju mimomanželskú známosť.  Jasne som cítila, že mi všetko prekonať pomohli Ježiš a Panna Mária.

Návrat strateného

Po zakončení novény a po sv. omši za manželovo oslobodenie, ktorá sa slúžila 13. februára 2014 v Čenstochovej, som pocítila návrat svojho milovaného životného partnera. Bol zrazu takým istým mužom, akého som si pred rokmi  brala. A do našej rodiny sa vrátil aj milujúci otec. Začal s nami chodievať do kostola a na Popolcovú stredu išiel aj na sv. spoveď. Prijímanie Eucharistie sa stalo nerozlučnou súčasťou nášho manželského spolužitia. Kúpili sme si aj Bibliu, ktorú si po večeroch stále čítame. Každý deň sa s naším synčekom modlievame a rozprávame mu o Bohu a Panne Márii. Taktiež ho učíme, že existuje aj zlý duch. Cítim, že môjmu manželovi skutočne záleží na našej spáse, že chce, aby sme raz boli všetci spolu v nebi.  

Sila ruženca

Vďaka Panne Márii, Kráľovnej posvätného ruženca z Pompejí, a jej príhovoru u Syna, sa moje manželstvo zachránilo. Prehĺbila sa aj moja viera v Boha a naučila som sa odpúšťať a modliť sa za tých, ktorí nám ubližujú. Viem, že bez Božej Matky a Ježiša by som to nikdy nedokázala. Modlím sa za ženu, ktorá chcela zničiť moju rodinu, aby začala žiť v posväcujúcej milosti. Aby ju Duch Svätý uzdravil a dal jej dary, aby raz aj ona dosiahla večný život. S láskou opatrujem a pri modlitbe používam ruženec, ktorý mi daroval manžel, keď sme sa zoznámili. Vzala som si ho aj pri našej prvej návšteve Vatikánu, kde som ho na chvíľu položila na hrob milovaného pápeža Jána Pavla II., dnes už svätého. Vtedy som ho veľmi prosila, aby sme sa raz stali manželmi pred Bohom. A bola som vypočutá.                                                                                    Margita

**************************************************************************************************************************************************** 

Píšete nám:   Vďaka za arcibiskupa Jána Sokola

Požehnaný deň, pán Selecký. Veľká vďaka za šot s pánom arcibiskupom (emerit.) J. Sokolom, veľmi si ho vážim, lebo zachraňoval deti a hlavne mládež za totality, nehovoriac o náboženskej  literatúre z celého Slovenska uloženej  v podzemí v jeho biskupstve.
Už by som len k tomu všetkému , čo sa deje dodala len na ujasnenie ľudia  sú buď slušní , alebo zvrhlíci , ostatné je vec súkromná,až dovtedy ,kým sa z toho budeme zodpovedať .Tým že si tieto súkromné zvrhlosti dá niekto do zákona – Božieho súdu sa nezbaví ,
naopak – naberá na seba zodpovednosť za každého jednotlivca, ktorý sa vybral jeho cestou , podľa jeho vzoru , či už za peniaze, alebo z donútenia ,čo sa vlastne aj uzákonením zvrhlostí stane. Zákonom sa budú musieť riadiť celé národy a celá zem…   A.K. 

puta1Alianciu za rodinu si „podalo“ Ministerstvo vnútra

Alianciu za rodinu rieši ministerstvo vnútra, kvôli financovaniu
Autor: Ján Petrovič

Ministerstvo vnútra začalo správne konanie voči Aliancii za rodinu. Minister Kaliňák tvrdí, že to nie je nič mimoriadne. 
Aliancia za rodinu, ktorá iniciovala blížiace sa referendum, bude musieť kompetentným vysvetľovať, ako je to s jej financovaním cez dobrovoľných podporovateľov. Ministerstvo vnútra voči združeniu totiž začalo správne konanie pre porušenie zákona  o verejných zbierkach.

