Pozývame na prednášku: Zbav nás zlého

774

Pochválený buď Ježiš Kristus,

S otcom Jozefom Marettom (na obr.)spolupracujeme už dva roky. Na podnet nášho duchovného otca, františkána, pátra Daniela, sme začali spolu organizovať  jednodňové akcie. Potreba venovať sa tejto téme vznikla ako odpoveď na otázky, ktoré dostávali naši známi kňazi a ktorých počet sa v posledných rokoch zvyšoval. Keďže problematika duchovného boja je tak široká , že vysvetliť ju robí problém aj kňazom, rozhodli sme sa organizovať jednodňové prednášky na tému Duchovný boj – pod názvom

Zbav nás zlého.

marettaNa prvú akciu prišlo v zime vo februári do kostola s kapacitou 300 ľudí asi tisíc záujemcov. Ľudia vydržali stáť aj vonku pred kostolom v 10 stupňovom mraze skoro 4 hodiny.  TV LUX sa k nám dnu vôbec nedostala. Kedže ďalšie akcie prebehli v podobnom duchu, rozhodli sme sa zorganizovať trojdňový seminár, kde sa táto problematika dala rozobrať podrobnejšie. Seminár sa uskutočnil v tomto roku na prelome februára a marca. Kapacita 250 ľudí bola dávno pred termínom naplnená.

Počas tohto obdobia sme stretli desiatky zúfalých ľudí , ktorým nevedel nikto pomôcť. Zistili sme, kam až môže človeka dohnať praktizovanie ľudového liečiteľstva, reiki, jogy,rôznych foriem mágie a východných filozofií či dokonca satanizmu .Po seminári sme dostávali len samé pozitívne ohlasy. Mnohým sa v živote veľa zmenilo (duchovná úľava, ústup psychických ťažkostí), daľším sa ukázali možnosti ako sa tým správnym spôsobom zo svojich ťažkostí dostať. 

Dnes už vieme volajúcich usmerniť, či už k diecéznym exorcistom alebo sprostredkovať informácie a ak je treba,  aj stretnutie s o. Marettom. Pre najťažšie prípady sa nám s Božou pomocou podarilo zabezpečiť modlitbovú podporu všetkých ženských aj mužských  kontemplatívnych rádov na Slovensku. Keďže najrozumnejšou cestou je prevencia, chceli by sme oboznámiť kresťanskú laickú verejnosť.  

Najbližšia prednáška sa uskutoční dňa 12. júna 2014 v Prešove,  v Konkatedrále sv. Mikuláša. Akcia sa začína sv. omšou o 18-00. Po sv. omši je prednáška a po prednáške diskusia s možnosťou kladenia otázok.  Ohľadne vašich dotazov sme  k dispozícii na tč: 0905 635 380 alebo na  mailovej adrese.zksilurus@gmail.com

 Erik A Bea Zbiňovskí.

duchovny boj-navnady a nastrahy diabla

 

*******************************************************************************************
KINO: Exorcizmus Emily Rose

O dievčati, ktoré svetu dokázalo existenciu diabla. Film je natočený podľa skutočnej udalosti v Nemecku.  Dievča sa volalo  Anneliese Michel ( *1952- +1976) a pochádzalo z mesta Klingenberg am Main, z katolíckej rodiny. 

 

Vymítači ďábla: Skutečný příběh 

V roce 1949 byl čtrnáctiletý chlapec z Marylandu prohlášen za posedlého ďáblem, kterého se z něj při katolickém rituálu pokusili vyhnat. Jednalo se o jediný případ vymítání ďábla v americké historii, jehož pravost potvrdila katolická církev a kterého se poprvé a zatím naposledy zúčastnili i lékaři a psychiatři. O 30 let později, kdy měla být stržena nemocnice Alexian Brothers Hospital v St. Louis, dělníci objevili deník jezuitského kněze Otce Raymonda J. Bishopa, jenž obsahoval strašidelnou výpověď o vymítání ďábla, které kněz uskutečnil ve spolupráci s lékařem. Dokument rekonstruuje klíčové události, k nimž v nemocnici došlo a zkoumá, jak se tam chlapec dostal. Současní odborníci, včetně jezuitského kněze, který se vymítání účastnil, předkládají svá vysvětlení.(oficiální text distributora)