Prezident Medvedev v Jordáne

253

RBC (19. januára 2011) Prezident Dmitrij Medvedev v deň pravoslávneho sviatku Krstu Pána (6. januára) uskutočnil obrad umytia v rieke Jordán, na mieste historického krstu Ježiša Krista. Oznámila to kremeľská tlačová služba.

„Možnosť byť v rieke Jordán v deň Krstu je pre pravoslávneho človeka obrovská radosť. Dúfam, že ruský dom čoskoro príjme svojich prvých pútnikov. „, napísal do knihy čestných hostí. Pred kúpaním si D. Medvedev pozrel jeho stavbu, ktorá pomaly finišuje na kúsku ruského územia, ktorý bol Ruskej federácii odovzdaný z iniciatívy jordánskeho kráľa. Bude sa v ňom nachádzať zázemie pre pútnikov, ako aj pravoslávny chrám. Práce by mali byť ukončené v marci tohto roku.

Miesto krstu Ježiša Krista sa nachádza aj na izraelskej strane, neďaleko od toho jordánskeho.

Počas návštevy sa Medvedev stretol aj s jordánskym kráľom Abduláhom II. Hlavy štátov rokovali o širokom okruhu otázok, vrátane situácie v Iraku a Libanone, energetickej spolupráce a boja proti terorizmu a náboženskému extrémizmu.

http://top.rbc.ru/society/19/01/2011/530258.shtml

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––-

Prezident Medvedev a jeho návšteva Jordánska, jeho kúpeľ v Jordáne na mieste krstu Ježiša Krista, teroristický výbuch 24. januára 2011 na letisku Domodedovo, ktoré v tom čase „strážila“ izraelská firma, varovanie rabína, aby neletel linkou, ktorá sa križovala s časom výbuchu, nuž že by boli tieto súvislosti čisto náhodné?