„Aliancia za rodinu neorganizuje verejnú zbierku, ale v súlade so zákonom prijíma dary na svoju činnosť. Doteraz sme prijali dary od takmer 3000 osôb a budú riadne vyúčtované. Oznámili sme to ministerstvu vnútra písomne a to ku dnešnému dňu nevyjadrilo žiadne námietky. Proti našej komunikácii na internete vedú niektorí ľudia organizované útoky, preto, nevylučujeme že aj v prípade údajného oznámenia verejnej zbierky na našej stránke išlo o hackerský útok na náš web,“ tvrdí hovorca aliancie Anton Chromík.

www.aktuality.sk/clanok/269609/alianciu-za-rodinu-riesi-ministerstvo-vnutra-kvoli-financovaniu/

RTVS sa po neodvysielaní  spotu Referenda „zamotala“ aj s Gréckokatolíckym biskupstvom 

rtvsuťPodľa Prešovskej archieparchie je medializovaný prepis neodvysielanej homílie nesprávny a vytrhnutý z kontextu. Europoslanec Škripek zvažuje trestné oznámenie.
RTVS pred niekoľkými dňami požiadala Prešovskú archieparchiu o súhlas so zverejnením spornej časti homílie kňaza Rastislava Baku. Gréckokatolíci vydali vyhlásenie, v ktorom požadujú to isté od RTVS.

Po tom, čo Aktuality.sk zverejnili zvláštne pôsobiaci preklad Bakovej kázne, Postoy.sk požiadal RTVS o potvrdenie pravda1autenticity prekladu. Zvukovým záznamom nahraným v rusínskom jazyku totiž disponuje Rádio Regina, ktoré kázeň nahralo a následne odmietlo odvysielať. „Nakoľko súhlas so zverejnením spornej časti kázne RTVS ani po opakovaných oficiálnych žiadostiach doposiaľ nedostala, nemôžeme v tejto chvíli potvrdiť, ani vyvrátiť pravosť tohto prepisu,“ odpísala nám hovorkyňa Dominika Šulková.

K vzniknutej situácii sa v stredu večer vyjadril hovorca Prešovskej archieparchie Ľubomír Petrík. „Keďže RTVS robí obštrukcie s odvysielaním liturgie s homíliou, ktorá mala zaznieť v nedeľu 18. januára v národnostnom vysielaní Rádia Regina, Prešovská archieparchia požiadala RTVS o nahrávku celej liturgie s homíliou a súhlas s jej zverejnením. Zatiaľ sme ani nahrávku ani súhlas nedostali,“ uviedol hovorca Petrík.

Zároveň spochybnil prepis kázne, ktorý sa objavil v médiách. „Písomný prepis možno urobiť iba z nahrávky. Homília zaznela v rusínskom jazyku. My sme neposkytli médiám prepis do slovenského jazyka, preto je otázne, aký a odkiaľ je. Evidentne je vtrhnutý z kontextu, nie je to správny preklad, chýbajú v ňom vety a slová, nie je to celá homília,“ dodal Petrík, podľa ktorého médiá o kázni informovali zavádzajúco a nepravdivo. Viac na:  

http://referendum.alianciazarodinu.sk/?gclid=CKmy9Pebu8MCFSPJtAodDAQAEw

pravdaDenník Pravda: Bude mať nenávistná kázeň dohru na súde?
Úryvok kázne, v ktorej farár adresoval homosexuálom niekoľko nenávistných výrokov, si všimla Generálna prokuratúra. Tá začala preverovať, či sa kňaz Rastislav Baka nedopustil trestného činu. 

Generálna prokuratúra skúma, či sa kňaz Rastislav Baka nedopustil trestného činu.

Autor: Ľuboš Pilc, Pravda, SITA
Kázeň odznela 14. januára v Chráme Povýšenia sv. Kríža na prešovskom sídlisku Sekčov, kde bola nahrávaná. Zo záznamu ju mala odvysielať RTVS, ktorá z nej chcela spornú časť vystrihnúť. To však duchovný odmietol a do vysielania sa preto nedostala.

Podľa Jany Tökölyovej, hovorkyne Úradu špeciálnej prokuratúry, vydal v stredu námestník generálneho prokurátora pre trestný úsek Peter Šufliarsky pokyn na preskúmanie prípadu. Reagoval tak na informácie v médiách, ktoré v stredu zverejnil aj denník Pravda. Prokuratúra by mala zistiť, či je možné konanie kňaza a jeho vyjadrenia smerované homosexuálom považovať za trestný čin. O aký konkrétny čin by mohlo ísť, nespresnila.

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/343913-bude-mat-nenavistna-kazen-dohru-na-sude/

Tlačová konferencia OĽANO:   Erika Jurinová, Branislav Škripek a RichardVašečka k napadnutiu Gréckokatolíckej Cirkvi verejnoprávnou RTVS

http://tv.nrsr.sk/NRSRInternet/index.aspx?module=Internet&page=MeetingPressConference&MeetingID=1275

 

George3George Soros zrejme „mešká s výplatou“
Iba pred niekoľkými dňami sme boli informovaní, že reklamné spoty za Referendum 2015 nebudú odvysielané, pretože „druhá strana nemá peniaze na kampaň“. (rozumej chudobnú LGBTI). Veľmi úsmevné zdôvodnenie „prachobyčajnej“ cenzúry. To, že vec sa má trocha inak, dosvedčuje e-mail, ktorý nám posunuli naši čitatelia: 
 
Do redakcie LifeNews nám prišiel tento email. Rozhodli sme sa ho zverejniť v plnom znení. Email odhaluje doležité fakty o tom, kto na Slovensku vytvoril a stále aj financuje tzv. homoloby? Kto sa skrýva v pozadí „chudobnej“ homo-loby a potichu ťahá nitkami politikov a médií?
TK       Odpoveď nájdete v nasledujúcom emaile:
———————————————-
 Milí priatelia,
 v súvislosti s referendom si dovolím dať Vám do pozornosti jeden zjavný paradox.
 
Hana Fábry (popredná LGBTI aktivistka na Slovensku – na obr.) píše:
 
hannaKto vás platí?  „Túto otázku som dostávala často. Najčastejšie v súvislosti s mojimi aktivitami v prospech neheterosexuálnych ľudí. Vždy zaznela s aroganciou, hlúposti vlastnou a s bohorovne predpokladanou odpoveďou.
Ja teda to meno, vnímané v niektorých konzervatívnych kruhoch ako synonymum liberálneho zla, verejne vyslovím. Platí ma Soros.“
 
„Mimochodom, bez Sorosa by sme na Slovensku nemali ešte donedávna jediný cent na financovanie mnohých „kontroverzných“ ľudskoprávnych tém.“
„V prípade, že napíšem dobrý projekt a nájdem k nemu v jeho nadácii vhodný grantový program.“
Organizácie a ľudia nimi platení (inak všetko oficiálne zápalistí obrancovia slobody a demokracie) v súčasnosti masívne vystupujú proti zrejme najdemokratickejšiemu a najslobodnejšiemu spôsobu zistenia vôle občanov – proti referendu.
Dokonca verejne deklarujú a vyzývajú občanov k tomu !!!, aby nešli demokraticky a slobodne vyjadriť svoju vôľu v takej vážnej záležitosti, ako je otázka rodiny, manželstva a detí.
Predpokladám, že za takéto ich vystupovanie im ich chlebodarca “ obraňujúci a presadzujúci slobodu a demokraciu „, čo deklaruje aj na svojej webovej stránke (http://www.osf.sk/sk/uvod-do-nasich-tem) svoj cieľ:
„Našu víziu dobre spravovanej spoločnosti, založenú na hodnotách slobody, transparentnosti, tolerancie a spravodlivosti, realizujeme prostredníctvom programových oblastí s názvami Férové médiá a kritické myslenie, Vzdelávanie pre všetkých, Slobodní občania a spravodlivá spoločnosť a Európa ako spoločný priestor.“    http://www.lifenews.sk/content/komu-v%C4%8Fa%C4%8D%C3%ADme-za-referendum
************************************************************************************************************
Takže George, keďže sa uchádzaš o vysoký post na Ukrajine, asi si zabudol v tom zhone na predreferendovú výplatu svojim slovenským ovečkám…  
Stiahni si:   Modrá hra so Slovenskom
**********************************************************************
Rehole redemptoristov  a benediktínov podporujú Referendum 
redempto
Boží plán lásky a spásy má v svojom centre rodinu, ktorá je odrazom tajomstva Svätej Trojice. Verní posolstvu Božieho zjavenia v Svätom písme a Magistériu Cirkvi sa redemptoristi Bratislavskej viceprovincie pripájajú k povzbudeniu  zúčastniť sa referenda 7. februára 2015. Spolu s pápežom Františkom, ktorý 22. januára povzbudil Slovensko brániť rodinu, chceme aj my redemptoristi vyjadriť jednoznačnú podporu referendu a hodnotám, ktoré sa snaží hájiť.     http://www.cssr.sk/?show=0&detail=992
***********************************************************************
Benediktíni – kláštor v Sampore

Vo vedomí veľkej úcty a vďačnosti voči našim rodičom, ktorí nám odovzdali dar života a venovali svoju starostlivosť, ako aj voči našim rodinám, bez ktorých by sme neboli schopní rozpoznať svoje povolanie a tvoriť mníšske spoločenstvo, vyjadrujeme svoju jednoznačnú podporu občianskym iniciatívam v prospech rodiny a práv detí.

benediktínicReferendum, vyhlásené prezidentom Slovenskej republiky na sobotu 7. februára, je najzreteľnejšou formou, ako túto podporu môžeme vyjadriť aj konkrétnym činom. Robíme tak bez negatívnych emócií, či akejkoľvek snahy obmedziť práva ktorejkoľvek skupiny ľudí. Veríme, že otvorený a nekonfliktný, hoci principiálny postoj, je najlepším základom skutočného dialógu, ktorý žiaľ nie vždy charakterizuje súčasnú mediálnu scénu.

Chceme si zachovať slobodu nazývať veci pravým menom, vrátane rodiny, ako trvalého zväzku muža a ženy, založeného na vzájomnom prijatí a láske. Chceme upevniť právo detí na plnohodnotnú výchovu a rast. Chceme, aby naša spoločnosť a každý jej člen mal možnosť zdravého rozvoja a kritického posúdenia hodnôt, ktoré sú nám predkladané.

Ako benediktíni, dediči starobylej mníšskej tradície, ktorá zásadným spôsobom prispela k vybudovaniu modernej Európy, jej kultúry, vzdelania i duchovných hodnôt, vyhlasujeme, že sa zúčastníme spomenutého referenda, na každú z otázok budeme odpovedať „áno“ a vyzývame všetkých našich priaznivcov i všetkých ľudí dobrej vôle, aby urobili podobne.

 http://www.benediktini.sk/     http://www.benediktini.sk/?p=1814

******************************************
Voice of the Family’: Kardinál Baldisseri mätie ľudí Kardinál Baldisseri na konferencii o rodine nanovo hájil postoj kardinála Kaspera a tým relativizoval náuku Cirkvi. Nemáme byť šokovaní, ak teológ odporuje náuke Cirkvi!Rím, 29.1.2015 (kath.net/jg) 017 636 – „Kardinál Lorenzo Baldisseri, generálny sekretár synody biskupov, nanovo relativizoval náuku Cirkvi o nerozlučiteľnosti sviatosti manželstva,“ kritizovala medzinárodná iniciatíva za rodinu „Voice of the Family“.V rámci medzinárodnej konferencie organizovanej Pápežskou radou pre rodinu v dňoch 22. až 24. januára v Ríme, kardinál Baldisseri sa ujal slova a bránil kardinála Kaspera. Kasper žiadal, aby osoby, ktoré žijú v partnerstve neuznanou Cirkvou, boli pripustené ku svätému prijímaniu.  Delegáti na konferencii nemajú byť „šokovaní“, ak teológ odporuje náuke Cirkvi. Dogmy sa môžu „vyvíjať“. „Nemá nijaký zmysel usporiadať synodu, ak sa zopakuje iba to, čo sa už vždy hovorilo,“ povedal kardinál Baldisseri.„Diskusia o otázkach, ku ktorým sa náuka Cirkvi už jednoznačne vyjadrila, iba odvádza od pravých problémov, ktoré dnes rodiny majú,“ hovorí Mária Madiseová, riaditeľka „Voice of the Family“. A kritizovala, že témy ako potrat, eutanázia a útoky na práva rodičov sa na konferencii sotva oslovili!“„Voice of the Family“ je medzinárodná katolícka laická iniciatíva, ktorá združuje viac ako 20 organizácií z celého sveta. –zg-
***************************************

Správy Gloria TV, 30. januára 2015

KINO:   Bitka pri Viedni  (repríza)

12. září je den, který byl papežem Inocencem ustanoven jako „svátek Panny Marie“ na počest vítěztví Jana III. Sobieskiho bitvy u Vídně roku 1683.300 tisícová armáda muslimů pod vedením Kara Mustafa měla za cíl rozdrtit poslední obranný val bránící křesťnakou víru a její tradice. Polský král Jan III. Sobieski před bitvou navštívil Čenstochovou, kde se dlouhou dobu modlil před milostivým obrazem Panny Marie. Těsně před bitvou byla sloužena mše svatá a samotný Jan III. Sobieski při ní ministroval. Celá armáda přistoupila ke sátosti smíření a přijala Krista v Eucharistii. Tím odevzdali veškerý vývoj do rukou svého Stvořitele. Arcibiskup Juraj Selepčényi nechal vyrobit medailky Sedmibolestné Panny Marie a věnoval každému jednotlivci v armádě Jan III. Sobieskiho. I přes téměř petinásobnou Tureckou přesilu byla armáda vedena Karou Mustafem poražena. Pokud by nezasáhla Boží moc, bylo by téměř nemožné zvítězit…

Ladislav Vodička: Shane